Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

pred eno uro, motolover pravi:

Zelo pameten argument, še kakšnega o Space Shuttlu poišči!

Mislim, da je imel space shuttle katapultne sedeže in tam not je vsaj v aviaciji vedno prva pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

Mislim, da je imel space shuttle katapultne sedeže in tam not je vsaj v aviaciji vedno prva pomoč

To jim je na Columbiji res pomagalo. Raje nam povej kdaj si opravil svoj tečaj in ali znanje vsakoletno obnavljaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enega je prej odneslo.

Tečaj sem opravil 2001 in sem specializiran za bojne strupe.

Iz tega področja se kasneje nisem več izpopolnjeval, občasno edino spremljam novice o antraksu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Snecer pravi:

Še enega je prej odneslo.

Tečaj sem opravil 2001 in sem specializiran za bojne strupe.

Iz tega področja se kasneje nisem več izpopolnjeval, občasno edino spremljam novice o antraksu.

 

si homologiral rkbo obleko in plinsko masko na versisu namesto prve pomoči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomagat treba in če bi kdo od vas kaj vedel o prvi pomoči bi vedel da je treba prvo zavarovat mesto nesreče ,saj ti nič ne pomaga nudenje prve pomoči če te v naslednjem trenutku odnese kamion ......:P...šele nato se zaćnemo ukvarjat s krvavimi prsti in ajfonom ,,,,,,

Ob primeru ne dihanja in srčnega zastoja pa takoj začnemo z oživljanjem (prej pokličemo še reševalce) in nudimo poškodovancu 30:2 do njihovega prihoda.......nikakor takega stanja ne pustimo na miru do prihoda reševalcev !!!!

Isto je ob hudih krvavitvah in nezavestnemu poškodovancu ,klic in  in nudenje prve pomoči  V živo nikoli oživljal razen na Ančki(firma zahteva od nas in nas izobražuje ,vsake dve leti ) in bi znal definitivno ,nudil pomoč že na parih prometnih in tudi tista mala prva pomoč v motorju pride prav ,pa pustimo primere ko iz poškodovanca vse visi ker je priletel čelno 200kmh v avtobus ,takrat ne kličite reševalcev temveč policaje da bo poleg vas v prvi vrsti čim hitreje zavarovali mesto nesreče......

Skratka želel sem povedati da ne pustit na miru temveč pomagat!!!

Če maš takšen primer kot Dami pa je vse drugače saj se je zavedal in bil priseben ,lahko je povedal kaj in kako ,takrat ga tudi jaz ne bi silil  z usta na usta ----:)

Fanta na moji firmi so sodelovci vzdrževali (udar el. toka) 15mnin z oživljanjem do prihoda reševalcev ki so se še 30 min (skupno 45) trudili pridobiti pulz  ............danes spet dela z nami ! Vse to pa je plod letnih izobraževanj ,ki nam jih nudi podjetje in so res koristna.

P.S. Če pa prvo pomoč opraviš pri vozniškem in potem 25 let in več ne.......jah ,mogoče res bolje vse pustit na miru in sam klicat :P

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Pomagat treba in če bi kdo od vas kaj vedel o prvi pomoči bi vedel da je treba prvo zavarovat mesto nesreče ,saj ti nič ne pomaga nudenje prve pomoči če te v naslednjem trenutku odnese kamion ......:P...šele nato se zaćnemo ukvarjat s krvavimi prsti in ajfonom ,,,,,,

Točno to. Ljudje hodijo prodajat zijala, noben pa se ne spomni trikotnika postavit ali pa pred kak ovinek lastnoročno mahat ostalim vozilom, da se za ovinkom nekaj dogaja. Preverit, kolko je ponesrečenih in kje so je pa itak znanstvena fantastika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega s krvavimi prsti in pametnim telefonom nekateri očitno niste čisto dojeli. Lahko se ti zgodi nesreča, ko si sam in moraš sam tudi poklicati pomoč. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, motolover pravi:

Tega s krvavimi prsti in pametnim telefonom nekateri očitno niste čisto dojeli. Lahko se ti zgodi nesreča, ko si sam in moraš sam tudi poklicati pomoč. 

Nekateri niso očitno dojeli da vsi nimamo istih zamisli in imamo za določene težave (krvavi prsti in ajfon) tudi rešitve.......stisneš tipko in čakaš da te poberejo :) prste si imel lahko tudi v riti in od dreka .......tipka dela:P

12647057_1565836207072671_85061977041779

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Kmet2 said:

Nekateri niso očitno dojeli da vsi nimamo istih zamisli in imamo za določene težave (krvavi prsti in ajfon) tudi rešitve.......stisneš tipko in čakaš da te poberejo :) prste si imel lahko tudi v riti in od dreka .......tipka dela:P

12647057_1565836207072671_85061977041779

Si članarino že plačal ali misliš, da dela per se?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

Si članarino že plačal ali misliš, da dela per se?

 Mislim ravno toliko da sem vedno korak pred tabo :PZaenkrat je do junija,junija mi poteče ,sam imam urejeno avtomatsko podaljšanje 130cca na leto .......

pred 5 minutami, Snecer pravi:

kaj pa če imaš prazno baterijo?

Baterija zdrži zelo dolgo ,seveda pa imaš s sabo vedno rezervo (vajen že od bmflov ...kardani pa to :P)in pred nekim daljšim izletom pač zamenjaš baterije.........imaš pa tudi možnost vodnika s katerim polniš preko vtičnice na motorju .

Takoj ko sem prebral o krvavih prstih in ajfonih sem moral to kupit ......:lol1:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, motolover pravi:

Spet si najboljši! clap.gif

Upam da preboliš :kmet:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, motolover pravi:

Tega s krvavimi prsti in pametnim telefonom nekateri očitno niste čisto dojeli. Lahko se ti zgodi nesreča, ko si sam in moraš sam tudi poklicati pomoč. 

sej to te sprašujem, foun boš že imel pri sebi, prva pomoč je pa ponavad nekje pod sedežem. in kot se pri nesrečah zgodi, ni moped pri tebi, niti nisi v stanju priti do mopeda in poiskati prvo pomoč, torej:

LE KAJ TI V TEM PRIMERU KORISTI TISTA ŠKATLICA?

koristi ti kvečjemu znanje iz prve pomoči in sposobnost improvizacije

pred 2 urami, Snecer pravi:

kaj pa če imaš prazno baterijo?

morš met databank s sabo, potem nafilaš ajfon, pokličeš gasilce, oni prnesejo agregat, nafilaš zadevo in stisneš tipko. simpl ko keks B)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tista šktalica prve pomoči prvenstveno namenjena za pomoč drugim, če na letiš na prometno nesrečo? Ko si polomljen torej ni ideja da boš ti prišel do svoje škatlice, ampak da bo nekdo, ki bo prispel do nesreče, prišel do svoje in ti z njo pomagal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Jure pravi:

A ni tista šktalica prve pomoči prvenstveno namenjena za pomoč drugim, če na letiš na prometno nesrečo? Ko si polomljen torej ni ideja da boš ti prišel do svoje škatlice, ampak da bo nekdo, ki bo prispel do nesreče, prišel do svoje in ti z njo pomagal?

kdorkoli bo do tiste škatlice prve pomoči prišel, bo z njo lahko bore malo počel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se strinjam, da je uporabnost tiste škatlice precej omejena.. Lahko pa vseeno v kateri izmed situacij pride prav, če nekdo krvavi ker ga je nekje nekaj porezalo ga je pomoje vseeno bolje obvezat s sterilno kompresijsko obvezo iz tiste škatlice kakor s prešvicano motoristično ruto.. Mene osebno ne moti, da je PP obvezna tudi za motoriste, nesmiseln se mi zdi edino tako kratek rok trajanja ker vsebini po 5 letih še nič ne manjka če je vse še vedno original zapakirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ni več sterilno...:ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Jure pravi:

A ni tista šktalica prve pomoči prvenstveno namenjena za pomoč drugim, če na letiš na prometno nesrečo? Ko si polomljen torej ni ideja da boš ti prišel do svoje škatlice, ampak da bo nekdo, ki bo prispel do nesreče, prišel do svoje in ti z njo pomagal?

in če nobenega ni na kraj svoje nesreče, pol tako dolgo čakaš, da kdo pride, če ne pride si v riti. Vseeno čakaš, da se ponesreči drugi in mu pomagaš s svojo prvo pomočjo...  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pride prav navaden flajšter...

...primer pri mojem sosedu....ko je kosil travo. 

..namreč...kosilnica ropota kot po navadi....potem kar naenkrat tišina....pogledam čez par minut čez mejo..on sedi na tleh...bled in negiben..

...skočim čez plot...njemu lije mrzu pot s čela....slabo mu je...

....innnn?!?

...zbodel se je  v trnje in mu je pritekla kri!!!

...on pa tega ne prenaša.

Flajštr s podobo mikimausa je rešil situacijo....še dobro, da sem ga pogledal, kaj je narobe...da ga nisem takoj usta na usta...

...no čez par minut je potem prišel k sebi.

Zaslužil sem si pivo.

:D

...a si predstavljate, da bi bilo kontra...da bi on nudil prvo ppmoč?

....imeli bi dva nezavestna...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Zivnorc said:

Lahko pride prav navaden flajšter...

...primer pri mojem sosedu....ko je kosil travo. 

..namreč...kosilnica ropota kot po navadi....potem kar naenkrat tišina....pogledam čez par minut čez mejo..on sedi na tleh...bled in negiben..

...skočim čez plot...njemu lije mrzu pot s čela....slabo mu je...

....innnn?!?

...zbodel se je  v trnje in mu je pritekla kri!!!

...on pa tega ne prenaša.

Flajštr s podobo mikimausa je rešil situacijo....še dobro, da sem ga pogledal, kaj je narobe...da ga nisem takoj usta na usta...

...no čez par minut je potem prišel k sebi.

Zaslužil sem si pivo.

:D

...a si predstavljate, da bi bilo kontra...da bi on nudil prvo ppmoč?

....imeli bi dva nezavestna...

 

Njegova žena je pa še dans na tebe jezna ker si ga rešu :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!