Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

7 hours ago, DAMI34 said:

sej to te sprašujem, foun boš že imel pri sebi, prva pomoč je pa ponavad nekje pod sedežem. in kot se pri nesrečah zgodi, ni moped pri tebi, niti nisi v stanju priti do mopeda in poiskati prvo pomoč, torej:

LE KAJ TI V TEM PRIMERU KORISTI TISTA ŠKATLICA?

 

Vsak primer je drugačen, zato teoretiziranje v stilu, kaj če.. ni na mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, motolover pravi:

Vsak primer je drugačen, zato teoretiziranje v stilu, kaj če.. ni na mestu.

na MS lahko samo teoretiziramo, drugače pa nikomur ne želim testiranja v praksi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojem primeru so vsi prisotni naredili edino previlno stvar:  poklicali 112, pazili na mimovozeči promet, mene pa pustili čisto na miru ... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motolover pravi:

Na tečaje hodim, da bom mogoče komu lahko pomagal. Sam bom, upam, naletel na istomislečega, če bom potreboval pomoč. 

torej, če hodiš na tečaje, bi že zdavnaj lahko vedel, da si s tisto škatlico moto prve pomoči, po možnosti še umazano, ker ni zaščitena ne moreš ravno pomagati. niti sebi niti drugim. ne bom rekel, da je popolnoma neuporabna, a vendar, velik premalo.

je pa zelo pohvalno obnavljanje znanja iz prve pomoči, saj se medicinska doktrina spreminja in kar je bilo pred 10 leti strogo pravilno, sedaj ni več... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na GSa bom nabavil bolj zaresno, ker imam več prostora zanjo. Tudi na kovček bo prišla nalepka, da se bo vedelo kaj je notri in kje. Najbrž bo vsebovala tudi kaj za evtanazijo živali, ker sem na ali ob cesti že velikokrat gledal umirajočo žival in nisem mogel kaj dosti pomagati. Žal orožje pri nas ni dovoljeno, za take primere bi bilo uporabno.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, DAMI34 pravi:

Ztorej, če hodiš na tečaje, bi že zdavnaj lahko vedel, da si s tisto škatlico moto prve pomoči, po možnosti še umazano, ker ni zaščitena ne moreš ravno pomagati. niti sebi niti drugim. ne bom rekel, da je popolnoma neuporabna, a vendar, velik premalo.

je pa zelo pohvalno obnavljanje znanja iz prve pomoči, saj se medicinska doktrina spreminja in kar je bilo pred 10 leti strogo pravilno, sedaj ni več... 

Z mano si varen Miško ,problem je samo kedr se prej uležem kt ti .....takrat ti bom pa prišepnil kako pravilno ravnat :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

Z mano si varen Miško ,problem je samo kedr se prej uležem kt ti .....takrat ti bom pa prišepnil kako pravilno ravnat :lol1:

prjatu, s tabo sm že ležal, 

12273784_961508723918680_309738935684841

 

pa ni noben mel zravn prve pomoči:

w1.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

tečaj na Jadranki :)

sicer pa noro, kaj je ml naspisal: zgleda bo potreben še tečaj pri veterinarju

a mali nožič za vrabce evtanazirat in macolo za jelene :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Snecer said:

tečaj na Jadranki :)

sicer pa noro, kaj je ml naspisal: zgleda bo potreben še tečaj pri veterinarju

Zakaj pa ne? Enim ni vseeno, večina pa zbije in se pelje naprej, ko da ni nič. Samo, da ni treba gledati kaj so naredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, motolover pravi:

Zakaj pa ne? Enim ni vseeno, večina pa zbije in se pelje naprej, ko da ni nič. Samo, da ni treba gledati kaj so naredili.

če gre naprej si lahko srečen, če te je pa koza, srna ali gams sestrelu, pa neb vedu, kdo bo rabil prej evtanazijo 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Snecer pravi:

tečaj na Jadranki :)

sicer pa noro, kaj je ml naspisal: zgleda bo potreben še tečaj pri veterinarju

Maš kak dober naslov :)ti povem da mam psko rajši kot sebe:kmet:pa tud prej bi zadušil kakšnega človeka  kot žvau .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, motolover pravi:

Za na GSa bom nabavil bolj zaresno, ker imam več prostora zanjo. Tudi na kovček bo prišla nalepka, da se bo vedelo kaj je notri in kje. Najbrž bo vsebovala tudi kaj za evtanazijo živali, ker sem na ali ob cesti že velikokrat gledal umirajočo žival in nisem mogel kaj dosti pomagati. Žal orožje pri nas ni dovoljeno, za take primere bi bilo uporabno.

... GS ima itak take kufre... da če daš gor kar uno belo stensko omarico z rdečim križem ... se sploh ne bo poznalo...

... da drugo stran pa defibrilator...

..pa zakaj bi žival evtaniziral  :cry: .... pa sej imaš prvo pomoč s sabo....

...še dobr da Jadranka Juras ne bere tega.....  :slap:

...drugače pa ja: ... močan pipec al pa navaden švicarc lahko pomaga več pri oskrbi ponesrečenca ( z malo sposobnosti Mc Gyverja)...kot pa komplet za prvo pomoč....

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Zivnorc pravi:

... GS ima itak take kufre... da če daš gor kar uno belo stensko omarico z rdečim križem ... se sploh ne bo poznalo...

... da drugo stran pa defibrilator...

..pa zakaj bi žival evtaniziral  :cry: .... pa sej imaš prvo pomoč s sabo....

pajade, a si kdaj poskusil jelenu rogovje obvezat? niti 5 prvih pomoči ni dovolj :ras:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da je prva pomoč neuporabna ni res (večina kaj drugega kot kar je v njej, tako ali tako ne zna uporabiti) . Do sedaj sem jo rabil 2x (enkrat svojo in enkrat "izposojeno" ) . Obakrat za površinske rane (priporočam, da jo odprete in pregledate, ker se je pri moji izkazalo, da so "flajštri" popolnoma neuporabni) . Jaz vedno "ustavim" (nikoli ne veš kdaj si lahko ti na vrsti) , sem imel pa to "srečo" , da kaj bolj konkretnega ni bilo potrebno (v najslabšem primeru je bil motorist v nezavesti, sicer čudno zvit, ampak dihal je normalno in rešilec se je pojavil v 5 min) . Zmeraj sem imel cmok v želodcu (lažje se bi bilo peljati mimo, ampak kot sem napisal zgoraj) , delam samo potreben minimum (in odganjam "strokovnjake" , ki bi na vsak način obračali poškodovane, čeprav normalno dihajo) , kaj bi naredil, če bi se nekdo dejansko začel dušiti in bi rabil oživljanje pa (še) ne vem .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se prav spominjam, da sem se pred več kakor 30 leti, na tečaju prve pomoči učil, da če je ponesrečenec nezavesten in še vedno diha, samo zaščitimo kraj nesreče in ponesrečenca ne premikamo, ker ne vemo kakšne so njegove možne notranje poškodbe ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js še preden padem tulm AU AU AU in v padcu odpiram pokrov sedeža in vlečem v prvo pomoč. Pri prvi salti odprem komplet, v drugi salti potegnem vn škarice, katere mi ponavad pri prvem sledečem prevalu padejo iz rok. Js sm ponavad veseu, če mi roke delajo, da lahko maline nosm k žejnim ustecam in frcam mraule ki mi lezejo pa abrazu .... un zna bit res nadležno ... škoda, k ni nubenga pipsa proti mrčesu v tem paketu.

bi blo pa fajn not met mini sprej bivacina, ki mislim, da v prvi pomoči pride še najbolj prav. Js k sm na morju faliu pločnik (porinjen sem biu op.avt.) in sm si oba kolena potouku, je pomagau samo bivacin, da sem lahko drug dan obleku kombinezon in šu domou ... bol mal sem kolenčkau, ampak sm preživu :jezik: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, franc pravi:

Da je prva pomoč neuporabna ni res (večina kaj drugega kot kar je v njej, tako ali tako ne zna uporabiti) . Do sedaj sem jo rabil 2x (enkrat svojo in enkrat "izposojeno" ) . Obakrat za površinske rane (priporočam, da jo odprete in pregledate, ker se je pri moji izkazalo, da so "flajštri" popolnoma neuporabni) . Jaz vedno "ustavim" (nikoli ne veš kdaj si lahko ti na vrsti) , sem imel pa to "srečo" , da kaj bolj konkretnega ni bilo potrebno (v najslabšem primeru je bil motorist v nezavesti, sicer čudno zvit, ampak dihal je normalno in rešilec se je pojavil v 5 min) . Zmeraj sem imel cmok v želodcu (lažje se bi bilo peljati mimo, ampak kot sem napisal zgoraj) , delam samo potreben minimum (in odganjam "strokovnjake" , ki bi na vsak način obračali poškodovane, čeprav normalno dihajo) , kaj bi naredil, če bi se nekdo dejansko začel dušiti in bi rabil oživljanje pa (še) ne vem .

lp

kaj konkretno si rabil? flajštrov nisi, si že napisal..

p.s. nudenje prve pomoči je tudi z zakonom predpisana obveza, ni to hočem ali nočem...vsaj kar vem

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

kaj konkretno si rabil? flajštrov nisi, si že napisal..

p.s. nudenje prve pomoči je tudi z zakonom predpisana obveza, ni to hočem ali nočem...vsaj kar vem

Konkretno: "pokrpal" sem enega mopedista, ki je "zapeljal v grmovje" (sposojena prva pomoč, to je bilo še v časih, ko čelada ni bila obvezna, mopedist je moj sosed (sem vozil za njim) in potem sem ga na mojem mopedu "zvlekel" do doma iz Delnic, na koncu se je izkazalo, da ima precej bolj resne poškodbe kot "sva" mislila, povoj in par obližev je bilo dovolj za vidne poškodbe) .

"Flajštre" sem pa hotel uporabiti, da bi pokrpal kolesarja, ki je padel pred menoj (čelada mu je prebila arkado in pa "klasične" odrgnine) torej gaza in "lepilni trak" (tudi trak ni neke super kvalitete, prva pomoč je bila praktično nova) .

Pri ostalih (prav veliko jih na srečo ni bilo, če nisem kakšnega pozabil, sem "pazil" dva motorista dokler ju niso prevzeli kompetentnejši oz. rešilec) pa ni bilo nič videti.

Enkrat sem vlekel enega iz prevrnjenega avta, ampak ta je bil samo zmeden (pa verjetno malo pod vplivom nečesa) .

Za ostalo pomoč ne rabiš "prve pomoči" pa verjetno ne gre v to temo (Verjetno bi bolj sodilo v kakšno temo "solidarnost med udeleženci v prometu" . Pomagal sem pobirati motorje (iz kakšnih grabnov) porival avtomobile na in s ceste. Enkrat sem menjal gumo (en star ata s prazno gumo se mi je zasmilil, od začetka sem mu bil kar malo sumljiv, na koncu pa ni vedel kako bi se še zahvalil)) .

Kako je z zakonskimi obvezami, pa verjetno vsi vemo.

S kompletom prve pomoči  za motoriste, se verjetno ne da ravno reševat življenja, pomagat se pa da.

lp

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POHVALNO :grupni: 

 ampak kot ugotavljamo, flajštri ne držijo, škarjice se zlomijo, lepilni trak odpusti....jebeš tako prvo pomoč.

pa da ne bom brihten, direktno iz prve roke lahko povem, kaj je nabava blaga na javnih razpisih, sem namreč bil mal več kot mesec dni v bolnišnici, pa sem videl kakšen lepilni trak imajo...tak, za 10minut..najbrž nizka cena, ampak za dobavitelja dober biznis, saj je poraba po moji oceni do 5x večja kot pri traku, ki bi normalno prijel.

Ja, je treba šparat, pa nej stane kolikor hoče.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

js še preden padem tulm AU AU AU in v padcu odpiram pokrov sedeža in vlečem v prvo pomoč. Pri prvi salti odprem komplet, v drugi salti potegnem vn škarice, katere mi ponavad pri prvem sledečem prevalu padejo iz rok. Js sm ponavad veseu, če mi roke delajo, da lahko maline nosm k žejnim ustecam in frcam mraule ki mi lezejo pa abrazu .... un zna bit res nadležno ... škoda, k ni nubenga pipsa proti mrčesu v tem paketu.

bi blo pa fajn not met mini sprej bivacina, ki mislim, da v prvi pomoči pride še najbolj prav. Js k sm na morju faliu pločnik (porinjen sem biu op.avt.) in sm si oba kolena potouku, je pomagau samo bivacin, da sem lahko drug dan obleku kombinezon in šu domou ... bol mal sem kolenčkau, ampak sm preživu :jezik: 

Bivacina pri nas ni več mogoče kupiti ,Hrčki ga imajo še.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!