Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Rac:

grcijo sem prepotoval po dolgem in pocez. kasko zavarovanje je stvar osebne odlocitve. jaz ga nimam. se pa da zadeva na normalen nacin kontrolirati-> ne puscati motorja na osamljenih mestih, neosvetljenih itd., placas varovanje!! skratka - samozascita!

razen normalnih preventivnih ukrepov (zaklepanje+disk lock kljucavnica) obicajno ni problemov.vsaj jaz nisem imel negativnih izkusenj. opostevaj okolje in lokalne navade pa bo o.k.!

Dave:

Hvala za nasvet. Bom uposteval. Kje si se pa kaj vozil oz. kako pot si ubral? Si sel s trajektom v grcijo ali si se peljal do nje? Si se vozil po otokih? Kerih?

Rac:

trajekt iz Benetk v Patras in nazaj. tura je bila prilagojena mojemu potovalnemu nacrtu ob morju celotna obala + notranjost do Albanije in nazaj proti jugu na trajekt. sel sem cez prvomajske praznike in je bilo v hribih kar hladno.po otokih se nisem vozil.

lp!

Area_51:

Kaj mislite kak bi zgledala ta tura:

- Ljubljana - Reka - Split

- Dubrovnik - Tirana - Ohrid

- Patras - Peleponez - Atene

- Solun - Carigrad - Beograd

- Banja Luka - Reka - Ljubljana

Jaz si jo v mislih planiram za drugo leto. Je kaki zainteresiranec ki bi šel zraven? Pa na kolk delov bi blo to pametno razdelit po vaših izkušnjah?

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra varijanta-vendar menim da ti ne bo uspeli priti iz črne gore do tirane.Edina pot je preko gorskega prekaza Čakor -in potem preko rugovske doline naprej proti Albaniji.

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana - Reka - Split

- Dubrovnik - Tirana - Ohrid

- Patras - Peleponez - Atene

- Solun - Carigrad - Beograd

- Banja Luka - Reka - Ljubljana

Pa je zadeva varna in koliko km bi to naneslo!?????????????Me zanima da bi tako do Turkey pršu!!Info plizz!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glejte jaz sem računal to za 14 dni. Kaj mislite - premalo - dovolj? Pa kak bi blo najboljše dneve razdelit? Zadeva varna gor al dol - tud to spada k adrenalinu

Stric je na tak način šel v Turčijo in so ga 3x oropali ampak O.K. če nas je več skup je manj možnosti...mislim da bi bla tura res idealna, razgiban teren pa to. Pa kolk dnarja bi rabli...je 250k dovolj? Kilometrov bi blo...tak od oke...blizu 5000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja glejte jaz sem računal to za 14 dni. Kaj mislite - premalo - dovolj? Pa kak bi blo najboljše dneve razdelit? Zadeva varna gor al dol - tud to spada k adrenalinu

Stric je na tak način šel v Turčijo in so ga 3x oropali ampak O.K. če nas je več skup je manj možnosti...mislim da bi bla tura res idealna, razgiban teren pa to. Pa kolk dnarja bi rabli...je 250k dovolj? Kilometrov bi blo...tak od oke...blizu 5000?

14 dni je premalo za to brezpotje,potrebno je kar nekaj viz (yu,Al),pa še oskrba z bencinom je lahko problematična...morda bi se dalo priti v Albanijo-s trajektom preko Drača,včasih je bila linija Koper-Drač ...kar se tiče ropov pa preberite Karla Maya-knjigo na Hribovitem Balkanu....

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da če se zadeve lotimo pravočasno problemov s pridobitvijo vize ne bi smelo bit. Na netu iščem podatke za trajekt linijo na Drač pa nič ne najdem - iz Kopra se dol vozit pa se mi zdi nesmiselno. Split - Drač mogoče; bom jutri prevero pa sporočim. V skrajnem primeru pa lahko pot malo spremenimo pa spustimo Albanijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No saj meni tud ne preveč samo drugač pa lahko greš samo še prek Makedonije, pa še večji krog nardiš okoli. Maš kako bolšo varjanto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAMO ALBANIJE NE!!!!!!

kolega je imel podobno turo v nacrtu in je sel na dunaj albanskega veleposlanika za vizo vprasat. ta se mu je smejal in mu v obraz rekel ce je nor. citiram: " v albaniji ne bos z motorjem prezivel 5 minut. tebe bojo ubili, zenska pa bo sla v italijo!!!"

na koncu mu je ponudil da lahko gre z trajektom do tirane kjer ga pricakajo njegovi sorodniki, mu pokazejo tirano in bliznjo okolico pol pa hitro na ladjo in iz albanije!!!

mislim da to vse pove o stanju v albaniji ce ti veleposlanik to rece!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja se mi zdi da bi blo turo dobro malo okrnit...LJ - Atene = 2050km...tukaj pa bi šli še po "brezpotjih" pa še navzdol pa še Solun...pa Carigrad...krepko preko 6000 Sicer je vse izvedljivo samo se mi zdi vseeno malo too much...sploh pa po tem kar je rekel veleposlanik...naj nekdo pove svoje mnenje in okrnjeno različico če hoče. Baje pa se na vize čaka 6-8 tednov? Ma kdo kake druge info?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bom najverjetneje preko Makedonije pičil do Istanbula in po Turčiji, nato pa nazaj, verjetno preko Grčije na trajekt in v Italijo...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem še čisto točno, mogoče konec junija ali pa potem proti jeseni...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem še čisto točno, mogoče konec junija ali pa potem proti jeseni...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

jesen je boljša varijanta (ni turistov,nižje cene,skulirani domačini,nižje temperature...)

S.F.S.N.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Lep pozdrav.Letos med prvomajskimi prazniki sem bil v Grčiji.Zanima me ,če gre kdo od 21.8.02 dalje(ker prej ne morem)v Grčijo ali Turčijo.Rabim družbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.Letos med prvomajskimi prazniki sem bil v Grčiji.Zanima me ,če gre kdo od 21.8.02 dalje(ker prej ne morem)v Grčijo ali Turčijo.Rabim družbo.

buki,probaj prestavit počitnice za 3 tedne in pojdi z nami....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne vem še čisto točno, mogoče konec junija ali pa potem proti jeseni...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

jesen je boljša varijanta (ni turistov,nižje cene,skulirani domačini,nižje temperature...)

S.F.S.N.

Prejšnji teden, sem slišal po radiju, da za Albanijo ne potrebujemo več vizuma ! :D :D :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema,samo povejte od kdaj do kdaj greste.

odhod 3.08.02 iz Trsta-prihod nazaj pa 23.08...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa to prevoziš v štirinajstih dneh, si pa faca. Jaz bi si vzel vsaj 2 meseca časa, če hočeš kaj videti, doživeti in če upoštevaš, da so tam najboljše ceste takšne kot naše najslabše, da se tam stvari odvijajo počasi in če ti kaj crkne lahko obtičiš za kak teden in ker nimam usnjene riti, da bi vsak dan naredil 500 km+. :roll: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal od 3,8 do23.8 ne morem ,Bom pa Turčijo prestavil za drugo leto.Odšel bom med prvomajskimi prazniki,Potovanje pa bo trajalo 1 mesec ali pa še malo več.Od 21.8 pa do 19.8 jo bom mahnil po dalmaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 21.8 pa do 19.8 jo bom mahnil po dalmaciji

kaj je narobe s tem stavkom? .............(timemachinepress) :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 21.8 pa do 19.8 jo bom mahnil po dalmaciji

kaj je narobe s tem stavkom? .............(timemachinepress) :lol: :wink:

Nič, ker je pozabil napisati: od 21.8.2002 pa do 19.8.2003

Bo pa v tem primeru Dalmacijo dokaj podrobno spoznal :wink: :twisted: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!