Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

pred 5 minutami, Andrejcer pravi:

Odvisno, za katerega ponudnika analognih storitev se odloči. :P

zna bit da v digitalni obliki vseeno manj boli :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
12 hours ago, stuhec said:

kako bi zrihtali snemalnik, da bi se manj slisal disk 

katere materiale bi uporabili ?

Jst nč ne zastopim ... kakšen snemalnik ... kakšen disk ... kje je hrup?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misli CD/DVD enoto. Žal ta bolj po tihem ne bo delovala, se vrti na toliko obratih, da se jo pač neprijetno sliši.

Je pa tako, kot @nejc74 pravi, imaš prenosne diske 200-400x večje kapacitete od DVD-jev, USB ključke vsaj 2x do 27x večje kapacitete, itn. Da o hitrosti prenosa podatkov in priročnosti ne govorim. 

SSD je pa res odličen sistemski disk, za prenašanje podatkov ("presnemavanje"), pa mu krajšamo življensko dobo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno pa ima tudi kako glasno grafično kartico (glasen ventilator)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hej eksperti, kako rešiti popraskan CD?

Preletela sem že par forumov na to temo, iskala informacije, našla pa nič koristnega. Večinoma napišejo, da se takšni CD-ji lahko samo stran vržejo..

Mi bo tu kdo dal kakšno upanje? Res si ga želim 'rešit', saj imam na njemu spomine na mladost.. norost.. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od količine in resnosti poškodb. Ponavadi se da dol prebrati vsaj nekaj vsebine, je pa odvisno tudi kaj je zapisano. Fotografije, kratki videi, razne word datoteke in podobno... teh se zna nekaj rešit. Večjih datotek, ki zaradi formata ne smejo biti okvarjene (kriptirane datoteke naprimer) pa ponavadi niti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno v tem je fora, da sploh ni tako zelo popraskan. Ko ga dam not, mi začetno stran odpre a se zažene le do polovice, in tako vsebine sploh ne prebere do konca. Kot da ni ničesar gor. Sliši se le zvok, kot da se zaganja in pa črtica, ki to kaže, potem na polovici obstane in vse potihne. Sprva je šlo odpreti par datotek, zdaj pa niti to ne več. Pa ga imam celi čas v zavitku. :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, kao normalna pravi:

Hej eksperti, kako rešiti popraskan CD?

Preletela sem že par forumov na to temo, iskala informacije, našla pa nič koristnega. Večinoma napišejo, da se takšni CD-ji lahko samo stran vržejo..

Mi bo tu kdo dal kakšno upanje? Res si ga želim 'rešit', saj imam na njemu spomine na mladost.. norost.. :cry:

Vrži stran in podoživi trenutke :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, HD-Dyna pravi:

Vrži stran in podoživi trenutke :P

Zakaj bi? Morebitnim vnukom v prihodnosti želim pokazati, kakšni NE smejo biti haha.. saj ne. Hvaležna sem za vsak spomin, lep in manj lep in ga tudi ovekovečila. 

Nove spomine shranjujem na trdi disk, nikoli se ne ve kdaj in če se me bo Alzheimerjeva lotila, se bom vsaj spomnila kdo sem. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, kao normalna pravi:

Zakaj bi? Morebitnim vnukom v prihodnosti želim pokazati, kakšni NE smejo biti haha.. saj ne. Hvaležna sem za vsak spomin, lep in manj lep in ga tudi ovekovečila. 

Nove spomine shranjujem na trdi disk, nikoli se ne ve kdaj in če se me bo Alzheimerjeva lotila, se bom vsaj spomnila kdo sem. :P

Razumem vse, ampak poškodovanega DVDja se pač ne da popraviti...

Take stvari je najbolje imeti na domačem oblaku ali kaj sličnega, da imaš tudi avtomatsko varnostne kopije.

Kakšen Synology ali slično.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, HD-Dyna pravi:

Razumem vse, ampak poškodovanega DVDja se pač ne da popraviti...

Take stvari je najbolje imeti na domačem oblaku ali kaj sličnega, da imaš tudi avtomatsko varnostne kopije.

Kakšen Synology ali slično.

Da nesem CD kakšnemu računalniškemu tehniku, sem tudi pomislila. A kot na zadnjo možnost, saj bi  s tem, če bi mu ga uspelo rešiti, posegel globoko v mojo intimno dddd

Sem razmišljala tudi o Google Drive-u, pa se bojim hekerjev. :P:D Tudi na mejlu med samo pošto imam par stvari nemarno shranjeno. :slap:

Nič pa ne preseže spominov v pisni obliki - pisma, raznih kjut sporočilc, darilc, ostalih spominčkov  iz vseh življenjskih  obdobij in pa fotografij v albumu.  

  ❤  Škatla spominov.  

Call me old fashioned ampak .. ima to nek svoj čar.  

 

Pa hvala za končno en pošten odgovor. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, kao normalna pravi:

Pa hvala za končno en pošten odgovor. :P

Če pošteno vprašaš, dobiš tak odgovor, pri provokacijah pa prileti od vsepovsod :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, HD-Dyna pravi:

Če pošteno vprašaš, dobiš tak odgovor, pri provokacijah pa prileti od vsepovsod :blush:

Oh c'mon, provokacije my ass, takšen pač je moj način, ti pa priznaj da prav uživaš ko si lahko malo žleht. Doma ti verjetno žena dominira, pa zato misliš da se lahko tu vrineš v vsako objavo in izliješ svoje frustracije in vse ostalo nakopičeno.  :P Jaz se pa tudi ne dam kar tako. :whistle: Povem ti..

.. Ne špilaj se z ognjem. :devil:

Popravljeno . Popravil kao normalna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, kao normalna pravi:

A kot na zadnjo možnost, saj bi  s tem, če bi mu ga uspelo rešiti, posegel globoko v mojo intimno dddd

Najdi nekoga, ki se spozna na računalnike in mu zaupaš. Saj po navadi ne gledajo in berejo kaj piše ali riše. Samo da dobijo-rešijo datoteke, ki so uporabne. Če mu pa še rečeš, da se to ziher ne da rešit jim rata to izziv in se še bolj potrudijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Quest pravi:

Najdi nekoga, ki se spozna na računalnike in mu zaupaš. Saj po navadi ne gledajo in berejo kaj piše ali riše. Samo da dobijo-rešijo datoteke, ki so uporabne. Če mu pa še rečeš, da se to ziher ne da rešit jim rata to izziv in se še bolj potrudijo.

Hja, to je enostavno povedat. :) A jaz osebno lahko na prste ene roke preštejem ljudi, ki jim lahko res lahko zaupam, pa še to ne cele. :P Še sebi včasih ne zaupam, kako naj potem neznancu. :D Ampak si tako zelo želim to rešiti, da se bojim, da mi res drugega ne preostane. Če bo po opravljenem uspešnem delu zahteval plačilo v naturalijah, ga bom pa pač tožila dddddd :D

Pa hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, kao normalna pravi:

Doma ti verjetno žena dominira, pa zato misliš da se lahko tu vrineš v vsako objavo in izliješ svoje frustracije in vse ostalo nakopičeno.

:lol1:

... pa sorry, ker sem ti dal uporabno informacijo, kaj se res vtikam, rešuj kot veš in znaš, čau !

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 7. 10. 2017 at 3:13 PM, kao normalna said:

kako rešiti popraskan CD

Jst nikakor ne bi poliral CD-ja z zobno pasto, kakor tu navaja. Ta del spusti. Prečitaj ostalo, tisto o programu Unstoppable Copier.
Pa tukaj imaš še nekaj tega programja, ki utegne rešit vsebino. Gre za dejstvo, da mora program čitat podatke zelooo počasi in se ne sme pri tem ustavit. Pogosto uspe rekonstruirat podatke. Sem že počel to, včasih.

Če ne gre, pošlji, bom probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, GO_Tomi pravi:

Jst nikakor ne bi poliral CD-ja z zobno pasto, kakor tu navaja. Ta del spusti. Prečitaj ostalo, tisto o programu Unstoppable Copier.
Pa tukaj imaš še nekaj tega programja, ki utegne rešit vsebino. Gre za dejstvo, da mora program čitat podatke zelooo počasi in se ne sme pri tem ustavit. Pogosto uspe rekonstruirat podatke. Sem že počel to, včasih.

Če ne gre, pošlji, bom probal.

Ful ti hvala. Bom prečekirala in poročala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej probaj se v kaksnem drugem racunalniku. Nekateri  CD/DVD-ROMi so obcutljivi na vsako prasko, nekateri pa (preverjeno) berejo tudi odlomljene CD/DVDje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za profesionalno storitev resevanja podatkov priporocam Dejana (Anni.si). Verjemi, da zaposlenih tam - tvoje nage - slike ne zanimajo. Poleg tega so vezani k zaupnosti oz. varovanju podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne nage slike.. poezijo pišem. Tudi to je intima. Pa hvala,  I guess.

Rey, sem probala že v 3 drugih, pa isti shit. Hvala ti vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Varnostne kopije se dela na hard diske. Enega imaš v predalu, drugega pa na vikendu. Kakšen USB zunanji disk bo čisto fajn. Pa nobena kopija ne pomaga, če je že 2 leti stara...

CDji niso primerni za dolgoročno shranjevanje podatkov, ker so podvrženi eroziji. Metalna plast v sredini ščasoma izpareva, in kjer ni več te plasti, tudi NSA nima kaj najdt.

za več branja pa: compact disc rot, wikipedia

Popravljeno . Popravil twom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Imam en problem, moja ima na prenosniku naložen Linux. Ko je kupovala komp je bilo najpomembnejše, da je lepi. :headbang: Ker ji gre Linux na živce, posledično najeda mene :huh:, zato bi ji rad tega hudiča zabrisal dol in ji naložil Windowse. Vse lepo in prav, naredim na usb ključek boot Windowse. Grem na njenem kompu v bios, vendar hudič nima v meniju boot, opcije da bi zagnal iz usb-ja (samo opcija zagona iz trdega diska). Nimam pojma kaj naj naredim, sem guglal, vidim da nisem edini bizgec s podobnim problemom. 

Se komu kaj sanja kako pripraviti bios, da bi mi omogočil opcijo boot-anja iz usb-ja? :fight2:

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!