Skoči na vsebino

Gume - montaža, tehnični podatki...


elektronik

Priporočene objave

Trenutno michelin pilot power, naslednje pa bodo metzeler sportec M1, sem jih mel prej gor pa majo boljši oprijem kot michelin-ke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin Pilot Power. Zelo zadovoljen. Bolj kot z Dunlop 207RR, ki so mi zdrzale neprimerno manj (3500 km). So pa zelo solidno drzale, edino na koncu mi jih je ze spodnasalo. Prej sem imel se Michelin Pilot Sport CUP, ki so slabse od Pilot Power, predvsem zelo dolgo casa se ogrevajo. Ko so ogrete (ce so), potem drzijo zelo dobro.

Se statistika:

Michelin Pilot Sport - zadnja 10.000 km, sprednja 14.000 km.

Dunlop 207RR - zadnja 3.500 km, sprednja je bila se dobra za kakih 2.000 km, samo sem zamenjal obe.

Michelin Pilot Power - Obe zaenkrat 7.500 km, imam se dobro tretjino profila ob straneh na zadnji gumi, na sredini se vec. Sprednja tudi se dobra za od oka 4.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje moderatorjem. Ali bi se dalo kakšno podobno rešitev narediti na forumu, da bi uporabniki svoje iskušnje izmenjavali z drugimi in dajali svoje ocene gum za posamezne modele motorjev ???

:?

Tole je samo za BMW je in še to ameriška zadeva, kjer so drugačni pogoji na cestah, je pa vseeno zanimivo !

http://www.conary.org/bmwtire/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na ZX6-636 2002 sem zradiral par Pilotk, par Metzeler M1 in par D207RR, pretežno cesta, solo.

Michelin Pilot kot prve na novem motorju so se mi zdele posrečene - zelo homogene, čez 1 mesec pa je zaupanje šlo - ples zadnje v ovinku pri 200 v skupini je naredil svoje, tudi prednja ni dajala dovolj "povratnih", se mi zdi... (so pa bile polnjene s plinom :eek:, ne-dobro, :) za sport-touring vožnjo).

Zdržale slabih 10.000 km.

Z Metzelerkami je bilo vedno :OK: :D - po Michelinu je bila Sportec M1 zadetek v polno, spredaj dodal Metzeler Rennsport - sanjsko, tudi če je šlo prednje kolo pri 150 čez kako grbino v zrak, pristane mehko, kot v putru, brez opletanja, veliko odpušča. Več od gum ne pričakujem :OK:, z njimi ne razmišljam o stabilizatorju. Prevozile 6.000 km.

Nasprotno z D 207 RR - oprijem 1A, precej v redu, pri prvem "preizkusu" povprečne (beri slabe) SLO ceste z vdrtinami in grbami je bil :devil: rock&roll, obdržal sem roke, prašnike in cel motor.

Na koncu sezone je izrabljeno zadnjo zamenjala BT 020 - presenetljivo dobro za ST gumo, tudi za sport vožnjo - v suhem vremenu.

Z Dunlopkami v glavnem zadovoljen, vendar obstajajo boljše - zame Metzeler :love1: , prosim!

Upal sem na komplet Bridgestonk 012, nabavil pa D 208RR :oops:.

Popravljeno . Popravil Red
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema je nemenjena na kateremo motorju kdo vozi kaksne gume in izkusnje z njimi; ne pa kdo je kje kaj kdaj kupil/ nasel/ zbrskal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema je nemenjena na kateremo motorju kdo vozi kaksne gume in izkusnje z njimi; ne pa kdo je kje kaj kdaj kupil/ nasel/ zbrskal.

evo na fzs 1000 207RR cca 3500km :kva2: , trenutno zadaj pa Z6 6000km :yea1: ,pa upam da se pridem skozi tehnicnega...aja spredaj pa 208 tut 6000km,je pa mal vec mesa gor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na CBR 600 FS sem imel (bile so gor nove, ko sem kupil motor) Dunlop 207, IMO guma za sport-touring vožnjo, vsakršno priganjanje je kaznovala z zdrsom, ki pa je bil dokaj kontroliran. Nisem imel zaupanja v njo. Zdržale cca 7000 km.

Trenutno imam na motorju Dunlop 207 RR (potrebne menjave) s cca 3000 km.

Prvi vtisi napram 207 so bili božanski, dosti več zaupanja v gumo, v ovinku dopuščale večje nagibe, bile 2krat vožene na mobikrogu in po cca 2000 km izgubile tisti oprijem (med sredino gume in robom na levi strani 0 profila, na desni še ene pol mm). Na mobikrogu so po cca 10ih krogih začele drset (pregrele).

off topic: letos moram probat pirelli corsa in metzeler M1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na guzziju obe dunlop, s tem da imam zadaj 205 varianto-malo tršo zaradi kardana. Spomladi malo odnaša dokler se ne segreje, poleti pa je super. Spredaj 207. Nimam pripomb, aja imam gume so mi vedno nekako predrage ko jih kupujem :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prej sem imela na fzs orginal bridgeston pa sem bla zadovolna potem sem kupla d 207 pa so šle pr 6 taužnt v maloro zdej pa mam d205 in d208 pa sem full zadovolna za enkrat mislim da bo držalo tja do 10.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na SV-ju ma Dunlpo D220 so bile original no novem motorju. Oprijem je kar zadovoljiv brez zdrsavanja po 6.000km imajo še najmanj pol profila. Letos imam pa namen namontirati D208 ali kaj v tem razredu....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli dragon 6kkm,oprijem odličen. :)

Dunlop D207 nekaj manj kot 4kkm,oprijem zadovoljiv. <_<

Dunlop D220 verjetno bo okoli 6kkm,oprijem v toplem vremenu zadovoljivo,v hladnem katastrofa. :?

VFR 800

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na streetfightu probal 207 RR - zadovoljen, dokler nisem nataknil 208 GP. Potem se mi je apetit povečal. Všeč mi je rahlo dvignjen rob na robovih gum, kar npr. Pirelli nima. :?

Probal tudi original Bridgestone na SV-ju 1000 - nikoli več. :grrr Točne oznake ne vem, ker me ni zanimala. :grrr

Za enkrat so mi 208 GP zakon. Gume dopuščajo veliko napak. Dovolj zgodaj opozarjajo. Proti koncu profila znajo pa tudi zelo negativno presenetiti. Včasih na cesti pridem že do cilja, ko še niso ogrete na delovno temperaturo. :cry:

Želim probati 208 GPA, pa so svinjsko drage. Verjetno bodo tudi Michelin pilot race zadostovale, čeprav sem že videl, kako rade presenetijo, ko so hladne. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na super tenere dunlopo trailmax D 604 katastrofa na mokri cesti zamenjal s dunlopo trailmax K 760 odličen oprijem vendar visoka obraba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR 600 F l'00

spredaj: Michelin pilot power. Nardu slabih 300km z njo, doživel svašta v tem kratkem cajtu.... Pohvale :worship:

+: cena (24k) :OK: nevem še, premalo prevoženih km

-: nevem še, premalo prevoženih km

zadaj: Bridgestone Battlax BT012SS. Prevoženih 1800km, profila je pojedlo nekje 1mm ima ga še 4,5mm. Vse pohvale, guma drži v mokrem, v suhem, v hladnem in vročem vremenu :OK:

+: oprijem, poraba, hitro se ogreje

-: cena (48k)

Naslednje planiram: Pilot power obe, sprednja + zadnja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji teden grem po novo zadnjo D220 180/55 v Šentjur...

Še vedno so zrihtal ugodno ceno in kvalitetno menjavo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo rab gume za dobr gnar, naj mi napiše na PM (dunlop, pirelli, metzeler, michelin). Sm jih mal več naroču, pa je bolš cena.

OPOMBA: sprašujte striktno po PM, ne pa v temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre stare in pocen D Arrowmax GT501. Lani 12k km. Letos zadaj gladka. Med deževjem bodo ravno nove gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!