Skoči na vsebino

Isle of Man TT Races


Godspeed

Priporočene objave

pred 5 minutami, JamesTheMan pravi:

Resnično se sprašujem, če je motoGP kraljevski razred, kaj hudiča je šele potem Isle of Man? :D Ker vozniki motoGP  zgledajo amaterji proti njim.

Motorje sledim od 88 leta...Zame najvecji je Joey Dunlop...lani zacel vozit od brata sin in ze trgal....juhu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, JamesTheMan said:

Resnično se sprašujem, če je motoGP kraljevski razred, kaj hudiča je šele potem Isle of Man? :D Ker vozniki motoGP  zgledajo amaterji proti njim.

 

 

Se ti zdi? Mcguiness je vozil tud endurance, vrtel se je okrog druge cetrtine po brzini. Ko sta v Suzuko prisla Smith in Espargaro, sta gladko pometla s konkurenco. Tudi penzkonist #27 je krojil vrh dokler ga ni pokvarjen CBR stresu  ograjo. Tile so primerno nori, da lahk palijo tud okrog kandelabrov mimo kanalizacijskih pokrovov ipd

alex polita sicer trdi da je TT manj nevaren....

https://www.gpone.com/en/2017010737842/sbk/polita-surprises-the-tt-less-dangerous-than-the-tracks.html

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Cartman pravi:

 

 

Se ti zdi? Mcguiness je vozil tud endurance, vrtel se je okrog druge cetrtine po brzini. Ko sta v Suzuko prisla Smith in Espargaro, sta gladko pometla s konkurenco. Tudi penzkonist #27 je krojil vrh dokler ga ni pokvarjen CBR stresu  ograjo. Tile so primerno nori, da lahk palijo tud okrog kandelabrov mimo kanalizacijskih pokrovov ipd

alex polita sicer trdi da je TT manj nevaren....

https://www.gpone.com/en/2017010737842/sbk/polita-surprises-the-tt-less-dangerous-than-the-tracks.html

To pa so bučke ....na TT pogrneš in imaš zaradi betonskih ograj , hiš in pač urbanega okolja da preživiš 20% , pri padcih v moto gp pa imaš 80 % da preživiš z vsemi izletnimi conami itd .....seveda pa je to moj kmečki vidik......

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

To pa so bučke ....na TT pogrneš in imaš zaradi betonskih ograj , hiš in pač urbanega okolja da preživiš 20% , pri padcih v moto gp pa imaš 80 % da preživiš z vsemi izletnimi conami itd .....seveda pa je to moj kmečki vidik......

Jebala te statistika. V lanski sezoni je blo v Motogpju 1062 padcev, po tvoji logiki 212 mrtvih. :slap:

Realno je, da imaš 99,9% možnosti da preživiš pri padcu na Motogp.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Frenk 67 pravi:

Jebala te statistika. V lanski sezoni je blo v Motogpju 1062 padcev, po tvoji logiki 212 mrtvih. :slap:

Realno je, da imaš 99,9% možnosti da preživiš pri padcu na Motogp.

Kje ti je zaštekalo al pa ne razumeš napisanega ......:D.............TT je pri padcu (ocena povsem iz mojga piskra ) 80% smrtnost in hudih invalidov ,pri moto GP pa samo npr. 20 % smrti od 100% , po moje je odstotek še večji , oz takšen kot si ga napisal če primerjam samo kraljevski razred  z TT in ne celotnega GP .

Menim da je TT veeliikoo nevarnejši ,saj se vsaka napaka drago plača ......ni gumic , pa blažilnikov pa izletnih con , ko pritisneš , ponavadi pritisneš v zid.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Motogp je bilo do sedaj 88 smrtnih žrtev, od tega pa kar 33 na Isle of Man, pa je bla tam zadnja Motogp drika pred 40--imi leti.

 

Saj se strinjam, da je TT nevarnejši, ampak še veliko bolj kot si ti navedel.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Frenk 67 pravi:

V Motogp je bilo do sedaj 88 smrtnih žrtev, od tega pa kar 33 na Isle of Man, pa je bla tam zadnja Motogp drika pred 40--imi leti.

 

Saj se strinjam, da je TT nevarnejši, ampak še veliko bolj kot si ti navedel.

Koliko 110% :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Kmet2 said:

To pa so bučke ....na TT pogrneš in imaš zaradi betonskih ograj , hiš in pač urbanega okolja da preživiš 20% , pri padcih v moto gp pa imaš 80 % da preživiš z vsemi izletnimi conami itd .....seveda pa je to moj kmečki vidik......

jez sm sam postal. on je vozil oboje. Verjetno ve, kolikokrat je na pisti tvegal preveč, in morda zato na TTju ne bo nikoli prvokategornik. 

11 minutes ago, Frenk 67 said:

Jebala te statistika. V lanski sezoni je blo v Motogpju 1062 padcev, po tvoji logiki 212 mrtvih. :slap:

Realno je, da imaš 99,9% možnosti da preživiš pri padcu na Motogp.

 

pismo ne vem. Čist malo gre narobe, pa si mrtev. fantje v vseh kategorijah hodijo po robu prepada. če te motor mal nerodno zakači....,imaš game over na dosegu roke.... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma teli so tako norci na kvadrat, sploh ko sem se pogledal dokumentarec o Hutchyu res neveš ka bi rekel. Ampak ja moraš bit rojen zato pa en mal še rukjen v dobrem smislu :D

CQiDkeWU8AAo3qz.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motogp od leta 1995 4 mrtvi, TT od leta 1995 82 mrtvih.  Razlika je očitna, brez upoštevanja števila dirk v posameznem tekmovanju.

Motogp je najbrž glede na število kilometrov bolj varen kot naša vožnja z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Frenk 67 said:

Motogp od leta 1995 4 mrtvi, TT od leta 1995 82 mrtvih.  Razlika je očitna, brez upoštevanja števila dirk v posameznem tekmovanju.

Motogp je najbrž glede na število kilometrov bolj varen kot naša vožnja z motorjem.

absolutno. vendar te "varnosti" ne smemo uzet samoumevno. Ko štartajo, tudi v gp tvegajp smrt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Arcanewater pravi:

Tukaj je en zelo nazoren posnetek Bob Prica ki je umrl leta 2014 na TTju. Skok in direkt v steno

 

Joj prejoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoda je 2003 preminulega Davida Jefferisa, ki je bil prvi ki je presegel 125 milj in prvi ki je dosegu tri zmage...veljal za naslednjika Dunlopa in takrat bil skoraj vedno hitrejsi od Johna McGuinessa...vozil je za tovarniskega TAS Suzukija in se 2003 ponesrecu na Man-u na treningu k je na oljni madez zapelu...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Cartman pravi:

absolutno. vendar te "varnosti" ne smemo uzet samoumevno. Ko štartajo, tudi v gp tvegajp smrt

Sej tvegam tudi jaz ,vsak dan ......lej , po moje je velika razlika al padeš pri 200kmh na izletni coni al pa med hišami ....jaz mislim da smo mi na jadranki bolj ogroženi kot tisti na moto gp .......oni to počnejo v kontroliranem območju , pri nas se pa italijan ustavi sred nepreglednega ovinka in slika ptičke ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kmet2 pravi:

Sej tvegam tudi jaz ,vsak dan ......lej , po moje je velika razlika al padeš pri 200kmh na izletni coni al pa med hišami ....jaz mislim da smo mi na jadranki bolj ogroženi kot tisti na moto gp .......oni to počnejo v kontroliranem območju , pri nas se pa italijan ustavi sred nepreglednega ovinka in slika ptičke ......

Seveda smo zelo ogrozeni..a minevozimo na cas...lani sta pustla zivljenje,kar dva znanca,prijatelja...na pisti...

Je pa dejstvo,da v tej burji zelo nevarno ze pred hiso stopit,da kak stresnik ne prileti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, thumper said:

z agregatom od aprilie  rsv4 ? ali je to že z novim 72 stopinjkim agregatom iz novega V4 RR?

Se od RSV4...2018 pa ze z novim agregatom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Frenk 67 pravi:

Motogp od leta 1995 4 mrtvi, TT od leta 1995 82 mrtvih.  Razlika je očitna, brez upoštevanja števila dirk v posameznem tekmovanju.

Motogp je najbrž glede na število kilometrov bolj varen kot naša vožnja z motorjem.

se kar strinjam..

pred 20 urami, Cartman pravi:

absolutno. vendar te "varnosti" ne smemo uzet samoumevno. Ko štartajo, tudi v gp tvegajp smrt

ko štartajo imajo ob krogu vsaj 50 če ne 100 ali več opazovalcev , ki jim mahajo za vsako malenkost ..kdo maha tebi ali meni ko zavijava v naselju na glavno cesto ali audiju od dilerja ki se pripelje po glavni v naselju 120? sorry za off..

TT ima par blazin ob kakšni steni in kakšno balo slame.. gp pa glih toliko , da nimajo airbagov na ograjah . ki so 100m stran od piste ..na TT če ni zid  je pa prepad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

kaj tole pomeni? De bo huchey pobral vse kar se da? 

 

http://www.motorcyclenews.com/sport/tt-road-races/2017/february/roads-michael-dunlop-joins-bennetts-suzuki-dream-team/

 

mcguiness in dunlop bota mela nove ne cist urejene motorje. Huch ostaja na kwaku k ni revolucija ampak evolucija enga najbolsih dirkalnikov za TT 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, thumper pravi:

Zame največji je bil Dunlop in zdaj že hara bratov sin al..v glavnem...zanimiva bitka ho med njima

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!