Skoči na vsebino

Priporočene objave

A se mogoče ve če je cesta odprta al je sneg gor?!

Ve se, če vtipkaš magično besedo v iskalnik, dobiš kar nekaj strani od tam, med njimi najdeš tudi tisto s temi informacijami in celo z živim posnetkom z vrha prelaza. Poiskusi, pa še nam povej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grossglockner odprt od 1.maja, tako, da kar gasa gor:)

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne mislt, da bo kej prou poceni. :BUA: :BUA:

Poceni, poceni, al je še kakšna stvar na tem svetu poceni??? Če bi hotu zbrat cenejši hobi, bi izbral spanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno nazaj. Prečudovitih 870 kmjev, sem spotoma videl še Maltatal. Ni mi žal nobenga eurota, ki se jih odštel za tiste ceste. Neverjetna sreča z vremenov saj je petek in sobota postregla z vsega 14 kapljicami dežja. Spal v sobi za 16 euro. V Žireh nas je pa zalilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep dan...

a si imel splanirano pot al kar tako?!

daš kakšen nasvet za spanje?!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep dan...

a si imel splanirano pot al kar tako?!

daš kakšen nasvet za spanje?!

hvala

Superblackbird, mene bi tudi zanimala tvoja pot, spanje itd. Sej sm si že svojo splaniral, vendar kakšen nasvet bi vseeno bil koristen. Ker so me ta teden prestrašili z slabim vremenom, sem v soboto namesto na Grossglockner zavil proti morju na Krk. Tu sem bil prvič, zato se nisem kopal, ampak si kolkrtoliko ogledal večino mestec in bil z izletom zadovoljen. Srečal celo naše slavne Hogovce, Lipa Chapter v Malinski in nekaj časa vozil za njimi.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo, če koga zanima. Slo sem zapustil na Predelu in jo nadaljeval preko Nevejskega Sedla in Tolmezza. Se povzpel na Plockenpass in na vrhu popapal prvi paninček zs mortadelu. Spustil sem se do Mauthena in standardno pred Lienzom zavil na Grossa. Splača se narediti tistih 8 kmjev do Jožetove barake, kjer je lep pogled na vrh. Tam sem zapravil za tiste suvenirčke en kup dnarja. Planiral sem spanje nekje v Fuschu, vendar mi je ura dovoljevala pot naprej. Zavil sem proti Radstadtu in našel prijazno kmetijo v mestecu St. Johann, kjar sem za 16 EUR spančkal v luštni sobici. X-a je pa prvič počivala v štali zraven sena. Pustit šotorček doma je bila spet prava odločitev, saj je zalivalo od večera do jutra. Ko sem ob 8.00 po finem kafetku zapustil objokane gostitelje, je bila cesta že suha. V Radstadtu sem krenu proti Spitallu (lepa cesta), ma prej obiskal še Maltatal, kjer me je tista dolina prevzela.

Pol sem letu do Feistritza in se naveličal hitre ceste. Hitro sem našel en hrib in zavil za Notsch. Kaj še ostane ?? Aja, Korensko sedlo in SLO policaji. Nč pretreslivega, ma me zmeraj toka,da ko prevozim en kup kmjev, me pol doma pričakajo naši zaščitniki in zahtevajo naj snamem čelado na meji. Ma...

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, če mi upaš mi prosim pomagej:) Ne spada glih pod Glossglockner, vendar to pot lahko z njim povežeš. Mene me zanima Tauerntunnel (8550m) med Anlauftal-om in Stappitz-om. Po karti vidim, da tle pelje le vlak in me zanima, če lahko motor dam nanj. Zanima me tudi, če mogoče veš kje bi lahko dobil podatke, kdaj vlak pelje in kakšne so cene. Oprosti ker sprašujem tebe, vendar predvidevam, da si tiste konce prevozil že po dolg in po čez, zato menim, da mi ti lahko najbolje pomagaš. Hvala v naprej, pa brez zamere.

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, če mi upaš mi prosim pomagej:) Ne spada glih pod Glossglockner, vendar to pot lahko z njim povežeš. Mene me zanima Tauerntunnel (8550m) med Anlauftal-om in Stappitz-om. Po karti vidim, da tle pelje le vlak in me zanima, če lahko motor dam nanj. Zanima me tudi, če mogoče veš kje bi lahko dobil podatke, kdaj vlak pelje in kakšne so cene. Oprosti ker sprašujem tebe, vendar predvidevam, da si tiste konce prevozil že po dolg in po čez, zato menim, da mi ti lahko najbolje pomagaš. Hvala v naprej, pa brez zamere.

Pozdrav od Roberta

Končno sem ga videl tudi jaz:) Ice, uno zgoraj me še vedno zanima.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo jaz,Ana in Soddplah osvojili Grossglockner, vreme je bilo čudovito, gor je še nekaj snega tak da se lahko koga okepa.

Naredili cca 650km in se po poti nazaj ustavili še v Beljaku v Hein Gericke.

Soddplah hvala za prijetno družbo in malico :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja še nekaj.

NA vrhu sva z Soddplahom videla dva avtomobila (Audi A4 in WV) ki sta imela v notranjosti hudičevo nenavadno opremo:

-na vseh štirih kolesih so bile neke naprave (po mojem mnenju merilniki obratov za vsako kolo)

-na zadnjih sedežih sta bili dve ogromni posodi z neko tekočino (gorivo???)

-na sovoznikovem sedežu pa je bil prenosni računalnik in neke meni nezanane aparature

-na strehi je bila spet neka naprava (preedvidevam da merilec hitrosti vetra, vsaj po zunanjem izgledu)

-na armaturi pa je imel nalepljeni dve razpredelnici in sicer je bil v enem stolpcu čas v drugem pa kilometri

A morda kdo ve kaj bi to bilo?????? Kaj s tem vozilom merijo, testirajo, preizkušajo ????????????

Slikco notranjosti vozila ima Soddplah in upam da jo bo nalepil tu notri.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala tudi vama za družbo......opis in slikce sledijo.....trenutno preveč zmatran....bo pa kmalu

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, če mi upaš mi prosim pomagej:) Ne spada glih pod Glossglockner, vendar to pot lahko z njim povežeš. Mene me zanima Tauerntunnel (8550m) med Anlauftal-om in Stappitz-om. Po karti vidim, da tle pelje le vlak in me zanima, če lahko motor dam nanj. Zanima me tudi, če mogoče veš kje bi lahko dobil podatke, kdaj vlak pelje in kakšne so cene. Oprosti ker sprašujem tebe, vendar predvidevam, da si tiste konce prevozil že po dolg in po čez, zato menim, da mi ti lahko najbolje pomagaš. Hvala v naprej, pa brez zamere.

Pozdrav od Roberta

sam tega se nisem sprobal, sta pa starsa sla parkrat z avtom skozi. informacij nekako ne najdem ne na ÖBB in ne na ÖAMTC strani. bo treba poklicati AUT zeleznice (ÖBB).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tega se nisem sprobal, sta pa starsa sla parkrat z avtom skozi. informacij nekako ne najdem ne na ÖBB in ne na ÖAMTC strani. bo treba poklicati AUT zeleznice (ÖBB).

Hvala vseeno. Bom poklical AUT železnice.

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No par slikc iz včerajšnjega izleta (tiste avtomobilistične pa v temu primerni temi avtomobilizem pod "izpod Grossglocknerja")....

post-6-1088718290.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!