Skoči na vsebino

Motoristi--Radioamaterji


Priporočene objave

S57BVU.

Aktiven sem bil v prvi polovici 90tih.

Najprej sem naredil Matjaževo 2m postajo. Ker me govorna komunikacija ni zanimala, sem nato naredil še Matjažev packet modem, 2400 in 1200 bps. Zanimivo je bilo, da sem lahko sprejemal takratne "maile" tudi na terenu ( npr. v avtomobilu ) na kalkulatorju HP48SX.

Ukvarjal sem se tudi s sprejemom slik iz satelitov Meteosat, Noaa, Meteor, itd.

Takrat je bilo to vesoljsko čudo, danes pa nič posebnega. Komplet opremo imam še vedno, uporabljam pa je že dolgo let ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Veliko ljudi pozablja na to, da ko vsa sodobna telekomunikacijska tehnika odpove, radiamaterstvo se vedno deluje. To se dogaja ponavadi na vojnih obmocjih, ker je cilj vsakega napadalca najprej onesposobit lokalne komunikacije, torej radijske oddajnike, tv oddaj ike, gsm oddajnike, repetitorje...

To se naprimer dogaja sedaj v Siriji, to se je dogajalo npr. V vojni na Hrvaskem in v Bosni. Iz prve roke poznam nekaj radioamaterjev iz Hrvaske, ker so bili najvecji postranski vojni zasluskarji ravno radioamaterji. Dogajalo se je namrec, da zaradi pretrganih telekomunikacijskih vez so vsi izgubili stik z tujino, in potem so se na ta nacin povezovali z svojci po svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz slišal so američani z napravami onemogočili vso radijsko komunikacijo (tudi HAM) v času napadov v Srbiji. Kolikor vem je delovala samo žična.

Z dovolj močnim in širokim oddajnikom zabiješ občutljive sprejemnike in to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Treba je ločit jabolka od hrušk.Eno je uničenje fiksnih/mobilnih centrov vez in repetitorjev,drugo je pa motenje.V prvem primeru bi hamovščina trpela le v primeru skurjenih  VHF/UHF repetitorjev,HF bi tekel dalje.Motenje pa je časovno omejeno,običajno le v teku nekih operacij npr.nekatera bombardiranja ipd.Daljša blokada radio spektra je neugodna tudi za samega nasprotnika,sitno je tudi če prikliče posebne rakete.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

A je to kakšna Ham Limited Edition Harleja ker včasih si dobil zdraven samo radio za muziko in  CB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, FLY pravi:

A je to kakšna Ham Limited Edition Harleja ker včasih si dobil zdraven samo radio za muziko in  CB.

Ne, s CB postajami ja, z amterskimi pa ne. Je pa veliko predelav na to temo, predvsem v USA.

hd-cobra.jpg 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, s56g pravi:

@HD-Dyna a Harleya lahko potjunaš na 7 mega ? ... moram pol kej zamenjat :cool:

73

Če bi imel ketno bi še šlo.... Pr jermenu je pa jeba :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

S56EME

Ne, nisem delal zvez preko lune...

Sem pa s pomočjo tasta, zgradil Matjažev Tnc in paket modem...preko  rs232 smo prišli do 150k Baudov/s..

Parkrat visel z zamrznjenega stolpa na Kokoški, kjer smo menjavali anteno na linku... Pa na pomjanskih Poljanah....

Ja, lepi cajti...

Radioamaterstvo je krivo tudi za "mojo" ženo... no, o tem pa kdaj drugič, v kaki drugi temi ali priliki...

73 vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 let pozneje...
pred 4 minutami, Snečer pravi:

mi velja to tudi za čoln? :)

Včasih je, danes pa ti ne morem zagotoviti.... Pozanimaj se pri tistih, ki organizirajo izpite za voditelje čolnov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!