Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Ob 1. 7. 2017 ob 21:07, Rey pravi:

Pa je moj Versys dobil zlatni lanac :panic:

EK MVXZ2. Bomo videli koliko bo zdržala v kombinaciji s Scottoilerjem.

Nabavil v SLO za 146€ komplet veriga in JT zobniki. Upam, da ni ponaredek :dry:

IMG_20170701_151141-01.jpeg

kje si nabavil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verige ni moč raztegniti...se le izrabi v gibljivih delih /in zato podaljša/ in ko se tam mast pomeša z izrabljenimi delci, mast postane trda in nekateri členi potem prej kot drugi otrdijo... takrat prične moped cukat... še posebej kawasakiji so zelo občutljivi.

V porurju delajo tudi kvalitetne kardane za bmw in se priporočajo za nadomestno vgradnjo, da je potem mir za vselej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7/6/2017 ob 19:31, Snecer pravi:

Ja, boljše lahko kupiš.

Vedno se menja cel set, sploh pri versaču/er6, ki je zelo občutljiv na raztez verige.

Nadomestni verižnik so izjemno kvalitetni, nemška kvaliteta 1A. Jeklo iz Porurja :) 

meh, ne vem če. origonal verižnik je bil na motorju 70kkm, pa sem bil "pameten" in menjal. V naslednjih 60kkm je že drugi set iz porurja gor, in se mi zdi, da ga že po 20kkm bol pili kot original. originali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Cartman pravi:

meh, ne vem če. origonal verižnik je bil na motorju 70kkm, pa sem bil "pameten" in menjal. V naslednjih 60kkm je že drugi set iz porurja gor, in se mi zdi, da ga že po 20kkm bol pili kot original. originali....

as did dal?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se mi je že drugič zgodilo, da je Versys pri polnem pospeševanju (90-140 km/h) v klanec navzgor začel stresat krmilo - woblat :BUA:

Zdaj mislim, da  ni več motocikla kateri nebi woblal :wallbash:

 

Malo za smeh :jezik: Ampak stresanje krmila pa je čisto resnično :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče mk3 wobla, mk2 ziher ne, moj pa itak ne, ima komplet drugo vzmetenje

lahko pa da je modela na zadnjo dvigalo, pa ne pozna tega pojava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Rey pravi:

Danes se mi je že drugič zgodilo, da je Versys pri polnem pospeševanju (90-140 km/h) v klanec navzgor začel stresat krmilo - woblat :BUA:

Zdaj mislim, da  ni več motocikla kateri nebi woblal :wallbash:

 

Malo za smeh :jezik: Ampak stresanje krmila pa je čisto resnično :dry:

za woblanje je lahko kriva tudi nestrokovna montaža ketnseta, če ni ketna res poravnana spredaj in zadaj, tiste črtice niso nujno točne

tolko za mimogrede... :) 

video primer :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Snecer pravi:

za woblanje je lahko kriva tudi nestrokovna montaža ketnseta, če ni ketna res poravnana spredaj in zadaj, tiste črtice niso nujno točne

tolko za mimogrede... :) 

video primer :)

 

s tem uničiš še verigo in verižnike. sicer pa če ma človk malo izurjen uč, se da lepo pogledat, če se postaviš za kolo in ga vrtiš.

pred 1 minuto, Snecer pravi:

zadnje kolo wobbla

 

to ni woblanje pri normalni vožnji ampak neznanje delanja wheelia...nisem niti pogledal videa, ampak ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 minutes ago, Snecer said:

za woblanje je lahko kriva tudi nestrokovna montaža ketnseta, če ni ketna res poravnana spredaj in zadaj, tiste črtice niso nujno točne

tolko za mimogrede... :) 

video primer :)

 

Zakaj bi verižnik opletal, če črtice niso poravnane? Se os tudi vrti? Špura je zgrešena, veriga je teoretično obremenjena z ene strani bolj, razloga za opletanje pa ne vidim!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

pri brzini pride do "resonance" in zawobla

Zavobla veriga ne pa verižnik. Pa na posnetku ni kakšne brzine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom eno ljudsko modrost napisal (@Borutt ne brat, prosim)

" mal več gasa, pa manj sekiranja "

če ne gre, menjaj moped, vse kar je pod 120 konjev itak ni za burek :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

kolo ni ravno vpeto pa zawobbla

Kaj zawobla kolo, verižnik, veriga, cel motor? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

kolo ni ravno vpeto pa zawobbla

ne vem če skrivljena nastavitev zadnjega kolesa vpliva na wobl-wobl ampak samo na napačno obrabo verige in verižnika, ter gume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ocenim Snecerjeve odgovore, dobi točko pri tistem odgovoru, ko pravi, da ga je hotelo dvigovat pri polnem pospeševanju v klanec...in to pri prekladanju...oz. Na polno iz zavoja. Za to pri Versysu ne potrebuješ ravno ne vem kake konjenice, ker je razmeroma visoko težišče, visoko krmilo...in posledično dolga ročica od krmila do težišča motocikla skupaj s pilotom. Klanec doda kot...s tem težišče malenkost nazaj...pospešek deluje enako  +še malo cukneš za krmilo...in to je to. Prednje kolo samo malo polebdi...in ob stiku s podlago zavibrira. To ni woblanje. Woblanje je periodično nihanje krmila pri določeni hitrosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

bom eno ljudsko modrost napisal (@Borutt ne brat, prosim)

" mal več gasa, pa manj sekiranja "

če ne gre, menjaj moped, vse kar je pod 120 konjev itak ni za burek :D

 

Ta teden jaz pišem, sodelavec pa bere :ras:.

pred eno uro, Zivnorc pravi:

Če ocenim Snecerjeve odgovore, dobi točko pri tistem odgovoru, ko pravi, da ga je hotelo dvigovat pri polnem pospeševanju v klanec...in to pri prekladanju...oz. Na polno iz zavoja. Za to pri Versysu ne potrebuješ ravno ne vem kake konjenice, ker je razmeroma visoko težišče, visoko krmilo...in posledično dolga ročica od krmila do težišča motocikla skupaj s pilotom. Klanec doda kot...s tem težišče malenkost nazaj...pospešek deluje enako  +še malo cukneš za krmilo...in to je to. Prednje kolo samo malo polebdi...in ob stiku s podlago zavibrira. To ni woblanje. Woblanje je periodično nihanje krmila pri določeni hitrosti...

Pozabil si omeniti kratko medosno razdaljo in sunek oziroma navor dvovaljnika. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva važna zadeva je, da verižnik ne sme biti zvit.

Res pa je kot piše Živnorc, da je privit na pesto, vendar pa ima to pesto toleranco, ko ga montiraš na platišče, saj je naslonjeno na gumice (pametno kdaj menjat, na x10k km), ki so tudi lahko že malo pobrane. Tako da je pesto tisto, ki ni v nulo (minimalno), pa tudi ležaj v pestu je možno da ni v nulo.

Zaradi tega je kot pravi gornji ketna malo širša, da se pravilno vleže pri običajnem wobblu.

596323c474b92__35.JPG.6a6208ecf6753931962bbd60b2961413.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, Zivnorc said:

glede osnega zamika verižnikov na motorju:

... jaz tega ne gledam, gledam samo, ali sta obe kolesi poravnani, da je motor res enosledno vozilo. To naredim tako, da dam motor na zadnje stojalo, na zadnje kolo namestim dva alu pohištvena profila, da sežeta naprej preko prednjega kolesa, nato pomerim levo-desno od prednjega kolesa do alu profila in zadnje kolo zamikam toliko časa, da je veriga pravilno zategnjena, mera med prednjim kolesom in letvama levo -desno pa je enaka. To delam zato, ker tiste črtice pri zategovalcih verige res ne pomenijo nič. ....in malo je majstrov, ko ti ob menjavi kolesa ali verižnega seta nastavijo "špuro" motorja kot je treba. Lahko pohvalim @rumenicestak, ko mi je na prejšnjem motorju menjal verižni set...in na oko naštelal "špuro" verižnikov.... da mi ni bilo potrebno nič popravljati.

Sem pa že videl motorje, ko so se peljali napošrek, kot če bi gledal potepuškega psa, ko se zjutraj vrača iz potepa po vasi, ko ga je nekdo brcnil v rit, da ga je postrani neslo...

To je to, meni je jasno. Nima pa ta zamik na črticah nobene vloge pri opletanju verižnika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Snecer pravi:

Prva važna zadeva je, da verižnik ne sme biti zvit.

Res pa je kot piše Živnorc, da je privit na pesto, vendar pa ima to pesto toleranco, ko ga montiraš na platišče, saj je naslonjeno na gumice (pametno kdaj menjat, na x10k km), ki so tudi lahko že malo pobrane. Tako da je pesto tisto, ki ni v nulo (minimalno), pa tudi ležaj v pestu je možno da ni v nulo.

Zaradi tega je kot pravi gornji ketna malo širša, da se pravilno vleže pri običajnem wobblu.

596323c474b92__35.JPG.6a6208ecf6753931962bbd60b2961413.JPG

konkreten primer mojega SXa 2015. Verižnik je opletal in to preveč, smo menjali ležaj, pa pušo in problem je ostajal, izgleda da je bilo kolo (feltna) na določenem mestu kjer nasede gumica malo nižje. Zato sem iz plastike izrezal obliko gumice in jo podložil. 

Ekola, verižnik ni več opletal. Seveda bi lahko zahteval novo kolo, ker je bil moped v garanciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, XTR pravi:

 Nima pa ta zamik na črticah nobene vloge pri opletanju verižnika.

 

... ne, ker je verižnik  na pestu zadnjega kolesa in je v vsakem primeru paralelen s kolesom.

Če ti opleta verižnik.... ali je slab, ali pa slabo nameščen. Verjetno je bil dan gor na silo in se je deformiral ob zategovanju vijakov ... ali pa je že kdo prej po šalabajzersko šaril po motorju ( če je iz druge roke).

Če opleta, se da to rešiti, da se demontira kolo,  pesto in se ga da v stružnico, z merilno uro pomeri vse "centričnosti" in minimalno postruži naslon verižnika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer in @DAMI34

.... kolikor je meni znano, tiste blažilne gume nasedajo samo radialno  da blažijo sunke (pospeške in pojemke) motorja.

....aksialno pa se nasede na ležaj...oz. pušo, ki pride na ležaj.

... ker če bi bilo tako, da stisneš gumo (ob pritegovanju zadnje osi), bi se stiskala toliko časa, da bi nasedlo tisto pesto z verižnikom na zadnje kolo....

lahko da se motim.... mi je pa logično tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Zivnorc pravi:

... ne, ker je verižnik  na pestu zadnjega kolesa in je v vsakem primeru paralelen s kolesom.

Če ti opleta verižnik.... ali je slab, ali pa slabo nameščen. Verjetno je bil dan gor na silo in se je deformiral ob zategovanju vijakov ... ali pa je že kdo prej po šalabajzersko šaril po motorju ( če je iz druge roke).

Če opleta, se da to rešiti, da se demontira kolo,  pesto in se ga da v stružnico, z merilno uro pomeri vse "centričnosti" in minimalno postruži naslon verižnika.

kole je meni plesal levo desno, potem sem pa podložil

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

kole je meni plesal levo desno, potem sem pa podložil

 

... sej pravim, da se lahko motim... ni mi pa logično.

... drugače pa se na tak način lahko podloži ženski rit s povštrom, da dosežeš bolšo centičnost.  :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!