Skoči na vsebino

Ducati Monster ali Monster Ducati


A_je_to

Priporočene objave

Da te potolazim - nisi edini niti zadnji. Tudi jaz imam kar 'priprave' da se usedem na svoj motor..pa sem velik 190+ ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 15. 7. 2016 at 11:31 AM, Arzen said:

Hvala za odgovor, mislim da to pomeni da je za 190cm visokega človeka vseeno prenizek motocikel. :(

Meni so isto govorili z mojimi 190cm pa sem se na hornetki 600 zdaj 900 (ni omembe vredne razlike v višini če sploh) pa mi je kul. res da se več kot 6h nisem še vozil na dan ampak mam filing da nebi bilo težav še kako urco več.

Evo pogledal... 800 in 795 mm ena in druga. Meni je ok. Verjamem, da bi mi bil kak tdm, versys ali tracer bolj udoben a kljub vsemu nimam pripomb. Če nimaš močnih nog (beri zalitih) ne bo težav pomoje.

Zapelji se pa boš videl. Sploh pa ne poslušaj riti od drugih, :P probaj s svojo.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

 

sem lastnik novega 1200, (no sicer kupil rabljenega z 3.000km :). Zaenkrat vse dela kot treba, razen zadnje zavore.

saj vem, da se ne uporablja (hvala), ampak dela tako slabo, da ce tudi stojim na rahlem klancu motor ne more zadrzat. Sele ko stopin na zavoro z peto in celo nogo se motor ustavi... 

 

ima se kdo tak problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Ducared said:

Zdravo,

 

sem lastnik novega 1200, (no sicer kupil rabljenega z 3.000km :). Zaenkrat vse dela kot treba, razen zadnje zavore.

saj vem, da se ne uporablja (hvala), ampak dela tako slabo, da ce tudi stojim na rahlem klancu motor ne more zadrzat. Sele ko stopin na zavoro z peto in celo nogo se motor ustavi... 

 

ima se kdo tak problem?

Vec ali manj vsi Ducatisti. Zadnja zavora je kronicna bolezen pri dosti Ducatijevih motorjih.

Ce je se v garanciji... uradni servis vabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

51 minutes ago, Nearrain said:

Vec ali manj vsi Ducatisti. Zadnja zavora je kronicna bolezen pri dosti Ducatijevih motorjih.

Ce je se v garanciji... uradni servis vabi.

 

44 minutes ago, Ducared said:

Ja, je se v garanciji, zanima me ce potem res to popravijo in deluje ali je glih tolko, da ga moram peljat tja in bo vse po starem :) 

Bolje receno vseh italijanov. Treba se bo naucit odzracevat zavoro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni na M796 dela brez problema. Se ABS se cuti, ko zagrabi....! 

Tu vrjentno nekaj ni OK! Kot so ti napisali, servis, ni druge!

lp,

Yagi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje; pred zimo ali med zimskim premorom, imam namen pobarvati krmilo (se mi ne kopuje Rizoma crnega + ne vem kaksna je pozica napram OEM) in sprednje vilice na crno. Predvsem za krmilo me zanima ali je izvedljivo, brez, da bi dol jemal krmilo in barval montiranega (predvsem ne vem, kako se potem zadane center)? Vilice pa lahko barvam samo tisti del, ki ne opravlja funkcije blazenja?!

aja, pa skills so na na nekje 2/10!

Pa potrebna bo menjava zadnjega levega smernika, katera sem sem po nesreci zlomil. Vrjetno bo tu zadevo resila Rizoma. Pride tudi fender eliminator (zdaj ali uporabiti original smernika (sploh mozno, glede na to, da je zlomljen ali Rizoma?)!

 

lp,

Yagi

Popravljeno . Popravil Yagi-san
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, Yagi-san said:

Eno vprasanje; pred zimo ali med zimskim premorom, imam namen pobarvati krmilo (se mi ne kopuje Rizoma crnega + ne vem kaksna je pozica napram OEM) in sprednje vilice na crno. Predvsem za krmilo me zanima ali je izvedljivo, brez, da bi dol jemal krmilo in barval montiranega (predvsem ne vem, kako se potem zadane center)? Vilice pa lahko barvam samo tisti del, ki ne opravlja funkcije blazenja?!

aja, pa skills so na na nekje 2/10!

Pa potrebna bo menjava zadnjega levega smernika, katera sem sem po nesreci zlomil. Vrjetno bo tu zadevo resila Rizoma. Pride tudi fender eliminator (zdaj ali uporabiti original smernika (sploh mozno, glede na to, da je zlomljen ali Rizoma?)!

 

lp,

Yagi

Glede na to da si napisal 2/10 in da nebi raztavljal don't do it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Catch je, da je nekako "must" :) .....enkrat bo treba :)

Sej, vilice bi se dalo toliko zascistit, da bi montirane barval....itak bo PlastiDip!

Pri krmilu se pa malo zatakne :sleep2: ! Vse komande, rocke...nazaj zadeti cisti center itd. ! Vrjento nekdo, ki je kaj takega za razstavljal, je pa to weekend project...

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Yagi-san said:

Catch je, da je nekako "must" :) .....enkrat bo treba :)

Sej, vilice bi se dalo toliko zascistit, da bi montirane barval....itak bo PlastiDip!

Pri krmilu se pa malo zatakne :sleep2: ! Vse komande, rocke...nazaj zadeti cisti center itd. ! Vrjento nekdo, ki je kaj takega za razstavljal, je pa to weekend project...

lp,

Yagi

Nikoli in res nikoli ne boš tolk zaščitil da ne boš še pol motorja pobarval ;) in na prvem servisu ko boš menjal olje v vilicah bo šla vsa barva dol ker je ujem med križem in vilico tako točen. Poleg tega se ti bo še vse lupilo razen če vzameš pajeto (neke vrste brusna gobica) zdrgneš vilice in belanco in pobarvaš ti pa še vedno rata problem ko boš mogel prvič sneti vilice Če se že odločaš za take podvige priporočam eloksacijo 

5 minutes ago, ludiluka said:

Nikoli in res nikoli ne boš tolk zaščitil da ne boš še pol motorja pobarval ;) in na prvem servisu ko boš menjal olje v vilicah bo šla vsa barva dol ker je ujem med križem in vilico tako točen. Poleg tega se ti bo še vse lupilo razen če vzameš pajeto (neke vrste brusna gobica) zdrgneš vilice in belanco in pobarvaš ti pa še vedno rata problem ko boš mogel prvič sneti vilice Če se že odločaš za take podvige priporočam eloksacijo 

Pri eloksaciji moreš še pazit da ti pomembnih toleranc ne zjebe majster

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Motor je bil spomladi prodan, na novega ne pašejo - mi lahko kdo svetuje glede prodaje nekaj rezervnih delov, pls?

- sprednje platišče za M620 2004 - brez diskov in gume, odlično ohranjeno, bom ponudil še pregled pri vulkanizerju ob nakupu

- števec za M620  od l.02 do l.06 ( pa tudi za določene modele 750, 800, 900...) - cca 7000 km, manjša 0,5 cm praska na ohišju, delujoč (sem se še dva meseca po ''nezgodi'' vozil z njim), je pa potem 7 let stal v omari. A to lahko kako preverim, če še deluje, pa še stabilizator je v igri? Nebi rad prodajal mačka v žaklju...

- stranska tačka za M620, še nova zapakirana

Rad bi postavil neko srednjo ceno, pa se tega tako malo prodaja, da pojma nimam koliko...?

Tks&lp!

 

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/11/2016 at 3:52 PM, ukica said:

 

Bolje receno vseh italijanov. Treba se bo naucit odzracevat zavoro.

Zamenjaj zavorno tekočino z najboljšo (npr. Motul ....) in zadnja zavora bo zdržala brez odzračevanja in pojemanja moči.

Sam (in uradni serviser) sem imel enake težave. Po zamenjavi zavorne tekočine z Motulom so vse težave izginile. Prej sem odzračeval zavoro na 2000km, sedaj pa vse drži čez 20.000km do zamenjave zavorne tekočine :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kako resetirati servisni interval na M696? Glede na tuje forume ni kakšne bližnjice s kombinacijo tipk ampak potrebuješ ustrezen konektor in software. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ker, vrjetno nekaj veliko km letos ne bo več.....je to to za 2016 (kaksen krog po mestu edino se)

 

Pov.: 5,33 L/100km

IMG_1824.PNG

Popravljeno . Popravil Yagi-san
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 14 urami, Kawl pravi:

Sam neke številke obračajo 803, 796 , 797 - agregat pa že 10 let 803ccm eni taisti.

Seveda, nov model, nova številka. Je pa trenutno 75 KM verzija iz scramblerja. Se mi zdi da bo prava igrača, za soliden denar, uspeh zagotovljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!