Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

8. člen ja... :doze:

Ja itak, ampak tud brez napake je člen debilen! Ni čudno, da se piscu

sfuzla, ko prej pol strani bluzi o raznih 'C, ki jih mora prva pomoč

prestati. Frbant je frbant in ko boš nekoga z njim povil, je miljauženkrat

bolj važno kako, kot pa s kake embalaže si ga vzel. Ampak jebi ga, kaka

država, taki zakoni. Moje mnenje o državni upravi je pa že itak tako slabo,

da slabše ne more biti! <_<

Pri kompletu prve pomoči, za katerega večino boli kurac, smo groteskno

natančni, kako, od česa, kdaj in če sploh bomo davke plačevali, je pa v

zakonu tako malo podolgem in počez napisano, pravilnikov pa sploh ni!

:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo tako malo BTW: ce v AUT koga zalotijo brez piksne za prvo pomoc na motorju tudi krepko kasirajo. ce se komu to neznan podatek (bil).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, seveda je torbica prve pomoči obvezen spremljevalec, ampak zaradi tega ni treba takih bedarij, kot je člen 8, v zakon pisat!

8. člen

Vsebina mora biti v embalaži zložena tako, da se pri odprtem pokrovu in nagibu embalaže do 30 °C, ne raztrese iz embalaže.

Tudi če ta lapsus s Celzijem pozabimo, je člen bedast! Pa kdo bo to kontroliral? A bo policaj z libelo pa kotomerom okoli hodil pa počasi nagibal prvo pomoč in čakal, pri katerem kotu bo kaj ven padlo. :blink:

V poročilo bo pa napisal

...pri temeljiti analizi kompleta za prvo pomoč se je pokazalo, da pri kotu 28° in 30' iz paketa pade Kompresa 5 x 5 cm-sterilna, zato se lastnika kaznuje z...

mogoče se bo celo zgledoval po zakonu in bo namesto kotnih uporabil Celzijeve stopinje.

Lepa vas prosim, a so normalni :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... do 30 °C, ne ...

..Lepa vas prosim, a so normalni :?

"Lepa vas prosim..." = pa tvoja tipkarska napaka - in se na osnovi tega nihče ne bo spraševal o tvoji normalnosti

pa se mi zdi

da tudi Pavlihi ni treba tega naprtiti, ker gotovo ni on tipkal in kontroliral besedila

na žalost je treba

ugotoviti, da je narod (katerega član je tudi Pavliha) tako skrajno bedast, da ga je treba z grožnjami denarnih kazni prisiliti, da vozijo s sabo paketke za prvo pomoč, se pripenjajo z varnostnimi pasovi, vozijo motorje s čeladami na glavah, da se ne nažirajo z alkom in drogirajo z raznimi kemikalijami pred in med vožnjo itd., itd.

Zelo zanimivo bi bilo slišati, zakaj NEKATERE to moti?

:naughty:

ThePlanetOfApesPress

Popravljeno . Popravil Jur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj je samo se en lep primer, ko hocejo kasirati, zgovarjajo se pa na EU :BUA:

Pravilnik je sploh cvetka zase, kot bi ga pisali osnovnosolci.... Imajo prevec casa, potem se pa ukvarjajo s takimi banalnostmi :BUA:

Prva pomoc obvezen spremljevalec :hmm: Ne recem v avtu, ampak na motorju? Pri meni ze ne...Dodatek za neosvincen bencin - to je obvezno, pa orodje za vsak slucaj (skoraj obvezno :P ) V zepu je pa ne bom nosil (ali pa da bi imel recimo ruzak :kva2: )

In seveda niso pozabili razjasniti za koga velja: za vsa vozila ali samo novoregistrirana. Tako si bo spet lahko vsak po svoje razlagal, policaji bodo pa itaq zahtevali od vseh in veselo pisali poloznice....

Nesposobna drzava -> nesposobna drzavna uprava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred par dnevi sem bil slucajno na benzinskem servisu in povprasal prodajalca(upravitelja servisa), zakaj prodaja se vedno stare komplete prve pomoci.....Zacudeno me je gledal in rekel da se bo takoj pozanimal kaj in koga....

Vzel je v roke telefon in poklical svojega dobavitelja, ki mu je pojasnil da bodo novi kompleti kot ze veste priceli veljati z 1.1.. Zraven mu je se razlozil, da bodo stari kompleti se OK dokler ne boste peljali avta-mopeda na tehnicni.....takrat bodo morali vsi imeti nov komplet, sicer ne bodo opravili tehnicnega pregleda...cena pa bo menda nekje okoli 9k sit, ce se prav spomnim....

Sedaj ne me drzat za besedo.....tako je stvar raztolmacil tisti ki dobavlja komplete po prodajalnah......uglavnem.....za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V novem kompletu ne vidim nič slabega.

Jaz tudi ne, v zakonu (oz. pravilniku) o njem pa polno nepotrebnih neumnosti. :doze:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Lepa vas prosim..." = pa tvoja tipkarska napaka - in se na osnovi tega nihče ne bo spraševal o tvoji normalnosti

Res slabo pišem :cry: , ti pa slabo bereš :hmm: !

Jasno piše, da me tisti Celziji ne motijo (lapsus pač), da pa me moti sama vsebina člena, ki je nepotrebna in bedasta.

In najo se nanaša vprašanje o normalnosti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj je samo se en lep primer, ko hocejo kasirati, zgovarjajo se pa na EU  :BUA:

EU nima nobene direktive, smernice, uredbe, napotila ali pisma, ki bi zavezovala države članice o čemerkoli v zvezi s prvo pomočjo v avtu. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V novem kompletu ne vidim nič slabega. Saj bo nam prav prišel v primeru nesreče, ne pa snovalcem  zakona.

LPD

:OK:

in tu so kakršnakoli vprašanja o normalnosti odveč .. lahko si pa zainteresirani za primerjavo ogleda razne predpise, recimo, sanitarne predpise za opremo gostinskih lokalov .. ali pa predpise varstva pri delu ipd ipd

... če človek išče dlake na jajcih,

naj si najprej od blizu ogleda svoja ...

aftolska-plafa-jul-pless

pies: pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tej PP ki bo zdej ven prišla, je bolj problem znat jo uporabljat, kot pa imet jo v avtu.

Recimo astro folijo je treba prov obrnt, da ne naredimo še več škode, uno vrečko za umetno dihanje prav uporabit (pa prej je treba umetno dihanje znat izvajat) une komprese za opekline prav uporabljat, sterilno rokovanje pa še polno drugih stvari.

Realno, za reševanje življenj je bolj pomembna triaža, improvizacija, znanje pravilnega oživljanja in zaustavljanje krvavitev.

Tega pa v uni škatlci ni. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V novem kompletu ne vidim nič slabega. Saj bo nam prav prišel v primeru nesreče, ne pa snovalcem  zakona.

LPD

U gotta be kidding.

Glede na to, da je bil edini moj stik s prvo pomočjo na tečaju PP pred 10 leti, ni šans, da bi se ob morebitni nesreči kogarkoli dotaknil in ga poskušal npr. oviti v folijo ali mu dati ne-vem-kakšno-umetno dihanje ali oživljanje srca.

Bolj pametno bi bilo, da bi predpisali zahtevnejšo izobraževanje o PP, kot pa to škatlico. Pa še to je bedarija -- ker potem pa vidiš profesionalne reševalce, ki so ob nesreči motoristov totalno zmedeni, ker ne vedo kaj bi s čelado, kaj bi z moto oblačili in podobno. A zdaj naj pa pričakujem, da bo to povprečen Janez Novak vedel? Sam stran naj gre, če se razpočim kje na cesti! In naj s sabo vzame tisto novo škatlico PP, da ne naredi kake dodatne škode!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč omejeno gledate na zadevo.

Pravilnik ne velja le za uporabnike, temveč tudi za proizvajalce.

In tisti štos s kotom odpiranja in raztresanja je namenjen proizvajalcem.

Poleg tega pa oblika škatle/vrečke za motocikle sploh ni predisana in je lahko vsakršne oblike, le da zagotavlja čistost vsebine.

Malo več širine v dojemanju, prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U gotta be kidding.

... da bo to povprečen Janez Novak vedel?  Sam stran naj gre, če se razpočim kje na cesti! In naj s sabo vzame tisto novo škatlico PP, da ne naredi kake dodatne škode!

yesss

posebej, če ti iz kake arterije kri brizga, kenede ...

ma sej imaš v določenih primerih prow ... res je dilema, kako reagirati.

ys

bi recimo poštimal tisto, kar bi znal - ostalo pa prepustil reševalcem ...

če pa tebe vidim

na asfaltu, se boš pač moral sprijazniti s tem, da ti dam kompreso na arterijo, in ko prideš živ in zdrav iz bolnice, me pa lohka na gobec, če hočeš

hvaležnostnepoznamejapress

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kar se pa tiče prve pomoči se pa čudim da niso uvedli še kakšne prehodne, ko imamo v naši državi že vse prehodno. (kot registrske tablice, denar in še veliko ostalih zadev)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgodi se nesreča, ponesrečenec nepremično leži ob cesti, avtomobili pa veselo vozijo mimo uro, dve, tri,.... Skrita kamera! Malo naprej ljudej veliko raje ustavijo TV ekipi. Potem poslušam bedaste izgovore voznikov. Nič ne pomaga. Smo pač družba vase zagledanih egoistov in tukaj nam noben pribor ne pomaga. :cry:

@Noise

Kako krvavitev bi res lahko ustavil, pa pogledal če ponesrečenec diha, ga pokril z odejo, mu pokazal, da ni sam, povedal, da pomoč prihaja, ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa bilo bolje

namesto paketka prve pomoči imeti kakšen pripomoček za skrajševanje muk ponesrečencem - kalibra '45, recimo.

S tem bi se jih veliko strinjalo, se mi zdi.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa bilo bolje

namesto paketka prve pomoči imeti kakšen pripomoček za skrajševanje muk ponesrečencem - kalibra '45, recimo.

S tem bi se jih veliko strinjalo, se mi zdi.

:?

očtino še nisi videl kakšne nesreče v živo, a?! drugače ne bi takih bedarij pisal :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Noise

Kako krvavitev bi res lahko ustavil, pa pogledal če ponesrečenec diha, ga pokril z odejo, mu pokazal, da ni sam, povedal, da pomoč prihaja, ...  :doze:

Že to je zlata vredno in se tudi pričakuje od sočloveka.

Mi, zdr. delavci naj bi pa znali še kaj več. Čeprav še nisem bil v taki situaciji, da bi moral oživljat in nimam pojma kako bi reagiral.

P.S. Pri snemanju čelade naj bosta obvezno dva človeka, razen če poškodovanec ne diha več. Takrat ima življenje prednost pred nepokretnostjo. Vsaj v knjigi tko piše. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa samo v knjigi. Še vedno je boljš bit živ, četudi na vozičku, kot pa mrtev. Potem je pa samo od posameznika odvisno, kaj bo iz svojega nadaljnega življenja naredil. Tko da če me kdo najde nekje navitega okrog stebrička zaščitne ograje, mu dovolim, da mi pomaga, kakor pač zna. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je pa samo od posameznika odvisno, kaj bo iz svojega nadaljnega življenja naredil.

E, vidiš, tu je problem.

Če bi mi, paraliziranemu od vratu navzdol, dovolili, da se sam odločim, ali životarjenje, ali evtanazija, potem da.

Ampak, ko lahko migaš zgolj z očmi, ne moreš več sam odločati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E, vidiš, tu je problem.

Če bi mi, paraliziranemu od vratu navzdol, dovolili, da se sam odločim, ali životarjenje, ali evtanazija, potem da.

Ampak, ko lahko migaš zgolj z očmi, ne moreš več sam odločati.

sy

ne da bi hotel koga jeziti (a nede Špilferderber) ampak zdi se mi da tole ni več čisto v kontekstu glede na to da govorimo o paketku za prvo pomoč.

mogoče, bi se bolj usmerili na to, kot pa na evtanazijo.

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!