Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

pred 11 minutami, XTR pravi:

Se strinjam, za resno oblikovanje telesa je potrebno uskladiti oboje, dokler pa govorimo samo o hujšanju pa tudi tek precej pripomore k rezultatom. Ti si hrano verjetno prilagodil obremenitvam, zato pa nisi hujšal. Če s tekom pokuriš presežek energije boš vsekakor shujšal. Govorim za primere prekomerne teže, ker marsikdo reče "ne gre pa ne gre dol".  Ja premakni rit pa se bo kje kaj poznalo, ne pa tehtat hrano, seštevat kalorije in čakati na rezultate... Odvisno na katerem nivoju se pogovarjamo. 

Za primere prekomerne teže pa je tek vsekakor slaba izbira. Nekdo, ki ima 120 kg, bo s tekom (najbrž niti nima prave tehnike) uničil sklepe, pa še voljo bo izgubil. Jaz sem zaradi teka izgubil nekaj mišične mase, kar se pozna tudi na skupni teži, vsekakor pa imam za "pravega" dolgoprogaša vsaj 20 kg preveč. Pa vseeno nekako kar gre. :)

Ko sem bil najbolj fit (najmanj maščobnih zalog), sem imel 10 kg več kot zdaj. To je bila posledica trdega in rednega dela z utežmi. Za vse dvomljivce pa naj povem, da nisem jemal ničesar, kar ljudje povezujejo s tako aktivnostjo in rezultati. Brez steroidov in podobnega sranja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmotil me je zapis, da ne hujšaš, nič drugega. Omenjena sta bila tek in fitnes... izbereš športno dejavnost v kateri bolj uživaš, ker nekaj na silo ne gre. Če se miga pridejo rezultati, to je dejstvo. Zame je kolo edina prava izbira. Strup za maščobo, kolena ne trpijo, pa veter v laseh... čisti užitek. :D Za pridobivanje mišične mase pa je potrebno nekoliko več truda in discipline. Samo hujšanje pa ni neka znanost.

Popravljeno . Popravil XTR
  • Všeč mi je 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lchf mi je okus obrnil malo na glavo... mlečnine se mi upirajo... oz maskarpone in sladka smetana. Za grski jogurt, parmezan in mocarelo še ni alarma

Še dobr, da obstajajo ocvirki :lol1: prejle sem komaj pojedla mal maskarpona (kar je blo za pospravit), borovnice, kokos in mal stepene smetane... ja ni ena ura okol, sm sla še malo zabelit :blush:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/10/2018 at 4:54 PM, XTR said:

Samo hujšanje pa ni neka znanost.

Samo hujšanje res ne, spremenit življenski stil in obdržat težo pa za marsikoga nedosegljiv življenski cilj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10 Mar 2018 ob 16:06, dr.looney pravi:

Doma imam  živ dokaz , ki tole vse zanika. Moj oče. Njegove prehranjevalne navade sladkor, alkohol in cigareti ter trdo delo . Nobenega sadja skoraj nic zelenjave . Suh še  bl k maus. Niti grama mašcobe in to celo življenje. Šteje70 let do pred dveh let je še po jarkih skakal na zalost se je potem hudo poskodoval. 

Evo zdej mi pa razlozite to. 

Dobri geni. Saj tudi zdravniki, ko ne najdejo vzroka, rečejo družinska anamneza in je stvar rešena. Ampak dobro, zdravniki se itak predajo oz. se ne potrudijo, da bi pacientu probali najti točen vzrok vseh problemov. Recimo meni so rekli, da pač imamo v družini določene bolezni, ki vplivajo na hormonsko neravnovesje in posledično slaba presnova ipd. . Šmorn pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 1. 2018 ob 9:34, maus pravi:

zdj mam 59, k sm se mau zredu :huh:

 

Veš,da sva imela podobne kile...in vmes imel jz 89kg...ko prašič sem bil!Tisti dan odloču,da 90 ne bo!

Vsi,ki imajo kaj proti tvojim kg so ti favš!Sploh,če vidijo kako suhci uživajo v hrani...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, lucif3rka said:

Kupljene pa seveda precej na tesno, sploh s podlogo.

Hitro jih prodaj in kupi manjše.... imaš potem dobro motivacijo za ohranjanje teže. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, XTR said:

Hitro jih prodaj in kupi manjše.... imaš potem dobro motivacijo za ohranjanje teže. :) 

That's the plan. Noben ščitnik itak ne bi služu namenu, jih lahko skoraj zapete slečem :bounce: Rabi kdo? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3/19/2018 at 12:37 PM, lucif3rka said:

3525c2a0-3177-46c5-aa62-44c8b29cebc4.thumb.jpg.a75c394c1190cadc788bb4761663a583.jpg

Šele pri stvareh, ki jih po nekaj mesecev nimam na sebi, zares dojamem razliko. 

S termo podlogo, z želvo, z zategnjenimi paščki ob pasu. Kupljene pa seveda precej na tesno, sploh s podlogo. :whistle:

Saj te človk še prepoznat ne bo mogu, ko boš tko šlank... :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, C eagle said:

Saj te človk še prepoznat ne bo mogu, ko boš tko šlank... :P

 

Baje da se v oči ne shujša :ninja:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob tako majhnih bananah, mandarinah in paradižnikih, lahko shujšate tudi brez da bi to hoteli.   :wallbash:

IMG_5685.JPG.7ddf84b1367d7d16fc4e614a91180e2d.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko slišim za te razne čangšlang herbal power produkte, s katerimi bi naj dobil super druper energijo in shujšal do kosti, dobim samo nekaj... kurjo kožo. Čisto enostavna foruma za hujšanje, porabi več kot požreš. Oprosti na izrazu, samo tu ni nekih bližnjic z raznimi produkti, požrl bom samo svinjarijo, čez spil herbal power napitek, se ulegel na kavč in hujšal. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe... @JamesTheMan, jaz imam super recept za hujšanje. Dosti žri, pomeni vsaj 6 obrokov na dan, dosti treniraj, pomeni vsaj eden ali dva treninga na dan, pa ni šanse, da ne bi uspel. :)

Problem je, ko ljudje vedno iščejo bližnjice, pa tudi če je to samo shujševalna dieta, jaz trdim, da tak način hujšanja NI zdrav. Zdravo je gibanje in enakomerna ter zdrava prehrana (pomeni sladkarije in alko črtati!).

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sladkor je tak največji sovražnik današnjega časa. Problem je, ker ti ga poturijo tudi tam kjer ga ne bi rabili. In potem na veliko napišejo na pol literski sadni jogurt, 0% maščobe, cukra pa notri vsaj 50g. In ko poštudiraš, da si požrl 10 vrečk cukra (onega ki dobiš ob kavi), se vprašaš kdo je tu nor. 

Treba je spremeniti način življenja, diete so samo za kratek rok, ko boš enkrat nehal in začel spet jesti enako kot prej, bo sledil kontra efekt. Ponavadi dobiš še več kot si izgubil.

 

P.S.: Tudi glede alkohola se strinjam, samo tu je hudič, če si na štajerskem doma. :blush:

Popravljeno . Popravil JamesTheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, JamesTheMan pravi:

..tu je hudič, če si na štajerskem doma. :blush:

Jep. Se popolnoma strinjam.

P.S. Še dobr, da sm dolenc. Tle je glede tega velik lažje. :huh:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, JamesTheMan pravi:

Sladkor je tak največji sovražnik današnjega časa. Problem je, ker ti ga poturijo tudi tam kjer ga ne bi rabili. In potem na veliko napišejo na pol literski sadni jogurt, 0% maščobe, cukra pa notri vsaj 50g. In ko poštudiraš, da si požrl 10 vrečk cukra (onega ki dobiš ob kavi), se vprašaš kdo je tu nor. 

Treba je spremeniti način življenja, diete so samo za kratek rok, ko boš enkrat nehal in začel spet jesti enako kot prej, bo sledil kontra efekt. Ponavadi dobiš še več kot si izgubil.

 

P.S.: Tudi glede alkohola se strinjam, samo tu je hudič, če si na štajerskem doma. :blush:

Ko shujšaš in se oblikuješ po želji in se potem vrneš starim prehranjevalnim običajem ,je noro pričakovat,da boš težo in obliko vzdrževal.

Tudi ta jojo efekt,ki ga omenjaš z drugačnimi besedami izgine,če se vsaj 6 mesecev drżiš prehranjevalnega načrta.

Za konec pa še stara kmečka modrost.

Ni važno kaj ješ od Bożiča do Novega leta važno je kaj ješ od Novega let do Božiča. 

Mal v razmislek za vse tiste,ki traumirajo ,ko pridejo prazniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, Kmet2 pravi:

Ko shujšaš in se oblikuješ po želji

hmmmm  ... :hmm: 

k js skujšam se oblikujem po mojem okostnjaku ne pa kot bi si js želu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od božiča do novga leta, no pa še par dni okol, sem pozabu na keto in zaradiu 8 kil, ene 2 se me še zmer držita :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Frenk 67 pravi:

od božiča do novga leta, no pa še par dni okol, sem pozabu na keto in zaradiu 8 kil, ene 2 se me še zmer držita :cry:

Po večini vode in ne maščobe,ker je fizikalno nemogoče pridobit 10kg v 10 dneh.

Sam grem po dijeti,ko papam cel dan junk čez noč gor do 7kg....po tekmi pa po 1 dnevu tudi 10kg plus. 

Potrebujem točno 4 dni in sem spet na začetnih kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Po večini vode in ne maščobe,ker je fizikalno nemogoče pridobit 10kg v 10 dneh.

Sam grem po dijeti,ko papam cel dan junk čez noč gor do 7kg....po tekmi pa po 1 dnevu tudi 10kg plus. 

Potrebujem točno 4 dni in sem spet na začetnih kg.

je blo bl cel december :D,  ja tiste 3, 4 litre vode je šlo hit dol ostalo pa precej počas. Mal mi je tud padla disciplina, pa čez vikend preveč alkohola, posledično tud kalorij in pol med tednom glih popravim škodo, ki sem jo čez vikend naredu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Frenk 67 pravi:

je blo bl cel december :D,  ja tiste 3, 4 litre vode je šlo hit dol ostalo pa precej počas. Mal mi je tud padla disciplina, pa čez vikend preveč alkohola, posledično tud kalorij in pol med tednom glih popravim škodo, ki sem jo čez vikend naredu

Ko se pri dieti pregrešiš zajebeš telo za 4 dni ,da spet pride v optimalo .

Ko se ga enkrat orenk napiješ si se zaj. za 14 dni , zato ti pa ostajajo kg.......čez teden priden , čez vikend vse z ritjo podreš .:P

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!