Skoči na vsebino

gume


lukec

Priporočene objave

nexen.... za ta denar super guma :OK: preživela vse lukne, kamne, robnike.... temu se reče ekonomičen nakup ..ker mi je ostal za precej kremšnit

No ja :/ Nexen je taka da če delaš dosti km letno in da gume zvoziš v 2 sezonah je ok guma. Problem je če delaš malo km in jih imaš več kot dve leti začnejo drset po mokrem,...

 

Uglavnem dost hitreje se guma stara napram kaki priznani znamki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja :/ Nexen je taka da če delaš dosti km letno in da gume zvoziš v 2 sezonah je ok guma. Problem je če delaš malo km in jih imaš več kot dve leti začnejo drset po mokrem,...

 

Uglavnem dost hitreje se guma stara napram kaki priznani znamki

ne bi vedla, je nova.... men še nobena ni zdržala več kot dve leti....tko da mi dol visi, kaj bo čez tri leta, ker moja bo brez ptofila in zihr ne bo več fajn se z njo vozit po dežju.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno (rahlo športno) vožnjo so dobre in cenovno ugodne tudi Sava intensa UHP (za 4 gume 225/45-17 Y91 sem z menjavo dal manj kot 300€). Imajo tudi zelo velik rob za zaščito platišč (rim protectior). Sem pa že na cesti opazil eno razliko glede na prejšnje (Pirelli P7000) in sicer, da je konstrukcija bočnic precej mehka. To je po eni strani pozitivno, ker je avto precej manj občutljiv na vzdolžne valove na cesti, po drugi strani pa je pri zelo ostri vožnji postal precej "gumijast". Z njimi sem bil tudi na Grobniku, kjer so pa popolnoma popustile. Občutek v zavojih je bil podoben, kot bi ril v globok pesek in avta kljub 142kw nisem uspel spraviti "v fazo", po odpeljanih 2x po 4 krogih je bila sprednja desna guma po zunanjem delu toliko raztrgana, da nisem upal še enkrat na stezo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

zdravo,

vprašanje za tiste, ki ste malo bolj na tekočem z zadnjimi testi letnih avtomobilskih gum - kaj priporočate glede na price/performance ratio? rabim dimenzije 235/45 R18, vrtim pa se med bolj znanimi in preizkušenimi proizvajalci (xy firme me ne zanimajo).

merci beaucoup :)

 

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexen N8000 če te zanima pp ratio

 

Tisto, kar je res pomembno, ima dobro (oprijem v suhem in še posebej v mokrem - tu je praktično najboljša od vseh - poglej detaljne ocene, ne samo skupno oceno)

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2013_Sommerreifen_Test_225_45_R17.aspx

(lahko potrdim iz prakse)

Popravljeno . Popravil Fantocci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kakšen mesec dva vozim Falken Azenis FK 453 v dimenziji 225/40/18, pred tem pa sem imel dunlop sport maxx tt. Zaenkrat opažam, da poleg tega da so cenejše :D, so tudi precej tišje kot dunlopke :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Danilo D pravi:

Kakšen mesec dva vozim Falken Azenis FK 453 v dimenziji 225/40/18, pred tem pa sem imel dunlop sport maxx tt. Zaenkrat opažam, da poleg tega da so cenejše :D, so tudi precej tišje kot dunlopke :)

Počakaj na mokro podlago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se na koncu odločila za Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3. bom videla ali so bile vredne svojega denarja, predvsem kar se obrabe tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

bliža se veliko vulkanizerovo......:P in bo treba menjat gume. Katere gume kupiti je tu zdaj vprašanje? ;) S fuldo nisem zadovoljna. Na mokrem pri speljevanju drsi ko pri norcih. Katere gume priporočate za avto z zadnjim pogonom, da ne drsijo po mokrem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, dr.looney said:

bliža se veliko vulkanizerovo......:P in bo treba menjat gume. Katere gume kupiti je tu zdaj vprašanje? ;) S fuldo nisem zadovoljna. Na mokrem pri speljevanju drsi ko pri norcih. Katere gume priporočate za avto z zadnjim pogonom, da ne drsijo po mokrem. 

Zelo zadovojen z Continental Wintercontact 850 na avtu z zadnjim pogonom. Tudi Z Michelinko Pilot Alpin sem bil zadovoljen. Dunlopke do slabe polovice super, pol pa ziva katastrofa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Nearrain pravi:

Zelo zadovojen z Continental Wintercontact 850 na avtu z zadnjim pogonom. Tudi Z Michelinko Pilot Alpin sem bil zadovoljen. Dunlopke do slabe polovice super, pol pa ziva katastrofa.

Zelo zadovoljen s Continental Wintercontact 860... 

Na Mercedesu imel 3 leta Dunlop, živa katastrofa !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na volvaku z zadnjim pogonom so se mi najbolse zdele goodyear ultragrip pa neka cifra. probal gilsaveld, nokian, sava, goodyearke kar bolse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Cartman pravi:

Na volvaku z zadnjim pogonom so se mi najbolse zdele goodyear ultragrip pa neka cifra. probal gilsaveld, nokian, sava, goodyearke kar bolse. 

Zanimivo...meni na bmw in na vw najboljše Nokia...je pa že kr nekaj let tega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je za v sneg vseeno kaj je ..sam da piše m+s gor.. za meglo in sneg .. pa dvoje ketne v prtljažniku - predvsem za zadnja da mi jih ne odnaša pa da ročna pred ovinki bolj prime..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!