Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

Monitor JVC 15", včasih sem mel resolucijo 1024x768, 75Hz - zdaj pa teh nastavitev NE GRE spreminjat ker je opcija obarvana s sivo barvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moje osebne izkusnje oz. možna reštev problema(podprto s prakticnim in teoreticnim znanjem)

ce imas P&P (plug&play - zelo verjetno) BIOS se zgodi da ti ena izmed ostalih perifernih naprav (zvocna,modem,...) pobere IRQ, ki ga ima grafična kartica zapečenega na svojem BIOS-u. Posebej je to verjetno če si menjal grafično. Rešitev je bila v mojem primeru vedno ta, da sem jemal iz PC-ja eno po eno stvar (govorim seveda o karticah) in ga vedno prizgal. Ce in ko odkrijes kaj je narobe, vtaknes doticno kartico nazaj in v WIN, nastavis manual resources (lastnosti gonilnika/driver-ja) na drugi prost IRQ, pri tem si lahko pomagaš s software-om tipa Sysoft Sandra, ki ti da podatke o prostih IRQ-jih. ...

Veni,vidi,game over

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pomaga ... dan sem na svojo kišto končno spravo Win Xp a mam še kr nekaj problemov.

1. zajebavajo me gonilniki za Motorolo SM56 Voice Modem pa nikjer ne najdem pravih ... dogaja se mi, da modem je , pol pa modema spet ni in tako dalje.

2. Nikjer ne najdem gonilnikov za Genius - Sound Maker Live, tako da delam vse po tiho in sem že fejst jezn.

Hvala za pomoč !

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tud probleme: po vseh mukah in neuspelih instalacijah XP-ja sem nalozo 2000 - totalni podn. Zdaj se jih hocem znebit pa se me drzijo kot pijavka. Kaj naj nardim, loteva se me panika?! F8 in odpre se mi menu - na izbiro mam cca 10 opcij in pri vsaki mi zazene winse, katere pa ne gre formatirat v win mode ampak samo v dos-u, vsaj tako pise. DOS formatira na fat32 zdaj mam pa NTFS in so sami problemi...ma kdo kaki nasvet? Razdeljenega mam na C D E F, cca. 4 x 10.100MB, pa ne gre 98 namestit niti na E, ki je formatiran kot FAT32. Kaj za vraga je to?

P.S.: je se kdo obupal nad cudezi "moderne tehnologije" ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

problemi...ma kdo kaki nasvet? Razdeljenega mam na C D E F, cca. 4 x 10.100MB, pa ne gre 98 namestit niti na E, ki je formatiran kot FAT32. Kaj za vraga je to?

Windoze 9x in ME kolikor vem morajo biti na C particiji. In najprej moras inštalirati slednje in šele nato OS ala 2000/XP ali Linux, ki jim je čisto vseeno na kateri particiji prebivajo !!! Obratno boš malce težje inštaliral 9x/ME windoze.

Anyway... instaliraj si Linux pa bos imel mir.

---

Legends may sleep, but they never die!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area_51.

Najprej me zanima kdaj si kupu to mašino?

Moje izkušnje so enostavno prestar mama plata in seveda bios katerega je proizvajalec nehal posodabljati vsaj pred 3 leti če je mama plata stara5 let,ker so izdali nove modele se s starimi ne ukvarjajo več.

Star bios nov OS,in enostavno ne zna več delovati.Jaz bi na tvojem mestu najprej zbrisal vse particije,postavil samo 2, C in D če ti bios podpira tako velik disk kot aktivno daš C(ponavadi) formatiraš v fat32 naložiš win 95 ali 98 SE.

Windovsi se vedno instalirajo na aktivno particijo,katera pa je aktivna pa je odvisno katero particijo si določil za aktivno,lahko je katerakoli ponavadi pa je prva se pravi C.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehehe zdaj pa se lahko samo še smejim....baaaaaaaaddddd. Pa to je hujše kot v Bermudih! Napišem format c: 1%...50%...100%

Zadevo resetiram in kaj vidim? Dobre stare WINDOWSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zato:

PRODAM:

- Celeron 300A

- mamaplata no-name

- DISK Maxtor 40GB

- 192MB RAM

- CD-ROM Acer 56x

- RIVA TNT2 32MB

- Monitor GVC 15" dig.

- Zvočnike Ednet 300W

- Ohišje Mini 150W

- Tipkovnica BTC

- Miška Genius

- Tiskalnik EPSON LQ-100

- PODARIM: CD WINDOWS 98!!!!!!!!!!!!!!!!

Interesenti javite se ker bom drugač dobil živčni zlom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hehehehe zdaj pa se lahko samo še smejim....baaaaaaaaddddd. Pa to je hujše kot v Bermudih! Napišem format c: 1%...50%...100%

Zadevo resetiram in kaj vidim? Dobre stare WINDOWSE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zato:

To je pa tko, ko je vsak, ki ima 5 minut časa računalniški majstr in vse nainštalira in ful hudo napedena pol pa nič ne dela ... me kar glava boli kolk sem že takih "mojstrov" vidu in vsi ste isti ...

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotschko, tako kot smo se učili pisat v mali šoli, se zdaj učimo računalništva ... eni iz knjig lepo po vrsti, drugi pa po načelu sam svoj mojster ... kaj hočemo, taki smo.

Pa vseeno hvala za spodbudne besede !!!

Pa ne okol govort !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, ce vam delajo tezave razni FAT, FAT32, NtFS in Linux file sistemi in vam ne odgovarjajo ravno najbolj se jih da z malim stevilom klikov spreobrnit v kaj drugega, tudi nazaj v "starejso" obliko zapisa.

All U need is Partition Magic, zadnja verzija(menda) 7 je dolga mislim da 20 MB. Dela cuda, od spreminjanja file sistemov, spreminjanja velikosti particij, ustvarjanju novih, kaj jaz vem kaj se vse, druga nisem nikoli rabu...btw, brez izgube podatkov.

Ce kdo rabi in ne najde, naj napise mail, mu odprem FTP pa si ga cukne..

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri PM lahko "linux" kar crtas, tisti ki PM uporablja, po navadi ne zna prit nazaj v linux, ko spremeni lego root particije

Da pa se, vsekakor Ne vem pa kako je z dejansko podporo, ze nekaj casa nisem uporabljal. Mislim "linux FS" ne obstaja, ker jih je vec, ext2 je najbolj pogost, apak etx3 ga nadomesca, pa IBM je svoj filesystem dal v opensource, pa ReiserFS je se tu ... pestro

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Napišem format c: 1%...50%...100%

Zadevo resetiram in kaj vidim? Dobre stare WINDOWSE

Hehehe, kaj pa ce niso na prvi particiji?

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

PRODAM:

- Celeron 300A

- mamaplata no-name

- DISK Maxtor 40GB

- 192MB RAM

- CD-ROM Acer 56x

- RIVA TNT2 32MB

- Monitor GVC 15" dig.

- Zvočnike Ednet 300W

- Ohišje Mini 150W

- Tipkovnica BTC

- Miška Genius

- Tiskalnik EPSON LQ-100

- PODARIM: CD WINDOWS 98!!!!!!!!!!!!!!!!

Interesenti javite se ker bom drugač dobil živčni zlom!

Kolk pa bi ti hotu za to zadevo ?Poslji mi mail na s@aufbix.org .

A se lahko zmeniva, da tisto Riva TNT2 ven vzameš? ;-) Pa tiskalnika za položnice tudi ne bi rabil... ;-)

Pozdrav, Sym

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Napišem format c: 1%...50%...100%

Zadevo resetiram in kaj vidim? Dobre stare WINDOWSE

Hehehe, kaj pa ce niso na prvi particiji?

--

Andraz, cyc

Pa zakuris Ghosta (program mislim, da me nebodo policaji lovili :)

pa oznacis local partition to partion, izberes source in destination, kliknes ok, pocakas par minutk, resetiras in je...

Se nekaj...TOPLO IN IZ VSEGA SRCA priporocam z istim programom naredit kopijo "frisko nalozenega" sistema...z vsemo Wordi, Coreli, PSPji in drugo kramo. Ko imate enkrat vse namontirano, naredite z Ghostom kopijo sistema, spečete na boot cd, ko winsi zacnejo jebat, formatirate c: in kopijo sistema "napihnete" (da se tui komprimirat) nazaj na c:. Rezultat = isto v 0 (nulo) stanje, kot ste ga posneli.

Prihrani kaki 2 uri nalaganj in nastavlanj..

Popravil/a - elbarto dne 25/05/2002 ob 14:57:41

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pa zakuris Ghosta (program mislim, da me nebodo policaji lovili :)

pa oznacis local partition to partion, izberes source in destination, kliknes ok, pocakas par minutk, resetiras in je...

Hehehe Ghost, mah ja, so ble ze marsikatere tezave s tem. Folk je rad backupe delal s trial version, potem pa ni mel polne/scrackane razlicice ko je hotel backup imet

A te zanima en debian gnu/linux trik?

dpkg --get-selections > seznam-paketov

Ce rec slucajno potrebujes:

dpkg --set-selections < seznam-paketov

Se /etc shranis in je, /home imas pa lepo na svoji particiji in lahko pocnes kar ti pase

--

Andraz, cyc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tko eno tini mini uprašanje...

a je že kermu u cd-romu razgonil CD?????!!!!!!!

men ga je !!!!!!!

pa še moj računalnik ni biu, k sm ga glih bratrancu štimou,cd-rom uničen(cd je pogledal skozi vratca in na zadnji strani ven?!!!!!)

če je kdo doživel kako podobno travmo naj jo deli z mano/nami,ker hočem vedt a sm jest EDIN IDIOT K SE MU TO LOHK NARDI!!!!!!!!!!!!

by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to ni se nic! Jaz sem si od kolega sposodo original CD WIN98 (pa še njegov ni bil), ga vtakno v tisto kisto in cakal, cakal, cakal...CD-ROM se ustavi!!! Kaj pa zdaj? Kak naj ga dobim ven?! Aha, saj ma tisto lukno pa nekaj not porines pa se odpre...sanja svinja o koruzi! Mehanizem ni deloval in ni preostalo drugega kot da sem ga razstavo in razlomil na koscke ker hudic ni hoto ven past za nic na svetu! To pa se zgodi ce kupis Hitachi 4x speed!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se dogaja ... razletavanje CD jev namreč ... vir: PC servis ... sicer pa ni čudno, glede na to da se CD plošče vrtijo s 200 do 500*50 vrt/min = 10.000 do 25.000 rpm ... JA RES JE ... hitreje kot vaši strojčki z desetinami konjev pod tankom ...

hotschko

Popravil/a - hotschko dne 27/05/2002 ob 22:19:31

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se, da bom PC zacel prodajat po delih pa bi vas proso da mi poleg vsake komponente napisete kolko bi REALNO lahko dobil za njo:

RIVA TNT2 32MB

MONITOR 15" digitalni

Plata + procesor CELERON 300A

192MB RAM

Mini tower ohišje

Tipkovnica, mis

Tiskalnik EPSON LQ-100

------

obdrzal bi zaenkrat:

CD-ROM ACER 56X

DISK Maxtor 40gb

Zvocnike

Creative 128

------

se kak nasvet? hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Plata + procesor CELERON 300A

Mini tower ohišje

Za pomoč pri ocenitvi: Nova Plata (MSI, vsebuje GFX karto, Zvok, Mrezno v glavnem vse) + 1G AMD Duron ===> 38.000 SIT z DDV, potem je tole zgoraj vredno skoraj nic! Ravnokar nabavljamo slednje oz. nekaj podobnega za back-up server Po moje bi bilo bolje ce bi prodal kompleten racunalnik, saj bi verjetno lahko iztrzil veliko vec. Se bolje pa je, da zadevo prodas preko salamona, kaksnemu, ki ne ve zakaj se gre in ne spremlja dnevnih cen.

---

Legends may sleep, but they never die!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne bi jaz prodal cele zadeve ker st DISK pa CD-ROM stara manj kot pol leta in jih lahko dam po polovicni ceni - no way. SB 128 pa itak nic ne pomeni samo O.K. meni je dovolj. Jaz sem racunal tak: Plata+ procesor = 12k, monitor= 12k, RAM=8k, ohisje+disketnik=5k, tipkovnica+mis=4k, RIVA2=8k --> skupaj:49-50k....bo O.K. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej ne bi jaz prodal cele zadeve ker st DISK pa CD-ROM stara manj kot pol leta in jih lahko dam po polovicni ceni - no way. SB 128 pa itak nic ne pomeni samo O.K. meni je dovolj. Jaz sem racunal tak: Plata+ procesor = 12k, monitor= 12k, RAM=8k, ohisje+disketnik=5k, tipkovnica+mis=4k, RIVA2=8k --> skupaj:49-50k....bo O.K. ?

Oja, zate že, samo ne vem, kdo ti bo to za tak denar kupu.

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!