Skoči na vsebino

Kawasaki Versys 650 in Versys 300 (2017)


batzajla
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Priporočene objave

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Saj  ti  knjizica  narekuje  :)

narekuje pregled...če je vse v redu, ne gledaš :) samo problem je, da če ne pogledaš, ne veš :)

me pa res zanima, kaj bo pokazal pregled teh famoznih ventilov, dejstvo pa je, če dvije voziš in "uničuješ", se material prej utrudi.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Snecer pravi:

bom dal pogledat ja, pri 42k se gledajo po knjigi, malo mam čez, ker sem lepo delal z materialom, pri 50k bom dal pogledat, samo bo zanimivo, če se bo nazaj zaprlo in bo vse ok, pol tega štosa ne bom najbolje razumel, da se mi gre mašino (glavo) odpirat

malo je tu natega po moje, sploh pri vrstnem 2valjnem

mogoče pa sam pogledam :) 

p.s.

prvo bom še zavorno tekočino zamenjal, bo 2 leti okoli 

lahko tudi sam, zakaj pa ne, jaz sem na 45kkm in je bila potrebna prilagoditev, na 90kkm je novi lastnik, pa je bilo vse ok.

Pazi pa na nekaj, tesnilo pokrova ventilov poskušaj lepo odstranit in potem uporabit še 1x (namaži s silikonom oz tesnilno maso)se da, prišparaš 70€.

Kontrola ventilov je pa tako ali tako nateg, vendar....če pa kaj ni v redu boš našel napako, ker v nasprotnem zjebaš ventil. Jaz sem pri GTju že na 30kkm imel kontrolo in so ventili popolnoma enaki v zgornji meji predpisane tolerance, vendar če ne bi gledal, ne bi vedel.

pred 14 urami, Snecer pravi:

tu je primer, ko se je zgodilo točno to, o čemer pišem :) samo zaprl je nazaj, pri 45000km

dvomim, da mi ja @DAMI34 ventile razštelal v tistih par km

 

js sm ti vsaj mal predihal moped :P

 

pred 14 urami, Snecer pravi:

narekuje pregled...če je vse v redu, ne gledaš :) samo problem je, da če ne pogledaš, ne veš :)

me pa res zanima, kaj bo pokazal pregled teh famoznih ventilov, dejstvo pa je, če dvije voziš in "uničuješ", se material prej utrudi.

 

kaj smatraš pod divje?

Namreč, če nekdo izkorišča bel del obratomera ni to nič divje, kvečjemu koristno za moped, v nasprotnem zgubi elastičnost.

Motor se uničuje:

nabijanje v obrate ko je hladen

vožnja pod obrati in zamorjeno

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

 

:) 21 EUR

kul, potem je pa pri SXu dražje

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, DAMI34 pravi:

kul, potem je pa pri SXu dražje

 

to je čangšlang cena iz alija :) za zx10 je celo 18, tak da tu nekje je to vse

bom za vikend malo menjaval še tekočine, hladilno tekočino bi lahko na 5 let menjal :)

tale bo čisto dovolj najbrž (2 flaši, 1,2 gre not)

152152.jpg.80a3424dddede7aba25e3b4c0a6deef6.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snecer pravi:

to je čangšlang cena iz alija :) za zx10 je celo 18, tak da tu nekje je to vse

bom za vikend malo menjaval še tekočine, hladilno tekočino bi lahko na 5 let menjal :)

tale bo čisto dovolj najbrž (2 flaši, 1,2 gre not)

152152.jpg.80a3424dddede7aba25e3b4c0a6deef6.jpg

Če rabiš hladilno, mam skoraj polno...viška..ti lahko pošljem.. sem menjal na Shiverci, pa mi jo je veliko ostalo. Sicer se pa hladilne več po novem ne menja. Ne me spraševat zakaj. Mehanik je tako rekel.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer kako pogosto menjaš zračni filter? Daš original oz. papirnatega od konkurence?

Sem se naročil na servis...ena od opcij za cukanje motorja je tudi zračni filter (kateri je bil zamenjan na 18,000km, zdaj bo 24,000 na števcu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 20k menjavam+ ta zabavo, niti ni sile

od hiflo filter dajem, 10 eur, samo zamenjaš filter v kaseti, isti material je kot original, ki je pralen...

hladilno pa prvič menjavam na 46k, fajn je v knjigo pogledat, na vse so mislili...rezervoar...

WP_20171027_002.jpg

WP_20171027_003.jpg

WP_20171027_004.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Rey pravi:

@Snecer kako pogosto menjaš zračni filter? Daš original oz. papirnatega od konkurence?

Sem se naročil na servis...ena od opcij za cukanje motorja je tudi zračni filter (kateri je bil zamenjan na 18,000km, zdaj bo 24,000 na števcu).

to skoraj dvomim, da bi zarad zračnega filtra ne vleklo v določenih obratih...prej bi rekel, da bo menjava svečk popravila zadevo

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4236&detailid=7871

evo zračni filter, samo zamenjaš ga v kaseti in rešeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Snecer pravi:

to skoraj dvomim, da bi zarad zračnega filtra ne vleklo v določenih obratih...prej bi rekel, da bo menjava svečk popravila zadevo

https://www.saplex.si/default.asp?mid=sl&pid=modul_it&wid=4236&detailid=7871

evo zračni filter, samo zamenjaš ga v kaseti in rešeno

Svečke so bile menjane na 12k, NGK iridium (ne laser), bomo videli kaj bo pokazalo na servisu. Tudi jaz dvomim, da je filter. Res, da ni original, ampak, da bi se v 5,000km tako zapacal ni mogoče. Motor ni videl več kot 1km makadama v celi življenski dobi.

Upam, da bo ali svečka ali filter....da ne bo treba kakšne pumpe menjat :dry:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma daj laser iridium not, saj sta samo dve, original so laser, tak da serviserja malo vprašaj, če čisti police :) 

Če se nisi vozil po makadamu ipd. bo filter kot nov...

No, boš povedal, kaj je blo narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Rey pravi:

Svečke so bile menjane na 12k, NGK iridium (ne laser), bomo videli kaj bo pokazalo na servisu. Tudi jaz dvomim, da je filter. Res, da ni original, ampak, da bi se v 5,000km tako zapacal ni mogoče. Motor ni videl več kot 1km makadama v celi življenski dobi.

Upam, da bo ali svečka ali filter....da ne bo treba kakšne pumpe menjat :dry:

 

Meni je (ze dolgo nazaj) na visjih obratih cukala Tenerejka zaradi filtra. Mi je nerodno povedati koliko časa ga nisem zamenjal, ampak ta filter je imel na eni strani gobico, ki je že razpadala. Ko sem filter zamenjal je šel kot nov. Po 5000 km sigurno ni filter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Igi Pop pravi:

Meni je (ze dolgo nazaj) na visjih obratih cukala Tenerejka zaradi filtra. Mi je nerodno povedati koliko časa ga nisem zamenjal, ampak ta filter je imel na eni strani gobico, ki je že razpadala. Ko sem filter zamenjal je šel kot nov. Po 5000 km sigurno ni filter.

ti je gobica razpadla, ampak pri višjih obratih bi razumel, da cuka, ker pač pretok zraka skozi filter ni več zadosten.

evo tak je zgledal pri meni po 20k+, ni bilo 1% makadama, ampak polno vsega ostalega

22555549_10213932510685253_6562539789891842779_o.jpg

22769731_10213932510765255_6318674346995305758_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zavorno olje še ni blo prehudo po dveh letih (temnejše), malo bremzam :) pa očitno prepletene cevi lepo dihtajo sistem

cev in posodo pa sem imel še od sistema za čiščenje ketne iz lujza, lepo paše

 

WP_20171028_001.jpg

WP_20171028_002.jpg

WP_20171028_003.jpg

WP_20171028_004.jpg

WP_20171028_005.jpg

WP_20171028_006.jpg

WP_20171028_008.jpg

WP_20171028_009.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje je še čisto normalno, tudi ko sem ga vozil, je bilo zaviranje primerno zavoram in normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

Olje je še čisto normalno, tudi ko sem ga vozil, je bilo zaviranje primerno zavoram in normalno.

ja, ni blo lufta not, niti mehurčka nisem videl, pač sem menjal, da je mir, če že šraufam :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

filter zraka ki si ga menju na 20k+ tud ni bil neki zlo zapacan.... sicer dobro ga je zamenjat , ma ce ga neb bi pa vseeno motor sel kot treba in nebi opazil razlike 1000 %...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Rogerg pravi:

filter zraka ki si ga menju na 20k+ tud ni bil neki zlo zapacan.... sicer dobro ga je zamenjat , ma ce ga neb bi pa vseeno motor sel kot treba in nebi opazil razlike 1000 %...

 

res je, samo če sem svečke menjaval in je narazen, se splača še tistih 10 eur "zamenjat" :) 

pred menjavo je vse normalno delalo :) 

zdaj pa moram še ventile pregledat, a to bo na pomlad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!