Skoči na vsebino

Digitalna fotografija


Priporočene objave

1 Slap vode: Koliko časa si tunkal ubogo punco v vodi? :kva2:

2 Pokrajino slikamo najlepše po nevihti, ..

1 najverjetneje boš mislil, da lažem .. ampak kot rečeno: 1 rafalni posnetek (6 fotk) - tako da se je potunkala samo enkrat (za fotko seveda .. otrokec je prej in potem uživlal v tej igri)

2 pa še ena ponevihtna - Lucija pri Portorožu - nevihta nam je takrat razbila steklena vrata, potem je pa sonce zašlo

jep

pa tudi klamf je pestra izbira...

nagaja a se morš zmeri neki jajcat .. sy za to je krneki - tam se prosim izživi in pridi umirjena sem ..

a te lahko prosim, lepo .. no, a bo šlo?

;)

Re Ad1: avtofokus se vsaj meni v športu še nikoli ni obnesel, delam vse ročno ..

meni pa kar dela .. ne vem kako to - morda sem pa slikal v idelani svetlobi, kot je omenil Icy

:hmm:

konec

tedna bom imel priložnost preizkusiti še zadevo v športni dvorani na tekmovanju

kar malo treme imam, ker bova z novim fototom prvič v res zoprni situaciji ..

upam, da bo šlo

:photo:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene

pa zanima še to, kaj mislite (posebej Icy, Robert, Pervy) o uporabi telekonverterjev .. sy mislim, da je to zelo uporabna zadeva, posebej, če ima (recimo) teleobjektiv 18-200 immage stabilizotor ..

:hmm:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konec

tedna bom imel priložnost preizkusiti še zadevo v športni dvorani na tekmovanju

kar malo treme imam, ker bova z novim fototom prvič v res zoprni situaciji ..

upam, da bo šlo

:photo:

aja no to sem doživel ko sem v slabo osvetljeno dvorano šel slikat boks in nisem mogel čisto ob ring tako da je bilo treba zumirat iz tribune - katastrofa!!! :slap: avtofokus itak ni znal izostrit, ročno pa tudi skoraj nič ostro, no osebe še malo, ampak hitroleteče roke :xx: . še dobro da so vsaj podelitve ratale čene bi me vsi kleli.

nekaj slik ki so relativno OK in ena kjer se vidi da je sodnik OK ker je pri miru, ostalo pa zaradi predolgega časa zmigano

Mene

pa zanima še to, kaj mislite (posebej Icy, Robert, Pervy) o uporabi telekonverterjev .. sy mislim, da je to zelo uporabna zadeva, posebej, če ima (recimo) teleobjektiv 18-200 immage stabilizotor ..

:hmm:

za mene trenutno ne pride v poštev ker uporabljam canon D350 in canon ultrasonic 70-300 objektiv (kar OK če ročno ostriš, avtofokus je katastrofa za šport), jasno je brez stabilizatorja.

oprema jasno ni bokve kaj, ampak kar sem vložil v to sem že poplačal z delom, za boljšo pa ni take računice. doslej se še noben naročnik ni pritoževal, sem pa itak navajen delat z slabo opremo ampak tudi tako gre, samo malo več živcem in časa gre pa več "odpada" je. pri filmih je bil to strošek, zdaj ni več :grim

gledam na stvar čisto ekonomsko in je OK, ko pa bo fotografija hobij bo pa to drag hobij in še enega dragega hobija ne rabim :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... za mene trenutno ne pride v poštev ker uporabljam canon D350 in canon ..

popravi me če se motim:

Canon D350 za AF-asistant v slabih pogojih uporablja predblisk bliskavice ..

a je tako?

Imam

prijatelja-fotografa v Beogradu, ki je preizkusil AF-asistant/bliskavico na celem kupu fotoaparatov

v slabih ali mučnih svetlobnih pogojih .. bom kar kopiral del njegovega pisma - se opravičujem - človek piše z velikimi črkami in pač v "prijateljski Srbščini"

:blush:

::::::::::: kopija :::::::::::

... KOD ALFE ,AUTOFOKUS ASISTENT PO MRAKU = SAMO KAD JE PODIGNUT FLEŠ,PREKO PREDBLJESKOVA= 100% NEMOGUĆE ..,JA NISAM DOBIO NI JEDNU FOTKU ,I REŠIO DA ISKLJUČIM TU OPCIJU.JER NEMOGUĆE JE UPOTREBITI,SAMO ZUJI ,TRAŽIIIII...,I NAĐE "ĐOKU"...SVE BUDE MUTNO...,ISTO SRANJE ,PRIMENJENO JE KOD OLIMPUSA E500,E330,CANONA D350,D20,...,IMAO SAM E500 I D350,KOD SONY ALFE JE NAJLOŠIJE,A NI KOD POMENUTIH NIJE BAŠ ZADOVOLJAVAJUĆE: SPORO JE ,URADE TO BLJESKANJE PO NEKOLIKO PUTA,ZUJE,TRAŽE I OD 5 ,1 FOTKA BUDE OŠTRA.TU JE BIO NENADJEBIV SONY 828,BRZ I 100% TAČAN.

:::::::::::::::::

ne

razumem, kako to, da predblisk tako slabo deluje. Nikon d50 ima za AF posebno lučko (F828 tudi - samo druge vrste - infrardeč žarek) pa nima nobenih težav .. hiter in popolnoma točen.

Ali

kdo ve kaka je fizika te razlike .. zakaj se to dogaja? Mene recimo bi to tako motilo, da takega fotoaparata sloh kupil ne bi - in seveda je bil to eden od mnogih močnih argumentov pri nabavi Nikona .. saj odličen AF precej olajša športno fotografijo.

Mogoče

je pa to razlog za različne pristope h ne/uporabi AF

pri nekaterih fotoaparatih AF deluje super - pri drugih pa tkotko

potem pa eni trde, da "ja, zakon" drugi pa "ne, nikakor" ..

.. in jasno, če se tu zraven nalima še Nagaya

je pizdarija (sorry) apriori zagotovljena ..

:devil:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravi me če se motim:

Canon D350 za AF-asistant v slabih pogojih uporablja predblisk bliskavice ..

a je tako?

eeeeeee zdaj si me pa vrgel v zelo tehnične vode kamr se ne poglabljam preveč. evo mojega amaterskega odgovora:

ja v slabih pogojih MISLIM da uporablja predblisk, je pa res da je odvisno od nastavitev, če delam ročno kar delam večinoma je AF brez predbliska (je to pravi slo izraz???) če izbereš pravi ISO. predblisk je takrat ko je tudi drugače na meji uporabe fleša. bi pa na tem mestu pohvalil auto WB, tudi z iso 1600 in pod reflektorji ali neonkami je vse OK, kar za razne druge kompaktne digitalce ki sem jih prej si sposojal nisem mogel trdit.

predblisk pa skoraj vedno uporablja pri prednastavljenih programih (portret, šport,...), sploh pri portretu. takrat je AF zajebana stvar nonstop nekaj išče in išče, mogoče sem nestrpen, mogoče delam kaj narobe ampak ročno mi je bolj simpl.

ampak te programe večinoma ne uporabljam, razen ko ni časa se igrat z nastavitvami, recimo če priletiš slikat tiskovno konferenco in ljudje skačejo sem in tja, eni sedijo pred okni, eni v temi, skratka tisoč in en pogoj ti pa moreš hitro poslikati vse kar se dogaja......

aja saj AF čisto dobro dela pri manjših objektivih, recimo do 200 ali 250 mm, problem je samo pri hitropremikajočih stvareh in teleobjektivu.

aja, na 350D je program makro, ki pa mi ga še ni uspelo uporabiti v kombinaciji z AF, tam res delam vedno vse ročno oz sploh ne uporabljam tega programa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. potem

se tvoje in izkušnje mojega BG-prijatelja v glavnem poklapajo.

Vse

kaže, da bo sobotna tekma (zame) odpadla .. tako, da bom z izkušnjami iz športne dovrane moral še malo počakati. Vsekakor bom ob prvi priliki napisal kako moj AF dela v najslabših možnih razmerah.

Je

pa popolnoma res, da je infrardeči AF na F828 delal tako, da do nedavna sploh nisem vedel za to problematiko .. na klasičnem Canon EOS 100, katerega sem pa prodal pred 3,5imi leti pa prav tako - null problemo.

Res

čudno, da pri tako dragih (za nas seveda) fotoaparatih ne znajo (nočejo??) tega urediti.

:glare:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotopogoji v športni dvorani,

kot smo že omenili, so najtežji.

Hočem le omenit, da sem danes imew koooončnooo priložnost

do konca preizkusiti delovanje AF Nikon z rafalno fotografijo

in sledenjem premikanja karateistov v špotni dvoranih

ob odvratno nemogočih svetlobnih pogojih.

AF dela kot grom

brez napak

:D

Moram reči, da sem se kar oddahnil,

ker če v takih pogojih dela 100%

potem v boljših svetlobnih pogojih

ne bo težav.

Samo za tiste, ki žele imeti

res dober fotoaparat, ki ni

tako drastično drag:

NIKON je zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fotopogoji v športni dvorani,

kot smo že omenili, so najtežji.

NIKON je zakon!

cool :OK: , daj nalimaj kako uspelo fotko in kako relativno neuspelo pa napiši kako si delal da vidimo. kot rečeno, nisem pristaš ene znamke in mi ni problem menjat z razlogom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse slikano brez stativa (iz roke), brez immage stabilizatorja in brez bliskavice

"dvorana" je delana v HDR tehniki z bracketingom, objektiv 18-55mmDX, 1/30s - nekoliko poravljene barve v CS2 (samo toliko, da vemo kaj zmoremo na pc-ju)

pri slikanju (55-200mmDX,- program "P", kjer foto sam izbira zaslonko in čas, rafalna fotografija) hčerke med nastopom sem namenoma predstavil neobdelane slike, kjer se lahko vidijo nori svetlobni pogoji - vendar se iz tega kasneje z manjšim CS2 popravkom dobe odlične fotke

pri zadnji fotki se vidi, da je udarec pravkar končan, saj je rokav na "udarni" pesti še v zraku

ampak nam gre za AF, kenede

:yes:

:OK:

Popravljeno . Popravil Broj Jedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še primer "dodelane fotke" iz te serije - da ne bo dileme .. dodelava vzame 30 sekund ko delam serije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ql,

jest sem razmišljal o nabavi 50-ke, ampak bo kar 80-ka padla :OK:

vsekakor je d80 prava stvar

čestitam

:OK:

zame samo sanje ..

pa

glej, da boš izbral kak dober objektiv,

sy kot je rekel Icy:

fotografija v prvi vrsti nastaja v objektivu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te že kej nalomi ?

Hčerka. :grim

:lol1:

ne

ampak

:hmm:

zgleda, da si ti želiš, da bi me .. ja, ja zdej se boš pa finga delow

pa govoru :grrr :grrr :grrr

ampak

fotografira pa skoraj tako dobro kot ys

:photo:

jasno, najraje svojega zajčka Benyja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet

za imetnike zrcalno refleksnih digitalnih fotoaparatov:

čimveč delajte v RAW formatu, če hočete resno fotografijo

za družinsko-popotniško pa seveda jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena od prednosti slikanja v RAW je abnormalen blow-up

naslednji primer

moj foto 6MP/objektiv 200mm

traktor - slikan z 200mm

traktorist izrezan in povečan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in primer moje prve makro fotografije

RAW, povečan izsek .. v jpg formatu je to nemogoče

Nikkor kit objektiv 18-55mm DX brez dodatkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..evo ena od včeraj zvečer, zdaj me pa zanima, kako nastavit aparat, da bi se videlo še kaj drugega kot oblaki, ker v živo spet ni bilo tako temno, kot je vidno na fotki :hmm:

post-2583-1162228634_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..evo ena od včeraj zvečer, zdaj me pa zanima, kako nastavit aparat, da bi se videlo še kaj drugega kot oblaki, ker v živo spet ni bilo tako temno, kot je vidno na fotki :hmm:

odvisno kak fotoaparat maš. če se da nastavljat daš bolj odprto blendo in daljši čas, pri daljšem času paziš da ne streseš slike. če pa je kak kompaktni digitalec ki se mu to ne da nastavljat pa lahko spremeniš ISO vrednost (večja kot je večja je občutljivost na svetlobo) ali poiščeš če ima kaki nastavljen program za slikanje v slabih svetlobnih pogojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSE o RAW formatu in zakaj slikati samo v RAWu

:)

razumeti RAW - zakaj je boljši od jpg

in

RAW support za CS2, katerega Adobe sedaj daje zastonj

CS2 RAW file support

tu je tudi spisek fotoaparatov katere podpira ta program

odvisno kak fotoaparat maš. če se da nastavljat daš bolj odprto blendo in daljši čas, pri daljšem času paziš da ne streseš slike. če pa je kak kompaktni digitalec ki se mu to ne da nastavljat pa lahko spremeniš ISO vrednost (večja kot je večja je občutljivost na svetlobo) ali poiščeš če ima kaki nastavljen program za slikanje v slabih svetlobnih pogojih.

ali pa vse skupaj tiktak urediš v CS2 brez

razmišljanja kako vrednost za blendo/čas/ASA boš nastavil

in sicer

odpreš fotko

greš v immage - adjustments - Shadow/Highlight

in se malce poigraš

nato lahko poizkusiš še

curves

color balance

brightness/contrast

in iz obupne fotke nareiš fotko za katero nihče ne bo verjel da si jo "stvoriw" ti

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, ki imaste Nikone

je

Nikon izdal krasen program za obdelavo fotografije

enostavno in izredno efektno, tako da se

CS2 skrije na dno morja

s svojim

viberkomplikatorišzafacljanimi sistemi

Nikon Capture NX

posebej dobro delajo

"Control Points" katere centriraš na določen del slike (nebo, drevesa, grmovje)

in samo na tem delu uravnavaš barve, osvetljenost, kontrast ...

prilagam primer, kjer sem barve namerno prenavil, zato da se vidi

kaj mislim

seveda

CS2 še vedno potrebujemo za "specialne efekte" - recimo fotokarikature, fotomontaže etc

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!