Skoči na vsebino

Navodila za preživetje


Stric Burek

Priporočene objave

Še ena motivacijska - za preživetje

post-281-1209153291_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

strinjam se z vsemi posti, ki so napisani! Priporočam pa tudi naslednji nasvet. Nikoli ne pospešujte z veliko hitrostjo iz ovinka, saj bi lahko bila to usodna napaka za padec. V ovinek, tudi, če ga poznaš zmanjšaj na prilagojeno hitrost! Nikoli se ne ve kaj je za ovinkom, lahko je traktor, prometna nesrečna, povožen pes itd. Za vse burne motoriste, predlagam dirkališče, eno izmed priporočenih je Grobnik.

Nikoli ne podcenjujte varnostne razdalje, ceste, ki jih ne poznate, vozite po predpisanih pravilih, tudi ceste, ki jih poznate vozite po pravilih. Bodite pazljivi predvsem v mestu, ko prehitevaš katerokoli vozilo, kajti vozilo pred teboj lahko zavije vsak čas in to brez, da bi se oseba prepričala z ogledalom.

Vedno več je prometnih nesreč z izsiljeno prednostjo, nakar motorist poleti v zrak in se razbije po cesti, kakor kozarec. Največ takšnih izsiljenih prednosti, je zaradi prevelike hitrosti motorista, tu ni kaj za storiti, preprosto je kriv motorist, navaden smrtnik v avtu tega ne more preprečiti, kajti če se budalo z motorjom pripelja približn 110 kmh ga ne vidiš, ga pa slišiš ko se razleti v avto. In še enkrat, to je eden izmed vzrokov prometne nesreče, ki se končajo tragično.

Ne daleč nazaj, sem videl motorista z športnim motorjom, okrog 600ccm, ki drvi skozi semaforje, čeprav je že skoraj gorela rdeča. To jaz imenujem blažnost, in sicer, lahko bi se zavedal, da bo prej, ko slej prišlo do trčenja. Skoraj vsakega motorista, izkušenega in neizkušenega prej ali slej "doleti" prometna nesreča itd. Se sprašujete kako to zmanjšati? Vozite po fucking predpisih, akrobacije pa delajte na dirkališčih, pa še tja si prej, ko sedete na motor, pokličite reševalce, da jih ne boste potem čakali - žalostno, ampak resnično.

Moj post nima nič proti motoristom, osebno želim le zmanjšati prometne nesreče, zelo žalostno je v časopisu prebrati, motorist je izgubil oblast nad svojim konjičkom, poškodbam je podlegel na kraju nesreče. Če bi saj malo upoštevali te predpise, bi to zmanjšali, vseeno ne razumem motoristov, kateri drvijo 200kmh po cesti z omejitvjijo 90kmh. Gre za adrenalin? Sprošči svoj fucking adrenalin na dirkališču, ne pa na cesti, prej ko slej, te odnese čez ovinek, v ograjo, drevo, avto, objekt itd. In, če tragedijo preživiš, se mogoče spametuješ in upoštevaš predpise, ampak rešitev tega je, da motor prodaš, kajti naslednjič morda ne bo toliko sreče.

Ko bo srečanje motoristov, se bom pripeljal z svojo makino in vam pokazal, kako se vozi po zadnji gumi, po sprednji, po levi strani in še po desni in to vse z svojo 600ccm makino - hondo. Ko greste na motor, bodite skoncetrirani, previdni in predvidevajte kaj bo za ovinkom, ne voziti na srečo, vozite po predpisih.

Lep pozdrav!

tud preko 240 kmh smo že leteli na cestah kjer je 90 kmh omejitev...ampak ni blo panike ker je bla cesta ravna in pregledna, vse naokrog pa polja in njive ter nobenih stranskih cest, tak da glede teh hitrosti je odvisno glede na situacijo in sposobnost voznika, za skeniranje okolice pri takih hitrostih...kdo pa se 90 vozi na takih cestah, ko sem omenil, še avti ga žgejo krepko čez 120, tak da te omejitve na takih odsekih vemo zakaj so....za polnjenje državne blagajne

drugač se pa strinjam z kocijevo repliko, vsekakor se pa strinjam s tabo, da je divjanje po strnjenem naselju, kjer je gost promet, šole trgovine, otroci,... res norost

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da to vprašanje spada sem (varnost). No, zanima me kakšen je pravilni prijem sprednje ročice (sprednja zavora - bremza). Kako in z koliko, katerimi prsti držati sprednjo ročico - zavora. Nekaj je bilo govora, da je pravilni prijem ročice z dvema prstama, tako med vožnjo kot pri zaviranju?

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nevem, teoretično naj bi se bremzal 60:40 (prednja:zadnja), ampak ko je sile ugotoviš da ne gre to tak, ampak je prej 100:0 (%). Med vožnjo mam js ponavadi na bremzi in kuplungi po en ali dva prsta bremzam isto, razen ko je treba res orng bremzam z vsemi prsti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem

Veliko je napisanega....bom pa še jaz malo dodal

Za svojo varnost moramo motoristi naredi največ sami, zato sem jaz:

- Kupil motor,ki je sicer črn a ima veliko kroma in je tako bolj viden

- Kupil sem kovčke zadnjega in stranske z vsavki v srebrni barvi

- Kupil sem čelado srebrne barve, obleko iz usnja z vso zaščito in seveda z odbojnimi srebrnimi všitki

- Skrbim, da mi delajo vsa svetlobna telesa na motorju

LETOS PA SEM ZADEVO ŠE POPESTRIL !!!!!

Na prednje vetrobransko steklo sem nalepil nalepko v original policijsko modri barvi z belim napisom POZICIJA

Izgled motorja ta nalepka res pokvari, a sem opazil, da sem s strani avtomobilistov precej bolj opazen. Nasproti vozeči se pomaknejo na svoj pas, prav tako pa ko pripeljem za avtomobil, se vozniki bolj kulturno obnašajo in mi ne zapirajo ceste z vožnjo po črti.

S tega lahko zaključim, da sem res bolj viden, ker očitno vozniki upoštevajo le policijska vozila.

ZDAJ PA ŠE IZJAVA POLICISTKE NA MEJNEM PREHODU SEČOVLJE DNE 27.4.2008 OB 11.15 URI DOPOLDAN

Iz hrvaške strani se pripeljem na naš mejn prehod. Že ko se bližam opazim , da se policisti obračajo proti meni in me opravljajo. Se mi je kar zdelo, da se gre verjetno za nalepko, ki spominja na napis POLICIJA v bistvu pa je POZICIJA . Ko pridem do policistke ji dam osebno. Ona odide v kabino in preveri podatke.....verjetno, če imam kakšne prekrške ipd., pa se je razočarano vrnila.

Preden mi je dala osebno je rekla :,,ZARADI VAS BO PA ŠE KDO UMRL, KER IMATE TO NALEKO NA MOTORJU ! ''

JAZ SEM JI ODGOVORIL DA LE ŽELIM BITI BOLJ VIDEN IN DA OČITNO SEM RES BOLJ VPADLJIV

Ona pa pravi:,, KO BOŠ PRIPELJAL ZA AVTOMOBIL SE BO VOZNIK TAKO PRESTRAŠIL , DA BO ZLETEL S CESTE !''

ZAKLJUČEK, KI SEM GA POVZEL Z NJENE IZJAVE JE : POLICISTI STRAŠIJO LJUDI PO CESTAH IN POVZROČAJO NESREČE

Po 80 tisoč kilometrih, ki sem jih naredil z motorjem po naših in evropskih cestah lahko rečem, da so pri nas in južneje vozniki osebnih vozil preveč zaverovani vase in nas motoriste sploh nimajo za ENAKOPRAVNE voznike v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na prednje vetrobransko steklo sem nalepil nalepko v original policijsko modri barvi z belim napisom POZICIJA

kera huda ideja, a maš še kšno al pa kje na rač. shranjeno al pa kej?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
super napisano :worship: , le dva komentarja imam:

- navajaš kot da smo za vse nesreče krivi motoristi, ampak je čedalje več takšnih, kjer ti avto izsili prednost........zadnja taka je bila, ko sta umrla voznik in sopotnica na motorju zaradi izsiljevanja prednosti, iz samih poškodb na avtu pa se lepo vidi da hitrost motorja ni bila velika

-v sloveniji nimamo dirkališča, kaj misliš da se bom vsakič ko se hočem malo hitreje peljat vozil na grobnik :slap:

sej nima veze kdo je kriv. V obeh primerih si ga najebal :headbang:

je dirkališče blizu krškega :rolleyes:

Popravljeno . Popravil tOOn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valda ni slabo:) sicer pa sem slišal nekje da naj bi se v okolici lendave zacela gradnja novega dirkalisca ki bo na 190 ha zemlje :closedeyes: :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!