Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

12 hours ago, Tedybear said:

Ne lajkam vožnje po planinski poti iz Vogarja, ker je biciklnom namenjena cesta. OK...če ceste ne bi bilo.....tako pa.....

.....izražam svoje mnenje....

tudi meni ni bila všeč po skalah brez kakršnih koli ščitnikov-zakaj sem šel tam-namreč 1ič bil na vogarju-in sem uno teto na posnetku iz koče na vogarju vprašal, če je še kaka druga cesta za dol al sam ta asfaltna po kateri sem prišel-pa je rekla-ja, kar tle dol, kaka skalca je, ampak se lepo da-lahko ti še posnetek pošljem za dokaz.

Drugače pa moje mnenje-se ne maram vozit po obljudenih planinskih poteh in se jim izogibam, če se pa slučajno križa pot pa ne vidim dileme po sožitju kolesarja in planinca-tudi tu sem se ustavil, dal planincu prednost in ni bilo nobenega neodobravanja

Popravljeno . Popravil cb1300
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot  da si se hotel malo opravičiti...hehe. Spoštujem in  z velikim odobravanjem spremljam tvoje bicikl podvige. Kapo dol. Ne lajkam pa na splošno, da se bicikli pojavljajo tam. kjer jim res ni mesto...zaenkrat. In pot iz Vogarja je ena taka.....

Moje mnenje je, da ko se začne neko popuščanje...se to  hitro izkoristi.

PRIMER; Iz Vogarja je potem še cesta na planino Blato. Iz Blata do planine pri jezeru je bila včasih ena res lepa planinska pot. Potem so jo  razširili za potrebe..."planincev"..in sedaj se na idilični planini znajde kakšna lada Niva, Fiat Compagnola...samo še malo, pa se bo še kak KTM....

 

In kje se bo to končalo???

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, Tedybear said:

Kot  da si se hotel malo opravičiti...hehe. Spoštujem in  z velikim odobravanjem spremljam tvoje bicikl podvige. Kapo dol. Ne lajkam pa na splošno, da se bicikli pojavljajo tam. kjer jim res ni mesto...zaenkrat. In pot iz Vogarja je ena taka.....

Moje mnenje je, da ko se začne neko popuščanje...se to  hitro izkoristi.

PRIMER; Iz Vogarja je potem še cesta na planino Blato. Iz Blata do planine pri jezeru je bila včasih ena res lepa planinska pot. Potem so jo  razširili za potrebe..."planincev"..in sedaj se na idilični planini znajde kakšna lada Niva, Fiat Compagnola...samo še malo, pa se bo še kak KTM....

 

In kje se bo to končalo???

 

Verjetno bo prej gor kak XT brez tablic. Če v gozdu okrog brunarce vidim tako vozilce....nikoli niso turisti, rekreativci, ali lovci. vedno so to prebivalci okoliških vasi. Lokalci. kot običajno se v SLO zaplete pri kulturi posameznika, zato se bo neizogibno končalo u kurcu......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Tedybear said:

Kot  da si se hotel malo opravičiti...hehe. Spoštujem in  z velikim odobravanjem spremljam tvoje bicikl podvige. Kapo dol. Ne lajkam pa na splošno, da se bicikli pojavljajo tam. kjer jim res ni mesto...zaenkrat. In pot iz Vogarja je ena taka.....

Moje mnenje je, da ko se začne neko popuščanje...se to  hitro izkoristi.

PRIMER; Iz Vogarja je potem še cesta na planino Blato. Iz Blata do planine pri jezeru je bila včasih ena res lepa planinska pot. Potem so jo  razširili za potrebe..."planincev"..in sedaj se na idilični planini znajde kakšna lada Niva, Fiat Compagnola...samo še malo, pa se bo še kak KTM....

 

In kje se bo to končalo???

Opravičit-lej, verjami da mi ni bilo prijetno mimo tistih planincev se vozit, ampak-če ti domačinka pravi-ja ja, kar tle dol, sem pač pričakoval drugačno pot. Ne odobravam vožnje po obljudenih planinskih poteh in dh divjanja mimo ljudi, saj je velikooooo neobljudenih cestic, kjer se da vozit, ne odobravam pa tudi mačehovskega odnosa planincev do hribov, saj mnogokje kjer se da lepo s kolesom vozit, pa je pri nas kao vse prepovedano. Sej nekaj se le premika v tej smeri, in sem za uvedbo legalnih označenih kolesarskih poti, ne pa samo prepovedovati. Roko na srce-trume planincev naredijo več škode in nesnage kot peščica kolesarjev, ki ima toliko kondicije da se poda nekam višje. Sem tako kolesar kot planinec, spoštujem naravo. Se pa žal vedno in povsod najdejo osebki, ki mečejo slabo luč na ostalo populacijo (kolesarji, planinci, lovci, kmetje) Tako pač imamo :-)

Drugače pa-kak zanimiv izlet najdeš na mojem youtube portalu, pa preceni o mojem zlorabljanju ;-)

ala...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vnaprej opravičujem za malo bolj agresiven nastop. Sam tole o biciklih in naravnem okolju me pa vedno pogreje.

Jaz pa ne razumem tega zlovenskega jamranja. Ne rečem motorna vozila, sam bicikli? Resno? Ker kaj, so glasni, povzročajo škodo kamenju in onemogočajo ostalim ljudem uživanje v naravi? 

Ubogi pohodniki, planinci in jagri, ki imajo tako radi naravo in sami sebe, da nikogar drugega ne trpijo v bližini. Ker z biciklom po single track progi pelat pa res ne gre, strašiš divjad pa uničuješ podlago. Verjetno so zato z raznimi ljubimo naravo, živali in nekatere ljudi lobiji podprti poslanci pred leti dali v proceduro zakon, ki bi bicikle izenačil z vozili na motorni pogon. Jaka logika :rolleyes:

 

pred 25 minutami, Cartman pravi:

kot običajno se v SLO zaplete pri kulturi posameznika, zato se bo neizogibno končalo u kurcu......

Se popolnoma strinjam. Kup lokalnih iniciativ tipa zaščitimo čričke v Spodnjem Dupleku, ki si lastijo skupno naravno dobro, definitivno muči hudo pomanjkanje kulture. Predvsem v točki, da je skupno naravno dobro inkluziven in ne ekskluziven izraz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

jskrablin...moje mnenje (strah tudi) je, da kjer je dovoljeno biciklom, bo prej ali slej dovoljeno tudi motorjem.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Tedybear pravi:

jskrablin...moje mnenje (strah tudi) je, da kjer je dovoljeno biciklom, bo prej ali slej dovoljeno tudi motorjem.

Za motorna vozila je precej jasno napisano, kje lahko in kje ne. Še bicikli so (pomojem zelo neupravičeno) zelo omejeni. Tako da bati nič, dvomim da se bo pri nas zakonodaja okoli tega kaj sproščala. Prej zategovala. S takimi biseri se pri nas ukvarjamo - http://www.rtvslo.si/tureavanture/s-kolesom/s-kolesom-v-naravo-po-novem-dovoljena-le-voznja-po-utrjenih-poteh/342684 in pa http://www.ikglr.gov.si/si/delovna_podrocja/prost_dostop_in_voznja_v_gozdu/ Efektivno pomeni, da se ti lahko skoz hosto sprehodi 1000000 pohodnikov, ne sme se pa skoz zapelat en kolesar. Še sam se po lastni jebeni hosti ne smem z lastnim jebenim biciklom vozit.

Če me pa v lastni hosti vidi kak t.i. naravovarstveni nadzornik da se z (registrirano) enduro peljem pogledat, a so najeti gozdarji spucali vse od lubadarja požrte smreke ven, me pa komot oglobi. To, da so par dni prej po isti vlaki zvlekli ven par ton hlodovja, pa spada pod izjemo 'gospodarjenja z gozdovi' :rolleyes:

 

Moj standard 10km trening krog po bližnjih hostah in klancih je tudi kr nelegalen. Ker sem do ostalih uporabnikov prijazen in uvideven, zaenkrat ni bilo težav. To pa lahko hitro pokvari en sam zateženec, ker je zakonodaja pač taka, kot je.

 

/rant off

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje: kolesarji tudi kaj "šraufate? Ko sem jaz zadnjič kaj bolj resno še ni bilo teh shimano čudes. Imam "mestno kolo" (podarjena stara specialka na 27 colskih kolesih) predelal bi ga na 28 col, v ta namen sem od sosedovega "mulca" dobil kolesa s polomljenega kolesa (zaribal je zadnji ležaj) . Problem nastopi, ker ima "predobro" opremo. Moje kolo "podpira" 6 zobnikov na zadnjem kolesu, ta pa jih ima 9. Zdaj sem se končno dokopal do razlike med "freehub" in kaseto, pa me zanima če razmišljam pravilno. Torej ali lahko "razkopljem" kaseto, odstranim največji in najmanjša dva zobnika, podložim razliko med ostalimi in sestavim nazaj in imam tako 6 "speed" (tudi ketna je za 6) ali to niti teoretično ne bo delovalo?

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En điro dons po šodru na Sveti Nikola na Hvaru...

Nekaj časa me je spremljala še lepša polovica... dokler ni ugotovila na 3/4 poti, da ima tega šodra dost in gre rajš na plažo...20160923_094309.jpg

Še bo treba mal poborbat po temle šodru gor do unih borovcev ... pa še mal naprej....20160923_110817.jpg

...parkiram v senc, da biciklnu mu ne bo tko vroče, kot je men...20160923_112741.jpg 

razgledi so bli lepi20160923_112525.jpg

...se je nabral nazaj do Sv. Nedelje vseskup enih 900 višincev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnji lepi dnevi....in skočim na Veliki Klek (GG). Super vreme...ni bilo mraza, je teklo od glave, malo prometa....še največ motorjev. Šel iz Heiligenbluta. Se mi zdel težji kot vseh mojih pet poletnih vzponov v Franciji in Italiji.

Predvsem zato, ker ima dva konkretna spusta, ki naredita vzpon s povprečnim naklonom 5,7%....če pa odšteješ spuste (ki so na poti nazaj že hudo težki), pa je pov. naklon spoštljivih 10,15%!

Pa še ena gorenjska....vstopnina je 0€ :cool: Lepo je bilo!

slika4.jpg

slika2.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 19. 9. 2016 at 2:56 PM, franc said:

Vprašanje: kolesarji tudi kaj "šraufate? ... Torej ali lahko "razkopljem" kaseto, odstranim največji in najmanjša dva zobnika, podložim razliko med ostalimi in sestavim nazaj in imam tako 6 "speed" (tudi ketna je za 6) ali to niti teoretično ne bo delovalo?

Ketna je različno debela pri vsakem od sistemov: 6 zobnikov zadaj ima neko debelino ketne, 7 nekaj drugega, 8 zopet drugače, da o 9 ne govorimo, 10 so spet tanjše, 11 pa že ultra tanke ;)
To kar pišeš, ni izvedljivo. Ketna, šajbe spredaj in piramida zadaj morajo biti vsi za EN sistem. Če zagotoviš to, pa lahko teoretično delaš poljubne kombinacije. V praksi je to seveda lahko precej drugače, odvisno od pesta spredaj pa prostora na zadnji vilci pa zadnjem obročniku pa menjalnikih pa ...

Popravljeno . Popravil GO_Tomi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Včeraj sem si pa naredil kolesarski odklop....Se zapeljal v Dekane in naredil čudovito turco, ki sem jo prejšni teden splaniral. Da je bila res nepozabna, je prispevalo krasno vreme...14-15 stopinj...res toplo, čeprav je bilo prvih 6 km ubijalskih (iz Dekan na Sv. Anton). Klanec 10-15%, a razgled potem čudovit!
Potem pa malo gor in malo dol, malo čez mejo, poklepetal z osamljenimi policaji na meji, nazaj v SLO pri Dragonji in ob obali (skozi tunel Valeta) nazaj do Dekanov.
 
Nabralo se je 75 km in 920 višinskih metrov....in nepozaben decembrski, kolesarski odklop! Spomladi ga ponovim....zagotovo! Bom bolj brcal, ker sem zdaj malo raziskoval in fotkal. Imam pa sedaj spet delo....lepo umazano kolo :whistle:

20161226_095421.jpg

20161226_100549.jpg

20161226_100604.jpg

20161226_101345.jpg

20161226_102023.jpg

20161226_102702.jpg

20161226_103451.jpg

20161226_111929.jpg

20161226_113427.jpg

20161226_130343.jpg

20161226_184916.jpg

Trasa1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Danes sem imel pa kar nekako aktiven dan, sicer nubene extra ture, ampak kilometri so se pa kar nabrali :). Dopoldan z gorcem naokoli šoštanja in šaleških jezer, popoldan pa spljoh prvič letos z specjaljko :D malo naokoli: Šoštanj, Lokovica, gorenjski klanec, mAzirje, Nazarje (preverit če pri mojem novem delodajalcu res nihče ne dela :D), potem pa v mAzirju do enga bivšega sodelavca, za finiš pa čez klance Lepe Njive :D.

20170501_172123.thumb.jpg.bb8c7b4c3622a5c56ed22f4a71ef5b96.jpg

..... od vrha lejpe nive pa ni blo več nekih hudih naporof :D

20170501_170235.thumb.jpg.43d4b2595204bf98f9670c7adfa18e38.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Danilo D pravi:

Danes sem imel pa kar nekako aktiven dan, sicer nubene extra ture, ampak kilometri so se pa kar nabrali :). Dopoldan z gorcem naokoli šoštanja in šaleških jezer, popoldan pa spljoh prvič letos z specjaljko :D malo naokoli: Šoštanj, Lokovica, gorenjski klanec, mAzirje, Nazarje (preverit če pri mojem novem delodajalcu res nihče ne dela :D), potem pa v mAzirju do enga bivšega sodelavca, za finiš pa čez klance Lepe Njive :D.

20170501_172123.thumb.jpg.bb8c7b4c3622a5c56ed22f4a71ef5b96.jpg

..... od vrha lejpe nive pa ni blo več nekih hudih naporof :D

20170501_170235.thumb.jpg.43d4b2595204bf98f9670c7adfa18e38.jpg

Kok cajt ti zjutri rabš, da se spomnš na kaj se boš usedu...................................................:ninja::P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Končno...po skoraj enem letu sem "zmetal" skupaj lansko kolesarsko avanturo. Bilo nepozabno....pa še veliko prelazov čaka :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!