Skoči na vsebino

Stranske torbe za motor


Gregs

Priporočene objave

Tocno, kot je Dami napisal. Ne predstavljam si, kako ob strani fiksirat tiste stranske torbe iz BS-a ?! Pa tudi, koliko varno je brez stranskih distancnikov. 

Moje mnenje, morda kaksen € vec in kupi namenske za svoj motor....(znamka po izbiri)!

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriega nič ne skace (in posledicno ne drsa), pa ropota tudi ne. Pa premoci tudi ne. Ima pa problem, da je draga.

Prvo torbo pritrdis na zanke, ki si jih prej namestil na okvir pod sedezem. In jo zategnes, da je ne premakne niti vesače ko sune. Na to torbo lahko ruknes se eno na vrh ali dve stranski. Jaz imam kar 3x30 litrov, ker se mi zdi da so njihovi litri nekoliko manjsi od nasih (anglezi pač, nimajo pojma iso enotah).

Zadeva prenese marsikaj, tudi padce, ker je vpetje nekoliko bolj elasticno .

p.s. A sem ze omenil da so svinjsko dragi, sploh:panic:za eno belo in eno crno vreco pa par gurten?

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Tocno, kot je Dami napisal. Ne predstavljam si, kako ob strani fiksirat tiste stranske torbe iz BS-a ?! Pa tudi, koliko varno je brez stranskih distancnikov. 

Moje mnenje, morda kaksen € vec in kupi namenske za svoj motor....(znamka po izbiri)!

 

lp

se ne razumeva, torbe ni važno kake so, važno da je

neka kovinska žica vsaj r4mm na 2-3 mestih privijačena in potem se nanjo torbe naslonijo, ali pa jih z lastiko privežeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, DAMI34 said:

se ne razumeva, torbe ni važno kake so, važno da je

neka kovinska žica vsaj r4mm na 2-3 mestih privijačena in potem se nanjo torbe naslonijo, ali pa jih z lastiko privežeš.

Se popolnoma razumeva. Neka opora/distancnik/zica mora biti....! Za torbe vem, da je vseeno...

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, to pa je informacij... Hvala vsem, pomaga, ker si res nisem predstavljala, kako zadevo fiksirat. Najprej sem sicer razmišljala, da bi nabavila samo en tail bag, ker pač mam zadnji zic itak skoz frej, ampak mam zadržke kako se takšna zadeva obnaša v ovinkih, glede na to da je mehka, pa niti ne tolk majhna (čeprav še vedno zelo zelo majhna v smislu vsebine, vsaj zame :blush:). Skratka, zdi se mi, da bi stranske mehke verjetno res boljše izgledale, zdej pa  samo da rešim glede pritrditve in pa odločim katere vzet. Louis sicer vem, da je cenejši, ampak mam do Villacha 170km, kar mi je malo huda za med tednom po službi, med vikendom so pa vedno kakšni drugi plani pač :P Rabim pa nekam spakirat vso kramo za čez dva tedna za vikend do Srbije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, lucif3rka pravi:

Uf, to pa je informacij... Hvala vsem, pomaga, ker si res nisem predstavljala, kako zadevo fiksirat. Najprej sem sicer razmišljala, da bi nabavila samo en tail bag, ker pač mam zadnji zic itak skoz frej, ampak mam zadržke kako se takšna zadeva obnaša v ovinkih, glede na to da je mehka, pa niti ne tolk majhna (čeprav še vedno zelo zelo majhna v smislu vsebine, vsaj zame :blush:). Skratka, zdi se mi, da bi stranske mehke verjetno res boljše izgledale, zdej pa  samo da rešim glede pritrditve in pa odločim katere vzet. Louis sicer vem, da je cenejši, ampak mam do Villacha 170km, kar mi je malo huda za med tednom po službi, med vikendom so pa vedno kakšni drugi plani pač :P Rabim pa nekam spakirat vso kramo za čez dva tedna za vikend do Srbije..

potem zaenkrat centralc in roll bag na zadnji sedež, spraviš boga in pol notri.

Pri lojzu, dobiš robo v 5 dneh, roll bag je pa itak poceni.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 let nazaj sem se (se z Kawa power ;) ) takole vozil v dvoje na daljse ture - oxfordove torbe so bile zakon, brez distancnikov pa ne bi priporocal...za par EUR (mislim da sem takrat dal 40€) sem jih nabavil od Givija. Tam kjer pa so nalegale na plasticne dele pa sem nalepil prozorno zascitno folijo.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Popravljeno . Popravil vuk76
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ok. Nabavla torbe, nabavla nosilce, z muko uspela deomontirati nosilec za zadnji kufer in namontirati nosilce za stranske torbe.. Zdej pa vprašanje, kako fiksirate stranske torbe na nosilce? Se mam sicer za dost pametno pa tehnično podkovano osebo, ampak mi ni jasno kak je sistem nikakor :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, lucif3rka pravi:

Ok. Nabavla torbe, nabavla nosilce, z muko uspela deomontirati nosilec za zadnji kufer in namontirati nosilce za stranske torbe.. Zdej pa vprašanje, kako fiksirate stranske torbe na nosilce? Se mam sicer za dost pametno pa tehnično podkovano osebo, ampak mi ni jasno kak je sistem nikakor :huh: 

 

UHU :huh:

najprej povej kakšne torbe in nosilce maš, da bodo strućkoti vedl svetovat :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, lucif3rka pravi:

Ok. Nabavla torbe, nabavla nosilce, z muko uspela deomontirati nosilec za zadnji kufer in namontirati nosilce za stranske torbe.. Zdej pa vprašanje, kako fiksirate stranske torbe na nosilce? Se mam sicer za dost pametno pa tehnično podkovano osebo, ampak mi ni jasno kak je sistem nikakor :huh: 

 

stranske torbe se z elastiko zavežejo okoli spodnjih delov distančnikov. Zato imajo ušesa. Preko sedeža se pa normalno da zapenjalnega ježka. Naj ne bodo preveč ohlapne niti preveč zategnjene, poglej da lepo ležejo na svoje mesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, DAMI34 said:

stranske torbe se z elastiko zavežejo okoli spodnjih delov distančnikov. Zato imajo ušesa. Preko sedeža se pa normalno da zapenjalnega ježka. Naj ne bodo preveč ohlapne niti preveč zategnjene, poglej da lepo ležejo na svoje mesto.

No sej to. Ni panike ježke dat pod sedež pa nad sedež, samo pol naprej mi pa ni blo jasno, kako jih pol dol dobiš v manj k pol ure če daš čez tista ušesca priložene trakove na slajderje...

Torbe sem vzela en poceni Louisov komplet: https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-luggage-system-universal/10026555, nosilce pa pač Givi za moj motor: https://cdn3.louis.de/content/catalogue/articles/zusatz/anl/10023536.pdf?_ga=2.212523860.1931130746.1501057054-478831565.1497866016

Stvar je v tem, da sta me skrbeli dve stvari: kako hitro jih lahko na cilju dol dobim (da ni treba lih napeljevat trakcev še enkrat čez slajderček) in koliko/kako trdno fiksirat, glede na to, da je nosilec samo okvir, brez kakšne prečke, ki bi ustavila premikanje torb naprej-nazaj po okvirju..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilci, so samo distančniki, da torbe ne opletajo. Torbe niso slabe, če nima priloženih elastik, jih pa kupi v kaki avto trgovini, predlagam kake krajše, potem pa enostavno zapneš za uho na torbi, zapelješ okoli nosilca, če je torba precej nižja od nosilca pa zapneš pod motorjem (rep motorja) na drugo stran, recimo kam na sopotnikovo tačko, ali pa kar na drugo torbo, toliko da ne skačejo gor dol.

Nič posebnega, spodaj se pritrjuje zgolj zaradi varnosti, niti ne rabiš preveč močno. Pazi edino, da ni ovirano gibanje motorja gor dol.

Pa še na nekaj pazi, da so ježki čez sedež lepo en na drugem, ker v nasprotnem hitro kaj pobrusijo. Preventivno lahko daš pa tudi tenko krpo spodaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 5 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Da ne načenjam nove teme, kriega torbe smo tule že omenjali.

Kriega 10L (cordura) se mi je strgala cca 1cm. Ima kdo kakšno informacijo (šiviljstvo, čevljarstvo) kje bi to kvalitetno popravili oz. ve kdo kako to pametno zašit, da ne bo prepuščalo vode?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasij, da se ne bo trgalo naprej,  čez nalepi krpo iz nepremočljivega blaga s kontaktnim lepilom kot je npr neostik. Na tisti strani ki je ne vidis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Xebec pravi:

Da ne načenjam nove teme, kriega torbe smo tule že omenjali.

Kriega 10L (cordura) se mi je strgala cca 1cm. Ima kdo kakšno informacijo (šiviljstvo, čevljarstvo) kje bi to kvalitetno popravili oz. ve kdo kako to pametno zašit, da ne bo prepuščalo vode?

Meni je to zrihtal tip v Šentvidu v Ljubljani, podložil in zašil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, MARE 65 pravi:

Meni je to zrihtal tip v Šentvidu v Ljubljani, podložil in zašil.

Kakšen kontakt, ime firme mogoče?

Sicer sem najdu eno trgovino z plezalno/pohodniško opremo, grem danes prašat če lahko kaj uštimajo,ampak vseeno da imam plan B.

Thx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
pred 17 minutami, KuhanKrompir pravi:

Je morda nabavil kdo to ali kaj drugega od te firme: 

https://www.yogi.si/set-stranskih-torb-tour

Kako se odnese? :D

kot vse ostale torbe. Cunje daš v najlon vrečko in rešiš vse probleme, če hočeš imeti tekstilne torbe. 

ps. vsekakor pa rabiš še distančnike torb, na katere jih pritrdiš, da ne opletajo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav,

Iscem nosilce in stranske usnjene torbe za svojo hondo vt 750 c letnik 2005.precesal sem seveda internet...ebaye amazone,aliexprese,amerikance, slovenske ponudnike  v kocevju,ljubljani,na stajerskem koncu,katerim sem poslal mail in dobil niclo od odgovora ( amerikanci so mi odgovorili celo).rabljene robe na bolhi in avtonetu za moj motor prakticno ni. Tisto kar je na www v tujini in res tehnicno pase na moj motor je drago kot pes. Ima kdo za prodat primerne torbe z nosilci ali pa kdo ve kje je kdo v slo ki bi to ziher znal imeti ali dobaviti po normalnih,zemeljskih cenah...

Hvala.

Leon

20180712_113320.jpg

20180612_062703.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Renomiran proizvod (ima različne torbe in nosilce za tvoj motor): Hepco & Becker

Lahko pa na www.ebay.com vpišeš : Saddle Bag vt 750, ali pa Shadow : https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=Saddle+Bag+vt+750&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=hardbag+vt+750+Shadow&LH_TitleDesc=0

Tudi na aliexpress.com imaš lepo zbirko raznih torb : https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180803132918&SearchText=saddle+bags+shadow

 

Prosim moderatorja naj premakne pisanje @Leon Zagorc v temo:

Honda VT 750 C SHADOW

Avtor Black Knight, Maj 15, 2004 in Honda 

20170822_133944_HDR.jpg

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, bom pregledal dotična linka, sem pa v tej smeri že iskal. Ponudbe je ogromno, cene visoke za tisto kar nekako izgleda, nekateri ne pošiljajo v EU, nekateri ne v Slo, nekatere poštnine in carine so toliko kot sam izdelek...Naredil sem precej domače naloge in sedaj raje iščem nekaj pri nas, da grem pogledat in vidim kaj in kako. Trenutno sem v pridobivanju info z motospirit iz okolice ptuja, ima motorje v okvari, poškodovane in tudi nekaj rabljenih torb. Del tega, kar sem prebrskal, če bo še kdo kaj iskal. Kitajsko kvaliteto preverim kmalu, ko dobim sissybar s prtljažnikom iz aliexpressa.  Če kdo pozna kako dobro slovensko trgovino ali pa če jih proda, sem tukaj. Ko pa bom rešil to nakupovanje, pa javim o objavo.

hvala,

Lp

https://www.amazon.co.uk/Turin-Leather-Studded-Motorcycle-Luggage/dp/B00WWQ6ZAO?SubscriptionId=AKIAILNUEOHAIQ4YQOFQ&tag=pricecatcouk-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B00WWQ6ZAO

https://www.motorcyclehouse.com.au/motorcycle-honda-saddlebags.htm  dobra, a draga stran

- vikingbags.com   dobra stran, a ne pošiljajo v eu

http://www.longride.be/bike/Honda/honda-vt750-aero-saddlebags-18  te pašejo, ampak se ne ve, kako jih kupiti

-  http://www.cs4-saddlebags.com/contents/en-uk/d76_PaDetachable_Cs4_saddlebag_sets_for_VT750S___Shadow_RS_(2010-2013)gina_79.html  torbe za 500€

https://www.customcruisers.com/contents/en-uk/p461_honda-vt750c-honda-shadow-c4-c5-c6-c7-c8-c9-c10-up-saddlebag-supports-premium-hac.html  nosilci, pa mi ne javijo, če so vijaki zraven

https://www.ebay.co.uk/p/Saddlebag-Supports-Fehling-Honda-Shadow-VT-750-C-C-2-C-4-04-14/1605477738  nosilci 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!