Skoči na vsebino

Honda CB 1300 vs. Yamaha XJR 1300


cb1300

Priporočene objave

pred 1 minuto, izibajker pravi:

Če nabaviš tak kulski motor kot je xjr 1300, menda ne boš gledal na vsak štamperle kerozina... Nizko porabo imajo skuterji.

kulski al pa ne. Velk je da me ne boli use po 300km... 
drži mislim da 22l. Sepravi imaš precej malo "dometa" z enim tankom...ni sam zarad cene bencina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, MZetz250 pravi:

kulski al pa ne. Velk je da me ne boli use po 300km... 
drži mislim da 22l. Sepravi imaš precej malo "dometa" z enim tankom...ni sam zarad cene bencina...

Probaj najti na forumu koga, ki ima ta stroj, pa se pri njem direktno informiraj iz prve roke. Jaz poznam enega lastnika, ampak ga ni tule na motosvetu...

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

Probaj najti tule na forumu koga, ki ima ta stroj, pa se pri direktno informiraj iz prve roke. Jaz poznam enega lastnika, ampak ga ni tule na motosvetu...

Malo sem upal da se bo kdo javil ja, oziroma kdo ki ga je imel. 
Enega poznam tudi jaz, samo od 5 do 10l mi ne pove prav dosti ;) čeprav je res odvisno od vožnjeda je oboje možno, samo bi rad slišal še kakšno mnenje drugega lastnika :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ti to pove, da je odvisno od tvojga zapestja. Pa mislim, da kr hitro pozabiš na porabo ko odpiraš gas... 

Ne vem zakaj te ta poraba tako matra. So pomembnejše stvari pri nakupu motorja, če mene vprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, frischfleisch pravi:

Mogoče ti to pove, da je odvisno od tvojga zapestja. Pa mislim, da kr hitro pozabiš na porabo ko odpiraš gas... 

Ne vem zakaj te ta poraba tako matra. So pomembnejše stvari pri nakupu motorja, če mene vprašaš.

ma druge reči me niti ne motijo, tudi znanec ki ga ima pravi da mu dobro služi, mogoče bi se lahko malo spotaknil ob mehko vzmetenje če bi se hotel malo bolj adrenalinsko zapelat :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek je sprobal prej oba... in kupil xjr 08 letnik... Razlog? ... boljše udobje, lepši izgled, ob nižji ceni...

Poraba? od 5 do 7 litrov, povprečje 6... prevozil sem pa 60000 km v 3 sezonah...

Honda ima boljši motor, ampak krajši in manj udoben zic...

Da bi te pa na kateremkoli od teh motorjev karkoli bolelo pa ne bo držalo... Res sta udobna motorja in zelo primerna za na dooolggeeee ture...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za XJR ne vem, s CB 1300 pa v povprečju od bencinske do bencinske delam med 280 - 300km. Je blo kdaj tudi 260 pa tudi že 320. Kolko litrov na 100km je to, se mi pa nikoli ni dalo računati. Sedež malo utrudi tazadnjo... če delaš preko 600km v kosu. Drugače pa tankaj, vozi, menjaj olje in ponovi. Gasa odpirati pa ni treba kaj dosti, navora preko glave. Od 50km/h naprej do resno nelegalnih hitrosti se skoz pelje v 5. prestavi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, MZetz250 pravi:

Če lahko obnovim...10 let staro temo :) 
Glede xjr me zanima poraba, ker s prebranega ne vem nič :) 
kolega mi je rekel da lahko samo 5l če lepo vozi, če se pa spusti pa tudi čez 10l. 
Zdaj me zanima če ima kdo kakšne drugačne izkušnje. 
Hvala!

Imel sem oba. Pri porabi sta precej podobna. In kot ti je kolega povedal, če voziš do 120-130 bosta pila slabih 6 lit. Če greš na AC, boš tankat na 180 km. Udobnost podobna, le da sem XJRja imel mlajši in me rit ni nič bolela, na CB pa imel gel sedež in z lahkoto naredil 1000 km na dan. Problem na CB so visoke stopalke za sopotnico, če te to moti. Mene je, ker je moja visoka 180. Enak problem nastane na XJR, če dodaš Akrapoviča. Meni je največji problem na XJR predstavljalo gretje motorja, saj ti dobesedno scvre pirhe. Z usnjenimi hlačami zadevo omiliš. Sta pa oba lepotca. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse zgoraj zapisano drži,

moja povprečna poraba 6,3; min, 4,8 max., 7,8, letnik 08 - ajnšpric.

Tank je 21, edin rezerva oz. opozorilo se strašno hitro vklaplja ...

Mnogo se prevozil v dvoje - sopotnikove tačke so kar visoke, bočni Givi V35, mala šipca spredaj, max. na dan 850 km po AC mal naprej od Genove.

Mam 40.000k m, razen aktualnega vpoklica (šoba - več glej o temi XJR) vse b.p.

Vozim umirjeno, tako da gume zdržijo 10.000 (Roadsmart).

Mnogo bližje umirjenemu turerju, kot sportivi. Osebno zadovoljen full, od hiše ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

XJR v dvoje na dolge ture pa tudi kratke 5 - 6. AC isto. Jaz imam letnik 2005, ki ima še karburatorje.

Z njo sm v štirih sezonah naredil 80.000 km. 90% se voziva v dvoje.

Roadsmart2 zdržijo od 14.000 km +. Ravno sem jih menjal in so za seboj imele 20.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, point pravi:

Še to pozabil; XJR papa olje (vsaj moja je - letnik 2002) CB nič.

Res je. Samo malo pa ja more :) Poleg tega je tko, da je XJR zračno-oljno hlajena mašina (temu primerne tolerance) CB pa vodno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala usem za objasnitve in izkušnje! 
nekako potem poraba ni tako visoka kar sem razbral. Pač če kupim (kar sem gledal prej) CBR600f me bo use bolelo in vozil bom v obratih, pa prestavljal bom baje na veliko. poraba? mislim da kakšen liter gor dol.  Še kar se tiče cbr... raje dam kak tisoč več za kakšno leto starejši motor... ker čene bom spet čez 2 leti menjeval, tako sem prišel do xjr. 


Gledam pa bolj "tastare modele" od leta 2001 do... odvisno od cene. 


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, MZetz250 said:

Hvala usem za objasnitve in izkušnje! 
nekako potem poraba ni tako visoka kar sem razbral. Pač če kupim (kar sem gledal prej) CBR600f me bo use bolelo in vozil bom v obratih, pa prestavljal bom baje na veliko. poraba? mislim da kakšen liter gor dol.  Še kar se tiče cbr... raje dam kak tisoč več za kakšno leto starejši motor... ker čene bom spet čez 2 leti menjeval, tako sem prišel do xjr. 


Gledam pa bolj "tastare modele" od leta 2001 do... odvisno od cene. 


 

Človek dobi nehote občutek da si pri marsičem še nisi na jasnem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, FLY pravi:

Človek dobi nehote občutek da si pri marsičem še nisi na jasnem.

ma čudno sem napisal. nebom kupil CBR, samo je pač bila prilika eno lepo dobit od prodajalca ki ga poznam. Zato sem sploh pomislil na cbr in šel gledat... sam ni to to. 
Tudi po tem kar ste napisali je še vedno v vodstvu XJR. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR sem probal.... nebi blo narobe če bi bla malo večja. 
XJR grem pa drug teden probat. Mislim da sem se odločil že ko sem probal CBR... da to ni to. Vozim se pa redko sam. 
Samo zanimala me je ta poraba, ker je rekel lastnik da se ulije tudi 10l na 100km če se "spusti". Zdej de bi mi kuril skor tolk kot mi avto je pa mal huda. Samo sem razbral od drugih nastnikov da ni take panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!