Skoči na vsebino

Parkirni "invalidi" v BTC


Hanzi

Priporočene objave

Kar pa ne pomeni da odobravam tvojih 15 minut na tem mesti. Ti parkplaci so "sveti" in se jih ne smemo posluževati! Sam spomni se kako bi ti kdaj potreboval parkirplac pred lastnim domom da par vrečk in živeža iz trgovine dam prneseš.

Zdej pa pomisli da moraš sebe prnest!?!

To je bilo zgolj provociranje. Sem veckrat povdaril, da ne pomnim, da bi kdaj parkiral na teh mestih.

Sem pa tudi povdaril da:

1. se mi zdi trapasto, da so vsa parkirna mesta polna in folk parkira na plocniku, pol gres pa mimo 10-ih prostih invalidskih parkirnih mest. (doumnevam da jih je maenkost prevec)

2. razni kvazi invalidi....(malo vecji nadzor kdo si resnicno zasluzi modro tablico invalida)

Ce bi bile tukaj stvari bolje zorganizirane, bi ljudje (predvidevam) bolj upostevali svetost teh parkirnih mest.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res nekaj najbolj primitivnega in obsojanja vredno...

Bi morali tam stat uni od "cestne straže" in samo kasirat, in to na veliko. Dan za dnem, teden za tednom.

Zdrawc, dobro si povedal. Če že parkira, mu je treba dati vsaj legitimen razlog.

Sem bil večkrat prisoten, ko je kdo v MB v Europarku parkiral na mestu za invalide, pa mu ni bilo ravno videt, da je invalid, pa tudi oznake na avtu ni imel. Varnostnik pa je to lepo mirno opazoval. Po moje imajo navodilo, da naj ne gnjavijo bodočih kupcev, da ne zbežijo h konkurenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tud so!

Pri dvigalih so!

Očitno bom moral bolj počasi iti mimo, da jih bom opazil. Upam, da imamo vsi v mislih pritličje, ker po nadstropju se pa res še nisem vozil :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalno število parkirnih mest za invalide je določeno z zakonom in pika. Tu ni kej za dodajat.

Še nikoli nisem doživel da bi kakšen investitor dobrosrčno predvidel več parkirnih mest za invalide kot je zakonsko določen minimum tako da dvomim da ima BTC "preveč" parkirnih mest namenjenih invalidom.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalno število parkirnih mest za invalide je določeno z zakonom in pika. Tu ni kej za dodajat.

Ja in enako kot za druge zakone, bi bil ta bolj podprt s strani sirse javnosti, ce bi bil smiselno napisan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vsaj v tem odstavku je ta zakon smiselno napisan in tudi razumljiv in nedvoumen. Imo nepotreben popravljanja.

Še posebej ko pogledaš statistike da se folk raje 15 minut vozi in išče parkirno mesto kot pa da bi 7 minut pešačil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bom moral bolj počasi iti mimo, da jih bom opazil. Upam, da imamo vsi v mislih pritličje, ker po nadstropju se pa res še nisem vozil :?

Jest sem bil ravno včeraj! Vedno parkiram v nadstropjih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še posebej ko pogledaš statistike da se folk raje 15 minut vozi in išče parkirno mesto kot pa da bi 7 minut pešačil.

:lol1: S tem se pa strinjam. Folk raje neumorno dela kroge po BTC-ju, namesto da bi direkt parkiral pri atlantisu ali na tavelikem parkiriscu pri hali A, kjer je vedno dovolj parkirnih mest. Pa tudi v nadstropju garazne hise pred sparom je skoraj vedno plac.

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me veseli, da si je končno nekdo vzel čas in naredil nekaj, da se spametuje sebičneže, ki se jim j..... za druge in parkirajo vsepovsod.

le invalidi oziroma funkcionalno ovirane osebe (strokovno) vedo povedati, kako težko je gibanje po naših mestih. kako težko je prit v kak objekt ipd. ozaveščanje in novejša zakonodaja jim sicer pomagajo, vendar je bila večina objektov, ulic, pločnikov,....zgrajena še po starih pravilnikih, ki nsio v takšni pravi meri upoštevali invalidov

bravo hanzi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo mi je ostal v spominu stavek, ki je bil napisan na letak in zataknjen za brisalec avtomobila nekega "invalida":

Spoštovani! Prisvojili ste si moje parkirno mesto - ali bi prevzeli tudi mojo invalidnost ?!?

Mi ne pride na misel, da bi pakiral na mestih, ki so namenjena za invalide.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne parkiram na mestih za invalide, nikoli. Parkiram pa vsepovsod drugje kjer se da in vidim, da parkirajo tudi ostali. tolko o tem. Pizdakanje čez parkiranje je pa itak nacionalni šport, seveda ko ne najdeš placa... :rolleyes:

Malo je treba tudi pomislit na to, da je to pač trgovski center in da je miljon ljudi na kupu. So pa kar dosti rešli s tisto parkirno bajto takoj pred Cityparkom in dol pr Aquaparku...prej je blo obupno.

p.s. Nehajte se usajat nad parkiranjem drugih. VSAJ 1X v vašem bednem obstoju ste parkirali "nedopustno".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem!, ne razumem?!

No, Hanzi spada v to kategorijo. Verjetno (boš moral njega vprašati bolj podrobno) njemu ne pride v poštev parkiranje v prvem ali drugem nadstropju, ker ima potem mogoče težji dostop. Zato parkira v pritličju......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa spet babe najbolj kokodakajo v tej temi :hmm: jemti emancipacijo :grim

take kure neb doma imel tud za nošnjo jajc :grrr kw šele za kj drugega :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa spet babe najbolj kokodakajo v tej temi :hmm: jemti emancipacijo :grim

take kure neb doma imel tud za nošnjo jajc :grrr kw šele za kj drugega :slap:

tut dobro bi težko dobil pomoje .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Hanzi spada v to kategorijo. Verjetno (boš moral njega vprašati bolj podrobno) njemu ne pride v poštev parkiranje v prvem ali drugem nadstropju, ker ima potem mogoče težji dostop. Zato parkira v pritličju......

S tem se pa ne strinjam! Vsaj v Cityparku ne! Še najbolje je dostopati iz 2 nadstropja, saj tekoči trak pelje direktno v CityPark - kar pomeni da ti ni potrebno preko ceste! Pa še vrata so slider!Sicer pa je res, naj sami tisti povedo, kateri imajo izkušnje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi pozdravljam tvojo "akcijo", kakor sem ti napisal v mailu, pridi kdaj še v IOC Trzin, kjer imamo veliko "invalidov"... :blush:

škoda se mi zdi edino teme k ste jo "polprofesionalni akterji" spet uspešno posvinjal! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem pa jaz 1 x videl da je tam parkiral ker je bil prisiljen, sem ga poznal in sem mu povedal da naj dolgo tu ne stoji

prisiljen ker je res bilo vse zasedeno sam tam je bilo frei

tut dobro bi težko dobil pomoje .)

:D :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pridem tudi v Trzin .) , zdele sem pred Domžalskim Mercatorjem naredil nekaj slik (grem iskat njihov mejl), v kratkem bodo tudi v albumu. Takoj ko sem prišel, je nek možak(50 let, popolnom zdrav videti, pol parkinga praznega da ne govorim o garažah pod njem) skladal cel voziček v AStro. preden sem se spravil k slikat se je vsedelv avto in se odpeljal. Vmes se mi je opravičeval da je samo za 2 minuti skočil v trgovino. (pa poln voziček je imel :hmm: ). Na žalost ga potem nisem več slikal, ker ni bil več parkiran. MOgoče mu bo soočenje (v kratkih hlačah :doze: ) več koristilo kot pa slikanje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi vsaka čast za trud. Sigurno ne bo zaman. Če tudi enmu dopoveš da tako parkiranje ni prav pa si zmagal. In če bi nas bilo več takih, bi parkirna mesta za invalide bila vedno prosta zanje. :photo:

Očitno ali več kot očitno bo moralo ljudstvo počasi v roke pravico vzet, ker dražava in tiste njene pritikline so totalno u ku.... :BUA:

(Saj ljudje niso slabi ampak sistem daje preveč priložnosti.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, pozdravljam tvoje početje. Sam še nikoli nisem parkiral na mestu za invalide in tudi ne bom, ker si ne morem niti predstavljati kako težko življenje imajo nekateri invalidi in vsekakor nočem biti jaz tisti, ki jim ga bi še otežil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo Hanzi!

Če bo prilika, bom še tle mal po Gorici in okolici prstisnu podobno slikco, pa ti jo pošlem, da dodaš zbirki. Žal se tudi na naših koncih najdejo take buče :slap:

ste mi pa dali dobro idejo o zlomlenih kolenih :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!