Skoči na vsebino

Odvajanje od kajenja...


Kaka

Priporočene objave

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Nočem delati reklame, ampak meni je pomagalo... Kadil sem 2 škatle na dan, 30 let... Proti vsem pričakovanjem je zame delovalo. Samo, opozoriti te moram na nekaj. Zame in za 3 druge kolege je delovalo. Za druga2, ki jih poznam, pa ne. Zdaj pa si misli... :?

www.prenehaj-kaditi.si

Fuzzelite

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

Edina 100% ZARES učinkovita zadeva. Vse drugo je na absolutni lestvici od 0 do 100 manj kot 100-odstotno zanesljivo.

Odločiti se pač moraš. Gre za fizično odvisnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajnfoh ko pasulj.

Rečeš Ne bom več kadil, daš ta zadnjo škatlo v avto in ne kadiš več.

Pri meni je 100% delovalo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajnfoh ko pasulj.

Rečeš Ne bom več kadil, daš ta zadnjo škatlo v avto in ne kadiš več.

Pri meni je 100% delovalo.

isto jst.... kadil pol leta, mi je postalo bedno, sem si reku; "ne bom več"

in sm vse skup pustil. res je prvih par dni zoprn občutek, vendar potem potrebe ne čutiš več.

samo voljo moraš met ;)

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

aja drgač pa probi s tistimi obliži, ki jih reklamirajo na televiziji. Baje da pomaga :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, to je sicer res, da si rečeš ne bom več pa pika. Sam kaj ko kmalu za tem pride no bom pa sam enga, al pa sam enga na dan. Pa k sem že enga bom pa 2, sej to tud ni velik, bom saj zmanšu, pol si pa misleš kurc itak sem se že tolk prekršu pa si nazaj na istem.

Vseeno sem se zdej (spet) odločil da mal neham, ponavadi kaki mesec, 2 zdržim, sam mislem da zdej bo pa kar ostalo, ker res ne videm več smisla v tem, pa še škoda dnarja, raj tankam s tem :). Mogoče še kašnega kdaj zapalim na kašnem morju, drugače pa fertik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kadila po 2 škatli na dan, sploh zadnje leto... :slap: :slap:

skupaj kadila 15 let, se odločila, da kupim motor in takrat ko ga dobim neham kaditi - to skompenziram - odvisnost za odvisnost- neham kaditi 5 dni prej.....danes je to sicer šele eno leto in par dni...., bilo je zelo hudo, ampak se da..................... :blush:

upam, da me nikoli več ne prime, čeprav nikoli ne reci nikoli :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

Če imaš voljo si že zmagala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

Točno tako, kot so zgoraj napisali: rečeš si, ta je zadnji in če imaš voljo, pri tem tudi ostane. Ker pa je kajenje zasvojenost, boš spet kadil(a), ko prižgeš prvo cigareto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Čisto na kratko: pozna kdo kakšen ZARES učinkovit in hiter sistem odvajanja od kajenja? Nočem zapravljati ne časa ne denarja. Saj voljo imam, samo, ne vem, če bo to dovolj... Hvala!

Kaka

Jaz sem imela zelo dobrega, ki mi še sedaj drži.

Med kajenjem sem se odločila, da ne bom več nikoli prižgala cigaret, ga pokadila do konca, ugasnila cigaret in nikoli več prižgala .)

Prav tako je končal s kajenjem moj foter (se vidi - sva oven in bik :devil: ), mama pa je rabila iti na nek center za odvajanje od cigaret, kjer ti z nekimi impulzi v glavi nek dotok do nečesa prekinejo...... jaz sicer v ta bullshit nisem verjela, ampak mami je to očitno pomagalo, saj je pred kratkim imela eno leto, kar ne kadi......Je pa dala za to 50. jurjev..... :blink:

Popravljeno . Popravil pupa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imela zelo dobrega, ki mi še sedaj drži.

Med kajenjem sem se odločila, da ne bom več nikoli prižgala cigaret, ga pokadila do konca, ugasnila cigaret in nikoli več prižgala .)

Prav tako je končal s kajenjem moj foter (se vidi - sva oven in bik :devil: ), mama pa je rabila iti na nek center za odvajanje od cigaret, kjer ti z nekimi impulzi v glavi nek dotok do nečesa prekinejo...... jaz sicer v ta bullshit nisem verjela, ampak mami je to očitno pomagalo, saj je pred kratkim imela eno leto, kar ne kadi......Je pa dala za to 50. jurjev..... :blink:

50 jurjev :? :cry: :slap:

Jaz sem imela zelo dobrega, ki mi še sedaj drži.

Med kajenjem sem se odločila, da ne bom več nikoli prižgala cigaret, ga pokadila do konca, ugasnila cigaret in nikoli več prižgala .)

Prav tako je končal s kajenjem moj foter (se vidi - sva oven in bik :devil: ), mama pa je rabila iti na nek center za odvajanje od cigaret, kjer ti z nekimi impulzi v glavi nek dotok do nečesa prekinejo...... jaz sicer v ta bullshit nisem verjela, ampak mami je to očitno pomagalo, saj je pred kratkim imela eno leto, kar ne kadi......Je pa dala za to 50. jurjev..... :blink:

50 jurjev :? :cry: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 jurjev :? :cry: :slap:

Če spušiš škatlo dnevno, je to v cirka 3 mesecih povrnjeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enak velik problem :cry:

Kadim že 10 let, zadnjih nekaj let po 2 škatli dnevno. Pred nekaj časa sem se odločil, da zmanjšam in mi je dokaj uspelo. Bolj tu pa tam ukradem cigaret, kot pa kupim. Ampak je še vedno veliko!!!

Tisti, ki pravite, da ste kadili pol leta ali leto se niti ne oglašajte prosim, ker sploh ni primerjave!!!

Še posebej težko je ko si zunaj v družbi.

Poznam jih kar nekaj, ki so prenehali po sistemu ta je zadnja in nikoli več. Pri nekaterih to ni šlo. So hodili v Poreč (se mi zdi) na neke kao hipnoze in je pri nekaterih tudi delovalo. Drugi so šli kam drugam,... Zadnji čas je, da bom tudi sam nekaj sprobal.

50.000 SIT je drobiž v primerjavi s kajenjem. In če vem, da bom prenehal kaditi takoj z veseljem odštejem ta denar. Saj bi v mojem primeru bila investicija povrnjena v manj kot 2 mesecih!!! Pupa kje delajo to zadevo? Sem enkrat pred par leti gledal že nekje eno oddajo (v sklopu oddaj na TV SLO) in so rekli, da neka zadeva stane okrog 54.000 SIT in če ne prenehaš kaditi ti povrnejo mislim, da enih 30.000 SIT. Pa oddaja ni bila Top Shop ali kaj podobnega, ampak nekaj v smislu Odmevi, Tednik,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50.000 SIT je drobiž v primerjavi s kajenjem. In če vem, da bom prenehal kaditi takoj z veseljem odštejem ta denar. Saj bi v mojem primeru bila investicija povrnjena v manj kot 2 mesecih!!! Pupa kje delajo to zadevo? Sem enkrat pred par leti gledal že nekje eno oddajo (v sklopu oddaj na TV SLO) in so rekli, da neka zadeva stane okrog 54.000 SIT in če ne prenehaš kaditi ti povrnejo mislim, da enih 30.000 SIT. Pa oddaja ni bila Top Shop ali kaj podobnega, ampak nekaj v smislu Odmevi, Tednik,...

Evo, sem se pozanimala pri mami. Cena je z davkom 54.000 jurjev. Imaš prvi tretma in potem v roku 6. mesecev še pet. Kolikor jih pač rabiš. Če porabiš vseh pet dodatnih tratmajev in v roku enega leta začneš kaditi, ti vrnejo 40.000 SIT nazaj. Moja mama je rabila le prvega in potem še dva...... pa kot sem rekla, sedaj že malo več kot leto dni ne kadi. To pa je Center za odvajanje kajenja, nasproti RTV-ja v Ljubljani (poglej v tel. imenik). Če ne boš najdel pod Center za odvajanje kajenja poglej pod Antismoking center.... ali nekaj sličnega......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, ys sm pa pred mescam kr sam nehow - pa je ..

:blush:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27. marec

and counting..

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27. marec

and counting..

:whistle:

Špil zdrži :OK:

nawijamo zate :worship:

....da ti ne bo wroče B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno ta mesec je 2 leti odkar ne kadim več :OK: ; prej pa sem kadila 8 let, kar ni niti tako malo glede na moj emšo :closedeyes: .

Kako mi je uspelo? Z močjo voljo!! Na začetku je bila kriza kar velika, danes pa si enostavno več ne predstavljam sebe s cigareto v ustih :eek: :BUA: . Pomagalo je tudi to, ker je takrat nehal tudi moj fant (sedaj že mož :wub: ) in sva se tako spodbujala in si vlivala moči, ko je bilo najhuje. :D

Vse se da če se le hoče!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No js sem kadil 5 let. Pol mi je pa dopizdil in preprosto nisem več prižgal. Sem mislil da bom imel težave kadar bo fešta in se pije, ker takrat še bl paše, ali pa kako bom pil jutranjo kavico brez cigarete, pa sploh ni bil problem. Problem je nastal v tem da sem se v 3 mesecih zredil za 11 kg!! Potem sem prisilno začel nazaj kaditi, da sem spet shujšal. Sej vem :slap: . Drugič sem se odločil da spet neham, vendar sem se moral psihično bolj pripraviti na to da ne bom preveč jedel,(da se spet ne zradim) kot pa da ne bom spet kadil. Nisem si rekel zdaj pa neham kaditi, ampak sem si govoril vsakič ko mi je zapasalo, da ga prižgem, čez pet minut, če mi bo še pasalo, največkrat sem takoj pozabil na čik, če pa me je čez 5 minut spet držalo, pa sem si rekel spet čez pet minut. In tako sem zdržal 10 mesecev, dokler nisem imel prometne nesreče in sem na kraju dogodka v šoku pokadu pol frendove škatlce. In tako se je spet začelo in spet kadim. Aaaa kulk paše... v jeseni bom moral pa spet nehat. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako mi je uspelo? Z močjo voljo!! Na začetku je bila kriza kar velika, ...

ys

sem pa že tolikokrat "propušil" - torej nehow in spet začew, da sploh nimam več teh težaw

in občasno kadim kak mesec ali 2 potem pa spet nekaj mesecev ne ... patko, ane ..

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda se lahko oglasim glede na to, da sem bil strasten kadilec več kot 25 let. Večino od tega po 2 škatli na dan :fredy: .

Sedaj sem "ozdravljen" že več kot 13 let :OK: . Seveda kot je rekla tati par postov više "nikoli ne reci nikoli"

Lahko rečem, da je v moji generaciji precej bivših kadilcev. V družbi, kjer se sučem nas večina ne kadi.

Karkoli narediš za to, da prenehaš se obrestuje. Ali je to odpovedovanje ali pa 54 K SIT ni pomembno. Pomembno je da dosežeš cilj, ki si si ga zastavil.

No jaz sem samo odložil in ni bilo nobene krize. Priznam pa, da sem se precej časa pred tem psihološko pripravljal, da bom lepega dne prenehal. Približno leto pred prekinitvijo kajenja sem imel en neuspel poskus.

Po prenehanju sem resda pridobil nekaj (veliko) kg . Ampak se je splačalo. Težava je najbrž pri mlajših osebkih. To vidim doma, ker mulc tudi vleče. Ne bom moraliziral. Tudi doma ne pomaga.

Vsem, ki ste prenehali :worship: in vsem ki se trudite :OK: . Splača se prenehat O:-)

[attachmentid=73744]

post-5391-1151134883.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V knjižnici obstaja neka knjižica v kateri so napotki KAKO PRENEHATI KADITI V 5 DNEH.

Če deluje sicer nevem, ker je nisem potreboval. Sem strastni nekadilec. Moja tastara dva oba kadita in se borita s cigareti iz dneva v dan. Tako da je potrebna samo volja in odločnost. Želja prenehati kaditi ni dovolj.

Mislim celo, da socialna služba pomaga kot sofinancer za neki uspešen program za odvajanje kajejna. Če pa ne gre drugače poglejte zadevo iz finančnega vidika. Ena škatla stane cca 400 SIT, če pokadite samo eno škatlo na dan je to v mesecu dni 12.000,00 SIT, na leto pa kar 146.000,00 SIT. To pa je lahko že precej lep dopust za eno osebo. Aja.. pa kadilci tako lepo popirajo našo :whistle: vlado, da to ni res. Kadilci se naj nikar ne pritožujejo kako draga je država. Sej pa jo prostovoljno podpirajo in to z visokimi davki, ki jih vlada pobira za cigarete.

Drugače pa tako kot je nekdo že povedal v tej temi... Reč NE BOM VEČ KADIL! in tega se je treba držat. Koristen nasvet pa dobite tudi pri svojem osebnem zdravniku.

Pa držim pesti za vse vas, ki se boste podali v svet brez cigaret. VELIKO USPEHA!!! ZMAGA NE MORE IZOSTATI!!! :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!