Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

Ne verjmem ,da že zaključuješ,jaz osebno misim, da bo oktober super za potepat po sloveniji:)

Maš pa zglancanega v nulo:whistle::OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

takole odgovor:

ni to prvi Versače, ki sem ga vozil, pa najbrž ga bom še kdaj, bom pa podal par mojih opažanj, saj sem vozil še kar nekaj pokončno sedečih mašinc od Vare1000, do malega štromčka, Tracerke in MTS...itd.

Motor gledam vedno po sebi, torej kako mi sede na rit, kako mi da povratne informacije, kake ima gabarite, kar pomeni če je prevelik mi ne bo ok, pa čeprav je lahko izredno dober stroj, ter seveda za kak denar se ga dobi.

Udobje:

Se pravi, na rit mi sede dobro, ni prevelik, roke niso previsoko, so udobno (pri štromu 650 so mi previsoko), krmilo ni preširoko ne preozko, sedež dovolj (če ne še preveč ) udoben. Razdalja do tačk je prijetna ni preveč, ni premalo pokrčeno koleno. (oboje me namreč moti)

ko sedim na motorju mi ni predolg, torej ni tistega filing kot bi vozil traktor ali avtobus (tak filing sem imel na Vari). Malce moteče mi je bobnenje v čeladi, kar pa je rešljivo verjetno z drugo ali drugačno šipco.

Vožnja:

ciklistika je odlična (zame), je res, da je lastnik dal Wilberse, ampak le ti počno svoje delo fantastično, požiranje kratkih neravnin je mehko, nezibajoče, nečuteče, hkrati pa točno veš kaj se dogaja pod motorjem. Ni zibanja, ni zabijanja (spet, vozil po lepem asfaltu, po luknjah ravno ne in spet imam rad trdo nastavljen moped) če se dobro spomnim Kmetovega, je bilo vzmetenje bolj cigu migu. Nagibanje čez ovinke daje lep varen filing, prva guma ne drsi ven, tudi če zaviram preko ovinka (spet montirane ima Mitas, katere meni osebno zelo dobro sedejo)in ni pretiranega posedanja. Ta prava zabava pa se začne, če presedaš, saj si z samim nagibanjem lahko hitro na tačkah in to me moti. Ko presedeš, dovoli moped zelo globoke nagibe in uživancijske krivulje.

agregat, menjalnik, sklopka, zavore:

žal pa ta zabava pade v vodo, takoj, ko bi rad še v nagibu požgal po ovinku in ven iz ovinka, kajti tu se ne zgodi nič, ali pa bore malo. Zame seveda, za moj stil, drugače čisto normalno lepo za tistih 65 konjičev pospeši. Aja, nobenga butanja ni bilo, moja bivša Yamaha XJ6 je čisto drugače cvilila tulila in vlekla čez ovinke :D

Prav tako, ker sem navajen več konjev, mi je moteče, ker moram vsako prehitevanje bolj precizno pripraviti. Vendar, še 1x agregat je tak kot je in za umirjeno ter normalno vožnjo vsekakor dovolj zmogljiv, če vzameš v obzir, da boš v dvoje počakal za kamionom in avtodomom, dokler se cesta ne sprazni. Če bi pa mu dali agregat od Z900, pa bi bil sam moped majka. Pa mogoče še mal širšo gumo.

Zavore, nič slabše od Z900, če jih stisneš primejo, če jih še bolj stisneš , še bolj primejo :D Nobenega tresenja, kar včasih občutim na kakih drugih mopedih, ki imajo velik kmju. Menjalnik, presenetljivo precej trd, mogoče zaradi uporabe fullsintetike, in menjalna ročica preveč noter, tako, da sem jo moral iskati z nogo (predvidevam pa, da se jo da nastaviti)

Na kratko, Kawasaki dela dobre motorje, sploh za te denarce. je res, da ni naloudan, da moraš sam kaj popravit in dodati, je pa relativno poceni in zanesljiv, predvsem pa zabaven, kar motor mora biti (sam še konje naj mu dajo :D)

pa še nekaj: kupiti motor od takega lastnika, ki skrbi zanj je vedno dober bizinis, ni čudno da kupci stojijo v vrsti in za tak moped lahko mirne duše daš 500€ več od neke cene, ki se giblje po Anetu.

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu bi bil Versys900 idealen vmesni in končni člen med 650 in 1000. Morda pa kaj dočakamo kdaj v tej smeri.

Recimo Versys900 (konkurenca traceru) in Versys H2 (brez konkurence).

Glede ostalega pa ti vse prikimam. Bobnenje šipe = točna ugotovitev, to se dogaja z givi, z originalom ne bobni. Pojav se začne nekje nad 80km, vendar pa v primerjavi z originalom zadrži precej več vetra.

Pri ročici menjalnika sem imel povsem enake občutke, ko sem prvič presedel gor (wtf pozicija, sem mislil, da si bom nogo zlomil) :) iz nakeda, a potem sem se nekako navadil, seveda se pa da nastavljat. Pri tebi je verjetno povzročalo še več težav, ker voziš v škornjih.

Menjalnik je trd (klonk), malo bolj zaradi sintetike, tak je to. Z900 ima menjalnik kot puter (brezhibno), enako tudi ročico za sklopko.

Ko sem presedel nazaj sem prvo pomislil, kak je majstru ratalo "sjebat" zajlo v par kilometrih, saj ni kmet2 :) potem pa mi je proradilo. 

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, vandrovec pravi:

Jah, 600 al 650 je slejkoprej premalo...

daleč od tega, sploh če voziš sam in nisi prerejen

konjenica mi ustreza, sem se navadil in upam še na dolga in uspešna leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, vandrovec pravi:

Jah, 600 al 650 je slejkoprej premalo...

če lahko pripomnim - verjetno je v glavi in za ugled v družbi res premalo, praksa pa kaže drugače :) je tale vikend na jadranki potrdil, da 1/2 folka ne obvlada motorja oz. nekaj ne štima - čez ovinke bi jih lahko z 250ko cepal ko muhe, pa so mi na ravnini pobenili, naslednji ovink pa spet isto mencanje in gas na ravnini. Pa nisem poseben dirkač. Je pa res, da za 2 osebi zna biti premalo, ne morem komentirat.

da ne bo OFF: Česa tazga se ne bi drugo leto branil :cool:image.png.0345376cf774b546790808f351c89960.png

 

Popravljeno . Popravil blazzarss
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narobe razumljeno, vsak od nas nekaj pričakuje od mopeda. 650 da, kar da od sebe, vsak ima neke svoje poglede, kaj in kako hoče od motorja. Če smo se po jadranki skupaj peljali z 200, 125 in 65 konjiči, torej ni problemov :D

Jaz pač hočem malo več, da ga lahko pripulim čez ovinek ali mim kamiona brez skrbi, v tem primeru je 650 malo, še najbolj se pa pozna ko daš gor 2 osebi in 3 kufre. Zato so pa naredili Versys 1000.

Vseeno pa mislim, da ta malemu bi dobro sedel še en vmesni agregat od 950ccm, 4 cilindre pa kakih 100 konjev in konstantnim navorom. V tem primeru bi bila zabava zagotovljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Kar nekaj versačev je bilo minuli vikend :) me zanima kakšen bo mk4, v katero smer bo šlo

 

se bojim, da bo enako, 650 in 1050

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, blazzarss pravi:

:) je tale vikend na jadranki potrdil, da 1/2 folka ne obvlada motorja oz. nekaj ne štima - čez ovinke bi jih lahko z 250ko cepal ko muhe, pa so mi na ravnini pobenili, naslednji ovink pa spet isto mencanje in gas na ravnini.

 

Jadranka ni pravo merilo.

Sam sem  dal že veliko "kubatur" skozi...je pa res, da je lahko vsak moped po svoje zanimiv. Morda je res večji užitek s šibkejšimi prehitevat močnejše, ker za močnejše je nekako normalno, da mora "it mimo" ...:)

Popravljeno . Popravil vandrovec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 vem kako je bilo mišljeno, najbrž je tudi res tako kot ti praviš. Js sm mislu bolj na splošno, se mi zdi da folk prehitro "preraste" motorje, pol so pa bedarije na cesti. Sicer pa že nekajkrat obdelana tema, vsak vozi kar mu paše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, blazzarss pravi:

@DAMI34 vem kako je bilo mišljeno, najbrž je tudi res tako kot ti praviš. Js sm mislu bolj na splošno, se mi zdi da folk prehitro "preraste" motorje, pol so pa bedarije na cesti. Sicer pa že nekajkrat obdelana tema, vsak vozi kar mu paše :)

pa tule je keč, prerasteš hitro, voziš pa enako, 80 ali 140 konjev, ni razlike, razlika je samo, kako hitro lahko skočiš mimo avtomobila, kamiona itd in kako se odlepiš ven iz ovinka. Pri nesrečah igra kubatura zelo malo vlogo ali pa sploh ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj je fora, da folk misli da "preraste". Zelo velik motoristov z konji flika luknje v vozniških sposobnostih. Čez ovinek počasi, po ravnem do konca... 

Da ne bom čisti off... Versače je velik zabave za to ceno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Bom dal zdaj pred zimo not polsintetiko, Motul 5100 10w-40 al pa 10w-50.

 

Tomaž od Elise mi vedno pravi, da se mu zdi da je polsintetika najbolj ustrezna za kawo in vedno stavi to, 10-40 , tudi vsem mojim motorjem.

Pri prvem SXu smo prav zaradi trdote menjalnika (stavljena sintetika 10-60 če se ne motim) prešli na polsintetiko 10-50 in potem je motor veliko lepše/mehkejše menjaval, tudi sklopka je bila posledično mehkejša.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Snecer pravi:

 

Glede ostalega pa ti vse prikimam. Bobnenje šipe = točna ugotovitev, to se dogaja z givi, z originalom ne bobni. Pojav se začne nekje nad 80km, vendar pa v primerjavi z originalom zadrži precej več vetra.

 

nekaj mesecev nazaj sem jo odrezal in tako nekoliko znizal.... pa si me 'obtozil' da jo je lastnik uničil :)

nic mi ni zal da sem jo... prou kul je..

p.s. dons spet naredu en krog s suvalnikom :D super je! zame leti čist zadost, mojih 70 kil pade mim kamjona ku nč :P hitrostnih rekordov pa ne podiram...

 

pa glede olja... ko sm nabavu je biu kr trd menjaknik da sm ze mislu da sm kupu pokvarjenga... pol sm zamenu z motul 10 w 40...   prvi dan ze boljse...drugi dan pa ze kot da mam nov menjalnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

sintetika je boljša za vročino, se manj segreje oziroma bolje hladi tudi alternator

Nepotrebna za cestno vožnjo,.. polsintetika je dovolj. Če GSX-R 750 na pisti ne zariba, vožen na polsintetiko,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Nepotrebna za cestno vožnjo,.. polsintetika je dovolj. Če GSX-R 750 na pisti ne zariba, vožen na polsintetiko,...

ja, a če me dva litra prideta 18 eur, zakaj ne bi sipal jaćega... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Snecer said:

ja, a če me dva litra prideta 18 eur, zakaj ne bi sipal jaćega... :)

Po želji,.. pri oljih pa dejansko nikoli ne veš kaj si zares dobil zapakirano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!