Skoči na vsebino

Nastavitev predvžiga - Tomos Avtomatik


Priporočene objave

Zanima me če mi zna kdo pomagat, kako nastavit vžig elektronski na apn-u. Tolko se piše o pravi nastavitvi če maš predelan moped v čem je finta, kak se to nastavi da bi bol letelo :) Mam pa 40l not pa brušen izpušni kanal, pa večjo dizo, pa mf-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko kdo razloži in opiše po fazah nastavitev predvžiga (platin) pri Tomosovem Avtomatiku (l.83). Sploh me zanima koliko pred GMT se morajo razkleniti platine in koliko mora biti razmak pri polno odprtih platinah in kako oba parametra uravnavaš z enim samim vijakom na platinah.

LP Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko kdo razloži in opiše po fazah nastavitev predvžiga (platin) pri Tomosovem Avtomatiku (l.83). Sploh me zanima koliko pred GMT se morajo razkleniti platine in koliko mora biti razmak pri polno odprtih platinah in kako oba parametra uravnavaš z enim samim vijakom na platinah.

LP Boštjan

O tem je bilo že veliko napisanega,pa vseno ti bom napisal še enkrat.Platine naštelaj (ko so dokonca odprte) 0,4 mm . Ko šđtelaš vžig naj bi bil bat 2-4 mm pred ZMT (zgornja mrtva točka) takrat ko platine začnejo odpirati,in takrat naj bi bil magnet od jedra vžigalne tuljave odmaknjen od 10-12mm.Ko imaš platine točno nastavljene (0,4mm) odvij nosilno ploščo (jo sučež levo ali desno)in tako nastaviš vžig.Običajno ima ta plošča na kateri je vse skupaj pritrjeno(platine,kondenzator in špule)šlic vijaki naj bi bili pri pravilni nastavitvi približno v sredini.Če si slučajno demontiral magnet pazi ,da namestiš pravilno nazaj KAILO. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 6 let pozneje...

lahko imaš tudi zanič vžigalno tuljavo in je treba novo potem je lahko svečka šla u kurac ali pa da platine niso pravilno nastavljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jaz  mislim da platine niso, sam kako se ti pa lahko razštelajo?

Sploh imaš platine?

Platine se znucajo (kontakti, "jeziček" ki odpira platine) , pa jih je potrebno nastaviti ali zamenjati.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živijo bi mi lahko prosim nekdo povedal koliko more biti pri apn 6 bat pred zmt in koliko se morajo platine odpirat??

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo bi mi lahko prosim nekdo povedal koliko more biti pri apn 6 bat pred zmt in koliko se morajo platine odpirat??

hvala

1,5mm pred gmt, razmak med platinam 0,35-0,45mm

V momentu, ko se odprejo platine, ti da iskro. Takrat mora biti bat v gmt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1,5mm pred gmt, razmak med platinam 0,35-0,45mm

V momentu, ko se odprejo platine, ti da iskro. Takrat mora biti bat v gmt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sedaj sem platine nastavil,mi tudi vžge,samo ko dam dokonca gas mi ga po 5sekundah zamori in ugasne,uzge pa le če na koncu avspuha ni tisti pokrov(samo je motor ZELO glasen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sedaj sem platine nastavil,mi tudi vžge,samo ko dam dokonca gas mi ga po 5sekundah zamori in ugasne,uzge pa le če na koncu avspuha ni tisti pokrov(samo je motor ZELO glasen)

Si pregledal fergazer(plovec, iglo). Platine je pa najbolje zamenjat, da izključiš še to možnost, so itak poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fergazer sem cel spihal,je pa problem da mi pomoje bencina nedobi ker je svecka suha po zagonih motorja,kaj naj pa preverim pri plovcu in igli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja fergazer sem cel spihal,je pa problem da mi pomoje bencina nedobi ker je svecka suha po zagonih motorja,kaj naj pa preverim pri plovcu in igli?

Seveda je suha, ker je bencin zgorel, ko si ga zalaufal. Pri plovcu poglej, če ti zapira dotok goriva. Nekje si pisal, da ti bencin vn teče. Ko se šalčka, kjer je plovec napolni, se plovec dvigne, igla pa zapre dotok. Lahko je skrivljena ali si ga pa narobe obrnil. Če si vžig pravilno nastavil in so platine in fergazer ok, bi kar moral laufat. 

Lahko je še kaj drugega narobe, ampak prvo se prepričaj, da je to ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja plovec je malo skrivljen,je to to?

pa če tesnila valja nimam ,je tudi to kaj možno da ne vžge,ker ni kompresije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja plovec je malo skrivljen,je to to?

pa če tesnila valja nimam ,je tudi to kaj možno da ne vžge,ker ni kompresije?

Poravnaj plovec. Gorivo ga  mora dvigniti, da ti zapre dotok, drugače ti teče skozi zgornji gumb. Seveda rabiš tesnilo, lejga :yes: . Oba, med blokom in cilindrom in med glavo in cilindrom. Ti to vse malo napol :slap: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!