Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

... čeprav je kvaliteta in vsebina enaka, predvidevam ...

saj se ne gre za varčevanje! ampak nekateri pač nimamo prostora za tosamino prvo pomoč, za tisto iz louis-a pa.

Tega lih ne razumem najbolje. Če je vsebina v obeh prvih pomočeh taka, kot je predpisano (določeno število povojev, kompres .. .)), kako je lahko Tosamina večja? Debelina povojev, trikotne rute in vsega ostalega je verjetno enaka, ali pač?

Popravljeno . Popravil She
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri večini je še vedno večji problem KAM prvo pomoč vtaknit, kot pa v kakšnem jeziku so navodila :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega lih ne razumem najbolje. Če je vsebina v obeh prvih pomočeh taka, kot je predpisano (določeno število povojev, kompres .. .)), kako je lahko Tosamina večja? Debelina povojev, trikotne rute in vsega ostalega je verjetno enaka, ali pač?

ko bom uspela za računalnikom naredit vse, kar sem si zadala, stopim do motorjev in odprem obe, poslikam in napišem, kaj vse je v kateri.

mislim pa, da nista enaki.

napišem kaj in kako!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC imaš sto % prov človek se postavi v krožno križišče in takoj dobi občutek,da 80% nima izpitov.Prometnih znakov pa tako polovica ne pozna druga polovica pa ne upošteva.

Lolek ze lo se motiš po deseti h letih nebi naredu ispita razen,če si inštruktor Dvanajst let sem imel izpit ,ko je AMD organiziral brezplačno izpitno vožnjo ti povem,da sem prov lepo pogrnu.Vmes so se spremenila pravila za katere jaz nisem vedu saj sem mislu, ko sem naredu ispit,da sem boga za j...zagrabu.

Preverjanje vsaj teoretičnega znanja bi moralo biti obvezno.(brez plačno seveda)

Mal po forumu pobrskaj boš vidu,da fantje z ispiti še desnega pravila ne obvladajo.

Prvo pomoč se nabavu v Tosamini prodajalni imeli so dve manjšo in malo večjo manjša je bila 9€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tosama:

Zap.št.

Naziv

Kol

1

Prvi povoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilen

1

2

Kompresa 5 x 5 cm, sterilna

10

3

Kompresa 10 x 10 cm, sterilna

2

4

Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen

1

5

Aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen

1

6

Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m

1

7

Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm

1

8

Rokavica (SIST EN 455-1 in 2:2000)

2

9

Zaščitna folija za umetno dihanje

1

10

Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm, debelina najmanj 12 μm

1

11

škarje (z zaobljeno konico)

1

12

Obliž z blazinico 10 x 8 cm

2

13

Obliž 1 cm x 1 m

1

14

Navodila za nudenje prve pomoči

1

15

Seznam vsebine

1

Louis:

  • 1 x Rolle Heftpflaster, DIN 13 019 - A 5 m x 1,25 cm
  • 8 x Wundschnellverband, DIN 13 019 - E 10 cm x 6 cm
  • 2 x Verbandpäckchen, steril verpackt, DIN 13 151 - M
  • 1 x Verbandtuch, steril verpackt, DIN 13 152 - A 600 mm x 800 mm
  • 1 x Rettungsdecke, gold/silber, 210 cm x 160 cm
  • 1 x Schere, DIN 58 279 - A 145
  • 2 x Paar Einmalhandschuhe (groß), DIN EN 455 - 1 und - 2
  • 1 x Erste Hilfe Broschüre (6-sprachig), Anleitung "Erste Hilfe bei Unfällen"
  • Inhaltsverzeichnis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tosama:

  • 1x prvi povoj tip 2 (12 cm x 5 m), sterilen
  • 10x Kompresa 5 x 5 cm, sterilna
  • 2x Kompresa 10 x 10 cm, sterilna
  • 1x Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen
  • 1x Aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen
  • 1x Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m
  • 1x Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm
  • 2x Rokavica (SIST EN 455-1 in 2:2000)
  • 1x Zaščitna folija za umetno dihanje
  • 1x Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm, debelina najmanj 12 μm
  • 1x škarje (z zaobljeno konico)
  • 2x Obliž z blazinico 10 x 8 cm
  • 1x Obliž 1 cm x 1 m
  • 1x Navodila za nudenje prve pomoči
  • 1x Seznam vsebine

Louis:

  • 1 x Rolle Heftpflaster, DIN 13 019 - A 5 m x 1,25 cm
  • 8 x Wundschnellverband, DIN 13 019 - E 10 cm x 6 cm
  • 2 x Verbandpäckchen, steril verpackt, DIN 13 151 - M
  • 1 x Verbandtuch, steril verpackt, DIN 13 152 - A 600 mm x 800 mm
  • 1 x Rettungsdecke, gold/silber, 210 cm x 160 cm
  • 1 x Schere, DIN 58 279 - A 145
  • 2 x Paar Einmalhandschuhe (groß), DIN EN 455 - 1 und - 2
  • 1 x Erste Hilfe Broschüre (6-sprachig), Anleitung "Erste Hilfe bei Unfällen"
  • Inhaltsverzeichnis

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

She... točno tako! Samo jaz imam rajši Louis-ovo kot nič. Namreč Tosamine nimam kam dat, pa naj se še tako trudim (ven sem dala vso orodje, vsak zavojček sem dala posebej in ga tlačila sem in tja in šlo vse pod sedež). Za Avstrijce je dovolj (preverjeno), Slovenci zaenkrat še niso vprašali po prvi pomoči (tok, tok).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Kakšna pa je predvidena kazen brez Prve pomoči?

Namreč, ker sem zamenjal motor, si še nisem nabvil nove, saj sem staro pustil v motorju.

Kje bi lahko dobil najmanjšo Prvo pomoč, ki ustreza vsem pravilom.

Prejšnjo sem kupil na bencinski črpalki na Dunajski cesti in je bila manjša izvedba. Vem le to, da je bila bolj temno modra ...po spominu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič je bla na Ridah celo debata da prva pomoč na motorju ni več obvezna. Kje so zdej mojstri ki obvladajo vse, da povejokaj je res in kaj ne, pa da kakšne člene pa zakone sm prlimajo. Men se ne da iskat :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč je obvezna !!!! preverjeno in mora biti veljavna zapakirana v folijo ker je na njej oz v njej listek z datumom veljavnosti ;) Jaz sem plačal kazen (prva pomoč je bila odvita iz najlona ker sem rabil škarje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč je navaden balast, ki ga je treba vozit s sabo pomaga pa tako ali tako le pri manjših odrgninah in urezninah. Pa še takrat ugotoviš, da je lepilo na obližih suho saj se je zaradi toplote oz vročine pod sedežem posušilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna pa je predvidena kazen brez Prve pomoči?

Namreč, ker sem zamenjal motor, si še nisem nabvil nove, saj sem staro pustil v motorju.

Kje bi lahko dobil najmanjšo Prvo pomoč, ki ustreza vsem pravilom.

Prejšnjo sem kupil na bencinski črpalki na Dunajski cesti in je bila manjša izvedba. Vem le to, da je bila bolj temno modra ...po spominu.

Prva pomoč je obvezna,kazen pa je sigurno 100€ ++ najbolje bo hitro nabavit.Majhne,ki še ustrezajo našemu zakonu dobiš na kakem BMW-servisu cena je ca 12€ je pa res zelo majhna veličine ca 1,5 cigaretne škatlice !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, lahko konkretno poveš, kdo je proizvajalec te Prve pomoči za motoriste, ki je velika za 1,5 cigaretne škatlice?

Kakšne barve je pakunga?

Pač rad bi kupil najmanjšo še zakonu zadoščeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč je obvezna !!!! preverjeno in mora biti veljavna zapakirana v folijo ker je na njej oz v njej listek z datumom veljavnosti ;) Jaz sem plačal kazen (prva pomoč je bila odvita iz najlona ker sem rabil škarje)

A potem če nabašem na zadosti "pametnega" policaja, lahko po tej logiki sklepam, da če enkrat iz prve pomoči nekaj vzamem (npr. 1 (en) obliž, ali pa škarje, kot v tvojem primeru), moraš kupit kar novo, da jo boš vozil s sabo še lepo zapakirana in ti policaj ne bo utrujal? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA, naj bi bila zapakirana, le tako je v celoti popolna in ustreza zakonu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem če nabašem na zadosti "pametnega" policaja, lahko po tej logiki sklepam, da če enkrat iz prve pomoči nekaj vzamem (npr. 1 (en) obliž, ali pa škarje, kot v tvojem primeru), moraš kupit kar novo, da jo boš vozil s sabo še lepo zapakirana in ti policaj ne bo utrujal? :headbang:

Ja :)

Pa še to sem pozabil povedati: Kolega je mel neko drugo prvo pomoč in je policaji niso upoštevali ter mu obrazložili da more met tako kot jo prodajajo naprimer na tehničnih pregledih ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brskal in našel en pravilnik za opremo vozil, ki naj bi začel veljati s 01.2012, torej je verjetno aktualen?!?

Dokument v celoti je pripet zraven.

Tu piše:

post-10572-0-53493200-1344352474_thumb.jpg

nadalje,

4. Komplet za prvo pomoč mora biti shranjen v embalaži, ki ščiti vsebino pred poškodovanjem, nečistočo in vodo. Material, iz katerega je embalaža izdelana, ne sme vplivati na kakovost vsebine, ki je shranjena v njej, mora biti odporen proti vplivom goriv, ki se uporabljajo v motornih vozilih, proti temperaturnim spremembam in proti vlagi. Če je embalaža izdelana iz materiala, ki lahko korodira, mora biti zaščitena proti koroziji.

4.1 Embalaža mora imeti zadostno trdnost, njeni robovi in ogli ne smejo biti ostri, ampak zaobljeni. Pokrov mora biti mogoče zapreti in zavarovati proti nehotenemu odpiranju (lahko tudi s plombiranjem), pri odpiranju pa ga mora biti mogoče preklopiti do podlage, na kateri embalaža stoji.

4.2 Na pokrovu (zgornjem delu) embalaže mora biti oznaka proizvajalca in napis: »Komplet za prvo pomoč – za motoriste« oziroma »Komplet za prvo pomoč – za avtomobiliste«.

.

.

5. Oblika embalaže kompleta za prvo pomoč za motoriste ni predpisana, ustrezati pa mora obsegu vsebine iz 3. člena. Lahko je izdelana iz impregniranega oziroma plastificiranega platna.

.

.

.

.

8. Seznam vsebine in navodilo za nudenje prve pomoči morata biti v slovenskem jeziku.

8.1 V seznamu vsebine mora biti na prvem mestu napisan napotek, da je treba vsak porabljen ali manjkajoči del takoj nadomestiti.

8.2 Kot navodilo za nudenje prve pomoči se uporabi zloženka »Najnujnejši ukrepi prve pomoči, navodila za laike«, ki jo izdaja Rdeči križ Slovenije oziroma neko drugo strokovno verificirano navodilo.

9. Komplet za prvo pomoč mora biti higiensko vzdrževan, zahtevani sterilni materiali pa v nepoškodovani zaprti embalaži in z veljavnim rokom uporabe ter nazivom in ostalimi podatki v slovenskem jeziku.

10. S kompleti za prvo pomoč, ki ustrezajo zahtevam tega pravilnika, morajo biti opremljena vozila, prvič registrirana v Republiki Sloveniji po 1. januarju 2005.

10.1 V vozilih, prvič registriranih v Republiki Sloveniji pred 1. januarjem 2005, mora biti vsebina obstoječih kompletov za prvo pomoč higiensko vzdrževana, nepoškodovana in z veljavnim rokom uporabe.

ZMVPRdeliopr.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, lahko konkretno poveš, kdo je proizvajalec te Prve pomoči za motoriste, ki je velika za 1,5 cigaretne škatlice?

Kakšne barve je pakunga?

Pač rad bi kupil najmanjšo še zakonu zadoščeno.

Jaz sem jo kupil pri Valentinčiču v Grosuplju namreč, ko sva šla z ženo spomladi po njen nov F800 ST je bila prva pomoč original zraven(mala) baje homologirana z motorjem,zato sem kupil še zame kajti moji (2-3X večji)je rok že pred leti potekel ! Iz Ljubljane ti res ni daleč zapelji se do Valentinčiča v Grosuplje in si jo sam oglej sicer se lahko pozanimaš tudi v Lj na BMW-servisu LP !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer, lahko konkretno poveš, kdo je proizvajalec te Prve pomoči za motoriste, ki je velika za 1,5 cigaretne škatlice?

Kakšne barve je pakunga?

Pač rad bi kupil najmanjšo še zakonu zadoščeno.

Na tvojem mestu bi vse kar ti ta stric pove še preveril kje drugje, ker glede homologacij nima ravno razčiščenih pojmov. Meni prve pomoči v 8 letih še niso niti enkrat pregledali pa kljub temu nisem pripravljen riskirat 150eur, ki niso bog ve kako velik denar ampak klub temu sta to 2dneva fajnih furc in hrane. Edino zagotovilo je pravilnik, ki določa vsebino prve pomoči za motoriste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!