Skoči na vsebino

Hujšanje


gattolina

Priporočene objave

V glavnem, da se zgubljat kile brez problema. Ali samokontrola ali pa več miganja pač po želji. Na diete pa ostale bedarije pa bolj malo dam.

Zdaj pozimi je neka resna rekreacija malo otežena. Vse ostalo pa gre. Čeprav tudi dieta ni napačna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, da se zgubljat kile brez problema. Ali samokontrola ali pa več miganja pač po želji. Na diete pa ostale bedarije pa bolj malo dam.

Jaz sem jih z ustrezno dieto zgubil že kakih 200 ali več... Je pa res, da sem v obdobjih bakanalij drastično povečeval svoj indeks telesne teže...

Na koncu se vse pogliha (ashes to ashes - razen, če te celega dajo v poslednjo paco)...

Kar sem sam ugotovil doslej, so seveda že milijonkrat slišana dejstva:

- Zajtrk je najpomembnejši obrok v dnevu in je lahko tudi dokaj prostaški (to so nam že v vrtcu razlagali).

- Tudi kosilo je pomembno, a naj bo kakovostno, da bomo lahko normalno funkcionirali (fizikalcem žgance in meso, intelektualcem lahke obroke s pravilno sestavo, da se ne razvlečejo čez stol).

- Večerja je pa delikatna stvar, potrebna le za pecanje bejb na kulinarične trnke.

Ker mi je delovnik pogosto narekoval cel dan divjanja in bezljanja in sem makarone, njke, mknagece, pice, kitajsko, dunajce in sendviče s preobilico sira in tabaska, girose, kebabe, horse, hambureke in podobne vulgarnosti pogosto žrl po 19. uri, sem pred nekaj leti uspešno povečal svoj fizični ego s skromnih 85 na 142 kg. Zdaj plutam nekje okoli 120, lani sem v času bolovanja z embolijami in zdroblenim gležnjem kljub stalnemu ležanju izgubil še kakih 7 kg, čeprav sumim, da je kopnelo samo mišičevje, ne pa tudi (d)vojne zaloge špeha.

Takrat sem konzumiral za zajtrke kosmiče ali danone topfencreme stracciatella, čez dan pa skromne obroke z nekaj beljakovinami in OH, običajno pa zelo malo maščob, pil predvsem čaje in cedevito ali kar navadno vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi si vzel za cilj recimo, da se te da nekam na naslovnico v roku 6-8 mesecev? ;)

S tem, da bi morala biti Nagaya obvezno moja asistentka, ker verjamem, da imaš mnogo prehude momente slabosti, da bi ti lahko verjel. :evilgrin:

Jaz sem jih z ustrezno dieto zgubil že kakih 200 ali več... Je pa res, da sem v obdobjih bakanalij drastično povečeval svoj indeks telesne teže...

Na koncu se vse pogliha (ashes to ashes - razen, če te celega dajo v poslednjo paco)...

Kar sem sam ugotovil doslej, so seveda že milijonkrat slišana dejstva:

- Zajtrk je najpomembnejši obrok v dnevu in je lahko tudi dokaj prostaški (to so nam že v vrtcu razlagali).

- Tudi kosilo je pomembno, a naj bo kakovostno, da bomo lahko normalno funkcionirali (fizikalcem žgance in meso, intelektualcem lahke obroke s pravilno sestavo, da se ne razvlečejo čez stol).

- Večerja je pa delikatna stvar, potrebna le za pecanje bejb na kulinarične trnke.

Ker mi je delovnik pogosto narekoval cel dan divjanja in bezljanja in sem makarone, njke, mknagece, pice, kitajsko, dunajce in sendviče s preobilico sira in tabaska, girose, kebabe, horse, hambureke in podobne vulgarnosti pogosto žrl po 19. uri, sem pred nekaj leti uspešno povečal svoj fizični ego s skromnih 85 na 142 kg. Zdaj plutam nekje okoli 120, lani sem v času bolovanja z embolijami in zdroblenim gležnjem kljub stalnemu ležanju izgubil še kakih 7 kg, čeprav sumim, da je kopnelo samo mišičevje, ne pa tudi (d)vojne zaloge špeha.

Takrat sem konzumiral za zajtrke kosmiče ali danone topfencreme stracciatella, čez dan pa skromne obroke z nekaj beljakovinami in OH, običajno pa zelo malo maščob, pil predvsem čaje in cedevito ali kar navadno vodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanje ogljikovih hidratov in beljakovin ubija. Če k temu dodamo še sladkor (mehurčkaste pijače, kava, čokolade...), dobimo kalorijsko bombo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mešanje ogljikovih hidratov in beljakovin ubija. Če k temu dodamo še sladkor (mehurčkaste pijače, kava, čokolade...), dobimo kalorijsko bombo.

To je neumnost.

Zakaj ubija?

Tako kot npr. divji kostanj, ko pade z drevesa - načeloma lahko ubija. Lahko ga tudi z npr. mega fračo zalučaš nekomu v zatilje in ga ubiješ. Prav tako ubije navadna matica. Ali pa svinčnik globoko v očesu... v glavnem...

Jako dobro je stvar argumentirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je neumnost.

Zakaj ubija?

Tako kot npr. divji kostanj, ko pade z drevesa - načeloma lahko ubija. Lahko ga tudi z npr. mega fračo zalučaš nekomu v zatilje in ga ubiješ. Prav tako ubije navadna matica. Ali pa svinčnik globoko v očesu... v glavnem...

Jako dobro je stvar argumentirati.

Ubije te v prenesenem pomenu. Mešanje teh dveh substanc, namreč človeka redi. Zelo. Tudi če začne jesti mnogo manj kot sicer. Še zmeraj je to kalorijska bomba. Ne pa streljanje kostanjev s fračo. O.K.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokler se v redu počutiš, nč hudga če nekaj kil preveč :grrr

soncy :OK: - ti že kaj pa jaz, pa še tvoji mafini so tako dobri, da grejo kile kar gor

ja, ko boste nehali kaditi boste na dieti skoz tko kot jaz :cry: :cry: :cry: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Nehala kadit, pa še vedno nisem na dieti. Dobla sicer tista 2 kg gor, ki jih dobim vsako zimo, ampak nekateri še vedno trdijo, da sem presuha.

Aja, svojo redno rekreacijo sem si pripeljala v LJ. Spet 3x dnevno pasji sprehodi! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Nehala kadit, pa še vedno nisem na dieti. Dobla sicer tista 2 kg gor, ki jih dobim vsako zimo, ampak nekateri še vedno trdijo, da sem presuha.

Aja, svojo redno rekreacijo sem si pripeljala v LJ. Spet 3x dnevno pasji sprehodi! :OK:

Verjetno pa se ne bašeš do nezavesti 5 x dnevno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Nehala kadit, pa še vedno nisem na dieti. Dobla sicer tista 2 kg gor, ki jih dobim vsako zimo, ampak nekateri še vedno trdijo, da sem presuha.

Aja, svojo redno rekreacijo sem si pripeljala v LJ. Spet 3x dnevno pasji sprehodi! :OK:

Alla ti 2 kili, pa itak veš, da se nikoli ne boš zredila, jih je pa 99 %, ki so se precej zredili, tako, da 1 % ne morem zagovarjati... ;) ;) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grrr

Nehala kadit, pa še vedno nisem na dieti. Dobla sicer tista 2 kg gor, ki jih dobim vsako zimo, ampak nekateri še vedno trdijo, da sem presuha.

Aja, svojo redno rekreacijo sem si pripeljala v LJ. Spet 3x dnevno pasji sprehodi! :OK:

Hvala bogu.......zdej si dost bolj ženski podobna.......... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubije te v prenesenem pomenu. Mešanje teh dveh substanc, namreč človeka redi. Zelo. Tudi če začne jesti mnogo manj kot sicer. Še zmeraj je to kalorijska bomba. Ne pa streljanje kostanjev s fračo. O.K.?

Ok, daj povej ZAKAJ mešanje OH in B redi? Tehtni argumenti.

Recimo, da se oglasijo pri meni vsak teden vsaj trije s podobnim načinom razmišljanja, pa me zanimajo tvoji pogledi.

ZAnimivo tudi, da ljub temu, da "vedo" da to zares ni ok varianta in poizkušajo na druge ločevalne načine izgubiti težo - to nikakor ne gre. Torej mora biti nekje nateg. ;)

In potem mi začnejo verjeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, daj povej ZAKAJ mešanje OH in B redi? Tehtni argumenti.

Recimo, da se oglasijo pri meni vsak teden vsaj trije s podobnim načinom razmišljanja, pa me zanimajo tvoji pogledi.

ZAnimivo tudi, da ljub temu, da "vedo" da to zares ni ok varianta in poizkušajo na druge ločevalne načine izgubiti težo - to nikakor ne gre. Torej mora biti nekje nateg. ;)

In potem mi začnejo verjeti.

Ni natega. Lahko ti povem na svojem primeru. 01.01.2007 sem začel z ločevalno dieto pri 93,4 kg. Danes, 30 dni kasneje, jih je zjutraj tehtnica pokazala 83,8 kg. Ni natega. Je pa sprememba in disciplina. Huda.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni natega. Lahko ti povem na svojem primeru. 01.01.2007 sem začel z ločevalno dieto pri 93,4 kg. Danes, 30 dni kasneje, jih je zjutraj tehtnica pokazala 83,8 kg. Ni natega. Je pa sprememba in disciplina. Huda.

Bravo za rezultat, najprej to.

Pa je bil zares uspeh zaradi ločevanja ali zaradi spremenjenega oz. manjšega vnosa grešnih hranil v telo?

Konkretnih razlogov za ločevanje namreč tole ne podaja, verjamem pa, da je bil rezultat zaradi spremenjenega načina prehranjevanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo za rezultat, najprej to.

Pa je bil zares uspeh zaradi ločevanja ali zaradi spremenjenega oz. manjšega vnosa grešnih hranil v telo?

Konkretnih razlogov za ločevanje namreč tole ne podaja, verjamem pa, da je bil rezultat zaradi spremenjenega načina prehranjevanja.

Ni štos v količini, ampak v spremembi prehranjevalnih navad. Prej mečeš vsa karkoli, zdaj paziš kaj ješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni štos v količini, ampak v spremembi prehranjevalnih navad. Prej mečeš vsa karkoli, zdaj paziš kaj ješ.

Točno to pravim. Ni fora v tem, da ločuješ ogljikove hidrate od beljakovin ampak da ločiš svinjarijo od ustrezne hrane.

Ločevanje ima smisel zaradi prebavnih encimov ampak to je že taka kozmetika, da drugega efekta kot to, da bo gurman, ki bo to zobal v tem zaporedju, manj prdel, ne bo. Efekt ločevanja, ki pa se pokaže, pa je predvsem zaradi tega, kar si sam omenil - ločuješ dejansko crap od dobrega. In ne vrst hranil, čeprav na prvi pogled to tako izgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najraje pa slišim tako lepo argumentirano podano izjavo.

Aja, saj je od tebe - ni da bi bogaboječ Marsovec kaj drugega pričakoval.

Teci Forrest, teci...

ja, od mene :angry: k si sploh ne predstavljam, da bi bili vsi tko nebeško lepi in popolni kot ti. :whistle:

mislim, da bi blo zlo dolgočasno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, od mene :angry: k si sploh ne predstavljam, da bi bili vsi tko nebeško lepi in popolni kot ti. :whistle:

mislim, da bi blo zlo dolgočasno :grim

Jaz tudi ne, dolgčas, ti pravim. Ampak popoln. To pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to pravim. Ni fora v tem, da ločuješ ogljikove hidrate od beljakovin ampak da ločiš svinjarijo od ustrezne hrane.

Ločevanje ima smisel zaradi prebavnih encimov ampak to je že taka kozmetika, da drugega efekta kot to, da bo gurman, ki bo to zobal v tem zaporedju, manj prdel, ne bo. Efekt ločevanja, ki pa se pokaže, pa je predvsem zaradi tega, kar si sam omenil - ločuješ dejansko crap od dobrega. In ne vrst hranil, čeprav na prvi pogled to tako izgleda.

Malo nas nateguje.... :naughty: 10kg v slabem mesecu :lol1: Jaz isto pol majn :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to pravim. Ni fora v tem, da ločuješ ogljikove hidrate od beljakovin ampak da ločiš svinjarijo od ustrezne hrane.

Ločevanje ima smisel zaradi prebavnih encimov ampak to je že taka kozmetika, da drugega efekta kot to, da bo gurman, ki bo to zobal v tem zaporedju, manj prdel, ne bo. Efekt ločevanja, ki pa se pokaže, pa je predvsem zaradi tega, kar si sam omenil - ločuješ dejansko crap od dobrega. In ne vrst hranil, čeprav na prvi pogled to tako izgleda.

Glej! Karkoli praviš je o.k. Jaz ti lahko povem le, da sem počel marsikaj in poiskusil marsikaj. Rezultat je bil dolgoročno ničen. Ta zadeva dela. Zato ni potrebno apriorno stališče kontra. O.K.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej! Karkoli praviš je o.k. Jaz ti lahko povem le, da sem počel marsikaj in poiskusil marsikaj. Rezultat je bil dolgoročno ničen. Ta zadeva dela. Zato ni potrebno apriorno stališče kontra. O.K.?

Meni je popolnoma vseeno kaj si počel v kolikor si našel stvar, ki deluje in si zadovoljen. To je OK. Argumentov, razen "da dela" pa za ločevanje ni - dela pa zaradi drugega ločevanja, kot pa ti misliš in to je vse, kar sem hotel povedati. Glavno je, da je volk skozlan in celiakija kozava.

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, od mene :angry: k si sploh ne predstavljam, da bi bili vsi tko nebeško lepi in popolni kot ti. :whistle:

mislim, da bi blo zlo dolgočasno :grim

Čaki... vsi tut ne morjo bit lepi... eni pač mormo izstopat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšno žalitev mora najmanj štiri unione častit.

Kaj ti bodo 4 vode, raje 4 pire LAŠKE :grrr :grrr :grrr :P :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!