Skoči na vsebino

Kaj vas je danes spravilo v slabo voljo ?


Priporočene objave

pred 2 urami, Snecer pravi:

Prisega je bila 20. aprila 44 (prva), torej lep čas po Stalingradu, Kursku, vsak hip so čakali na dan D, skratka, zadeva je bila že precej jasna in obupana, tako da neke hude dileme za pravo odločitev ne bi smelo biti. 

Lahko si žalosten, ker se sedaj te slednje (domobrance) poveličuje z raznimi domobranskimi spomeniki ipd., ki rastejo kot gobe po dežju, zadaj pa potuhu daje RKC.

Eno je pokop posmrtnih ostankov in spominsko obeležje, tu ni nobene debate, to si zaslužijo vsi, drugo pa so ogabne politične igrice desničarjev, ki na to foro lovijo volivce.

Ampak očitno mrtvi nimajo miru, sin domobranca (JJ) koplje po rovih z bivšimi komunajzarji (Dežman&co) in na "novo" piše zgodovino.

latinski rek je jasen in drži še danes

"vae victis"

In danes je prišla v Slovenijo kraljica NDH, ki še doma ne more popucati ustaševstva, ki ga celo javno dopuščajo z raznimi Tompsoni & co ter novimi teorijami o Jasenovcu.

Komu se je poklonila na grobovih, če niso not sorodniki? kaj ima politika s tem, ogabno in ostudno.

Prišla se je pokloniti ustašem in režimu NDH, naš maneken pa ji je držal štango.

 

se sprašuje partizan, kdo so tisti...

tile

Lev_Rupnik,_Erwin_Rosener_and_Gregorij_Rožman.jpg

Če mene (nas) primorcev ne bi partizani osvobodili, bi sedaj jaz imel minimalac 1050€, veliko odpravnino, pa še kaj.

haha

Smrt fašizmu, svobodo narodu.

Zgodovino pišejo in so jo napisali zmagovalci, neglede kateri so ali bi zmagali bi pokosili vse, tut tisto kar zgleda drugače. Pa naj bodo vmes ženske ,otroci ali celo psi. Take so vojne. Niso črnobele in niso lepe. So živo sranje. In po vojni se je pobijalo. Neketere ker so bili na strani agresorja, druge, ki nekaterim niso bili všeč. Vse se je pokosilo. Odvisno je samo kdo je bil pri koritu....Aja, saj to je tut sedaj, odvisno je kdo je pri koritu, na ostale se pa poserjejo. Saj ni potrebno da se jih odstreli, bodo že počasi crknili. Tako špila sistem. 

 Moje mnenje je da že 1x nehamo poveličevati režim, pa čeprav sem ponosen da sem bil Titotov pionirček, a vendar si ne zatiskam oči in da končno 1x priznamo da se je obračunalo z izdajalci in nedolžnimi, ki so slučajno vmes padli.

Vsekakor pa ne smemo zgodovine brisat, kot so jo blrisali zadnjih par let, ker se ne zmorejo zmeniti, kaj je in kaj ni bilo. Neglede kaka je bila, naša je bila.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dami, vse si povedu!

Bi pa dodal samo še to, da se ni spremenilo veliko na bolje. Ljudje še vedno sovražijo druge ljudi zaradi vere, dnarja in gospodarja. Nobena od teh ikon pa ne naredi človeka srečnega.

"why can't we just get along?"

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Belogardisti so sodelovali z okupatorjem. Za domobrance pa nisem najbolj prepričan, če niso samo branili dom. Ne maram izraza domobranec za sodelavca okupatorja, ker nekako ne gre skupaj s samim pojmom izraza. Pravilen izraz je belogardist. 

Partizani so naredili dve veliki napaki; niso vseh in slabo so zaprli luknje, ker ta banda belogardistična še vedno leze ven. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, HD-Dyna pravi:

Prehad ... neki peče u grlu .... iz nosa teče ..... pa še crnčit bo treba :blush:

:friend1: zacelil si se?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, NinaBina pravi:

:friend1: zacelil si se?

Ne še čisto ..... V sredo so mi pobrali šive ven ...

Kako pa ti ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, HD-Dyna pravi:

Ne še čisto ..... V sredo so mi pobrali šive ven ...

Kako pa ti ???

Js sem že pozabila ;) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, mladench pravi:

to, da sem šel v črno goro z avtomobilom, tle pa sončno 20°C :dry:

drugič prikolo na avto, pa moped s sabo :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎27‎.‎10‎.‎2016 at 20:20, Borutt pravi:

Belogardisti so sodelovali z okupatorjem. Za domobrance pa nisem najbolj prepričan, če niso samo branili dom. Ne maram izraza domobranec za sodelavca okupatorja, ker nekako ne gre skupaj s samim pojmom izraza. Pravilen izraz je belogardist. 

Partizani so naredili dve veliki napaki; niso vseh in slabo so zaprli luknje, ker ta banda belogardistična še vedno leze ven. 

Ker sem začel "trositi" slabo voljo še malo razlage;

Borutt, belogardisti so bili prostovoljske enote, nastale iz vaških straž. Domobranstvo pa je bila redna vojska in veliko madih fantov je bilo rekrutiranih. Po II.vojni jih je veliko bilo spuščenih, vsi ki so imeli krvave roke, (VOS in ilegalci  so zbirali podatke o njih) pa so ......

Vse to mi je povedal pokojni stric, domobranec, kasneje udarnik na cesti Bratstva in enotnosti.

USTAŠI so bili pa najokrutnejša prostovoljna postrojba, zaradi njenih zločinov se je celo SS pritožil Brlinu. V Jasenovcu je bilo vse dokumentirano, nova hrvaška oblast to uspešno zakriva. Mer partizani in kasneje Jugoslovansko armado je veljal ukaz da ustaš ne more biti ujetnik. In tudi živih je ostalo bolj malo.

Kaj so pa počeli, predvsem s Srbi po Bosni pa raje nebi. Obstajajo pa knjige s pisnimi dokazi in tudi pričevanjih redkih preživelih. Tito se ima jim zahaviti za veiko partizanov, kajti ljudje res niso imeli izbire; ali pod ustaški nož ali pa v partizane.

Po 5.letih nasilja je ob osvoboditvi vse to udarilo ven. In sedaj bomo mi na naše stroške se klanjali tem "žrtvam". Nič nimam proti Teharjem, Rogu, ampak največjim kavcem II.vojne in njihovim pomočnikom postavljati spomenik, ta je pa prehuda. (Besedo klavci so si ustaši nadeli sami, zakaj prepuščam vam, v pomoč je lahko kakšna zgodovinska knjiga).

Zakaj se ne postavi plošča z napisom, kaj je v rudniku, pa lahko sorodniki nosijo sveče in obujajo spomine....Ne pa postavljati spomenik in lesti Hrvatom v ... 

Doker se bodo predsedniki ukvarjali s populistično zgodovino in ne s prihodnostjo smo v hudem dreku. Tako mi kot Hrvati.

Sprava je stvar zgodovinarjev in ne politikov.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dobro jutro sem se že skregala... s kom le :dry: potem takem jutri ne po poklon mrtvim, ampak modna revija... pol mej pa lep dopust...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabe volje sm, da mam še vedno "pešhonda", zunaj pa tako vreme. Zihr bo full dež, pa sneg k dobim nazaj. :dry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dilema ..zunaj sonček jaz bi se pa najraje napil ko berem ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah, pa nism generalno slabovoln, ampak tole je čista pussyfikacija.

kakšni pa so današnji mladi pobčki, k pičkice, nč od njih.....

pa pol še tole: 

"....The Sound. We will have to say goodbye to the free trumpeting fanfares of a Porsche Boxer engine"

...pa nej ene par krav manj zaredijo.... na konc bo 500ccm 6 turbin in 30g.

...če ni vsaj pol kile co2 na 100 je BV :) 

image.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prjatlu se spet neki pokvarlo :P

Več leži pod KTM kot na plaži :lol1:

14940144_1760537700872430_44858435418220

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Kmet2 pravi:

Prjatlu se spet neki pokvarlo :P

Več leži pod KTM kot na plaži :lol1:

14940144_1760537700872430_44858435418220

ne priznam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ker me je že strah tiste ogromne igle. Vsakič k se spovnem kašna je me kr stisne pr src...

Škoda k nas ne uspavajo prej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!