Skoči na vsebino

Honda CBR 600


robberrt

Priporočene objave

Fantje, če gremo za trenutek nazaj na menjavo svečk:

Pri svečkah je en hud sranje. OKoli svečke se nabere prah, zemlja in pesek. Ko odviješ svečko (itak je vse full nepregledno) se ves ta drek vsuje v cilinder in si ga najebal ko žuti. Tako sem enkrat en Fiat Punto lepo zajebal, da mi je pol pri 80 KKM žrl do Portoroža 1l olja :? .

Kakšne izkušnje imate kaj s tem in kako rešujete ta problem, glede na to da v garaži nimamo kompresorjev za izpihavanje okolice svečk!!?? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem o mojem problemu pisal ze v temi o vzmetenju toda vseeno bom poskusil sreco se tukaj.

Ko malo prebiras tu in tam lahko opazis veliko napisanega glede vzmetenja. Ker povsod pise kako "enostavna in preprosta" je nastavitev angl. static sag-a, sem se odlocil, da ga tudi jaz pomerim na moji hondici. Opazil sem, da naj bi bil glede na priporocila mnogo prevelik (namesto 3 cm tja do 5 cm). Zadnji blazilec se je pustil lepo nastimati, toda ko sem pa zelel "utrditi" se sprednjega se je pa zalomilo. Ko sem zategoval se sprednjo vzmet ni prislo do nobenega ucinka. Tudi po vec obratih (beri dve zarezi nizje (vidna samo se ena zareza) ... tisti, ki imate letnik 98, veste o cem govorim ... no ja mogoce tudi ostali ... ) je bilo sprednjega sag-a se vedno okoli 5 cm.

Zelo lepo bi prosil, tiste ki imate to hondo doma, ce mi lahko kdo pove kaksen ima sprednji sag ter pri koliko vidnih zarezah. :( :?

Vse ostale pa za morebitno razlago tega pojava in ce kaj je oz. delam narobe.

Do sedaj sem dobil samo en odgovor in ta je bil da imajo s tem veze progresivni fedri. Kar pa meni to kot laiku ne pove ravno veliko.

Ali to pomeni da moram hondo peljat na servis da mi zamenjajo fedre ali cele vilice ali ...

Mogoce kdo ve kaksna je cena le teh?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če vzmetenje spredaj ni premehko in je še vedno toliko saga, se ne sekiraj in pusti fedre pri miru. Druga stvar je če se motor poseda ali pri zaviranju ali luknjah pride celo do konca (bottoming out).

V vsakem primeru bi šel jaz v naslednjem zaporedju če je vzmetenje premehko:

1. najprej nastavitve dušenja

2. če ne pomaga, menjava olja v amortizerjih za olje večje viskoznosti

3. šele nazadnje fedri

Za informativne cene lahko pa pogledaš npr. na www.hein-gericke.de.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

tam okrog 15000 na let racunam... eni tud manj.

Glede km se ni za bat! bolj se je za bat unikatov ala ta ki ima barvo od 98l. - brez veze ga noben ne barva celega + km vsaj 3x toliko

Drugac je pa to CBR600f in sem jih veliko videl z l.99 l.00 z 60.000 40.000. in ne boste verjeli (vsaj nekateri) l. 98 600f 180.000km nikoli podrta masina! "redni" servis na 8k. zadeva spila.

P.S: Klega ma 99. z 65.000 enkrat je ze za 20k dol zbil pa mu 5dcl olja na 8000 papa - s tem da jo skoz sam servisira!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam pa zdi cena za CBR 600f l.01, prevoženih 13100km, skor nove gume, prenovljena oblika z dvema lučema spredaj!, redno servisiran - knjižica, brez praske: 1.680.000 SIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam pa zdi cena za CBR 600f l.01, prevoženih 13100km, skor nove gume, prenovljena oblika z dvema lučema spredaj!, redno servisiran - knjižica, brez praske: 1.680.000 SIT!

Jaz ga za tak denar ne bi dal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam pa zdi cena za CBR 600f l.01, prevoženih 13100km, skor nove gume, prenovljena oblika z dvema lučema spredaj!, redno servisiran - knjižica, brez praske: 1.680.000 SIT!

kupim! :OK: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A svecke je potrebmo menat na 12.000km kot pise v servisni?

Ce ima "ajnspritz", potem se svecke menjajo na 48.000 km. Ce ga nima (mislim, da so to starejse od 2001), potem pa ne vem, ampak nekje okoli 12.000 km bi bilo kar realno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj zato pa sprašujem ker se mi ceni zdi visoka. Ne vidim pa da bi motor bil neki unikat.

Glede one druge pa hmm... 39000 km to pa je tudi nekaj ne.

Mimogrede: ce mislis kupovati tisto 10 let staro Hondo, potem jo dobro preglej, ker posteno povedano: 1800 km na leto je pa skoraj nemogoce narediti... vsaj ena nicla manjka... ;)

Osebno bi se spraseval, kako je to mozno... ker jaz naredim kaksnih 20.000+ na leto... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE (twingo16v @ 18 Dec 2003 @ 11:46)

A svecke je potrebmo menat na 12.000km kot pise v servisni?

[Ce ima "ajnspritz", potem se svecke menjajo na 48.000 km. Ce ga nima (mislim, da so to starejse od 2001), potem pa ne vem, ampak nekje okoli 12.000 km bi bilo kar realno.]

Motor je einspritz, ampak v servisni piše, da se menjajo na 12.000, sicer je pa servisna knjiga za bolj stara oziroma se sklicuje na starejše modele! Nekdo drug mi je pa tud že reku, da se pr tem motorju menjajo na 50.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(perimund Objavljeno 18 Dec 2003 @ 22:37 )

QUOTE (twingo16v @ 18 Dec 2003 @ 12:31)

Kakšna se vam pa zdi cena za CBR 600f l.01, prevoženih 13100km, skor

nove gume, prenovljena oblika z dvema lučema spredaj!, redno servisiran -

knjižica, brez praske: 1.680.000 SIT!

kupim!

___________________________________________

Točno to sem kupil pred enim mesecem (TC-Motoshop), naredil 170km,

tako,da prodal jo glih nebi, edin za kakšne lepe denarje!

Mislim, da bo motor kr u redu!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Preštudiral sem temo vse o vzmetenju! Sedaj imam konkretno vprašanje za CBR 600!

Kupu sem rableno l.01 in opazu, da dušenje ni več na tovarniški nastavitvi! V navodilih npr. za kompresijo spredaj piše, da nastaviš na tovarniško nastavitev na sledeči način: iz skrajno desnega položaja (proti H do max) obrni v smeri protiurinega kazalca za 13/4.

Sedaj pa: kaj je teh 13/4?

-če je 13/4=3,25 obrata, to ne bo šlo, ker mam iz S do H 2 obrata pa še mal!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce 1 in 3/4 obrata? po navadi se to tako pove.

Točno tko je! :yea2: Ful prtegneš not pa daš 1 pa 3/4 obrata ven

Drgač pa pejt na sportrider.com pa tam poglej za nastavitvami se super obnesejo :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi šlo, čeprav ni nobenega presledka med 1 in 3 pa tud fonti so enaki!

like........ tiskovna napaca?! ;)

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem k men isto piše u knjigi :hmm:

kopiri sport rider nastavitve pa se boš pelu k sneta skira :OK:

Sem jih že sprintou, zarad tega pa mam vprašanje tud v temi vse o vzmetenju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

O jst bi mel eno prošnjo: :rolleyes:

Zadeva: Ima kdo od vas, ki bere to besedilo, Hondo CBR600F letnik od 91 pa do..kaj pa vem, maybe '97, glavno je, da je oblika 93' oziroma '95 in ima na maski strele (ni važno kake barve).

Obrazložitev: moja maska je polomljena in za reproducirat te nalepke mi je "nalepkomajster" reku da bi bil to najlepši način da se stvar uštima tako kot treba! :?

Način: mi pošlješ PM in se zmenimo kdaj bi se lahko zapeljali do Nove Gorice do tega majstra. Seveda enkrat ko bo zadosti toplo. :OK:

Čas: vse skupi ne bi trajalo več kot 10-15min s prihodom, "skeniranjem" in odhodom. Važno, da se pride tja pred 15.30h ker ob 16h je konec šihta ;)

Nagrada: pijača/pijači po želji! :D

LP

duhec

Kopija objave je tudi v Primorska sekcija motosveta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima kako se vam giblje temperatura hladilne tekočine med delovanjem motorja:

- med vožnjo pri zunanji temperaturi 10stC in poleti (LS vožnja po cesti in ne po pisti)

- v prostem teku med mirovanjem na mestu, oz. kako hitro vam zalaufa ventilator, če se vam sploh toliko segreje (pri zunanji 10stC in poleti)

Mam l.01 einspritz, pa se mi zdi, da se prehitro segreje do vklopa ventilatorja, kadar laufa na mestu.

- a je potebno stelat ventile na 12kkm, kot piše v servisni? Če so razstelani je lahko tudi to vzrok za segrevanje.

- manjal sem olje, pa ga je mal preveč not (kakšn dcl), sicer ga bom spustu ven, saj. Ali je tudi to kej pogojeno z segrevanjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa zanima kako se vam giblje temperatura hladilne tekočine med delovanjem motorja:

- med vožnjo pri zunanji temperaturi 10stC in poleti (LS vožnja po cesti in ne po pisti)

- v prostem teku med mirovanjem na mestu, oz. kako hitro vam zalaufa ventilator, če se vam sploh toliko segreje (pri zunanji 10stC in poleti)

Mam l.01 einspritz, pa se mi zdi, da se prehitro segreje do vklopa ventilatorja, kadar laufa na mestu.

- a je potebno stelat ventile na 12kkm, kot piše v servisni? Če so razstelani je lahko tudi to vzrok za segrevanje.

- manjal sem olje, pa ga je mal preveč not (kakšn dcl), sicer ga bom spustu ven, saj. Ali je tudi to kej pogojeno z segrevanjem?

Športne mašine se načeloma precej grejejo in se hitro segrejejo. Poleti je normalno da se že po nekaj minutah na mestu (npr. pri mestni vožnji, čakanje pred semaforjem) vklopi ventilator. Dokler se z vklopom ventilatorja temperatura zniža in se ne pregreva si lahko brez skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!