Skoči na vsebino

Kawasaki VN 900 Classic / Custom


motofrik

Priporočene objave

Hvala za informacije :OK:

Še to me zanima, kako je glede registracije?? Pride mal čez 90k SIT, a ne?? Kako pa je zavarovanjem voznika in sovoznika??? Kdaj pa se registrira in koliko časa mora biti reg. da dobim del nazaj ko ga odjavim??

lp

PS: na eni slikci iz prejšnjega linka sm opazu, da se tačka za sovoznika nahaja zelo blizu izpuha. A se ga dotika?? Ker to ni lih dobr a ne...

Za zavarovanje je boljše, če plačaš za celo leto, pred zimo odjaviš. Dobiš več nazaj, kot če na začetku zavaruješ za določeno obdobje. Zavarovanje voznika (AO+) približno še enkrat tolko(rizična skupina.) Preveri na netu.

To so nasveti mojega frenda, ki je letos tako naredu, drugo leto bom tudi sam verjetno tako naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vplačal avans za VN900 letnik 2007!!!

Še kaj lepih besed bi rad slišal o tem motorju, da se ne bom premislil do marca :D .....ni šans!

Kakšen filemček od vaših VN900...bi bil zelo hvaležen :OK: :OK: :OK:

Kakšen je zvok na tovarniškem VN900????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem vplačal avans za VN900 letnik 2007!!!

Še kaj lepih besed bi rad slišal o tem motorju, da se ne bom premislil do marca :D .....ni šans!

Kakšen filemček od vaših VN900...bi bil zelo hvaležen :OK: :OK: :OK:

Kakšen je zvok na tovarniškem VN900????

Ah pomoje se nimaš kaj obremenjevat.Če ti kaj pomeni ti lahko samo povem, da je motor v resnici zares lep.

Ko sem ga videl v živo sem kar nekaj časa sedel na njem in si ga ogledoval, kar nekako nisem mogel sestopit z njega :OK:

Še video:

FILMI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da sem se pravilno odločil :OK: :OK: :OK:

Še nekaj vprašanj (se hočem pripravit na pomlad :blush: ):

1. Kako je pa s porabo goriva VN900??

2. In pa doseg z enim tankom goriva??A je kaj večja poraba kot VN800??

3. Koliko stane naslonjalo za sopotnika in kje ste ga vi kupili (če ste ga seveda)??

4. A je problem vozit brez obratomerja?? Ker nisem navajen, pa me zanima.......vem da je neumno vprašanje ampak me zanima kdaj je najbolje menjat v višjo prestavo, pri katerih hitrostih na ravni podlagi?? :slap:

Hvala za odgovore!

lp

PS: se bo treba še pred pomladjo kje dobit, da se spoznamo in dogovorimo za kakšen mini izlet ob prvih toplih dneh pomladi :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obratomera ne boš pogrešal, verjemi. Ko si enkrat v peti, lahko na menjalnik pozabiš,- potegne skoraj iz nule. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mam večjega starejšega brata vn 1500 je pravtako brez obratomerja pa ga nič ne pogrešam. Vsak ti bo rekel ,da prestavljaš po občutku ne moreš se držat nekih šablon. Sam lahko npr. iz 4v5. prestavo mejam pri 90km/h ali pa pri 120km/h. Hočem ti povedat ,da so vse to izkušnje te pa pridobiš s kilometri.

Srečno in zdravo ter veliko kilometrov v 2007!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je zdej s temi izpuhi na VN900??

en kawasaki VN900: IPB Slika

in drug kawasaki VN900: http://www.kawasakimotorcycle.org/forum/ka...i-got-here.html

Če pogledate izpuha se razlikujeta po tem, da je eden zapolnjen do stranskega reza, drugi pa popolnoma do konca...

Motorja pa sta oba enak model......mogoče je razlika med Vulcan in VN??? Ker neke minimalne razlike v izgledu motorja naj bi obstajale.....povedal pri DKS....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da je za ameriški trg (tam se imenuje Vulcan) malo drugačen. Kovčki niso serijski, niti originalna dodatna oprema. Izpuhi pa, mislim , da so tudi menjani- tisti ravno odsekani. Za evropski trg so salamasto postrani odrezani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne to da bi bili drugače odrezani.....vsi so "salamasto", le da so nekateri zapolnjeni do konca, drugi pa ne (npr. ta na sliki tuki je zapolnjen do pred prvim stranskim rezom, na tistem linku pa v celoti do konca), kar daje videl večjega oz. glasnejšega izpuha.

btw: kako glasen pa je serijski auspuh na vn900 classic?? kaj pa v primerjali z yamaho drag star 650?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Zdajšnih časih je tako ali tako bolje da ne ropota preveč, drugače ti policaji ves čas visijo za vratom :)

Sem pa prepričan, da že v originalu VN900 lepo zahrumi ob odločnem zasuku ročice ;)

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, saj tudi jaz sem imel Classica 800, pa mi zavore niso več vlivale zaupanja.. Sploh po padcu, ko mi je blokirala sprednja. pa me zdaj zanima, če so pri 900 boljše zavore. zasledil sem podatek, da ima 50 konjev, pa spet drugega, da jih ima 57... :? no, saj ni važno, moj bo pa amen.

Skoraj ne morem verjeti. Jaz imam drugačne izkušnje. Meni so se zavore zdele kot na lokomotivi. Včasih je človek krvavo pogrešal še drugi disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem, ko sem napisal, da upam, da bodo zavore boljše, sem mislil na doziranje zavorne moči. Saj pri normalni vožnji so bile O.K.,.. Padec pa je bila posledica panike, ko sem preveč stisnil prednjo zavoro. Rešil bi me le ABS. Drugače pa o Classicu vse najboljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da ma kawasaki vn900 spredi 300mm in zadi 270mm disk.....se mi zdi da bi moral bolje delovat kot vn800.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz srčno upam na boljše zavore... Ker edino to je še za izboljšat, glede 800.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je všeč, da ma vn900 še kazalec za gorivo in pa opozorilno lučko :blush:

Mam pa eno prošnjo......in sicer: prosil bi kakšnega lastnika VN900 (čim več km izkušenj), da (če bi bil pri volji) bi si vzel kakšno urico časa v januarju ali februarju in mi svetoval glede oskrbe motorja, vožnje, vzdrževanja........skratka, da bi 21letniku pomagal pri vključitvi v svet motoristov..........

Torej le kakšno urico.......da bi mi svetoval kaj storiti pred vožnjo.......po vožnji.......med vožnjo....skratka kako in kaj okoli motorja, varne vožnje.........

Med tednom sem v LJ, med vikendom pa v NM............SE PRIPOROČAM :blush: :blush:

Če bo kdo ZA, naj me PMja in se zmeniva.....

lp

PS: ste že slišali za proizvajalca Highway Hawk??? seveda ste morali......no zanima me če ima kdo kakšen cenik za njihove proizvode.......mika me, da bi kupil ročke "Diamond" (slika spodaj) - uvoznik za proizvode pa je Promotor iz Petrovc, ki ima PE tudi v LJ na Koprski ulici (malo SV od Spara Vič).

[attachmentid=89505]

post-12680-1168459684.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa pravijo da nam mladim (21-letnikom) niso všeč čoperji!

Evo sva že dva :)

Nazadnje me boš s tvojimi posti še prepričal da se tudi sam odločim za VN900 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čoper....kaj pa drugega.....kot da bi na kavču sedel in vozil motor! :OK: :OK:

Sprva sm hotel VN800......šel pogledat enega blizu mene........ljubezen na prvi pogled.........potem pa pokličem čez dan ali dva....in.......PRODANO! :kva2: :kva2:

No, pol pa prilika da za ceno novega vn800 dobim novega vn900............ :worship: :yea1: :worship:

So luštne te ročke, a ne? :naughty: .........moram prvo motor dobit....... :slap: ....pride od enkrat februarja, marca ali aprila......oz. najkasneje do 15. aprila...... :lol1:

Kawl.....ti kr kup :grim .......no tud če ne.......spomladi na furo :yea1: ......do našega vinograda:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem kake pol leta nazaj gledal vse živo od motorjev, ko pa sem pri TC-ju videl VN900 sem se zaljubil :)

Že na slikah mi je bil vedno všeč, v resnici pa je še mnogo lepši.Nizek, dolg, kot kak kabriolet :D

Ah če se bom odločil bomo pa šli na điro :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogel urediti prejšnji Post, da bi dodal tole stvarco......dodatek za prednji blatnik..... :kva2: :kva2:

[attachmentid=89508]

Kawl......če te to ne prepriča.......te bo pa še kkšna slikca k jo bom dodal..... :yea1:

post-12680-1168464571.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo naročal online preko trgovine Louis.de???

Se mi zdijo kar ugodne cene......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo naročal online preko trgovine Louis.de???

Se mi zdijo kar ugodne cene......

Jaz osebno še ne, ja pa kolegica kupila čelado. Poštnina je cca 20€ za Slovenijo. Sem pa kupoval robo v Gadcu. Filijala je tudi v Beljaku. Cene v Avstriji so za približno 14% višje. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to da so zud nam mladiv všeč čoperji lohk potrdim tud jest saj sem po parih tomosih pr 16 kupil Kawasakija 125 seveda čoperja in od takrat naprej ne gre drugače. No tri sezone sem se prevozil na GPZ-ju ker zaradi pomankanja financ ni šlo drugače in je bla odločitu taka da je še zmer bol se vozit kokr pa bit brez motorja :D

No in lani spomladi sem pa kupil motor v katerega sem se zagledal pri 16-ih VN 800. Tko da nas je pomoje kr precej mladih na čoperjih :OK:

post-3269-1168761374_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!