Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

NTU gre gor, samo lahko se pojavijo anomalije. NTU je v bistvu samo unicode, kar pomeni, da vidiš na naši karti ščžć, na NT pa sczc, skratka ima znake tudi za druge eksote.

Mogoče je še kakšna razlika.

Lahko jo daš gor, bo "delovala", morda celo brezhibno. Sem mel na Nuvi 205 pa ga ni nič motilo.

Differences between "NT" and "NTU" Unicode version includes cyrillic and some other languages characters , it will work fine just in newer devices. Adresses search dont work properly in other devices. The coverage is the same than in normal NT map.

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super! Hvala!

Sem klical na Geoset in so mi povedali, da NT 2016.30 pride ven maja. Sem takoj začel s posodabljanjem na 2016.20. Mi je Garmin Express javil, da na Zumotu oz. na kartici, ki je v Zumotu, ni dovolj prostora. Pa to ni res, samo kartico sem moral formatirat, pa je šlo skozi.

 Čez kaki 2 uri bom videl, če deluje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo tukaj uporablja TOPO karte?

Trenutno imam na 60CSX AdriaTOPO Pro, pa sem nad karto zelo razočaran... Ima kdo kakšne izkušnje z AdriaTOPO 2.41 ali AdriTOPO XL? Katera je boljša? Vem da karti 2.41 in XL nista rutabilni kot Pro ampak me to ne moti. 

 

Lp!

Ali kdo tukaj uporablja TOPO karte?

Trenutno imam na 60CSX AdriaTOPO Pro, pa sem nad karto zelo razočaran... Ima kdo kakšne izkušnje z AdriaTOPO 2.41 ali AdriTOPO XL? Katera je boljša? Vem da karti 2.41 in XL nista rutabilni kot Pro ampak me to ne moti. 

 

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Adria topo v vseh verzijah je katastrofalen  zmazek,vsaj kar se tiče kategorizacije in prikaza prometnic.Za nameček so lahko  izohipse v enaki barvi kot steze in zadeva postane neuporabna.Lahko si sam potegneš OSM mape in jih potem konvertiraš v garminov img . Obstajajo pa razne hiking,rekreacijske,bicikl..izvedenke že v img formatu.           Na veliko višjem nivoju od AT glede prometnic in četudi nimaš softver za odstranit izohipse,te niso moteče.                Potegni dol mapo kjer je tudi Slovenija pa malo primerjaj znane terene:                                                                        http://www.wanderreitkarte.de/garmin_de.php           

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gdo od vas uporablja kake aplikacije za telefone za navigacijo? Recimo.. OSMAND, Sharemaps, google maps....

Če ja, kako se kej odnesejo? So zanesljive?

Jaz za v avto uporabljam Osmand in sem zelo zadovoljen, se pa vedno vozim v glavnem po večjih in znanih cestah. Z motorjem pričakujem da ne bo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Greencaj pravi:

A gdo od vas uporablja kake aplikacije za telefone za navigacijo? Recimo.. OSMAND, Sharemaps, google maps....

Če ja, kako se kej odnesejo? So zanesljive?

Jaz za v avto uporabljam Osmand in sem zelo zadovoljen, se pa vedno vozim v glavnem po večjih in znanih cestah. Z motorjem pričakujem da ne bo tako.

IGO primo je ena boljših

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 57 minutami, Greencaj pravi:

Ga uporabljaš na Androidu?

ja, saj je že velik o tem napisano, uporabi iskalnik 

 

 

 

 

 

 

 

drgač pa sem prevozil Albanijo, Grčijo, Makedonijo...vse z Android founom in Igojem. Če ga dobro nastaviš pelje točno tak kot si zaželiš, do točno tam kot hočeš. Problem telefonov na motorju je bolj pregrevanje poleti ob stalni uporabi in polnjenju.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Android imaš "karkoli".

iGO/Primo, sedaj Nextgen je fajn zadeva, ker ima "vse" funkcije (uvoz, izvoz rut, točk, dnevniki itd... ni, da ni).

Če rabiš "zgolj" navigacijo, ki je simpl in easy pa imaš free navigacijo Here Drive (prej Nokia, potem Microsoft, sedaj jih je kupil Merc...)

Obe navigaciji uporabljata identične zemljevide, od firme Here, s tem da na Igo/Primo lahko daš še od drugega ponudnika, npr. Teleatlas (TomTom..)

Potem pa imaš še Sygic, Navigon (kupil Garmin) in seznam navigacij za Android se kar ne neha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Snecer pravi:

Za Android imaš "karkoli".

iGO/Primo, sedaj Nextgen je fajn zadeva, ker ima "vse" funkcije (uvoz, izvoz rut, točk, dnevniki itd... ni, da ni).

Če rabiš "zgolj" navigacijo, ki je simpl in easy pa imaš free navigacijo Here Drive (prej Nokia, potem Microsoft, sedaj jih je kupil Merc...)

Obe navigaciji uporabljata identične zemljevide, od firme Here, s tem da na Igo/Primo lahko daš še od drugega ponudnika, npr. Teleatlas (TomTom..)

Potem pa imaš še Sygic, Navigon (kupil Garmin) in seznam navigacij za Android se kar ne neha.

A je kaka omejitev za IGO Primo pri android verziji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojem primeru-Samsung s6 je bil iGO primo neuporaben, Nextgen deluje odlicno. Z razlicnimi skini pa si zadevo se malo polepsas. Ceprav mi je bil iGO primo vizualno lepsi, in je na s4 delal cudovito. Vsekakor za novejse in zmoglivejse naprave je Nextgen boljsi, kar pove ze ime samo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, solorider pravi:

super, prijatelj ga ni našel...

možno da je modrostni, pa še ni zrasel :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!