Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Kupil pri njih, približuje se številki 30Kkm (orginal je zdržala 42Kkm), ta bo sigurno več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem od nakupa motorja do prodaje čez 4 leta in prevovoženih 30k km, DID-ovo ketno samo dvakrat našpanal. Motor je imel 150 km in ga nisem šparal. Je pa res, da sem imel Scootoiler.

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi jaz sem pred kratkim postal ponosen lastnik Stroma 650, letnik 2009 pa me zanima, če ima kdo kakšno informacijo kje v okolici Škofje Loke je kakšen dober mehanik - po možnosti popoldanec (ne uradni servis), da ga malo pogleda, če je z motorjem vse ok, mogoče zamenja ojle in kar je pač potrebno...

 

Hvala za informacije in obilo užitkov v vožnji v teh vročuh dneh  :mellow:  .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč najboljši mehanik je tip iz Velike Gorice (Zagreb). Ukvarja se samo z Vstromi.

Ja, za njega že vem. Zanima me samo, če je slučajno kdo bližje. Nimam drugače nobenih težav z motorjem, samo nekoga bi rabil, da pogleda če motor laufa tako kot mora...

 

Vseeno hvala za info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi jaz sem pred kratkim postal ponosen lastnik Stroma 650, letnik 2009 pa me zanima, če ima kdo kakšno informacijo kje v okolici Škofje Loke je kakšen dober mehanik - po možnosti popoldanec (ne uradni servis), da ga malo pogleda, če je z motorjem vse ok, mogoče zamenja ojle in kar je pač potrebno...

 

Hvala za informacije in obilo užitkov v vožnji v teh vročuh dneh  :mellow:  .

  :yea1: Zakaj pa ne uradni servis?

Ko je moj predzadnji  V strom preživel garancijsko obdobje, sem se pozanimal pri znancu, neuradnemu mehaniku, koliko bi računal za servis.

Njegova cena je bila ista kot :yea1: pri uradnem serviserju ( Panigaz Kranj), vendar ne bi vgradil original filtrov ( olje in zrak), ne bi izdal računa, ko bi mu pripeljal motor, bi moral čakati dva dni!....

Za servis v Kranju pri Panigazu pokličem en dan ali dva prej, se dogovorim za uro, pripeljem motor, počakam dve uri in se odpeljem. S prejšnjim V stromom sem prevozil 126.000km in ga ves čas servisiral v Kranju.Ko sem ga prodal je deloval brezhibno.

Torej, moje izkušnje s tem servisom  so pozitivne. :yea1:  :yea1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z marsikaterim servisom so bile slabe izkušnje, tudi s Panigazom v preteklosti. Pač, mehaniki pridejo in gredo, poleti pride še kak pripravnik in se 'uči' na tvojem motorju ipd. Zato sem motor izven garancije šravfal pod kozolcem in ga vozil vse do Hrvaške, ker sem tam točno vedel kdo ga šravfa in kako ga šravfa. Če pa to gre z računom in garancijo na delo in dele pa toliko bolje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

tudi jaz sem pred kratkim postal ponosen lastnik Stroma 650, letnik 2009 pa me zanima, če ima kdo kakšno informacijo kje v okolici Škofje Loke je kakšen dober mehanik - po možnosti popoldanec (ne uradni servis), da ga malo pogleda, če je z motorjem vse ok, mogoče zamenja ojle in kar je pač potrebno...

 

Hvala za informacije in obilo užitkov v vožnji v teh vročuh dneh  :mellow:  .

 

V Sori maš Čarmana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno težavico, ki bi lahko postala težava. Včeraj sem vozil na hlape, potem pa še povrh vsega zapeljal v luknjo polno puščavskega peska in se zložil. Danes sem opazil, da bencinska pumpa tuli. Tuli predvsem med vožnjo, ko zaštartam motor in stojim na mestu, je zvok normalen. Zdaj zvečer, ko se je shladilo, se mi tudi zdi, da ne tuli več toliko. Čez dan sem naredil cca 800 km, večkrat tankal, pa ni pomagalo nič. Do doma imam še kakšnih 3400 km. Bo pumpa zdržala ali naj urgentno iščem drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno težavico, ki bi lahko postala težava. Včeraj sem vozil na hlape, potem pa še povrh vsega zapeljal v luknjo polno puščavskega peska in se zložil. Danes sem opazil, da bencinska pumpa tuli. Tuli predvsem med vožnjo, ko zaštartam motor in stojim na mestu, je zvok normalen. Zdaj zvečer, ko se je shladilo, se mi tudi zdi, da ne tuli več toliko. Čez dan sem naredil cca 800 km, večkrat tankal, pa ni pomagalo nič. Do doma imam še kakšnih 3400 km. Bo pumpa zdržala ali naj urgentno iščem drugo?

Ko je pri mojem SV1000 začela tulit, se je relativno hitro poslabšalo delovanje. To sicer ni bila 'dokončna odpoved', ampak pumpa, ko se je segrela, pač ni več dala dovolj goriva, da bi lahko motor delal s polno močjo - pri polno odprtem plinu in višjih vrtljajih (nad cca. 6000) je začel cukat.

 

Z malim gasom in nižjimi vrtljaji se je še vedno dalo peljat - ne vem pa, kako dolgo bi to držalo, ker sem pumpo seveda hitro zamenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!

Če se spomniš mojih zapisov sem takšne probleme na poti imel tudi jaz. Vzrok za takšne simptome kot jih opisuješ je nizek nivo goriva, "kontaminirano" gorivo kot voda, smeti itd. Svoje je dodal še nesrečni "prekuc".

Samo črpalko očitno ne bo problem dobit je pa večji problem, če si na tesnem s časom in še na poti.

 

A bo zdržala a ne bo zdržala, je pa tombola. Upam, da bo in ne boš imel pokvarjenega potovanja zaradi tako banalne napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil 650 ccm V-Strom dovolj za dve osebi ter tri kovcke? Moja teza okoli 100kg + sopotnica 55 kg + oprema (?) kg. Za dnevne/vikend voznje in poleti npr. do Manarole (Italija); kar znasa cca. 600 km v eno smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil 650 ccm V-Strom dovolj za dve osebi ter tri kovcke? Moja teza okoli 100kg + sopotnica 55 kg + oprema (?) kg. Za dnevne/vikend voznje in poleti npr. do Manarole (Italija); kar znasa cca. 600 km v eno smer.

 

Za občasno potovanje polno naložen v dvoje in večinoma solo vožnje pri redko katerem motorju dobiš za vložen denar toliko kot pri malem stromu. Še toliko več, če je novejši model.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil 650 ccm V-Strom dovolj za dve osebi ter tri kovcke? Moja teza okoli 100kg + sopotnica 55 kg + oprema (?) kg. Za dnevne/vikend voznje in poleti npr. do Manarole (Italija); kar znasa cca. 600 km v eno smer.

 

Naredil pred 2 tednoma cca. 1500km polno naložen (3 kovčki + tank torba) in v dvoje brez težav. Že res da takrat ni več ravno raketa :) ampak v dvoje in tako naložen pomoje tako ali tako nimaš kaj divjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil 650 ccm V-Strom dovolj za dve osebi ter tri kovcke? Moja teza okoli 100kg + sopotnica 55 kg + oprema (?) kg. Za dnevne/vikend voznje in poleti npr. do Manarole (Italija); kar znasa cca. 600 km v eno smer.

Brez problema.

Priporočam, zamenjavo sprednjega zobnika za zob manj.

Motor lažje doseže vrtljaje in je bolj odziven - izgubiš pa končno hitrost za par kilometrov.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bil 650 ccm V-Strom dovolj za dve osebi ter tri kovcke? Moja teza okoli 100kg + sopotnica 55 kg + oprema (?) kg. Za dnevne/vikend voznje in poleti npr. do Manarole (Italija); kar znasa cca. 600 km v eno smer.

Naredil zelo veliko takih voženj brez problema s prejšnjim DL650 prve generacije s celo dodatno robo na zadnjem kufru (mi2 sva 80+55kg), a sem pogrešal malo moči v alpah (klančkih) na izvozu - pospešku iz ovinka, problem je rešil GPR auspuh, tovarniški auspuh malo duši (kot vsak) in ima celo 18kg s cevmi....

 

Minus pa je da se dere sopotnici na ušesa :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, da sporočim še tukaj... težave z bencinsko pumpo sem rešil že v Astrahanu. Snel sem rezervar, vzel fen pumpo in jo vzel narazen. Grobi filter sem lepo očistil, tistega notranjega pa sem "prepihal" s čistim bencinom, ki sem ga kontra vbrizgaval z majhno pumpico. Po čistilni seansi je motor brez kakršnihkoli odvečnih zvokov pripeljal tistih par tisoč kilometrov do doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, da sporočim še tukaj... težave z bencinsko pumpo sem rešil že v Astrahanu. Snel sem rezervar, vzel fen pumpo in jo vzel narazen. Grobi filter sem lepo očistil, tistega notranjega pa sem "prepihal" s čistim bencinom, ki sem ga kontra vbrizgaval z majhno pumpico. Po čistilni seansi je motor brez kakršnihkoli odvečnih zvokov pripeljal tistih par tisoč kilometrov do doma.

Pa dej ne bit skrt, objavi kako slikco polno osedlanga in od ceste umazanga stroma, ob tabli ki je ne bom znal prebrat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še pojasnilo...na poti sem imel nesrečo - padec na makadamu usred ničesa. S kombijem 6 ur vožnje do mesta, kjer smo polomljene plastike in žaromete zamenjali z yamahinimi, da je bil motor vozen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!