Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Sicer pa eno vprašanje: kakšen keten sprej ..

Silikonski sprej .. poglej na policah za kolesarje

v kaki veleblagovnici stila "vse za dom" kot je Bauhaus.

Nigrin / Silikon Gleitspray .. nenadomestljivo!

:yes:

Poleg

odlične funkcionalnosti

si ne moreš zapacati rok, obleke ..

Pred

uporabo ni potrebno pranje

(je pa priporočljivo)

verige in zobnikov z bencinom,

da bi odstranil prejšnja maziva.

Prah

in cestna umazanija se ne

lepi tako na verigo in zobčenike

kot pri klasičnih (oljnih) mazivih.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bilo lepo vreme, pa sem se odpravil proti Lenartu čez Malečnik :) . Na poti nazaj sem se čez Malečniški breg kar fajn namučil :D . Je pa bilo zelo vetrovno, prometa je bilo manj, kot ponavadi, tega sem se zelo veselil.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob

Večni Poti v Lj. imamo (na žalost veliko prekratko) kolesarsko stezo, ki je idealna za preganjanje .. lepo v hosti brez vsakega prometa le kolesarji in tu pa tam kak pešec. Če se pa 3X zapelje človek sem in tja .. je pa kar v redu .. posebej svež zrak in gozdni hlad zelo paše.

Drugače

je pa leeeepa ena taka furca od Gozda Martuljka pa do .. KR. Gore in še naprej. Tudi SAMO za kolesarje.

Le prtljažnik za picikl moram še kupiti.

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače

je pa leeeepa ena taka furca od Gozda Martuljka pa do .. KR. Gore in še naprej. Tudi SAMO za kolesarje.

Kolesarska je naprej do Rateč. Pol je pa še par km do belopeških jezer u Italiji. Bolj penzionistična turca :P

Bo zdele spet Vršič aktualen. Od Jasne do vrha po števcu 10,6 km. Se sploh ne sliši veliko. Po času pa cca. 50 min. Na koncu sezone kakšna min manj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj penzionistična turca :P

Kot nalašč zame .. pa tudi zate čez par let ..

če boš seveda sploh dočakow ta moja leta

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarska je naprej do Rateč. Pol je pa še par km do belopeških jezer u Italiji. Bolj penzionistična turca :P

Bo zdele spet Vršič aktualen.

No če se ne šteješ med penzioniste jo pa lahko pihneš čez Predel na Mangart, za večerjo pa se čez Vršič vrneš v KG.

Komur to rata, definitvno še ni za med penzioniste :blink: .

Meni je uspelo samo do Bleda in Bohinja priti, tako da :? (no enkrat sem "bluzil" iz KR preko Jelovice v Bohinj). Če mi bo pa kdaj uspelo s kolesom okrog Triglava ali po zgornji trasi bom pa zmagal :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot nalašč zame .. pa tudi zate čez par let ..

Čez par 10 let .)

če boš seveda sploh dočakow ta moja leta

:evilgrin:

:eek: :o :cry:

No če se ne šteješ med penzioniste jo pa lahko pihneš čez Predel na Mangart, za večerjo pa se čez Vršič vrneš v KG.

Komur to rata, definitvno še ni za med penzioniste :blink: .

Uf, kr fletna turca. Zdele do avgusta naberem še mal kondicije za takšen podvig, pol se pa zmenmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,5 ure - cik cak po podutiških hribčkih, ob Večni poti v Tivoli, preko Belvija v Šiko na benz. pumpo napumpat (brez potrebe - samo kontrola) gume, nazaj v Podutik in domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štartal proti Dravogradu,čez mejo,v Lavamundu pa zavil po cesti 69 proti motoristom tako priljubljeni Golici.

Kurba je strma,lani ni bla tak! :P Srečal veliko motoristov,predvsem jodlarjev,naši bli zgleda vsi v Mirni Peči na žegnu.

Kdor ne pozna te ceste, mu naj povem,da se na 10km dvigne za dobrih 1000 višinskih metrov. To pomeni,da je orng štajg. Na vrhu še kar nekaj snega,tut temperature temu primerne. Duška sem si dal na spustu proti jezu.

Krog okrok jeza pa nazaj gor do odcepa za Laaken. Po gozdnih cestah, (ki so lepše,kot nekatere naše asfaltirane) spet nazaj v Slo. Pol pa še samo spust do doma in pod tuš!

Lepa turca,samo se mi pozna,da sem letos prevozil šele 700km.Pa kaka kilca bi lahk bla manj! :evilgrin: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ys

sm mew danes solo "golaž dirke" po Rožniku ..

gor grede je bilo 'švicig' - 2X počivow

dolgrede pa po gozdnih potkah 'adrenalinsko'

fak .. takihle spustov po hosti

ne smem preveč prakticirati

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:

kako pa to izgleda .. a ti pomaga helikopter?

:nono:

Greš do KG, preko Vršiča v Trento in potem mimo Tolmina na Sorco in v Bohinj. Če bi mi tole uspelo v treh - štirih dneh bi bil zelo zadovoljen.

1.dan do KG

2. dan Vršič in potem tja nekam do baške grape do kamor bi pač prišel

3. dan Sorca v Bohinj (kje bi se mal namočil),

4.i dan bi jo pihnil do Bleda zjutrja kjer bi se spet mal namakal in zvečer domov

Sanje svinje o kokoruz a ... .)

halls: sem predlani oktobra pretiraval po tvoji furi samo v obratni smeri in s tem da sem štartal pri Ptuju (tja pa sem prišel prejšnji dan z novega marofa)

KO sem se opoldne v Radljah zagrizel v radelpass je bilo še ogromno volje, potem pa mi je jo taj proti jezeru na Golici vedno bolj zmanjkovalo, sploh ker sem se samo enkrat peljal po cesti z motorjem in še to v obratni smeri in nisem vedel kdaj bom an vrhu. Zadnjih 100 m sem jo mahnil peš ker enostavno nisem mogel več brcat (hodil pa sem tudi zelo težko). Če bi lahko v stoje bicikel brcal bi že pribrcal gor tako pa..

Je bil pa spust po tvojem klancu toliko bolj adrenalinski: POvprečna mislim da je bila malo čez 60, max pa 84,7 in tona čunga lunga biciklu za 200€ :?

V dravogradu sem se okrepčal in skorav v temi pribrcal nazaj v Radlje,kjer sem samo mrknil v posteljo.

No drugi dan me je pa čakalo še 140 km do LJ :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono:

Greš do KG, preko Vršiča v Trento in potem ...

Ja,

dobri ste fantje .. ni kaj. Ko bom definitivno

imew vsega skupaj dovolj,

bom šel na takole pot .. gotovo zadnjič.

O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih sem rad delal traso Ljubljana-okol Šmarne gore - Mengeš-Kamnik-vrh prelaza al kva je že Črnivca-pa nazaj dol na easy ... ker so bli zraven kaki hudi pol-profesionalci, sem nehal, ker nisem maral, da me čakajo na vrhu klanca 20 minut...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih sem rad ...

Mene

bi verjetno na polovici klanca moral čakati 'rešilc' ..

če bi me sploh dočakow, jasno ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry:

jebemumatrinkolesarjenjegladekasfaltmišelinkoknedržiponovnozjebanlevikolkvseodgnineinšenajbljebemmaterinjekcijiprotitetanusutaprvikajšelepride :headbang:

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj ob 09:00 do 10:00 Šiška, Podutiški hrib, Šujica, Vič, ZOO, Šiška .. ne vem kako sem se znašel na enem delu PSTja, kjer je stopnic kot za v tretje nadstropje in sem trogow picikl na rami .. no ja .. vsaj tako tažak ni kot je biw prejšnji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšn četrtek začetek sezone,..... šele, ker sem mela nogo zvito, pa še lanska je čist propadla, ker sem mela op.noge, pol mi je pa še motor padu nanjo.

No, prvih 30 km je padlo, pa prav luštn, sva šla najprej v Leclerca neki zamenjat, pa v Jurčka na ledeno kavo pol pa naprej mim živalskega vrta do stadiona za speedway mal trening gledat, pa pol mal naokol do doma.

Drugih 30 je blo v petek ( uh, kolk so ritne kosti bolele, ko sva ju zajahala) in sva šla pa proti Nemški cesti čez Kleče, pa pol pod Šmarno, čez Gameljne, Nadgorico, Šentjakob do Lj.

Jah, pretekla leta sva pa po Golovcu vozila, pa vzponi na Lipoglav, pa gorska kolesarjenja ( Kope, Areh, okol Pohorja, Brkini..............), pa maratoni olimp. karice, pa nedeljski dolgi izleti.

No, zdaj delava nedeljske izlete z motorjem, med tednom pa bova kolesarla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glej da se na tej tvoji zadnji furi kdaj ne srečamo. Sploh tale okrog šentajkoba in BTC je precej nevarna. Boš dala za pijačo .)

Mal heca. Če se kdaj srečamo bomo pa kak km skupaj vzgal. Sem velikokrat na relaciji "ihan-Fužine" tako da mi je šentjakov in vzhodni konec LJ kar poznan z bicikla :whistle:

Sicer pa je že akr vroče, kljub temu da brcam samo v kratkih pajkicah.Že iščem "sence" in jutranje in večerne ure. Pa smo šele sredi aprila, kaj bo sredi julija :?

Že zdaj nima kaj več dol dat, ne vem kako bom takrat brcal-mogoče pa ne bom mogel pa bom "rešen" teh muk :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sta me celo 2 cucka lovila, na srečo ne daleč... :cry:

Imate kak pameten nasvet kako v takih in podobnih primerih ravnat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugrizneš nazaj :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!