Skoči na vsebino

gume


lukec

Priporočene objave

če bo kaj denarja bom dal letos zimske avon spredaj .... se mi je že nekaj ljudi pohvalilo z gripom v snegu in na mokri cesti ... baje so zelo dobre tudi na suhem - za zimske gume... če bo dimenzija na voljo... drugače pa nalite kramparce ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ve kdo mogoče če bi pasale gume 195-55-13 na 13x4,5j ?

Trenutno so gor 185-70-13 vendar so previsoke.

Hvala!

Tole tabelico sem našel:


Širina pnevmatike  Širina platišča od - do

135     3,5 - 4,5

145     3,5 - 5,0

155     4,0 - 5,0

165     4,0 - 5,5

175     4,5 - 6,0

185     4,5 - 6,5

195     5,0 - 7,5

205     5,0 - 8,5

215     6,0 - 9,0

225     6,0 - 9,5

235     6,5 - 9,5

245     8,0 - 9,5

255     8,5 -10,0

265     10,0-11,0

Nižja, kot je pnevmatika (presek), bolj mora biti širina platišča 'blizu' širini pnevmatike.

Itak pa moraš preverit, kaj je na avtu sploh dovoljeno (homologirano).

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zamenjat moram gume na avtu.S telimi je v dežju k na drsališču.Pa bi dal gor kr zimske,tko al tko jih bo treba čez en dober mesec menjat.Mislm da v temle vremenu neke velke obrabe na njih ne bo.Je že tko precej mrz.Katere zimske gume priporočate?Kaj se obnese v dežju in snegu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kej fizičnih izkušenj z gumami M+S (itak zimske) Goodyear UltraGrip 7? Koliko km ste naredili? Na koliko težkem avtu? Kje ima je imelo vozilo pogon? ...ect. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kej fizičnih izkušenj z gumami M+S (itak zimske) Goodyear UltraGrip 7? Koliko km ste naredili? Na koliko težkem avtu? Kje ima je imelo vozilo pogon? ...ect. :glare:

mislim da ne boš falil z njimi..

mel UG5 že kr nekej let nazaj..kljub temu da so ble že stare so bolš držale kot eskimo s3.

bil je pa P405..spredaj pogon

drugače pa UG7 zlo hvaljo na citro forumu.

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da ne boš falil z njimi..

mel UG5 že kr nekej let nazaj..kljub temu da so ble že stare so bolš držale kot eskimo s3.

bil je pa P405..spredaj pogon

drugače pa UG7 zlo hvaljo na citro forumu.

Muchas gracias :OK:

Sej jst sm tud talent, jih kupim in naknadno sprašujem :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UG7 so tudi po ADAC (in ostalih) testih ene najboljših. Poleg tega pa ni velike razlike med dimenzijami, saj so se večinoma v vseh odrezale zelo solidno. Ene gume so na testih namreč v določeni dimenziji lahko super spet v drugi pa bistveno slabše. UG7 je kar se tega tiče precej konstanten.

Jaz moram tudi nabavit zimske gume letos in bom najverjetneje naročil prav te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz moram tudi nabavit zimske gume letos in bom najverjetneje naročil prav te.

Jst sm bil prepričan, da bom spet vzel Pirelli (ultraGrip), zaradi dosedanjih izkušenj, pa sem dobil od znanca

ponudbo, ki je nisem mogel zavrnt :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem pred nabavo zimskih gum, namen imam kupit Dunlop Wintersport 3D 205/55/16 91H z zaščitnim robom za platišče.

Naj ceno katero sem do sedaj zasledil za to gumo je 92€, ker pa več glav več ve, je čisto možno da jo kdo kje vjaga še bolj poceni? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kej fizičnih izkušenj z gumami M+S (itak zimske) Goodyear UltraGrip 7? Koliko km ste naredili? Na koliko težkem avtu? Kje ima je imelo vozilo pogon? ...ect. :glare:

Jaz imam Goodyear UG 7, v dveh zimskih sezonah na njih naredil okrog 15000km. Pri normalni uporabi pravzaprav nisem imel pripomb, na snegu, na mokrem, na suhem - vse OK. Avto ima okrog 1,5t, pogon pa stalni štirikolesni.

Vendar - za dirkanje po sfrezanem ledu pa niso... Sem to zimo bil na ledenem poligonu Lungauring, kjer je gume dobesedno scefralo - zdaj imajo še cca. 4mm profila:

Lungau-Gume_003.jpg

Lungau-Gume_001.jpg

Jst sm bil prepričan, da bom spet vzel Pirelli (ultraGrip), zaradi dosedanjih izkušenj, pa sem dobil od znanca

ponudbo, ki je nisem mogel zavrnt :rolleyes: .

Takšna ponudba bi tudi mene zanimala (razen, če vključuje prste in primeže)... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšna ponudba bi tudi mene zanimala ... ;)

D.

Sem tudi jaz že hotel prejle to napisat. Če ve kdo za kakšno ugodno ponudbo UG7 se priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole tabelico sem našel:


Širina pnevmatike  Širina platišča od - do

135     3,5 - 4,5

145     3,5 - 5,0

155     4,0 - 5,0

165     4,0 - 5,5

175     4,5 - 6,0

185     4,5 - 6,5

195     5,0 - 7,5

205     5,0 - 8,5

215     6,0 - 9,0

225     6,0 - 9,5

235     6,5 - 9,5

245     8,0 - 9,5

255     8,5 -10,0

265     10,0-11,0

Nižja, kot je pnevmatika (presek), bolj mora biti širina platišča 'blizu' širini pnevmatike.

Itak pa moraš preverit, kaj je na avtu sploh dovoljeno (homologirano).

D.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takšna ponudba bi tudi mene zanimala (razen, če vključuje prste in primeže)... ;)

D.

LOL :whistle:

Sreča je bila glavni faktor. Pač, želel se jih je znebiti (ker je nabavil napačno dimenzijo), jst sem bil pa bliz in prvi.

Pr tvojih fotkah, opažam, da si že zravnal zimski profil. Tastar, ti ga pa orješ :OK: Nepustiš adrenalinu počivat :grrr .

Sem tudi jaz že hotel prejle to napisat. Če ve kdo za kakšno ugodno ponudbo UG7 se priporočam :)

Žal, "it was just 1 time deal". Drugače si pa nisem mislil, da je toliko povpraševanja za to gumo, ko sem šel malo brskat po netu :blink:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec septembra bodo objavljeni najnovejši testi zimskih gum v motoreviji :notworthy:

Lahko pa si jih že zdaj pogledaš na 'ÖAMTC':

185/65 R15 T

225/45 R17 H

Pri tamalih so najboljše 'Dunlop SP Winter Sport 3D MO', predvsem na račun obrabe...

'Goodyear UltraGrip 7+' so boljše na suhem, na snegu in na ledu ter malce slabše na mokrem in 'precej' slabše pri obrabi in so tako na drugem mestu.

Tretje so 'Esa-Tecar Super Grip 7', za katere pa slišim prvič...

Pri tavelikih pa rulajo 'Michelin Alpin A4', sledijo 'Continental ContiWinterContact TS830P' in 'Dunlop SP Winter Sport 3D'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa z UG nism bil zadovoljen, sm sicer imel pred leti še 6-tko na prednih kolesih, pa neke bridgestone odzat. Za po celem snegu sm pogruntal da grejo bridgestone boljše, tako da sem dal tele ultragrip kar odzat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa z UG nism bil zadovoljen, sm sicer imel pred leti še 6-tko na prednih kolesih, pa neke bridgestone odzat. Za po celem snegu sm pogruntal da grejo bridgestone boljše, tako da sem dal tele ultragrip kar odzat.

a si mel zadi pogon? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ko mamo temo že o gumah, ker o gumah za avto nimam pojma, kaj čem dat polet na avto, mam pa dimenzije 205/55/16, enkrat sem imel tastare potence na vektri, pa še stare gume so ble, ampak so mi ble odlične, gledam da bi zdj tud te uzel, tanove sevede. Al mam za tak dnar kakšno bolšo izbiro, kake mišelinke godyear dunlop? Pa še to, mam pa rad da se gume predvsem po mokrem dobr držijo, ker takrat ponavad ludje vn letimo, po suhem se mi zdi da je skor vsaka guma dobra :)

Popravljeno . Popravil Spider™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bil zadovoljen z bridgeston turanza...sedaj vozim ContiSport2...naslednje leto grem na 3.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ko mamo temo že o gumah, ker o gumah za avto nimam pojma, kaj čem dat polet na avto, mam pa dimenzije 205/55/16, enkrat sem imel tastare potence na vektri, pa še stare gume so ble, ampak so mi ble odlične, gledam da bi zdj tud te uzel, tanove sevede. Al mam za tak dnar kakšno bolšo izbiro, kake mišelinke godyear dunlop? Pa še to, mam pa rad da se gume predvsem po mokrem dobr držijo, ker takrat ponavad ludje vn letimo, po suhem se mi zdi da je skor vsaka guma dobra :)

potenza je ranga GY eagle F1, tako da ti jih bo precej hitro zradiralo, kar turanzo vzami, še vedno odlična guma, ampak z daljšo življenjsko dobo, ker potenza bi bila že za na kak raceland dobra

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na mojem avtu imam michelin primacy hp....so bile vgrajene na novem avtu...z njimi sem zelo zadovoljen....v suhem in tudi mokrem odlično držijo cesto...ko teh 1x ne bo več bi vzel kar enake....seveda, če bodo takrat še tak model

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Če koga zanima je na avtonet-u več ponudb za zimske gume Michelin Alipn A4 - nova guma 195/65 15" 57 € na kos nekje celo z montažo. Sem danes dal montira in zgleda super :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej znanec mi zatrjuje, da je že v veljavi zakon, da lahko imaš na avtu gume stare največ 5 let. Ima mogoče kdo kaj več podatkov o tem ali so le "buče"?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjal nisem, zato ne bom nič za ziher trdil..

Ampak glede na to, da razna evropska gumarska združenja in zveze trdijo, da se lahko gume pri distributerjih in prodajalcih pnevmatik prodajajo 5 let po datumu proizvodnje, oziroma japonsko združenje (JAMTA) na drugi strani priporoča menjavo avtoplaščev po 10 letih, močno dvomim, da bi se pri nas sprejel nek tako radikalen zakon, ki bi bil tako občutno strožji od teh "splošno sprejetih" strokovnih smernic in o tem ne bi bilo nikjer nič govora. Prepričan sem, da če se bo kaj tazga sprejemalo, da bodo že prej tega polni vsi cajtungi, spletni mediji, poročila, itd.. :)

Tako da pomoje kar brez skrbi, nobenega takega zakona še.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!