Skoči na vsebino

Aprilia 1000 SL Falco


king4ever
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

photo5.png.f05f6ae5f039d6e0a9aa275f5638499e.thumb.png.e7b55794579f982c4af119a1f5917d1f.png

Priporočene objave

Heelo

Odlocam se za nakup novega motorja.V oči mi je "padel" Apriliin SL Falco, ki ga prodajajo za 1.800.000 sit (samo je pač lanski letnik). Zanimajo me predvsem vase izkusnje s tem motorjem.Zanima me tudi, kako dolgo ima garancijo (tega nisem uspel nikjer zaslediti)?Nisem nek divjak, motor kupujem predvsem za daljše ture po Sloveniji in tujini, zato me zanima tudi ali je motor primeren za te namene?

Ja kak pa.com!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jaz imam ta motor in sem zelo zadovoljen z njim manj pa z uvoznikom (išči po arhivu temo Avto Triglav). Najdaljša tura, ki sem je naredil z njim v enem dnevu je bila cca.800km. Problemov ni bilo nobenih razen, da me je po parih urah začelo malo boleti desno zapestje. Poraba se je v tem primeru spustila do 5.0L/100km drugače pa je povprečna 6.3L/100km pri turistnični vožnji do 8.9L/100km na Grobniku.

Menjalnik je čudovit edino ko je motor še hladen je zelo težko dobiti prosti tek (ko se zgreje ni nobenih problemov). Upravljanje s sklopko je hidravlično in zna biti malo trdo dokler se ne navadiš. Premze so Brembo Gold (4 cilindri) in so ene boljših v tem razredu (ni problem peljati po sprednjem kolesu). Glede na to, da se prodajajo 2000 letniki po 1.650.000 se ti splača premisliti tudi v tej smeri saj ni bilo za leto 2001 nobenih sprememb razen v barvi (2000 - črna, rdeča, 2001 - rumena, modra, srebrna). Malo se pozanimaj samo to za katero tržišče je bil narejen ker se pri nas prodajajo večinoma narejeni za Nemško tržišče in so blokirani na 98KM kljub temu, da ti v prometnem piše, da ima 118KM. Odstranitev blokade je zelo enostavna in nujna ker se drugče odziva zelo počasi. Pazi samo to, da ni model za Francije ker so drugače blokirani in moraš pri njih menjati kompletno ohišje zračnega filtra kar pa je drago. Servisi so tovarniško nastavljeni na 1500km, 7500km, 15000km... in se ti pojavi opozorilo na LCD kdaj je potreben servis. Garancija je 1 leto. Original gume Metzeler MEZ3 temu motorju ne ustrezajo preveč (pri hudem zaviranju postane zelo nemiren) nekateri modeli imajo gor montirane Pilot Sport, ki pa jih nisem probal ker sem se raje odločil za Bridgestone BT56SS, ki so precej boljše (boljši oprijem, manjša obraba kot so zelo vroče, popolnoma miren motor pri hudem zaviranju). Za prvi servis sem plačal 35.000 SIT (Nastavitev ventilov, olje, razne nastavitve in preverjanja) za drugega pa sem plačal 14.000 SIT (olje, oljni filter). Na voljo imaš precej dodatkov (tank torbe, stranske torbe, zadnji kufer, čudo enih avspuhov, Epromov, K&N zračni filter, višja balanca, street fighter kit ...) 99% performance delov za RSV Mille (vse razen avspuha) paše direktno na Falcota saj je motor isti kot pri RSV Miller (2000). Lastnikov je v Evropi in v USA precej, prav tako je precej domačih strani in forumov prav za ta motor.

Poglej:

www.geocities.com/SL_mille na tej strani imaš navodila za naredi sam, primerjave dodatkov in linki

www.apriliaforum.com na tej strani imaš trgovino z dodatki, servisnimi nasveti in uporabniški forum(USA)

www.apriliaridersite.comuporabniški forum (UK)

Če te še kaj zanima pa povej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam vozim SV650s, sem pa lani na Grobniku vozil Falcota (dnevi odprtih vrat) in še kasneje mi je kolega (hvala Kasti) zrihtal brezplačen tesni vikend. Naredil sem cca 450km. Iskreno povedano sem od motorja pričakoval malo več dvovaljnika. No, da se razumemo, motor vleče k šus, samo se mi zdi, da nima tistih tipičnih lastnosti dvovaljnika. Pod 5000 obrati se ni zgodilo kaj dosti. Glede na to, da je motor dvovaljnik, bi moral vleči že od 3000 naprej. Najbrž je bil ta motor mal zjeb.., ker je bil pač testni motor in ga vsak tišči do amena. Drža je precej športna (ročke so se mi zdele nekam daleč za mojih 175cm), kestel je velik, veterna zaščita dobra, lep design, zavore odlične. Max hitrost (skrit za šipo) je bila 235km/h. Malo čuden mi je bil tudi zvok, ampak to je že stvar okusa. V zavojih sem se počutil dokaj nesigurno tako, da se mi je zdelo, da sem z mojim SV-jem v zavojih hitrejši (zgolj ocena).

Svetujem, da se pred nakupom dogovoriš za testno solo vožnjo (npr. Jezersko, kačje ride...) in preizkusiš zadevco.

lp, Pjotr.

Samo brez panike, pa dol z moje žene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pjotr kar si ti na Grobniku vozil je bilo ali pa tudi ne blokirano (98KM). Če se je motor zasanjal ko si dal do konca gas je bil 100% še blokiran

Poglej si primerjavo z Ducatijem St2 in St4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super motor, ki je v ozjem izboru za moj naslednji "objekt sproscanj". vse ostalo ti je falcoR napisal, probaj in se odloci. moja najdaljsa tura z falco je bila 690 km v enem dnevu preko gorskih prelazov kjer je dosti zaviranja pa me niso roke bolele, edino sklopka postane trda ko je tisockrat v parih urah stisnes.

vozne lastnosti so super, "it na koleno" najmanjsi problem, design pa tako ali tako orgazmicen.

ko sem ga jaz vozil mislim da je imel pirreli evo corsa gume, stvar je funkcionirala. motor je bil OK ampak mislim da je bil odprt ker je sprednje kolo lepo v zrak sililo do sredine 3 prestave ce si "stiskal".

vglavnem me zelo cudi, da jih pri nas ni vec na cesti, v nemciji je ful popularen.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem motorjem nimam nobenih izkušenj, povem lahko le to, da je zelo lep motor (sploh črne barve). Samo ko nebi bila armaturka tako svinjsko GRDA.

Lp, Onim

... Bi ga imel, samo armaturko menjat......

GSF {Genuine Suzuki Fun}

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatu ga fura že drugo sezono.Izredno zadovoljen(prej TDM)v vseh pogledih.Edino dama na zadnjem sedežu se pritožuje po daljših furah.Pravi da ji je bilo na TDM bolj udobno,samo da se da preživet.

Je pa tukaj en moment,ki ni zanemarljiv.SERVISI,SERVISI,SERVISI!!!!Konstantno se pojavljajo neke male težavice,ki sicer niso vitalnega problema,so pa za pedantneža kakor je on zelo moteče.Vse to pa stane tolarje(po poteku garancije),pa živce ......ITD.

Kljub vsemu......PRIJETNO VOŽNJO!!!!!!!

AJA ŠE NEKAJ......PRVO KAR JE NAREDIL JE BILA NEKA SPREMEMBA NA ELEKTRONIKI(da kao bol leti)......PA SEVEDA RORE ZAMENJAL!!!!!

Klimbra..in Chupa Cups.....čisto oralno zadovoljstvo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... Nisem nek divjak, motor kupujem predvsem za daljše ture po Sloveniji in tujini, zato me zanima tudi ali je motor primeren za te namene? ...

Saj verjetno že poznaš oz. je že kdo napisal;

Za večje ture ima Aprilia tudi model RST FUTURA, ki tudi temelji na isti osnovi, le da še je bolj udobna, saj je že izdelana z namenom biti sport turer. Je pa zihar dražja.

Če imaš v mislih res dolge ture je ta boljša, za do morja pa verejtno ne bo bistvene razlike ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

falco... lih dons sem vidu pred faxom parkirano eno.

Ni mi všeč...

Spodnji del oklepa dvomim da kej naredi glede odvračanja vetra oz. dežja... pri takem motorju bi že blo fajn met kej tazga (kakšen je sploh namen tega motorja. Mi ni čist jasno. Ni nag, ni napol nag, ni športnik pa ni sport-tourer... neka mešanica pa nič od tega ne dela dobro). Športnik od aprilie je RSV, za ture je RST (futura), kej nazga pa ne vem.. a majo kej?

No ja, ni mi všeč kokpit spljoh.

Upam da so šegli kej bolj uporabni kot pri futuri in da je zic kej nižji.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

.....kej nazga pa ne vem.. a majo kej?

pride verjetno drugo leto, blue marlin (letos predstavljen prototip) je bil za pridobivat mnenja.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tale Blue Marlin kr dobr zgleda, sam u izi je podoben Mammutu 2000

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta pa kr hudo zgleda. Čeprov men zdejšne oblikovne smernice niso kej preveč všeč - ostre linije pa to.

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

.... ja pa model Tuono tudi pride....

Lp, Onim

GSF {Genuine Suzuki Fun}

ja ja ampak omejena serija - DRAGO!!!!! no lep pa je!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi sam se malo nagibam k nakupu Falcota, raje rabljenega kot novega, predvsem design je čudovit. Skeptičen sem predvsem zaradi drobnih napak oz. pamanjkljivosti, ki jih omenjate nekateri - s takimi stvarmi se ne bi rad zafrkaval. Kaj konkretno so te malenkosti, kakšni so stroški z njimi, kateri so drugi minusi tega motorja?

hvala in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino kar bi rekel preden se odlocate za nakup falcota, RSV, future, itd. dogovorite se za probno voznjo, ki so na aprilii na sreco mozne. falco je sicer dober za ture ampak je se vedno bolj sporten kot kaksni sport touring motorji. meni, falcotu in nekaterim drugi sicer pase ampak nekdo, ki ima raje vec udobja ni nujno da bo zadovoljen zato PROBAT POLOZAJ SEDENJA!!! :wink:

RSV je cisto sportna in kake ture (govorimo o 500-600 km+) odpadejo :? , futura pa udobna a zato z dosti manj "sportne" duse :cry: . ker na sreco obstaja moznost testne voznje jo izkoristite in se potem odlocite. aja zadnji sedez na falcotu ni ravno pojem udobja pa se sopotnica pri zaviranju visi naprej zato je to bolj za tiste, ki se dosti vozijo sami. vecina zensk vas bo po 600 km na falcotu z zadnjimi mocmi pretepla in nikoli ne bo prisla vec na idejo da gre kam z vami! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem jo tudi testiral, pa me ni navdušila. Za mojih 188cm in 95kg ni dost placa na njej. V ovinkih se nikakor nisva spoprijateljila in tudi na splošno sem imel težave z vzmetenjem in svojo pozicijo na motorju. Pri bremzanju so se mi recimo sprednje vilice čisto posedle. Kar naprej mi je tudi skakala na zadnje kolo (ne da bi jaz to hotel, kar mi res ni bilo prijetno).

Res se zadeve sigurno da nastaviti, vendar na nobenem japoncu nisem imel podobnih težav, na nastavljanje vzmetenja se pa ne razumem in se tudi nočem razumeti, saj ne dirkam.

Motor je bil blokiran na 98KM in zelo zelo neprepričljiv, posebej v nizkih obratih. Posebej če veš da imaš med nogami 1000cc dvovaljnik ! Tudi zvok me je razočaral.

Testiral sem jo skupaj z ženo na zadnjem zicu, ki mi je po testni vožnji dala totalen veto na eventuelen nakup !

Drugače pa mi je vizuelno zelo všeč, pa tudi cena - če je res 1.8mio SIT je hudo ugodna.

Tega denarja je definitivno vredna. Posebej če te ne motijo stvari, ki sem jih opisal zgoraj.

busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Res se zadeve sigurno da nastaviti, vendar na nobenem japoncu nisem imel podobnih težav, na nastavljanje vzmetenja se pa ne razumem in se tudi nočem razumeti, saj ne dirkam.

busa

Hmm... ni treba biti dirkac da bi sem moral razumeti na vzmetenje. Fora je v tem, da je vzmetenje tovarnisko nastavljeno na priblizno tezo voznika okoli 75-80kg (prebral na nekih tujih newsgroupah). Torej ce mocno odstopas od te teze, se bo motocikel odzival bistveno bolj drugace kot je bilo predvideno. Zato so se ti tudi vilice cisto posedale pri mocnem bremzanju. Pri vecji tezi voznika je treba vzmetenje narediti bolj trdo in to je osnovna nastavitev, ki bi jo moral narediti vsak resen motorist. Potem pa pride se fine-tuning samih amortizerjev (bump & rebound oz. kompresija in ekstenzija) tako spredaj kot zadaj. Nekje sem imel tabelo z opisi kaj kaksna nastavitev povzroci (njene pozitivne in negativne strani). Meni je recimo bil prednji del motocikla malo nervozen pri velikih nagibih na asfaltu, ki ni bil najbolj raven. Z nekaj nastavitvami sem lahko tezavo popolnoma odpravil. Tak da svetujem vsem, sploh tistim, ki vozijo supersportnike in radi vozijo hitro, da si malo pogledajo te zadeve.

Pac moje mnenje... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje kaj pa okvare(večje majnše)itd.Predvsem me zanima zanesljivost motorja in kako je z porabo olja ko ima prevoženih 30 ali več tisoč km,če je že kateri toliko prevozil.Drugače pa ima motor izredn dizajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zdaj pa poslušajte zgodbo mojga prijatelja ki je kupil novega Falcota letnik 2001 letos septembra v Mariboru(motor vozi slab mesec) Do zdaj je z njo prevozil 1800km in je zelo razočaran nad motorjem in uvoznikom.Motorna kolesa že vozi okrog 20 let in je izkušen voznik.razočaran je nad kvaliteto motorja.Po 1800 prevoženih kilometrih turing vožnje je zadnji disk zažgan ploščice pa ravno tako.Do sedaj je vozil večina japonske motorje in se mu to še ni zgodilo.Klub enemu letu garancijskega roka mu uvoznik ne prizna reklamacije z obrazložitvijo, da je držal nogo na zadnji zavori HALO NE.Zdaj pa ga je strah da mu bojdo pocrkale še prednje zavore in še kaj drugega in tudi za to ne bojo priznali reklamacije.Zdaj ga skrbi da bo moral motor prodat ker je zgubil zaupanje v uvoznika in motor.Edina pohvalna gesta za servis je da so mu zmontirali in podarili nove ploščice na lepe oči.(servis v Mariboru)Pravi da bo njegov naslednji motor zopet Japonec.

Povejte še vaše komentarje. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj prispevek...

Kupil falcota leta 2001, letnik 2000, pravzaprav zaradi precejšnjega popusta. Imam občutek, da se je večina falcotov prodala prav na ta način?

Motor je super, vleče kot je treba, le med (od oka) 5000-6000 ne ve kaj bi.

Mille je manjših mer in sicer meni bolj paše, mi je pa falco bolj všeč (s svojimi 172 cm in 65 kg zgledam na njemu ... smešno). Če si višji, je f. dobra izbira.

Težavice se dogajajo tu pa tam, vendar je reševanje dokaj poceni.

- "nenadoma" mi je padel nivo hidravlične tekočine v sklopki (nova tek. + prezračevanje sistema ca 3000 SIT)

- puščal mi je ventilček na zadnjem kolesu (guma dol + gor + centriranje + nov ventilček 5500 SIT)

- števci se vsake toliko resetirajo na 0 (razen totalnega km) - na dopustu sem ugotovil, da sem narobe montiral 12V vtičnico za polnit mobitel in blazino :-), drugače pa samo ko je zelo prazen akumulator)

servisi do 30.000 SIT

trenutno imam gor Metzelerke sportec M1 in so opazno boljše od Michelin pilot sport (moje mnenje)

je pa motor zaradi njih nekaj višji in zato na nogici stoji bolj postrani, kar navdaja z zoprnim občutkom, da se bo prevrnil (?!)

najdaljša tura Koper-Sicilija-Koper, 2 trajekta in 3000 km po cesti

sopotnica je bila precej navdušena (je pa ni nihče do zdaj vozil na kakem touring bmw-ju ali goldwingu :-) )

potopis sledi v On the road, ko bom imel čas

prtljaga... tank torba - pazi, ker ima plastičen tank in kupi pravo

stranske torbe od aprilie so še kar...

manjka mu centralno stojalo: ko ima torbo na tanku, obe stranski torbi in šotor poveznjen počez, se močno nagne na nogici in zaradi velikega pritiska na majhni površini v vročem asfaltu naredi do 4-5 cm luknjo

to je z everyday life-a... LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vivid

Novinec

Član od: ponedeljek, 07.10.2002 22:19

Objav: 4

Objavljeno: 07 okt 2002 22:50 Zadeva: falco sprememba barve + deli iz UK/US

--------------------------------------------------------------------------------

Moj je črn, rad bi ga pa imel rdečega (barva model 2000).

Na aprilii pravijo da se barve naročit ne da. Ne v LJ, niti v TS.

Edina možnost je, da ličar barvo zameša, ob temu, da mu prinesem en lakiran rdeč del. V trgovini so mi rekli, da je barva mogoče "perla" (metalna temno rdeča, a z oranžnim sijajem na soncu), kar utegne biti drago.

Givi ima tudi metalik temno rdeč kufer. Ve kdo, če je barva ista? Ali da ga dam barvat enostavno po kufru?

Druga stvar: rad bi naročil frame sliderje / crash guard. Tisti štrclji, ki gledajo ven iz okvirja.

Sem videl ene na ameriškem pejdžu, cena 70 USD + 15-20 poštnine, in še ene mnogo lepše (skoraj neopazne) na enem angleškem, a za 60 funtov + 8 poštnine. Pa imel bi tudi nekaj rdečih vijakov iz aluminija ("ergal") za kozmetično olepšavo (recimo okoli luknje tanka, ...). A se da te stvari kje dobiti ceneje?

Nazaj na vrh

strom

Vseved

Član od: petek, 19.10.2001 15:40

Objav: 1063

Kraj: Laibach

Objavljeno: 07 okt 2002 23:33 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Pejt v mavrico, tam ti pokaže barvo, če pa poveš ker letnik pa ker model, mi mogu tut znat zmešat.

Glede da ne rabiš veliko barve, to ni take panike...

Če hočeš pa iste barve kot kufer, pa kufer ke nes.

Glede dodatkov... www.louis.de

LP

_________________

Nightrider: I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!

(Mad Max, 1979)

Nazaj na vrh

rudib

Član

Član od: četrtek, 14.03.2002 15:09

Objav: 56

Kraj: Litija

Objavljeno: 08 okt 2002 02:06 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Glede crash guardov sem lani gledal ene kataloge (men se zdi da pri TC-ju), dej raj tam vprašaj, da ti ne bo žal ko boš moru pri "ugodnemu" nakupu plačat lih še enkrat toliko carine in poštnine, kot je stvar vredna.

lp

Rudi

_________________

Pravniki vseh dežel, združimo se.

Nazaj na vrh

transalp

Član

Član od: sobota, 23.02.2002 20:23

Objav: 333

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 08 okt 2002 08:19 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Si imel pri "sliderjih" v mislih nekakšne "čepe", ki jih montiraš na izpostavljene točke na motorju, da pri padcu ščitijo drago plastiko ipd.? Če je to res, so "sliderji" tudi v Hein-Gericke (trgovini med drugim v Beljaku, Grazu) in Polo katalogu.

_________________

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Nazaj na vrh

premza

Član

Član od: sreda, 05.12.2001 16:44

Objav: 175

Kraj: Jamaica

Objavljeno: 08 okt 2002 09:33 Zadeva: Re: falco sprememba barve + deli iz UK/US

--------------------------------------------------------------------------------

Vivid je napisal:

Moj je črn, rad bi ga pa imel rdečega (barva model 2000).

Na aprilii pravijo da se barve naročit ne da. Ne v LJ, niti v TS.

Poišči enga, ki ima rdečega, pa bi rad mel črnega, pa zamenita plastiko

_________________

vse je sumljivo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vivid

Novinec

Član od: ponedeljek, 07.10.2002 22:19

Objav: 4

Objavljeno: 07 okt 2002 22:50 Zadeva: aprilia falco + givi maxia + aprilia stranske torbe

--------------------------------------------------------------------------------

A ima kdo na falcotu montirane GIVI nosilce za centralni kovček?

Zanima me, če se da poleg tistih nosilcev montirat še stranske od aprilie, da bi imel gor obojno.

Lahko h komu pridem to pogledat, da vidim, če bi šlo?

Nosilcev za falcota nihče nima na zalogi, na slepo pa ne bi naročal...

Stranske imam gor zmontirane jaz.

Kaj mi storiti je? LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to moram povedat da je kolega kupil pri Avto Triglavu lani nov avto zdaj pa Aprilio.Pri njih je pustil okrog 4 milione Zdaj se pa z diskom lahko samo slika.Če je kdo interesent za Aprilio jo lahko kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo na falcotu montirane GIVI nosilce za centralni kovček?  

Zanima me, če se da poleg tistih nosilcev montirat še stranske od aprilie, da bi imel gor obojno.  

Lahko h komu pridem to pogledat, da vidim, če bi šlo?  

Nosilcev za falcota nihče nima na zalogi, na slepo pa ne bi naročal...  

Stranske imam gor zmontirane jaz.  

Kaj mi storiti je? LP.

Kot mi je znano nosilec za centralni kovček (Kappa ali Givi) za falkota ne obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!