Skoči na vsebino

Računalništvo


Priporočene objave

Ob 6. 4. 2018 ob 19:17, JamesTheMan pravi:

Imam en problem, moja ima na prenosniku naložen Linux. Ko je kupovala komp je bilo najpomembnejše, da je lepi. :headbang: Ker ji gre Linux na živce, posledično najeda mene :huh:, zato bi ji rad tega hudiča zabrisal dol in ji naložil Windowse. Vse lepo in prav, naredim na usb ključek boot Windowse. Grem na njenem kompu v bios, vendar hudič nima v meniju boot, opcije da bi zagnal iz usb-ja (samo opcija zagona iz trdega diska). Nimam pojma kaj naj naredim, sem guglal, vidim da nisem edini bizgec s podobnim problemom. 

Se komu kaj sanja kako pripraviti bios, da bi mi omogočil opcijo boot-anja iz usb-ja? :fight2:

 

 

kateri notebook je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče kdo idejo kako na MACu z Windowsi oživeti Applovo Magic Mouse 2 ?????

Sicer pa ne prime nobena BT miš :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, HD-Dyna said:

Ima mogoče kdo idejo kako na MACu z Windowsi oživeti Applovo Magic Mouse 2 ?????

Sicer pa ne prime nobena BT miš :-)

ocitno je potem problem z BT in ne z MM2.

- najprej preveri ali je BT vkljucen

- potem klikni dodaj BT napravo

Drugace ti predlagam, da kar googlas opis svojega problema.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, Snecer pravi:

na asusu piše da je treba v biosu vklopiti/izklopiti pri usb configuration = usb legacy

Nikjer ne najdem tega. Sem pregledal youtube posnetke pa zgleda da imajo tam novejšo verzijo biosa. Poskušam posodobiti bios, vendar na uradni strani ne najdem tega modela med prenosniki. Model prenosnika L502NA, bios verzija 301. 

 

:angryrant2:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, nejc74 pravi:

ocitno je potem problem z BT in ne z MM2.

- najprej preveri ali je BT vkljucen

- potem klikni dodaj BT napravo

Drugace ti predlagam, da kar googlas opis svojega problema.

Hvala za vse ... Nisem ravno računalniško nepismen ;-)

Dejstvo je, da na WIN 7 delajo vse miši, na 10ki pa nobena ....

Google ne reši problema ... še:-)

Hvala vseeno za trud, lp !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ratalo nagnat hudiča! :010Endless OS je kot kaže blokiral vse skup. Sem ga najprej dol zabrisal, pol je pa takoj prepoznalo in zalaufalo boot.  

IMG_20180410_221608.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, HD-Dyna said:

Hvala za vse ... Nisem ravno računalniško nepismen ;-)

Dejstvo je, da na WIN 7 delajo vse miši, na 10ki pa nobena ....

Google ne reši problema ... še:-)

Hvala vseeno za trud, lp !

ok, ampak ti je precej tezko pomagat ce vsaj malo ne opises problema. Zaradi tako splosnega opisa sem sklepal, da ne ves kaj dosti kaj se dogaja. Lahko pa poskusam ugibat namesto tebe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, nejc74 pravi:

ok, ampak ti je precej tezko pomagat ce vsaj malo ne opises problema. Zaradi tako splosnega opisa sem sklepal, da ne ves kaj dosti kaj se dogaja. Lahko pa poskusam ugibat namesto tebe :)

Opis ni splošen in problem je znan  ;-)

Upal sem, da ima nekdo isto konfiguaracijo in je rešil problem z miško !

Miš v IOSu špila, pod Windowsi pa nobena BT ne deluje, samo tiste ki imajo dongel...

Zaradi USB-C pač ne morem uporabljati dongl ... Brez docka,seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, se opravičujem. Očitno se je moja kristalna kugla pokvarla, ker nikakor ne zmore najti specifičnega nasveta za splošno znan problem. :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Imam problem. Zamenjal sem računalnik in tu imam Win 10 in Microsoft office 2016, pri Outlooku 2016 je velikost predala samo 150 mb. Pri prejšnjem sem imel Win 7 in Outlook starejše verzije in velikost predala je bila takorekoč neskončna. Imam mejle različnih velikosti.  Rad bi si povečal predal samo pri nastavitvah ne najdem kje bi to lahko bilo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Schultz pravi:

Pozdravljeni,

Imam problem. Zamenjal sem računalnik in tu imam Win 10 in Microsoft office 2016, pri Outlooku 2016 je velikost predala samo 150 mb. Pri prejšnjem sem imel Win 7 in Outlook starejše verzije in velikost predala je bila takorekoč neskončna. Imam mejle različnih velikosti.  Rad bi si povečal predal samo pri nastavitvah ne najdem kje bi to lahko bilo.

lp

to mi pa nekako ne gre v glavo, ker velikost "predala" je pogojena s prostorom na disku, katerega lahko določiš v nastavitvah Outlooka. Preveri.

Men se bolj zdi da je 150mb velikost predala na serverju. Poglej v nastavitve "računa" in določi da se mejl zbriše s serverja, ko ga PC sname.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

to mi pa nekako ne gre v glavo, ker velikost "predala" je pogojena s prostorom na disku, katerega lahko določiš v nastavitvah Outlooka. Preveri.

Men se bolj zdi da je 150mb velikost predala na serverju. Poglej v nastavitve "računa" in določi da se mejl zbriše s serverja, ko ga PC sname.

Ja sej tu je finta. Ko sem nastavljal račun sem izbral POP3, ki bo pošto shranjeval na računalniku, samo je ne vem kako zbralo IMAT ali nešto tako in ga ne morem spremenit. Tudi če dam popravi oz. spremeni račun, se le tega ne da menjati na POP3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, nejc74 pravi:

zbrišeš in še enkrat narediš

drugače načeloma lahk odelaš tudi z imap, samo si naredi offline mape

mi ne pusti zbrisati, mah sem naložu mozilov thunderbird in dal POP3 in nastavu, da mi kopije mejlov ne pušča na serverju in to je to. Naj gre hoštji še ta office 2016.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

POMOČ računalničarji, po dolgem času sem priklopil zunanji disk. Na njem imam milijon slik in mi sedaj pravi, da naj formatiram disk, če ga hočem uporabljati še naprej. Kako rešim vse te slike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, solorider pravi:

POMOČ računalničarji, po dolgem času sem priklopil zunanji disk. Na njem imam milijon slik in mi sedaj pravi, da naj formatiram disk, če ga hočem uporabljati še naprej. Kako rešim vse te slike?

Z nekaj sreče se je 'zgolj' porušila particijska tabela. Verjetno si ob prejšnji uporabi disk prehitro odklopil in je stvar ostala v nekoliko nekonsistentnem stanju. Ponavadi je to problem v kolikor disk še vedno deluje. Praviloma se naredi slika diska (disk image, lowlevel kopija strukture particij in podatkov) nato pa se iz te slike rešuje podatke.

Vsekakor diska ne poskusit formatirat ali z njega neposredno reševati podatkov, ker to pa lahko naredi dodatno in nepopravljivo škodo. So tudi podjetja, ki se ukvarjajo z reševanjem podatkov, ni pa taka storitev lih poceni.

Disk je klasika al SSD? Pri klasiki se da 'na uč' pogruntat a dejansko dela (ali se zavrti in kaj oglasi pri priklopu na USB), SSD pa lahko tudi nenadoma povsem odpove oz zgolj iz priklopa na USB težko pogruntaš a se odziva al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, jskrablin pravi:

Z nekaj sreče se je 'zgolj' porušila particijska tabela. Verjetno si ob prejšnji uporabi disk prehitro odklopil in je stvar ostala v nekoliko nekonsistentnem stanju. Ponavadi je to problem v kolikor disk še vedno deluje. Praviloma se naredi slika diska (disk image, lowlevel kopija strukture particij in podatkov) nato pa se iz te slike rešuje podatke.

Vsekakor diska ne poskusit formatirat ali z njega neposredno reševati podatkov, ker to pa lahko naredi dodatno in nepopravljivo škodo. So tudi podjetja, ki se ukvarjajo z reševanjem podatkov, ni pa taka storitev lih poceni.

Disk je klasika al SSD? Pri klasiki se da 'na uč' pogruntat a dejansko dela (ali se zavrti in kaj oglasi pri priklopu na USB), SSD pa lahko tudi nenadoma povsem odpove oz zgolj iz priklopa na USB težko pogruntaš a se odziva al ne.

Dela, zamenjal antivirus in ga ni hotel sploh spustiti v uporabo. Nodu32 dovolil in sedaj je ok. Vseeno hvala za pomoč! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, solorider pravi:

Dela, zamenjal antivirus in ga ni hotel sploh spustiti v uporabo. Nodu32 dovolil in sedaj je ok. Vseeno hvala za pomoč! :beer2:

No, to je pa še boljša rešitev :) Daj si sam narest uslugo in naredi še eno kopijo fotk na drug disk... da ne bojo sam na enem mestu.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, jskrablin pravi:

No, to je pa še boljša rešitev :) Daj si sam narest uslugo in naredi še eno kopijo fotk na drug disk... da ne bojo sam na enem mestu.

prehitro sem se veselil...ko sem že videl mape in hotel odpreti eno sliko mi je napisalo, da ne more prebrati zapisa...pol sem resetiral računalnik v upanju, da bo vse ok in mi je zablokiral računalnik in sploh ni hotel naprej. ko sem potegnil usb ven je šel do konca. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!