Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 5 minutami, BolhA^ pravi:

x.jpg

Lepotec izgleda ni dobil zajtrka (slika je simbolična)

Ista zgodba lani pri nas in to pred bajto...sosedou "lepotec" zgubil kolešček v glavi pa direkt za vrat naši psički.........dobr sta jo odnesla sosed in njegov lepotec:dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ampak tak pes nima kaj delati odvezan v urbanem okolju.

Saj ni samo našega psa stiskal za vrat in k tlom. Tudi roko od mojega je na isti način masakriral. Če bi bila jaz danes na vrsti za jutranji sprehod, se naš pes sigurno ne bi vrnil živ domov.

Moj ima 8 takih lukenj, da ko so mu razkuževali eno, je skozi drugo tekočina špricala ven :eek: Meni bi odneslo tla pod nogami že ob pogledu na to :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, BolhA^ pravi:

Ok, ampak tak pes nima kaj delati odvezan v urbanem okolju.

Saj ni samo našega psa stiskal za vrat in k tlom. Tudi roko od mojega je na isti način masakriral. Če bi bila jaz danes na vrsti za jutranji sprehod, se naš pes sigurno ne bi vrnil živ domov.

Moj ima 8 takih lukenj, da ko so mu razkuževali eno, je skozi drugo tekočina špricala ven :eek: Meni bi odneslo tla pod nogami že ob pogledu na to :slap:

Vsak pes v urbanem okolju mora biti na povodcu. Psi, ki spadajo v kategorijo nevaren pes, kar tale spada, mora imeti še nagobčnik. Upam, da se tvoj čimprej pozdravi. Pa podajta prijavo zoper lastnika psa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, da nima kaj iskati odvezan kjerkoli takšen pes...upam, da poštimate in da si lastnik od tistega "lepotca" zapomni za zmer ta dan...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!!

Policaji so gospo in njenega miškota že obiskali :P Imava visok prag tolerance, ampak to zdaj nama je pa dvignilo pokrov

Popravljeno . Popravil BolhA^
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, dr.looney pravi:

Vsak pes v urbanem okolju mora biti na povodcu. Psi, ki spadajo v kategorijo nevaren pes, kar tale spada, mora imeti še nagobčnik. Upam, da se tvoj čimprej pozdravi. Pa podajta prijavo zoper lastnika psa.

Po tvojem spadajo določeni psi v kategorijo nevarnih psov glede na videz ? Vsak dan zvem nekaj novega. Neumnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Borutt pravi:

Po tvojem spadajo določeni psi v kategorijo nevarnih psov glede na videz ? Vsak dan zvem nekaj novega. Neumnega.

Lej, najprej se nauči brat. Če mogoče ne veš, kateri pes je na tisti slikici, še ne pomeni da smo ostali neumni  Pitbul je nevaren pes in spada v kategorijo nevarnih psov. Preden koga obtožiš, da je neumen preveri zadeve.

Popravljeno . Popravil dr.looney
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, dr.looney pravi:

Lej, najprej se nauči brat. Če mogoče ne veš, kateri pes je na tisti slikici, še ne pomeni da smo ostali neumni   Kanarska doga je nevaren pes in spada v kategorijo nevarnih psov. Preden koga obtožiš, da je neumen preveri zadeve.

Tukaj se ne strinjam s teboj ,vem pa kaj si hotela povedat ............skratka pes je nevaren toliko kot je njegov lastnik prikrajšan za sive celice . 

Tudi nenevarne pasme se da prevzgojiti v krvoločne pse , kot pravim vse je v lastniku in njegovi vzgoji ........

Po zakonu bi morali biti vsi psi v urbanem okolju na povodcu ,sam kako češ to cartiko dat na povodec , ko sredi mesta poleg vseh ljudi in prometa na ukaz poleg tud migne ne od moje noge , kljub temu da se v njo zaganjajo butasti psi in njihovi lastniki . 

3 leta treningov ko sem zlomljen ležal doma je bil en sam dril , na MS jo pozna kar nekaj forumašev , ki lahko potrdijo mojo zgodbo . 

Lahko bi jo pa treniral agresivnosti in napadov kot marsikateri neuravnovešen lastnik ali pa se sploh ne ubadal s psom , kar je pri nevarnih pasmah tudi nevarno saj pes reagira nagonsko namesto naučeno itd.......

Ker vas vse to spravlja v slabo voljo nekaj za dobro ......:D

14238298_1734782930114574_82200925507086

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, dr.looney pravi:

Lej, najprej se nauči brat. Če mogoče ne veš, kateri pes je na tisti slikici, še ne pomeni da smo ostali neumni  Pitbul je nevaren pes in spada v kategorijo nevarnih psov. Preden koga obtožiš, da je neumen preveri zadeve.

In kje je ta kategorija nevarnih psov objavljena? Kolikor je meni znano, se psu, ki je ugriznil človeka ali žival, pač doda podatek, da velja za nevarnega psa in to ne glede na pasmo (register nevarnih psov). Jaz imam z pitbuli same dobre izkušnje, večjih cartkov še nisem videl. Govorim o tistih, ki jih imajo moji prijatelji. Se pa strinjam, med ljudmi je veliko bedakov, ki ne bi smeli imeti ne take pse in niti lastnih otrok ne.

Jaz najdem samo ta 5. člen Zakona o zaščiti živali 

23. Nevaren pes je pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:

– službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;

– psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.

 

26.a člen

Zdravnik, ki obravnava poškodbo človeka zaradi ugriza psa, mora osebo napotiti v antirabično ambulanto skladno s predpisi, ki urejajo nalezljive bolezni, pri čemer mora v primeru smrti človeka ali posebno hude telesne poškodbe pisno obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo, v roku sedmih dni od obravnave smrti oziroma posebno hude telesne poškodbe in mu posredovati osebno ime ter naslov poškodovane oziroma umrle osebe zaradi izvedbe postopkov iz prvega in tretjega odstavka 26.b člena tega zakona.

Antirabična ambulanta mora vnesti podatke o ugrizu psa v centralni register psov, pozvati skrbnika psa, da se s psom zglasi v pristojni veterinarski organizaciji zaradi preveritve suma na steklino in o ugrizu psa obvestiti pristojni območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo.

Pristojna veterinarska organizacija mora podatke o opravljenih pregledih na steklino iz prejšnjega odstavka vnesti v centralni register psov in o rezultatih teh pregledov obvestiti antirabično ambulanto. Če antirabična ambulanta ne prejme podatka o opravljenih pregledih na steklino v roku petnajstih dni od ugriza psa, mora o tem obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo.

Pristojna veterinarska organizacija, ki obravnava poškodbo živali zaradi ugriza psa, mora podatke o ugrizih psov v roku treh delovnih dni vnesti v centralni register psov.

O ugrizih psov morajo policija in druge osebe iz 42. člena tega zakona, ki dogodek obravnavajo, v roku 24 ur obvestiti območni urad upravnega organa, pristojnega za veterinarstvo, ki podatke o ugrizih psov vnese v centralni register psov.

26.b člen

Če je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka ali suma posebno hude telesne poškodbe, uradni veterinar zaradi odvrnitve splošne nevarnosti in opazovanja na steklino z ustno odločbo odvzame psa in odredi skrbniku takojšnjo namestitev psa v izolatorij pristojne veterinarske organizacije za obdobje do izključitve suma na steklino.

Če skrbnik psa pri izvedbi ukrepov iz prejšnjega odstavka ne sodeluje, se namestitev psa v izolatorij na njegove stroške odredi zavetišču.

Uradni veterinar odredi usmrtitev psa:

– če je z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi smrti človeka;

– če je iz obvestila iz prvega odstavka prejšnjega člena razvidno, da je pes z ugrizom povzročil ali bil soudeležen pri povzročitvi posebno hude telesne poškodbe.

Usmrtitev iz prejšnjega odstavka se ne sme opraviti pred zaključkom pregledov psa na steklino.

Uradni veterinar lahko za izvedbo odrejenih ukrepov iz tega člena zahteva pomoč policije, zavetišča ali pristojne veterinarske organizacije.

Če je na kraj dogodka iz prvega odstavka tega člena prva prišla policija, mora poleg izvajanja ukrepov v skladu s svojimi pooblastili glede odvrnitve splošne nevarnosti o dogodku nemudoma obvestiti uradnega veterinarja.

Če se sum posebno hude telesne poškodbe ne potrdi z obvestilom iz prvega odstavka prejšnjega člena, se psa vrne skrbniku, ki mora omogočiti dokončanje pregledov na steklino.

Skrbniku psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo človeka, upravni organ, pristojen za veterinarstvo, prepove gojitev, posedovanje in vodenje psov, če je že pred tem posedoval psa, ki je povzročil smrt ali posebno hudo telesno poškodbo.

Pritožba zoper odločbe iz tega člena je dovoljena v roku osmih dni od vročitve odločbe.

Stroški, nastali zaradi ukrepov iz tega člena, bremenijo skrbnika živali.

 

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

 

14238298_1734782930114574_82200925507086

 

A je tole bostonski terier? Moja skoz jamra, da ga moram nabavit...a so res hiperaktivci?

Popravljeno . Popravil Arzen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če z ženo leživa cel dan bo z nama cel dan ležala , če sva aktivna je aktivna ona :D če sva aktivna 24 ur je ona 26 hahaha 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Če z ženo leživa cel dan bo z nama cel dan ležala , če sva aktivna je aktivna ona :D če sva aktivna 24 ur je ona 26 hahaha 

 

Vsaj ena, ki se prilagodi nam :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S psi je tko: Če so v javnosti morajo biti na povodcu, brez pardona. Kako naj jaz vem, da je tvoj pes res zdresiran. Isto bi blo, kot da jaz hodim s svojemu kalašnikom(mam vsa dovoljenja) po mestu, pa ljudem trdim, da ne bom nobenga ustrelil, da do sedaj še nobenga nisem. Me znima kok časa bi me gledal...

 Mene so brez kakršnegakoli izzvianja ugriznili 4 psi, pa vsi so bli "kao" full zdresirani...my ass! 

En je bl stričev jazbečar, smo se otroci igrali. Pes je točno vedu, da se ga bojim. Ko sem teku me je zgrabil za tetivo. Enkrat sem šou k sosedu-sošolcu. So mel nemškega ovčarja, pa je sošolc reku, poglej kok me pes uboga, pa mu je požvižgu...pes pa z zaletom vame. 3 šivi na hrbtu. Tretjič smo se igral na travniku, pa je en prpelu sabo labradorca, pa me je ugriznu za ret-to sm pozabu zakaj, sm biv star tam 7 let. Ta  četrtega je pa njegov gospodar naščuvu name, ker sem se s kolesom pelu po poti-tipično slovensko, vse je naše, razn tist k je moje, si je on razlagu.

Ni dolgo nazaj je v mojo 2 letno hčer skočil pes, za katerega je lastnik trdil, sej je čist pridn...potem pa, da je tega še nikoli ni naredil (njegov pes). Od takrat se hčer boji domačega-mojega kokeršpanjela. Srečo je imel možakar, da mene ni blo zraven. 

Doma se lahko baričevičujete z njimi, v javnosti pa na povodec. Tudi men ne paše, če mi v mestu skoči pes pod noge. Neke manire, oziroma norme morajo bit!

"kar ne želiš, da drugi delajo tebi, ne delaj drugim"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Arzen pravi:

Vsaj ena, ki se prilagodi nam :P 

boston-pravila.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Kmet2 pravi:

Tukaj se ne strinjam s teboj ,vem pa kaj si hotela povedat ............skratka pes je nevaren toliko kot je njegov lastnik prikrajšan za sive celice . 

Tudi nenevarne pasme se da prevzgojiti v krvoločne pse , kot pravim vse je v lastniku in njegovi vzgoji ........

Po zakonu bi morali biti vsi psi v urbanem okolju na povodcu ,sam kako češ to cartiko dat na povodec , ko sredi mesta poleg vseh ljudi in prometa na ukaz poleg tud migne ne od moje noge , kljub temu da se v njo zaganjajo butasti psi in njihovi lastniki . 

3 leta treningov ko sem zlomljen ležal doma je bil en sam dril , na MS jo pozna kar nekaj forumašev , ki lahko potrdijo mojo zgodbo . 

Lahko bi jo pa treniral agresivnosti in napadov kot marsikateri neuravnovešen lastnik ali pa se sploh ne ubadal s psom , kar je pri nevarnih pasmah tudi nevarno saj pes reagira nagonsko namesto naučeno itd.......

Ker vas vse to spravlja v slabo voljo nekaj za dobro ......:D

14238298_1734782930114574_82200925507086

 

Se strinjam s tabo, vendar določene pasme psov spadajo med nevarne, a izgleda, da samo Slovenija nima te kategorije.Pri nas pes postane nevaren, ko koga ugrizne. vem, da se je nekaj pripravljalo v zvezi s tem, a izgleda , da niso nikoli udejanlili. Skoraj vse evropske države imajo to urejeno samo naš bananistan ne.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skalar36 ti si res problematičen mulc :P

pred 1 minuto, dr.looney pravi:

Se strinjam s tabo, vendar določene pasme psov spadajo med nevarne, a izgleda, da samo Slovenija nima te kategorije.Pri nas pes postane nevaren, ko koga ugrizne. vem, da se je nekaj pripravljalo v zvezi s tem, a izgleda , da niso nikoli udejanlili. Skoraj vse evropske države imajo to urejeno samo naš bananistan ne.

Sej pravim , jaz te štekam ! Borutt je pa policaj , mu tud ne moreš zamerit :P jz ga mam rad , ni pokvarjen :sleep2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud js 100% podpiram pobodec. ženska je mela en preblisk in ga je neko obdobje vodila naokol pa je od enga tedna 2x zrihtu 'moj-ni-nevaren' psa, da sta bla čist rdeča in cvileča.

pol pa dolg ksiht lastnic....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Kmet2 said:

Skalar36 ti si res problematičen mulc :P

Pessda mogoče pa karma za mano hod...:D.

Sam men se res vse nardi, no večinoma taslabu. A sm tist že povedu, da me je že 2x meduza opekla po obrazu!?

Pol se mi pa ljudje smejijo, k neupam v globoko vodo, na avijon, al pa u gmajna...jz pravm: ankol ne veš.:dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, skalar36 pravi:

Pessda mogoče pa karma za mano hod...:D.

Sam men se res vse nardi, no večinoma taslabu. A sm tist že povedu, da me je že 2x meduza opekla po obrazu!?

Pol se mi pa ljudje smejijo, k neupam v globoko vodo, na avijon, al pa u gmajna...jz pravm: ankol ne veš.:dry:

Z mano se voz , še najbolj varno :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da plučnco fašem? Al pa najmanj ozebline. :lol1:

Sploh pa zdej k maš bemveja, da dobim krdan v glavo. Ankol ne veš...:jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, skalar36 said:

 

Pol se mi pa ljudje smejijo, k neupam v globoko vodo, na avijon, al pa u gmajna...jz pravm: ankol ne veš.:dry:

ironija je da prenašaš pa prodajaš futr za govedo pol se jih pa zadnč na biciklu u resnem krogu izogneš.... bo treba tud krave na povodce  :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, UnionJack said:

ironija je da prenašaš pa prodajaš futr za govedo pol se jih pa zadnč na biciklu u resnem krogu izogneš.... bo treba tud krave na povodce  :) 

Haha...res je. No zdej sme spounu, da sm ket otrok padu v loputnk- to je tista odprtina, kamor kmetje mečeja futar kravam. Pol dneva sa me lizale, predn me je stric rešu. Neki je mat pravla, de sm bil bl sikn...ampak jez mislem de ne.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, skalar36 pravi:

S psi je tko: Če so v javnosti morajo biti na povodcu, brez pardona. Kako naj jaz vem, da je tvoj pes res zdresiran. Isto bi blo, kot da jaz hodim s svojemu kalašnikom(mam vsa dovoljenja) po mestu, pa ljudem trdim, da ne bom nobenga ustrelil, da do sedaj še nobenga nisem. Me znima kok časa bi me gledal...

 Mene so brez kakršnegakoli izzvianja ugriznili 4 psi, pa vsi so bli "kao" full zdresirani...my ass! 

En je bl stričev jazbečar, smo se otroci igrali. Pes je točno vedu, da se ga bojim. Ko sem teku me je zgrabil za tetivo. Enkrat sem šou k sosedu-sošolcu. So mel nemškega ovčarja, pa je sošolc reku, poglej kok me pes uboga, pa mu je požvižgu...pes pa z zaletom vame. 3 šivi na hrbtu. Tretjič smo se igral na travniku, pa je en prpelu sabo labradorca, pa me je ugriznu za ret-to sm pozabu zakaj, sm biv star tam 7 let. Ta  četrtega je pa njegov gospodar naščuvu name, ker sem se s kolesom pelu po poti-tipično slovensko, vse je naše, razn tist k je moje, si je on razlagu.

Ni dolgo nazaj je v mojo 2 letno hčer skočil pes, za katerega je lastnik trdil, sej je čist pridn...potem pa, da je tega še nikoli ni naredil (njegov pes). Od takrat se hčer boji domačega-mojega kokeršpanjela. Srečo je imel možakar, da mene ni blo zraven. 

Doma se lahko baričevičujete z njimi, v javnosti pa na povodec. Tudi men ne paše, če mi v mestu skoči pes pod noge. Neke manire, oziroma norme morajo bit!

"kar ne želiš, da drugi delajo tebi, ne delaj drugim"!

Se strinjam glede povodca, sicer sem sam našega pudlja pred leti spustil, da je prosto tekal, ampak takoj ko je naredil pizdarijo, sem ga poklical in na vrvico (pa če je bilo to samo to, da je laufal čez cesto brez mojega dovoljenja). Ti povem, hitr je pokapiru, da če ne uboga, takoj na povodec in me ni več preizkušal.  Nikoli več ne bi šel dol z povodca, verjem meni. Medtem ko bi pri težjih psi...težko kaj bi naredil, druge ni kot povodec. Problem je le, da nekateri takoj označijo psa kot nevarnega, isto kot da prideš v ZDA in vidiš črnca, boš 100% rekel, da je on kriv za vse slabo, kar se je zgodilo v bližini. 

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Haha...res je. No zdej sme spounu, da sm ket otrok padu v loputnk- to je tista odprtina, kamor kmetje mečeja futar kravam. Pol dneva sa me lizale, predn me je stric rešu. Neki je mat pravla, de sm bil bl sikn...ampak jez mislem de ne.

Zgleda bi tebe moral dat na povodec :ras:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!