Skoči na vsebino

Težave in okvare z vašimi jeklenimi kočijami


SEOI-NAGE

Priporočene objave

Meli smo enako težavo na Scenicu. Samo da na zadnjih levih vratih. Sem se tudi sam matral na roke odprt pa vzvode premikat. Nič ni pomagalo. Na koncu je fotr peljal na servis naj tam uredijo. In tudi so. Kako pa kaj so naredili se bom pa jutri pozanimal.

Crownless

hm, jutr je že mimo .) .) Kolk pa je kej koštalo.

Men še zdej ni uspelo slikce naredit...sem bil odsoten (tujina) :wacko:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima če ima kdo podobne težave:

imam cliota letnik 2001. Nagaja mi pa elektronika. Avto se kdaj pa kdaj spomni in ne mrdne. Enostavno ne vže. Smo že nekej premišljevali da je mogoče to od rukanja (če se je avto zrukal pri tem ko se je kdo vsedel al pa če sm povozila kako luknjo) zadnič pa je naredil to na čisto lepi cesti in nič rukanja.

Drug problem pa so airbegi. Če se premikajo stoli ali če se povozi kaka luknja začne svetit lučka za okvaro airbagov. Airbagi še nikoli niso bili rabljeni in nikoli ukradeni. Če potem premakneš stol čez čas neha svetiti in se ob naslednjem premiku spet prižge. Zdi se mi da nagaja airbag na stolu. Sem klicala mehanika pa je reku da ni nč hudga me pa zanima če ima še kdo to. In če se bo airbag sploh sprožil če pride do take situacije?

lp črnolaska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V družini sta dva Cliota letnik 2002.

Prvi je imel podobno težavo z elektroniko in so na servisu menjali neke releje (pozabila katere, ampak vem, da sta dva skupaj). Avto je crknil brez kakšne napovedi sredi tekoče vožnje in ni več vžgal, potem pa začuda po nekaj minutah brez problema.

Drugi je imel pa težave z airbagi (prižgala se je lučka za airbag). Po premikanju sedežev se je stvar uredila. Mehanik je to obrazložil s slabim stikom. Ob ponovnem prižiganju lučke pa naj pridem in bo popravil slab stik. Pod sedežem je namreč senzor za airbage, ki se naj ne bi sprožili, če nihče ne sedi na stolu.

Priznam, da je tole čisto po žensko napisano ampak bolje ne znam. Sicer pa menda sta bila oba naša cliota v ponedeljek narejena. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, jutr je že mimo .) .) Kolk pa je kej koštalo.

Men še zdej ni uspelo slikce naredit...sem bil odsoten (tujina) :wacko:.

Imaš daljinsko zaklepanje?

resetiraj(odklopi z akumulatorja za par minut)

preveri če ni ostala vklučena zaščita proti odpiranju(otroci), daj to parkrat vključi-izključi, če je prišlo mogoče do blokade vzvoda.

menjaj avto,ker Reno ni več avto, kot moja Laguna ne zasluži naziv avto :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drug problem pa so airbegi. Če se premikajo stoli ali če se povozi kaka luknja začne svetit lučka za okvaro airbagov. Airbagi še nikoli niso bili rabljeni in nikoli ukradeni. Če potem premakneš stol čez čas neha svetiti in se ob naslednjem premiku spet prižge. Zdi se mi da nagaja airbag na stolu. Sem klicala mehanika pa je reku da ni nč hudga me pa zanima če ima še kdo to. In če se bo airbag sploh sprožil če pride do take situacije?

lp črnolaska

Smo imeli mi podeoben primer pri twingotu letnik 2001...2x smo peljali na servis da je potem delalo kak teden, v tretje so pa kar senzor odklopili (z airbagi je bilo vse vredu).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V družini sta dva Cliota letnik 2002.

Prvi je imel podobno težavo z elektroniko in so na servisu menjali neke releje (pozabila katere, ampak vem, da sta dva skupaj). Avto je crknil brez kakšne napovedi sredi tekoče vožnje in ni več vžgal, potem pa začuda po nekaj minutah brez problema.

Drugi je imel pa težave z airbagi (prižgala se je lučka za airbag). Po premikanju sedežev se je stvar uredila. Mehanik je to obrazložil s slabim stikom. Ob ponovnem prižiganju lučke pa naj pridem in bo popravil slab stik. Pod sedežem je namreč senzor za airbage, ki se naj ne bi sprožili, če nihče ne sedi na stolu.

Priznam, da je tole čisto po žensko napisano ampak bolje ne znam. Sicer pa menda sta bila oba naša cliota v ponedeljek narejena. :doze:

Jz na Remont sploh ne upam iti povedat kaj je ker so me v zadnje olajšali za 120 000 sit pri rednem navadnem servisu. Tako da mi je en privat mehanik svetoval naj avto pripeljem pa se mi zdi da ne bo čisto nič naredil. Edin glede crkovanja bi bilo fajn ga peljat pokazat ker mi je zadnjič to naredil v avtohiši in sem plačala 7 ur parkiranja čisto mim grede ker mi od amzsja avta niso mogli spravit vn (prenizek strop in v klanec - parkirišče na fdv).

Kdaj je bil moj clio narejen ne vem dejstvo pa je da je začel nagajat samo da sem ga dobila v roke. :unsure:

Smo imeli mi podeoben primer pri twingotu letnik 2001...2x smo peljali na servis da je potem delalo kak teden, v tretje so pa kar senzor odklopili (z airbagi je bilo vse vredu).

lp

A pa bi se v primeru nesreče airbagi vseeno vklopili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena menjave releja je bila zelo nizka. Nekaj €. Mehanik je takoj vedel za kaj gre, ko smo mu opisali po telefonu.

Verjetno ga bom peljala na priklop na računalnik. Naj pogleda kaj ga matra in popravi. Zdj sem najdla enga sposobnega in še kar poceni mehankarja. Bomo vidl kaj bo rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ima kdo podobne težave:

imam cliota letnik 2001. Nagaja mi pa elektronika. Avto se kdaj pa kdaj spomni in ne mrdne. Enostavno ne vže. Smo že nekej premišljevali da je mogoče to od rukanja (če se je avto zrukal pri tem ko se je kdo vsedel al pa če sm povozila kako luknjo) zadnič pa je naredil to na čisto lepi cesti in nič rukanja.

Drug problem pa so airbegi. Če se premikajo stoli ali če se povozi kaka luknja začne svetit lučka za okvaro airbagov. Airbagi še nikoli niso bili rabljeni in nikoli ukradeni. Če potem premakneš stol čez čas neha svetiti in se ob naslednjem premiku spet prižge. Zdi se mi da nagaja airbag na stolu. Sem klicala mehanika pa je reku da ni nč hudga me pa zanima če ima še kdo to. In če se bo airbag sploh sprožil če pride do take situacije?

lp črnolaska

Težko bo natančno odgovorit.Namreč rad bi vedel natančneje kaj točno naredi. Npr: avto stoji se vsedeš notri,daš kontakt lučke gorijo obrneš ključ(dokraja v pozicijo vžiganja) in lučke ostanejo goreti(ne požmignejo in nenaredi KLIK). Če naredi tako kot sem opisal je defekten avtomat na zaganjaču OK,če pa vergla(zaganjač vrti) in nevžge potem mora avto na delavniški računalnik.Kar se tiče airbegov bo potrebno zamenjati stikalo izpod sedeža,ali pa je samo prekinjeno bi bilo potrebno pogledati. :OK:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko bo natančno odgovorit.Namreč rad bi vedel natančneje kaj točno naredi. Npr: avto stoji se vsedeš notri,daš kontakt lučke gorijo obrneš ključ(dokraja v pozicijo vžiganja) in lučke ostanejo goreti(ne požmignejo in nenaredi KLIK). Če naredi tako kot sem opisal je defekten avtomat na zaganjaču OK,če pa vergla(zaganjač vrti) in nevžge potem mora avto na delavniški računalnik.Kar se tiče airbegov bo potrebno zamenjati stikalo izpod sedeža,ali pa je samo prekinjeno bi bilo potrebno pogledati. :OK:

Hvala hvala.... sem se danes oglasila pri bratrancu na AMZS in ga bo priklopil na računalnik da vidi kje nagaja airbag.. in povedal je tudi da v primeru če gori lučka in če pride do nesreče se airbag ne bo sprožil...

Glede druge napake pa je takole: 1. ko se mi je to nardil sem se malce bolj z zaletom not vsedla (naredila zelo težek izpit in bila zelo vesela :whistle: ) in avto ni mrdnil.. to pomeni da se je ob varnem zagonu:zavrtiš ključ do polovice počakaš da lučke ugasnejo in vžeš sploh ni dal glasu niti ni verglal, svetila pa je lučka na sredini ki opozarja na okvaro. V primeru hitrega obrata ključa pa avto celo malce zaverglal... vendar ne da iskre.. Avto mi je vžal po 7 urah vmes sem ga tri ure pustila čist pri miru da se je kao resetiral pa ni bilo nič boljše.. po posvetu z Renoldovimi bedaki (mehaniki) mi je sestrica v LJ pripeljala rezervne ključe ker naj bi bila napaka na ključu in seveda to ni bilo to..Avto je po omenjenih urah vžgal kot da nebi bilo nič narobe.

2. ko se mi je to naredil sm pa na poti na fax povozila neko luknjo ki jo nism vidla in ko sem avto ugasnila (kasneje na parkirišču) in hotela še enkrat prižgat da bi ga preparkirala ni bilo glasu od njega.. enaki znaki kot prvič. Avto je vžgal po dobri uri..

lp

Popravljeno . Popravil črnolaska
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala hvala.... sem se danes oglasila pri bratrancu na AMZS in ga bo priklopil na računalnik da vidi kje nagaja airbag.. in povedal je tudi da v primeru če gori lučka in če pride do nesreče se airbag ne bo sprožil...

Glede druge napake pa je takole: 1. ko se mi je to nardil sem se malce bolj z zaletom not vsedla (naredila zelo težek izpit in bila zelo vesela :whistle: ) in avto ni mrdnil.. to pomeni da se je ob varnem zagonu:zavrtiš ključ do polovice počakaš da lučke ugasnejo in vžeš sploh ni dal glasu niti ni verglal, svetila pa je lučka na sredini ki opozarja na okvaro. V primeru hitrega obrata ključa pa avto celo malce zaverglal... vendar ne da iskre.. Avto mi je vžal po 7 urah vmes sem ga tri ure pustila čist pri miru da se je kao resetiral pa ni bilo nič boljše.. po posvetu z Renoldovimi bedaki (mehaniki) mi je sestrica v LJ pripeljala rezervne ključe ker naj bi bila napaka na ključu in seveda to ni bilo to..Avto je po omenjenih urah vžgal kot da nebi bilo nič narobe.

2. ko se mi je to naredil sm pa na poti na fax povozila neko luknjo ki jo nism vidla in ko sem avto ugasnila (kasneje na parkirišču) in hotela še enkrat prižgat da bi ga preparkirala ni bilo glasu od njega.. enaki znaki kot prvič. Avto je vžgal po dobri uri..

Po tem vsem napisanem je očitno okvara na čitalcu kodiranaga ključa se pravi apsolutno na delavniški računalnik in preverit kodirni sistem OK.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo.

Na Polotu, 1.0, '97 je šu visokonapetostni transformator rakom žvižgat. Če je kej vlage, kr prebija, se vidjo močne iskre na ohišju. Med vožnjo občasno tud padejo vsi cagrji na nulo, pa ura se resetira. Kdaj tud ne vžge. Tko da, sumim da je to to, saj gre iz tega trafota naprej na razdelilno kapo.

A kdo ve, kje bi se to dalo dobit, razn pr serviserju, mogoče kkšne rablene? Al pa, a je vseeno za kero mašino se gre? 1.0,1.4,1.6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Na Polotu, 1.0, '97 je šu visokonapetostni transformator rakom žvižgat. Če je kej vlage, kr prebija, se vidjo močne iskre na ohišju. Med vožnjo občasno tud padejo vsi cagrji na nulo, pa ura se resetira. Kdaj tud ne vžge. Tko da, sumim da je to to, saj gre iz tega trafota naprej na razdelilno kapo.

A kdo ve, kje bi se to dalo dobit, razn pr serviserju, mogoče kkšne rablene? Al pa, a je vseeno za kero mašino se gre? 1.0,1.4,1.6?

Ta trafo kot ti imenuješ vžigalno tuljavo ona služi samo za iskro na motorju in to deluje z napetostjo med 15 in 30 KV nima pa nikakršne povezave z ostalo elektro instalacijo,kajti v vžigalni tuljavi sta dva navitja primarno,ki je povezano preko elektronike na minus,plus pa dobi od vloška ključavnice in sekundarno navitje ki da iskro(visoko napetost) preko kabla na razdelilec in naprej na vžigalne svečke.Če ti prebija na vžigalni tuljavi ni nujno,da je ona defekt lahko so kabli,kapa,rotor ali štekerji na svečkah.Kable štekerje in rotor lahko izmeriš z OHM metrom,če pa je res vžigalna tuljava jo boš moral zamenjati.Tuljava je precej draga ker je polg tuljave tudi vžigalni modul in hladilna plošča,pri meni to stane 55 EUR. glej sliko. :whistle:

Ps. ostale prekinitve ki jih doživljaš pa je 99% kriv vložek ključavnice

,moral ga boš dati zamenjat vložek orig ca 20EU+delo ca 1 ura,(če imaš eirbag)sicer malo manj.Ko boš zamenjal vložek ostane samo še def. vezna plošča. :worship:

post-9445-1196794418_thumb.jpg

post-9445-1196794435_thumb.jpg

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Brumer za tale izčrpn odgovor :worship:

Zdej, vžigalna tuljava :blush: je naročena, nova pride 75€, rableno sem našel za 30€, tko da se bo kmal zamenjalo.

Ostanjo samo še te prekinitve. Je pa res čudno, ker, za kkšne 2, 3 sekunde začne nekej brenčati pod armaturko, padejo števci na nulo, potem se pa vse nazaj postavi v normalno stanje. Motor pa kljub temu lepo laufa.

Bomo vidl kaj bomo dosegl z menjavo te tuljave.

Hvala&lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti brenči je verjetno kje slab stik, in ko povoziš žabo, mačko, človeka, karkoli se verjetno kaka žučka mal oddalji in iskra preskakuje in zato brenči... Poglej kable pod armaturno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo bom še sam napisal svoj problem in sicer gre za A4 l 99 (modificiran)

Spredaj desno mi pri pospeševanju nekaj škripa (recimo da zaniham avto/mašino z gasom...gas-spustim-dodam-spustim-dodam) in to samo pri hitrostih nekje do 60km/h (recimo do 3. prestave). Čez luknje mi ne škripa in tolče nič.

Včasih sploh ne škripa. Dež ali suho enako. To škripanje se sliši samo v kabini. Od zunaj se ne sliši.

Kaj vse je že bilo narejeno:

- menjani amortizerji z vsem potrebnim materialom

- menjana spodnja ravna roka

- menjana spodnja kriva roka

- menjane "lunce"

- v zgornje 2 roke našopal mast (roke nimajo nič lufta)

- preverjeni nosilci mašine

- bil na pooblaščenem servisu - niso našli napake!

Ne vem več, kaj narediti. Ne bi rad menjal bzv še zgornje roke. A je možno,recimo,da je težava pri vibra-cevi na izpušnem sistemu ( vibra cev je z zgornje strani malo natrgana, enih 10mm )

:rtfm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Brumer za tale izčrpn odgovor :worship:

Zdej, vžigalna tuljava :blush: je naročena, nova pride 75€, rableno sem našel za 30€, tko da se bo kmal zamenjalo.

Ostanjo samo še te prekinitve. Je pa res čudno, ker, za kkšne 2, 3 sekunde začne nekej brenčati pod armaturko, padejo števci na nulo, potem se pa vse nazaj postavi v normalno stanje. Motor pa kljub temu lepo laufa.

Bomo vidl kaj bomo dosegl z menjavo te tuljave.

Hvala&lp

Ta vžigalna tuljava na sliki je NOVA im stane pri meni 55 EUR.Kot si ponovno opisal te prekinitve bi bil lahko jakosni relay na vezni plošči ali samo slab kontakt na priključku tega jakostnega releya.Vzemi reley ven in boš takoj videl,če je slab kontaki :ta reley boš poznal po priključkih ima dva široka(Št.30 in87) in dva ožja (št.85 in 86)OK.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo bom še sam napisal svoj problem in sicer gre za A4 l 99 (modificiran)

Spredaj desno mi pri pospeševanju nekaj škripa (recimo da zaniham avto/mašino z gasom...gas-spustim-dodam-spustim-dodam) in to samo pri hitrostih nekje do 60km/h (recimo do 3. prestave). Čez luknje mi ne škripa in tolče nič.

Ne vem več, kaj narediti. Ne bi rad menjal bzv še zgornje roke. A je možno,recimo,da je težava pri vibra-cevi na izpušnem sistemu ( vibra cev je z zgornje strani malo natrgana, enih 10mm )

Če sumiš v počeno cev na auspuhu je to najlažje odpravit OK.Sicer pa zna biti to zelo težka napaka za odkrit.Zna biti celo in najbolj verjetno homogenetični zglob na desni polosovini.Sam sem že izkal tako napako,ko sem delal še na uradnem Ford servisu,zamenjali smo komplet prednjo desno stran(amortizer,trapez,vse zglobe,vse gumi selen bloke in tudi kompletno polosovino)seveda avto je bil v garanciji,za vse zamenjat smo dobili žegen od glavnega uvoznika. Škrtalo je vedno samo v levem zavoju in ko res ni bilo kaj več zamenjat smo šla z šefom na velik prazen parkirni prostor on je lepo pčasi krožil vlevo jaz pa sem sedel na haubi-blatniku desnem se držal za brisalec in sva odkrila napako in sicer bila ja defektno platišče,tam kjer je bilo punktirano na enem mestu ni držal punkt.Namreč to ti pišem zato,da vidiš kašna majhna napaka v proizvodnji naredi lahko velike preglavice.Seveda,če imaš lita platišča je to izključeno. :worship:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Fripsi ...

... če ti to dela,ko je avto parkiran, ti pa da desnem sedežu izvajaš "telovabo" je to vs OK .... :whistle: :whistle:

(don'tworybehappypress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brumer...v mehaniko se zastopim kot krava na balet (priznam :blush: ). Samo nisem siguren...če bi bil homokinetičen zglob, potem bi škripal pri zavijanju, tako sem nekje prebral-se mi zdi :hmm: ?

Men škrta pa al "cuknem" avto z gasom v levem al v desno al pa na ravno...vseeno.

Hja nič, bom zamenjal v kratkem še vibra cev (strošek hvala bogu ni ne vem kakšen), pa poročam.

PS.: nekdo mi je enkrat razlagal o vodilih na levi in desni strani? kaj je to?

@gallus: akrobacije izvajam doma na 2x2m raje kot v avtu :P

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi biu homokenetičn zglob, se ti več al mn sam v ovinku oglaša :) to men dela.. levi zgob, grem iz ovinka po gasi, in je kr fajn glasno. morm nek kupt enga rablenga :) en v Cerkljah jih ma na voljo celo delavnco :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men škrta pa al "cuknem" avto z gasom v levem al v desno al pa na ravno...vseeno.

Hja nič, bom zamenjal v kratkem še vibra cev (strošek hvala bogu ni ne vem kakšen), pa poročam.

PS.: nekdo mi je enkrat razlagal o vodilih na levi in desni strani? kaj je to?

Komponente podvozja (roka, stabilizatorji, ... ) so vpeti preko t.i. 'selenov' (gumijaste / plastične zadeve, ki blažijo ropot in udarce na karoserijo). Ko se ti obrabijo / postarajo, dobijo zračnost, zaradi česar postane podvozje glasnejše - ropota, poka, škripa...

Verjetno bi to najenostavneje ugotovili tam, kjer delajo tehnične preglede in kolo s hidravliko 'vlečejo' levo/desno - tam bi se takšna zadeva morala takoj pokazat...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!