Skoči na vsebino

Navodila za preživetje


Stric Burek

Priporočene objave

nism reku da ni večja teža gRčaR...(morm ti tele Rje pisat k me mal jeziš :D )

sam reku sm da čeprou je teža večja na zadnjem kolesu je sila na sprednjem še zmer večja ;)

če se pa v ruckwarts peleš pol pa je na zadnjem...

dRRRisko :slap:

Dokler se ne boš na čoprju pelu, ne boš verjeu o čem govorim.

Spominjaš me na gattolino... un tut nabija pa pojma nima oz. ni še probov tistga o čemer govori :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dRRRisko :slap:

Dokler se ne boš na čoprju pelu, ne boš verjeu o čem govorim.

Spominjaš me na gattolino... un tut nabija pa pojma nima oz. ni še probov tistga o čemer govori :devil:

sm ti povedu..razdel sile pa se bova naprej pogovarjala...delno verjamem ker ste tok vneti v tem..sam čist prou pa tud nimaš..kot sm reku 50/50 ;)

glede teh Rjev...tvoj nick je tak :

GrCaR (zadni R je veliki tko da si lastim pravico ti skoz pisat veliki R :P )

moj pa nima velikih Rjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm ti povedu..razdel sile pa se bova naprej pogovarjala...delno verjamem ker ste tok vneti v tem..sam čist prou pa tud nimaš..kot sm reku 50/50 ;)

glede teh Rjev...tvoj nick je tak :

GrCaR (zadni R je veliki tko da si lastim pravico ti skoz pisat veliki R :P )

moj pa nima velikih Rjev

Pa si pri razdelitvi sil upošteval tudi posedanje prednjih vilic(večja obremenite zaradi prenosa teže naprej), in dvigovanje zadnjih(prenos naprej)?

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Risko, tle ti sile ne bojo dost pomagale pri razumevanju.

Razlagaj si tisto s trahtorjem. Enostavno je. Preberi še enkrat moje poste, pa boš vidu kaj ti hočm povedat.

Sprednja je pomembna, nikjer nisem omenu da ni in da ti nimaš prav, ampak pri čoperju je manj oz. recva enako pomembna kot zadaj. Kolkr sem jaz mel izkušnje s 250 viragcem.

Enostavno se morš peljat enkrat. Presenečen boš kako se nč nikamor ne posede, nobena sila ne deluje nate ker se vzmetenje ne premakne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo od vs sploh že povozu žival z MOTORJEM (to leti na grčarja al pa hhv-ja...)??

Sosedovega mačka sem konkretno "povaljal"(nenamenoma). Ker sem videl da mu ni pomoči, sem opravil "do konca" in se ga "znebil". (sosednje tega niso opazili, ker ni bilo ravno pred hišo)

Nekaj časa so ga "pogrešali" potem so pa itak ugotovili da jih imajo še nekaj in da je najbrž kje na cesti preminil med ženitvijo.

Reesko brez zamere, ampak točno kolikokrat si vozil ultra čoperja? Se mi je zdelo da nobenkrat, ker če bi ga, bi vedel, da ti sprednja zavora pomaga točno nič(mogoče kak procent več ali dva :D).

Selal sem izpit na 250ccm Viragcu in sprednje sploh nisem uporabljal(vmes sem imel NSR ;)). Ker tudi če sem jo ni blo pomena. Tko da ne klobasaj neumnosti in ne zmerjaj folka z retardi(nevem zakaj se ne morte normalno povedat), če so imeli čoperja, nardili 15k km na njem, ti pa niti sedu niso gor.

Tko da pričakujem(o) opravičilo :evilgrin:

Jaz pa od tebe, ker konkretno sem kar nekaj km naredil na viragu 250 pa sem zaviral obratno kot ti.

me je pa enkrat blokirana zadjna zavora rešila zaletavanja v rit (na pošrek odnesel po desni mimo).

A misliš da se samo na cestakih da uporabljat prvo bremzo. Jaz sem še na kolesu navadil uporabljat prvo bremzo več kot zadnjo, čeprav čakam tisti dan ko bom :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj post o omejitvah hitrosti in kako se da marsikaj predvideti in da se enim redno dogajajo nezgode oz. višja sila, ki jo nikakor ne morejo preprečiti je sicer zbrisan pa vseeno nekaj potrditev, da imam prav: Bi rekla:,, HHV ali sedaj razumeš?,, Pa sva se že prej strinjala, da možgane pač ne pridobiš s staranjem.

...mi smo z avtom že 3 srne povozil pa ns je zmer prestavl za 1m...

Prav gotovo avto prestavlja za en meter zaradi počasnosti in s tem povezane sile, ki jo povzroči trk....mogoče celo dogočasje. ..

glede živali še:

moj fotr je nabasouv srno pr cca 120-130km/h med prehitevanjem druzga avta :grim in kva je blo?

srna je enostavno preskočila tega prehitevanga in pristala sred havbe fotrovga avta...

Najbrž na avtocesti :blink: , kjer je polno srn in vozili ste cesti in okolju primerno

l pa mački: se že obrne stran od ceste, ko pa prideš na 2 metra ti pa steče preko...pr živalih ne morš nč, velik je odvisn od sreče, ampk če ti poleg tega še reagiraš narobe... :doze:

No upam da zdaj veš, da ko vidiš mačka lahko predvidevaš, da se bo kar na enkrat napotil čez cesto in ti boš seveda pripravljen, ker boš že prej ustrezno zmanjševal hitrost in si domislil kako boš lahko varno zate ustavil ali ga obvozil ...res pa, da ne boš mogel pol na MS razlagat kva se ti je zgodl.

Lahko pa jih gaziš po lastni želji celo za trening, in obvladaš zadevo v nulo, pol, ko znaš, a ne, lohk še bolj ročko obrneš, dokler ne bo enkrat nenadoma (zate seveda) na cesto iz grma skočila krava, :lol: ...bo konec malce drugačen....sicer pa kot si rekel: velik je odvisno od sreče :grrr in to je zelo priročen izgovor.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...,, HHV ali sedaj razumeš?,, ...

Prav nič se nisva strinjala! Ne obešaj mi svojih buč na jezik! In nope, ne razumem. Pač ne vozim XJR s teboj na zadnjem sedežu, da bi te. Menim, da je to edina možna kombinacija za razumevanje tvojih "izvajanj". Ali pa če znaš z repom mahat.

Drgač pa folk, kot rečeno, za izogibanje in čimvečjo možnost preživetja v bližnjih srečanjih z živimi in neživimi perje in dlakonosci priporočam treninge varne vožnje pri Maksiju. Tam boste sicer vozili čez lajšte ipd. a za tisti osnovni občutek in potiskanje nepotrebnega strahu na stran je to dobrodošla reč.

In stran z usmiljenjem do ubogega bitja pred vami, ko enkrat presodite, da se mu pač ne morete izogniti. Gre za vaše življenje ali najmanj zdravje!

Pa čisto cesto vam želim!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lina

sam tok...glede avta k povoz srno...kok si jih že povozila da si tok pametna?mi smo 3 in zmer sm biu zravn...in verjem da si tega ne motorju NE želiš ;)

no če si pa tko želiš pa se prid mal na naše ceste vozt(horjul-ljubljana) pa boš vidla kako zgleda kako boš grabne "lizala"

don't care

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majhnega otroka se verjetno na isti način povozi kot srednje velikega psa?

Tam bi jaz verjetno raje zapeljal s ceste. Ne morem pa zaprmejdun trditi, niti ne bi rad preizkušal.

A z vežbo in vedno ustreznim psihofizičnim stanjem vsaj pridobiš tisti usodni delček sekunde, ko mogoče lahko pretehtaš posledice ene ali druge odločitve. In to je tisto, kar bi rad poudaril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče dobiš delček sekunde,

mogoče pa z vsem tem treniranjem in pripravljanjem na ubijanje raznih živali, povprečen človek že podzavestno uporabi naučeno znanje in zapelje čez karkoli majhnega, še preden se zave kaj tam sploh je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče dobiš delček sekunde,

mogoče pa z vsem tem treniranjem in pripravljanjem na ubijanje raznih živali, povprečen človek že podzavestno uporabi naučeno znanje in zapelje čez karkoli majhnega, še preden se zave kaj tam sploh je...

Voziti moraš vedno tako hitro, da lahko predvidevaš. A vemo, da bi potem morali stati pri miru.

Hitrost otroka ali živali ko steče čez cesto je običajno malo različna. Potem imaš še okolje v katerem voziš.

Če vse to upoštevaš, potem je situacija, v kateri se bo nekaj zgodilo tako hitro - preden se zaveš kot praviš, pač nerešljiva. Ko pa imaš možnost, čeprav majhno, rešuje le navežbanost.

In reagiral boš ne glede na to kaj bo priletelo. Ker ti bo to veleval lastni samoohranitveni nagon!

Navežbanost pa odloča ali bo ta nagon sprožil paniko ali pa naučeno reakcijo. Razen če nisi tiste sorte ljudi ki "zmrznejo". A potem pač ne sodiš na cesto kot voznik!

In ko-če bi povozil otroka, ker si se odločil med njegovim in svojim življenjem, je to normalno, saj je samoohranitveni nagon prvi! Ostale neprijetne reči se bodo odvijale kasneje. Tudi kazni take in drugačne, če nisi vozil kolikor toliko normalno in pričakoval otroka tam, kjer je to bilo pričakovati. Povsod v naseljih na primer!

No sedaj ko sem omenil povoženje itrok, pa izvolite. Tu sem! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lina

sam tok...glede avta k povoz srno...kok si jih že povozila da si tok pametna?mi smo 3 in zmer sm biu zravn...in verjem da si tega ne motorju NE želiš ;)

no če si pa tko želiš pa se prid mal na naše ceste vozt(horjul-ljubljana) pa boš vidla kako zgleda kako boš grabne "lizala"

don't care

NOBENE...večrakt tedensko se vozim na tej tvoji kritični relaciji...vsak dan/ večkrat na dan, pa okoli Podplešivce, ljublajnsko barje-moj dom...tedensko videvam srne na cesti, ob cesti, za cesto, v grabnu...zvečer/ ponoč, podnevi - manj le pse in mačke in NOBENE MI ŠE NI USPELO ZGAZIT...ne zajca, ne mačka, ne ježa,ne psa...in ker sem največkrat sama na cesti (pač nočne ure) se zelo trudim tudi pri žabah.

A ja by the way...v grabnu nisem bila še nikoli...niti ,,skor,, v grabnu še nisem bila...pa je graben stalnica barja...povsod grabni....

Najbrž sem jaz tista k je fuknjena. :doze:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru ne marajo otrok tisti ki imajo bajte neposredno ob cesti, po vse možnosti za kako visoko živo mejo,ograjo (tik ob cesti, najraje pa na cesti ker zemlja je pač draga) da kak sosed ne bo slučajno kaj videl na njihovem dvorišču. In otrok je pač seveda otrok in ga nemoreš prepričat (razen z dvoriščnimi vrati ki so stalno zaprta) da mora pogledat levo, desno in še enkrat levo (kot očka ko rine rit svojega avta na cesto v čisto "temo") preden gre po žogo na drugo stran ceste. Če tam ne bi bilo ograje, bi lahko varno ustavil kljub hitrostim preko omejitve, ker pa so pa ne moreš nič kljub temu da voziš krepko pod omejitvijo!

Ker je tudi v našem koncu nekaj takih "ograjerjev" prav čakam da mu bo nekdo sesu avto ko ga bo rinil na cesto. :whistle:

A sem žleht kajne :hmm:

No zdaj smo itak že tolk zabluzil da je šla tema v maloro :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voziti moraš vedno tako hitro, da lahko predvidevaš. A vemo, da bi potem morali stati pri miru.

Hitrost otroka ali živali ko steče čez cesto je običajno malo različna. Potem imaš še okolje v katerem voziš.

Če vse to upoštevaš, potem je situacija, v kateri se bo nekaj zgodilo tako hitro - preden se zaveš kot praviš, pač nerešljiva. Ko pa imaš možnost, čeprav majhno, rešuje le navežbanost.

In reagiral boš ne glede na to kaj bo priletelo. Ker ti bo to veleval lastni samoohranitveni nagon!

Navežbanost pa odloča ali bo ta nagon sprožil paniko ali pa naučeno reakcijo. Razen če nisi tiste sorte ljudi ki "zmrznejo". A potem pač ne sodiš na cesto kot voznik!

In ko-če bi povozil otroka, ker si se odločil med njegovim in svojim življenjem, je to normalno, saj je samoohranitveni nagon prvi! Ostale neprijetne reči se bodo odvijale kasneje. Tudi kazni take in drugačne, če nisi vozil kolikor toliko normalno in pričakoval otroka tam, kjer je to bilo pričakovati. Povsod v naseljih na primer!

No sedaj ko sem omenil povoženje itrok, pa izvolite. Tu sem! :grim

Moram ti dati prav. Tu na forumu smo lahko vsi pametni, v tistem delčku sekunde pa nagon sprožil paniko ali pa naučeno reakcijo. Izkušnje, izkušnje in še enkrat izkušnje ter predvidevanja.

Tudi otroci umirajo, mar ne?

mimogrede; sem oče treh malih otrok...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah lina jst te nism nč obtožu da si "fuknjena" tko k si sama rekla...tud pomislu nism na to...sam pač gre se zato k govorite vsi kok lahko je srno zbit...al pa ti ...da v avtu je še hujš...haloo mal logiko uporablite :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa od tebe, ker konkretno sem kar nekaj km naredil na viragu 250 pa sem zaviral obratno kot ti.

me je pa enkrat blokirana zadjna zavora rešila zaletavanja v rit (na pošrek odnesel po desni mimo).

A misliš da se samo na cestakih da uporabljat prvo bremzo. Jaz sem še na kolesu navadil uporabljat prvo bremzo več kot zadnjo, čeprav čakam tisti dan ko bom :kva2:

Hmm, nevem nevem. Al sem mel jaz zjahan motor, alpa nevem kaj.

BTW, z biciklom greš komot na sprednjo, nardiš stoppija kadar hočš, medtem ko na čoperju ti to ne bo ratalo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majhnega otroka se verjetno na isti način povozi kot srednje velikega psa ali lisico?

:eek: :headbang: Ta je pa bolna!!!!!!!!!!!!!! :BUA:

:doze: Ali si že kdaj razmišljal o terapevtski pomoči :grim

Verjemi mi, potreben si je, čeprav dvomim, da ti bo pomagala! Vsaj kratkoročno ne :headbang: :headbang: :headbang:

:BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Draga Lina

:D Po vseh prebranih postih sem prišel do naslednjega zaključka: :P

Imaš se, oz. si :devil: dobra mačka in vsled tega ne :grrr dopuščaš možnosti, da bi mačko kar sredi ceste podrl kar vsakdo :whistle: , ki bi nanjo naletel. :nono: in imel par minut časa :naughty:

Če sem te razumel prav, :grim imaš čisto res :worship:

:yea1:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nooo, takega WOOFija, kot ga ima žverca v avatarju, lahko menda, če ni druge, še zgazite. Mal boste kosmati, a verjetno še živi. Kakšen Roti pri 60 kg je pa že blem. A če ni druge, boste tudi v slona raje zapeljali kot v skale ali prepad. Je malo mehkeje in bolj premično.

Morbidno, a take so tudi prometne nesreče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :headbang: Ta je pa bolna!!!!!!!!!!!!!! :BUA:

:doze: Ali si že kdaj razmišljal o terapevtski pomoči :grim

Verjemi mi, potreben si je, čeprav dvomim, da ti bo pomagala! Vsaj kratkoročno ne :headbang: :headbang: :headbang:

:BUA:

ne. zakaj? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :headbang: Ta je pa bolna!!!!!!!!!!!!!! :BUA:

:doze: Ali si že kdaj razmišljal o terapevtski pomoči :grim

Verjemi mi, potreben si je, čeprav dvomim, da ti bo pomagala! Vsaj kratkoročno ne :headbang: :headbang: :headbang:

:BUA:

Pri vsem tem tvojem drog-iranju bi rekel da kar o sebi govoriš. In da ne bo offtopics, takim se je na cesti pametno ogniti. Če gre, sicer pa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!