Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Spoštovani!

Zaradi takšnih in drugačnih razlogov sem se odločil da bom po BTC (in tudi drugod) slikal vozila, ki so po mojem mnenju neupravičeno parkrirana na mestih namenjenih za parkiranje invalidom. Pod to smatram, da niso označena s kakršnokoli invalidsko označbo (veljavno ali neveljavno) oziroma da avto na pogled ni kako drugače prilagojen za vožnjo invalida.(avtomatik, ročne komande za upravljanje...)

Vse slike bom zbiral na tem naslovu http://www.moj-album.com/album/4048048/ . Vseh teh cca 25 avtomobilov (33 slik do sedaj), je bilo narejenih včeraj in predvčerajšnjim (11 in 12.7.2006) popoldne v 20 minutnem "obvozu" BTC.

Lep pozdrav

Tule so pa slike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obupala sem nad tovrstnimi "invalidi" ... včasih sem še stegnila v Mercatorju v KP jezik, ko sem videla, da parkirajo tam kjer je rezervirano za invalide ... pa sem ugotovila, da so to najbolj primitivno renčeča in na boj pripravljena bitja, ki so pripravljena ne samo na verbalni amapk tudi fizični obračun ... pomaga pa itaq nič ... Sama bi jim dala kazen, da se bi jim v riti zavrtelo, za takšno parkiranje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že parkrat razmišljal, da bi takemu, zlomil koleno, potem bi pa imel pravico tam parkirat, prokleti :fredy:

Če se pa ravno pripelje, ga pa vprašam, če je t njim vse vredu :? , ponavadi je odgovor vedno, da vse je OK :grim

Ko ga pa vprašam, zakaj parkira na mestu za invalide, pa me gleda ko bik v nova vrata :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res. Kaksen je tvoj namen :?

Jaz dostikrat parkiram na mestih za invalide, kadar skocim v Btc samo za 15 minut. NA sploh mi gre na kurac, da je toliko parkirnih mest za invalide. Ce bi jih bilo manj, bi se clovek se drzal pravil, sam pol k pa nastejes 200-300 parkirnih mest samo v BTC-ju, se pa malo pozvizgas na vse skupaj. Sploh ko vidis, pod kaj vse se smatrajo invalidi :wacko:

P.s. Seveda uporabim invalidsko parkirno mesto le v skrajni sili, ko naredim ze 2 kroga po BTC-ju :blush: . Amapak sej nisem tok skodljiv, k sem maksimalno 10x na leto v Btc-ju.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če grem mimo in nekdo ravno iz ali v avto leze, ki je na takem parkplacu mu vedno rečem, da si lahko samo želi, da mu kdaj RESNO ne bo potrebno tam parkirati oz. da za mentalne invalide tisti parkplaci ne držijo. Pa me ponavadi samo grdo gledajo, pomaga pa nič ne.

Hanzi, ena pripomba: drugi avto - nek srebrn audi ima (oz. vsaj videti je tako) znak za invalide. Ali je pravi ali ne ne vem (se ne spoznam na te stvari) ampak videti pa je, da nekaj ima.

Sicer pa taki invalidi ne berejo takih tem in se ne zamislijo nad tem, kar je poanta tega....... nažalost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res. Kaksen je tvoj namen :?

Jaz dostikrat parkiram na mestih za invalide, kadar skocim v Btc samo za 15 minut. NA sploh mi gre na kurac, da je toliko parkirnih mest za invalide. Ce bi jih bilo manj, bi se clovek se drzal pravil, sam pol k pa nastejes 200-300 parkirnih mest samo v BTC-ju, se pa malo pozvizgas na vse skupaj. Sploh ko vidis, pod kaj vse se smatrajo invalidi :wacko:

P.s. Seveda uporabim invalidsko parkirno mesto le v skrajni sili, ko naredim ze 2 kroga po BTC-ju :blush: . Amapak sej nisem tok skodljiv, k sem maksimalno 10x na leto v Btc-ju.

Brihta potrebna bo mala šola prevzgoje :nono: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri bi se itak najrajši kar v trgovino not zapeljali - parkirna mesta za invalide so po navadi najbližje vhodu in se pač nekateri zaparkirajo tja... Jaz bi bila tudi za visoke kazni :yes:

Sem pa tudi opazila, da nekaterim blazno paše parkirat na ta mesta, ker so zelo široka - in parkirajo kar počez - najbrž ne znajo parkirat - so potemtakem tudi neke vrste invalidi? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res. Kaksen je tvoj namen :?

Verjetno samorealizacija. To se je odločil zbirati in to zbira.

Jaz dostikrat parkiram na mestih za invalide, kadar skocim v Btc samo za 15 minut. NA sploh mi gre na kurac, da je toliko parkirnih mest za invalide. Ce bi jih bilo manj, bi se clovek se drzal pravil, sam pol k pa nastejes 200-300 parkirnih mest samo v BTC-ju, se pa malo pozvizgas na vse skupaj. Sploh ko vidis, pod kaj vse se smatrajo invalidi :wacko:

Le glej, da si ne boš s takim početjem kupil legitimne "upravičenosti" do takih parkingov.

P.s. Seveda uporabim invalidsko parkirno mesto le v skrajni sili, ko naredim ze 2 kroga po BTC-ju :blush: . Amapak sej nisem tok skodljiv, k sem maksimalno 10x na leto v Btc-ju.

To pomnoži z nekaj tisoč takimi Bumbarji, pa je škodljivost že kar zaznavna. Sploh za invalide, ki uzalud iščejo parking...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta: si se ti slučajno pri kaki 0 uštel :?

Si pa mislim svoje ob tvojem pisanju :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res. Kaksen je tvoj namen :?

Jaz dostikrat parkiram na mestih za invalide, kadar skocim v Btc samo za 15 minut. NA sploh mi gre na kurac, da je toliko parkirnih mest za invalide. Ce bi jih bilo manj, bi se clovek se drzal pravil, sam pol k pa nastejes 200-300 parkirnih mest samo v BTC-ju, se pa malo pozvizgas na vse skupaj. Sploh ko vidis, pod kaj vse se smatrajo invalidi :wacko:

P.s. Seveda uporabim invalidsko parkirno mesto le v skrajni sili, ko naredim ze 2 kroga po BTC-ju :blush: . Amapak sej nisem tok skodljiv, k sem maksimalno 10x na leto v Btc-ju.

Spet nekdo, ki je očitno pametnejši od vseh ostalih. Bravo mojster, ti si kar od oka ocenil, da je parkirnih mest za invalide preveč. In klasičen izgovor: samo za 15 minut. Si se kdaj vprašal, zakaj v normalno delujočih državah tega nihče ne dela?

Vale, popolnoma se strinjam s teboj, da gre v primeru VSEH, ki brez razloga parkirajo na mestih za invalide, za kretene, ki so se pripravljeni stepsti, ko jih opozoriš.

Hanzi, pošlji slike na policijo. Upam, da bodo kaj ukrepali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že parkrat razmišljal, da bi takemu, zlomil koleno, potem bi pa imel pravico tam parkirat, prokleti :fredy:

Če se pa ravno pripelje, ga pa vprašam, če je t njim vse vredu :? , ponavadi je odgovor vedno, da vse je OK :grim

Ko ga pa vprašam, zakaj parkira na mestu za invalide, pa me gleda ko bik v nova vrata :huh:

Pridružujem se tvojemu mnenju .................. polomt kolena ............ :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihta: si se ti slučajno pri kaki 0 uštel :?

Si pa mislim svoje ob tvojem pisanju :unsure:

Ne pri nuli se nisem ustel. Sam pred mass-a zapel pa prestej. Pol jih je pa se mnogo v parkirni hisi. Pa na drugi strani interspara, ob hali A so po celi dolzini....

Drugac pa kot sem ze rekel sem neskodljiv, k ze 3 al 4 mesece nimam avta :)

Moje mnenje je da bi se moralo stevilo mest za invalide malo preorganizirat (zmanjsat), pa bi folk veliko bolj upostevu ta mesta. Se je pa ze zgodilo, da je bil cel BTC poln do zadnjega koticka in je folk parkiru na plocnikih in pes poteh, pol gres pa mimo 10-ih praznih parkirnih mest :wacko:

Sam ker vidim da vas to tako moti, bom naslednjic (ko si bom spet lahko privoscil avto :wub: ) parkiral na plocniku <_<

Drugace pa sploh ne vem kaj klamfam, k ne vem ce sem ze kdaj parkiru na mestu za invalide :D

Mal provociram, sam ce bo sila in ne bo drugje mesta, bom pa to tudi storil. Sam tam k jaz parkiram v BTC-ju je vedno plac, k parkiram pr atlantisu in se malo sprehodim :)

Spet nekdo, ki je očitno pametnejši od vseh ostalih. Bravo mojster..

Hvala hvala.

P.s.: Pa ne to skos ponavljat, k mi bo se v glavo stopl :xx:

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@pupa: res je prvi avto ima nalepko, ampak sem ga namenoma prilepil zraven, ker na prvi sliki (pred njo) je lepo viden voznik ( v belih hlačah in rdeči majci) ki gre prej v Fitness štange krivit kot pa na rehabilitacijo. Sicer pa tudi dvomim, da bi parkiral na tistem mestu, če bi po kakšnega prišel. Se je kar nekaj časa obatvaljal ali naj parkira ali ne n še potem nekaj čsa gledal okrog sebe. Če bi po koga prišel bi brez slabe vesti parkiral :rolleyes: , vsaj jaz tako naredim.

@ Brihta: z nulo sem mislim pri številu parkirnih mest namenjenih invalidom v BTC, kolikorat si ti v BTC se ne bom spuščal. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Brihta: z nulo sem mislim pri številu parkirnih mest namenjenih invalidom v BTC, kolikorat si ti v BTC se ne bom spuščal. :whistle:

Vem kaj si mislil in to sem ti tudi odgovoril .)

Pa tudi kako bi se lahko ustel pri nuli, ce si ze ti 35 fotk naredu, pa verjamem da nisi vseh parkirplacov posliku.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihga, če ne boš takoj obljubil, da boš vedno parkiral le na mestih, ki so namenjena zate, te bom Volku poslala za tri dni :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res nekaj najbolj primitivnega in obsojanja vredno...

Bi morali tam stat uni od "cestne straže" in samo kasirat, in to na veliko. Dan za dnem, teden za tednom.

Zdrawc, dobro si povedal. Če že parkira, mu je treba dati vsaj legitimen razlog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihga, če ne boš takoj obljubil, da boš vedno parkiral le na mestih, ki so namenjena zate, te bom Volku poslala za tri dni :devil:

Pa sej ti recem, da se ne spomnim kdaj bi to storil <_<

Sam si pa mislim svoje o teh kvazi invalidih k koristijo frej parkirplace in se non stop pizdakajo. Pac ne vidim fore. Ce se lahko s kolesom okol fijaka, lahko tut tako kot jaz pesaka udar iz atlantisa <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še nekaj bi pri vsem tem pripomnila ... najdeš tudi pametne buče, ki sicer ne parkirajo na prostor za invalide, ampak tik poleg (na rumene črte) ... tisti dodatni prostor je namenjen za vse tiste, ki so v invalidskih vozičkih, da lahko brez problemov pridejo iz avtomobila in če ga nekdo zaparkira invalidu na vozičku bore malo korist, da ima sicer prostor za parkiranje, če pa potem ne more iz avta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, sorry Hanzi, nisem vedela, da ta možakar spada k temu avtu.

Ja Vale, imaš prav, tudi tega je veliko...........

samo "mentalnim invalidom" pač to ne pomaga......

brihta brihta :nono: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brihta: Očitno bom moral parkirano hišo nekoliko bolj raziskat, ker vsaj v pritličju in ob City parku nisem zasledil parkirnih mest za invalide. Napiši mi kje so, se bom lotil še njih!

Pred Massom tudi še nisem slikal, hvala za info o velikem številu parkingov, pričakuješ lahko veliko število fotk. Ob hali A (od uvoza v BTC po levi stranikjer so parkingii, mislim da je največ 10 parkingov za invalide in mislim da 4 ob vhodu (tam pri tržnici).

@opazovalec: Mejl z linkom je poslan na policijo (policija posredovala na PU Ljubljana in mestni inšpekotrat), vodjo mestne inšpekcije, BTC, lastnike (oziroma odogovorne) najbolj problematičnih trgovin, tudi nekaj prijateljev je dobilo moj mejl, objavljeno je na kar nekaj Slo forumih tako da vidim kaj se bo zgodilo.

Zdele grem še v lov za email naslovi najbolj udarnih medijev pa da vidim odziv.

Koliko parkirnih mest BTC oglašuje (1500(0)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brihta: Očitno bom moral parkirano hišo nekoliko bolj raziskat, ker vsaj v pritličju in ob City parku nisem zasledil parkirnih mest za invalide. Napiši mi kje so, se bom lotil še njih!

Pred Massom tudi še nisem slikal, hvala za info o velikem številu parkingov, pričakuješ lahko veliko število fotk. Ob hali A (od uvoza v BTC po levi stranikjer so parkingii, mislim da je največ 10 parkingov za invalide in mislim da 4 ob vhodu (tam pri tržnici).

Kot kaze se motim, ampak v spominu sem imel da so garazni hisi pri dvigalih. No kot kaze jih ni.

Sam pri masu jih je pa veliko :yes:

V mislih imam ta mass, pri intersparu.

Pol tut pr koloseju oz. bivsemu bofu jih je nekaj.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot kaze se motim, ampak v spominu sem imel da so garazni hisi pri dvigalih. No kot kaze jih ni.

Sam pri masu jih je pa veliko :yes:

V mislih imam ta mass, pri intersparu.

Pol tut pr koloseju oz. bivsemu bofu jih je nekaj.

Sej tud so!

Pri dvigalih so!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jeeej, pol se ne motim :yea1:

Kar pa ne pomeni da odobravam tvojih 15 minut na tem mesti. Ti parkplaci so "sveti" in se jih ne smemo posluževati! Sam spomni se kako bi ti kdaj potreboval parkirplac pred lastnim domom da par vrečk in živeža iz trgovine dam prneseš.

Zdej pa pomisli da moraš sebe prnest!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!