Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Ko smo že pri prednjih zavorah - a pri vseh original hrustajo, ko zaviraš? Pr mojem so gor original, 33kkm, pa majo še dost mesa, da ne drgne kovina ob disk.

Pa ko močneje zaviram, se sliši kot da bi bile ploščice čist obrabljene in da bi že koviski del ploščic drsal ob disk.

Si slučajno menjal gume? Mogoče kakšna od ploščic ne "leži" popolnoma pravilno v čeljusti. Dobro preglej, lahko da nimaš samo "prisluhov" in je res kaj narobe.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume nisem menjal, pa tudi če zaviraš, zavore primejo zelo dobro. Bom vsekakor snel čez vikend kolo dol, da vidim, kako je z mesom, kako stojijo ploščice itd. Je pa res, da je to moj prvi motor in pač določenih stvari nisem vajen oz. ne vem, kako mora biti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi zaradi tega,predvsem pa mi je bolj vozljiv motor,položaj je bolj naprej z originalnim mi je bil preveč pokonci.Tudi v stoje mi je lažje vozit s širšim krmilom.Sedaj je ko kak supermoto na steroidih:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume nisem menjal, pa tudi če zaviraš, zavore primejo zelo dobro. Bom vsekakor snel čez vikend kolo dol, da vidim, kako je z mesom, kako stojijo ploščice itd. Je pa res, da je to moj prvi motor in pač določenih stvari nisem vajen oz. ne vem, kako mora biti :)

Snami in bodi poziren na barvo ce niso mavricaste (zazgane)

Vseeno pa 33k - priporocam da menjas. Priporoceno pa je da se menja hkrati se zadaj zaradi zavorne porazdelitve

Popravljeno . Popravil juress
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume nisem menjal, pa tudi če zaviraš, zavore primejo zelo dobro. Bom vsekakor snel čez vikend kolo dol, da vidim, kako je z mesom, kako stojijo ploščice itd. Je pa res, da je to moj prvi motor in pač določenih stvari nisem vajen oz. ne vem, kako mora biti :)

Isto je z TSCjem, po pagu po makadamih in kamnih se motor sploh ni premaknil ker je gas ven metal. Tcs na off pa so zacel kamni letat izpod gume :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume nisem menjal, pa tudi če zaviraš, zavore primejo zelo dobro. Bom vsekakor snel čez vikend kolo dol, da vidim, kako je z mesom, kako stojijo ploščice itd. Je pa res, da je to moj prvi motor in pač določenih stvari nisem vajen oz. ne vem, kako mora biti :)

 

Meni se kdaj pa kdaj spomnijo, da bodo kaj pocvilile, kdaj je pa tudi zvok, ki ga opisuješ - kot, da bi bile že na koncu. Ploščice imajo za sabo dobrih 50k km. Glede na debelino mesa pa bodo naredili še par 10k km.

Aja, v 95% pa so tiho kot miške :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo je na štajerskem koncu pooblaščen prodajalec in serviser za Suzuki? Imam eno ponudbo za mojega, pa me nekako vleče strom 1000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svoj čas je to bil Motor-Jet, Maribor. Se mi pa zdi, da imajo sedaj bolj pičlo zalogo. Vsekakor te ne stane veliko, če jih pokličeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko o obrabi ploščic ... Sem jih dal na vpogled kar nekaj (trem) izkušenim motoristom in so vsi pritrdili, da je počasi čas za menjavo .. danes pa ob omembi ploščic in vpogledu le teh na pooblaščenem servisu le zasmahnili z roko, da jih imam še skoraj pol. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ocenjevat? V servisni dokumentaciji na strani 2-23 lepo piše kdaj menjat...

 

"The extent of brake pad wear can be checked by observing the grooved limit on the pad (zareze na ploščicah) . When the wear exceedst the grooved limit, replace the pads with the new ones."

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdaj je čas za menjavo ploščic pa je res najbolj osnovna stvar, ki se jo eno izmed prvih naučiš. Kot ti je Mina povedal, samo poglej zarezo na ploščici.

Če ti bo kaj pomagala slika. Sicer niso montirane, ampak vzameš lučko in boš sigurno dobro videl.

 

http://s291.photobucket.com/user/propforward/media/Triumph/Brake%20pad%20replacement/IMG_1202Medium.jpg.html

 

Motorjet pa odsvetujem. Šlamparija totalna in počasni so. Ne poznam enga, ki bi bil pretirano zadovoljen z njimi, vključno z mano.

Jaz sem jim dal več možnosti in na koncu ena in ista pesem. Za dele so ok, motorja pa jim raje ne zaupaj, če ga imaš rad. :D

Odločitev je tvoja.

 

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za informacijo

 

kdo je potem se sploh pooblascen prodajalec in serviser za suzuki v sloveniji vse?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

lep pozdrav!

 

pred kratkim sem postal tudi jaz ponosen lastnik V stroma. Imam pa eno vprašanje...  med 2500 in 2800 obratih pri "normalnem" pospeševanju sem opazil drugačen zvok motorja ("šrotanje" :P ), čutim tudi vibracije....ve kdo kaj bi lahko bilo narobe?

 

hvala vnaprej za odgovore! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem. Famozna košara sklopke je problem.

Varianta A - menjava za originalno novo;

Varianta B - menjava za modificirano

Varianta C - vožnja z obstoječo na obratih kjer ne "šrota" tolk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

aha...sem tudi jaz to sumil ja....dolgoročno zna kaj škodovat motorju če se ne menja ker menjavam prestave nekje pri takšnih obratih potem vožnja sama pa seveda pri višjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidš zato pa rata problem; prekmalu ga šaltaš ... nasprotno od mišljenja dostih uporabnikov takih in podobnih motornih koles, je še vseeno treba vozit z mal višjimi obrati kot so tej, ki si jih napisal,ker je obraba pri prenizkih obratih občutno večja kot pri "normalnih", kar po mojih izkušnjah s tastarimi DL1000 znese malo nad 3500 rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha....no pol pa bomo probali tak... hvala za nasvet ;)

Da se razumeva, ko je enkrat škoda narjena je narjena, ne bo se v prvotno stanje vrnila košara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem vem, razumem. to sezono še bom počakal, čez zimo pa zamenjal zadevo pa bo ;) res hvala še enkrat za pomoč ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!