Skoči na vsebino

gume


lukec

Priporočene objave

ali kdo pozna gume Clear,prodaja jih špan so pa občutno cenejše od konkurence.hvala za morebitne podatke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo pozna gume Clear,prodaja jih špan so pa občutno cenejše od konkurence.hvala za morebitne podatke

prvic slisim za te gume, na tvojem mestu bi se odlocu za kaksno bolj znano firmo ker nenazadnje vozis svojo glavo naprodaj s slabimi gumami. Sam vozim gislaved (svedska guma, narejena po continentalovi licenci) in continental... ki je nekoliko drazja. Gislaved so letne, conti pa zimske, z obema sm pa tako zadovoljen da druzga ne dam gor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo pozna gume Clear,prodaja jih špan so pa občutno cenejše od konkurence.hvala za morebitne podatke

najbrž spet ena "kitajska" roba.

namesto iz gume je narejena iz odpadnih plastenk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbrž spet ena "kitajska" roba.

namesto iz gume je narejena iz odpadnih plastenk.

na kakšen način se pa pol prodajajo če naj bi ble tolk slabe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

langus, za tvoje gume tudi prvič slišim ,zato so zanič,guma je guma,odvisno kako jo uporabljaš,če se voziš "NORMALNO"bo sigurno dobra,poglej hitrostni razred in to je to,kolega jih ima na laguni 04 in je zadovoljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

langus, za tvoje gume tudi prvič slišim ,zato so zanič,guma je guma,odvisno kako jo uporabljaš,če se voziš "NORMALNO"bo sigurno dobra,poglej hitrostni razred in to je to,kolega jih ima na laguni 04 in je zadovoljen :OK:

Nekaj ne razumem... enkrat pravis da prvic slisis za gume in da so zato zanic :? , drugic pa govoris da jih ima kolega na laguni in je zadovoljen z njimi :blink: ...zdej pa res ne vem kaj ti mislis? hitrostni razred je H (do 210km/h), kar je za moj avto vec kot dovolj, pa ce za continental nisi slisu pol jest ne vem kaj je R1 :lol1:

pa brez zamere :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pisal o gumah clear

ps gislaved po licenci contonental,je isto kot clear po licenci od michelin :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pisal o gumah clear

ps gislaved po licenci contonental,je isto kot clear po licenci od michelin :slap:

gislaved po licenci continentala je tko k skoda po licenci vw k sva ze pri tem :D...same thing, diferent brand ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Dacia je po licenci Renault, pa ne nudi vsega udobja, kvalitete in seveda za mnjšo ceno.

Manj znane firme ki delujejo po licenci so dostikrat zato, da znana firma zapolni proizvodni program z manj kvalitetno (cenejšo) robi za nezahtevne in pri tem si ne "umaže" svojega imena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

michelin energy so tudi po imenu od michelin, pa jih ne vidi noben avto v naši familiji več :glare: probat je treba pa vidiš... se marsikje več dnara vrže stran kukr za gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani reskiral in probal gume Cooper - tudi nikoli nisem slišal za njih. pregledal nekaj testov na internetu in niso bile slabo ocenjene in sem vzel, sploh ker so bile 22.000 sit po komadu, vse "znane" firme pa nad 30.000 sit po komadu. sem zelo zadovoljen glede oprijema in lege in bodo ostale gor, sploh v dežju so super! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stric je dal tud 18'' cooper gor pa gre kot po tračnicah :OK:

Kolega je dobil na novemu Civicu 18' Cooper gume in preverjeno držijo super.

lp

Rudi

p.s.

Mogoče zanj še preveč super, normalnemu (in treznemu) sopotniku bi se njegov način vožnje zdel včasih malo nevaren, še posebej, ko po avtocesti piči nad 230 km/h in po ovinkih kar orenk cvili. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam imam na svojem konjičku pnevmatike good year Hydragrip.

Pri manjši hitrosti, tam do 80 km/h so precej glasne O:-) že pri 30km/h se slišijo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to naravnost a na ovinkih :naughty:

Moje zimske Fulda Montero pa zdele na vročem asfaltu škripajo ko od tovornjaka :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Torej, iscem gume za Citroen Xsara Picasso dimenzije 185/65-15, mnenja, nasveti, predlogi, cene?

V rubriki Avtomobilizem boš na 5. strani našel malce starejšo temo Gume. Zadnji post v tej temi (na 3. strani) je moj, morda ti bo kaj v pomoč.

Lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Torej, iscem gume za Citroen Xsara Picasso dimenzije 185/65-15, mnenja, nasveti, predlogi, cene?

Zakomplicirana dimenzija, žal...

in zato ddražja od 190/65-15.

Sam imam enake gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...

ve kdo mogoče če bi pasale gume 195-55-13 na 13x4,5j ?

Trenutno so gor 185-70-13 vendar so previsoke.

Hvala!

Pa da nav kdo mislu da stem ko sm napisu previsoke da se kej zatikajo. Nasploh mi guma deluje previsoka. Rajši imam širše ter nižji profil.

Ter tudi ni ravno lahko najti gum teh dimenzij. Kakšnih večjih col pa nebi dajal ker se mi cenovno ne izplača. Pri 13col gumah je pa le par € razlike tako da to ne igra vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoče če bi pasale gume 195-55-13 na 13x4,5j ? možno da so tud 5j, bi moru pogledat v prometno. Uglavnem gre se za clio 1

Trenutno so gor 185-70-13 vendar so previsoke.

Hvala!

Pa da nav kdo mislu da stem ko sm napisu previsoke da se kej zatikajo. Nasploh mi guma deluje previsoka. Rajši imam širše ter nižji profil.

Ter tudi ni ravno lahko najti gum teh dimenzij. Kakšnih večjih col pa nebi dajal ker se mi cenovno ne izplača. Pri 13col gumah je pa le par € razlike tako da to ne igra vloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem letos kupil nove fulda, v suhem asfaltu so odlične, prej se avto zvija kot drsijo gume, v dežju jim ne zaupam niti 1%, razen če je do šihta tako slab asfalt, kar pa ni.

Dunlop SP sport podobno, ampak ne tako odlične v suhem (niso pa letošnji letnik).

Eni pohvalijo falken, da je kao odlična v suhem in mokrem itd...Ena večna debata.

Dejstvo je, da guma za res dobre lastnosti na suhi cesti in varčevanje z gorivom in hrupnostjo nujno v neki meri

žrtvuje oprijem v mokrem. Dostikrat vidimo to po strukturi tekalne površine.

Približno tako predstavo imam, nisem pa noben strokovnjak za to področje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Good Year Eagle F1.. Lahko samo pohvalim, na suhem in mokrem. Grip na mokrem je v primerjavi z nekaterimi ostalimi gumami, ki sem jih imel (Sava in neke Maxxis) fenomenalen. Boljši tudi od Dunlop SP Sport 9000, ki naj bi bile nekak isti rang in sem jih tudi imel ene 3 leta.

post-1190-056771600 1284848916_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!