Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Dovolj. 

Verjetno si boš počasi želel tudi kaj močnejšega. Ampak enako velja tudi za tisočaka. Stopnjevanje pa za denarnico ni ravno zdravo. Gre, gre,.. 

Spredaj daj zob manj pa gre kot tisočak :lol1:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wakasaki, vsak bo svojega kojna hvalu, ane?

Moj kojn ma 650, tud AC, sopotnica (1/3 fur) pa polni kufri se najdejo na njem, pa ne pogrešam 1000tke. Razen kadar grem polno otovorjen (se prav oba + robe za dva tedna kampirat) prehitevat šleperja, to pa tko al tko ni velikokrat. 

Kako se 1000tka obnese dnevno v jutranji pa popoldanski konici za na šiht nebi vedel, z mojim se komot gužvam. 

Za kaj ga češ met, viken fure po sončku a mal bolj vsak dan delovno živinče?

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Wakasaki said:

ni kaj moram vprašati.

Prebiram temo in vidim, da nekateri slavite 650 spet drugi 1000

Kaj menite je 650 dovolj ali raje razmišljam o 1000.

Vozim se sam, avtoceste skoraj nič, od kufrov edin topcase ....

Pa še to a sta po dimenzijah enaka, al je 1000 večji.

Sam se 185cm 93kg...

Hvala za odgvore

Jaz imam 100+ kg in moja cca. 55 kg + zadnji kufer, kjer je cca. 10 kg zeleznine/varoval za priklenjanje in dejansko ni nobenih tezav. Ne vem komu ni dovolj 70 konjev pri "220" kilah masine (avto ima lahko pri enaki moci 900+ kg). Zadnji kufer je najvecji (Maxia 3) 55 literski in stranska tudi tavelka 41-44 litrov + tank torba in imava namen iti konec meseca za nekaj dni z njim v tujino. Naceloma v kaksen daljsi klanec primanjkuje moci, ampak vse to je relativno in precej subjektivno, saj to nikakor ne pomeni, da se ti bo motor ustavil. Prestavis v nizjo in dodas nekaj gasa...

Ker vidim, da si iz LJ, si ga lahko ob priliki ogledas (DL650 ABS, prejsnji model, ne 2012+). Ko sem se sam zanimal za razlicne modele, sem opazil, da niso vsi enaki (se npr. razlikujejo par cm v visini sedeza).

 

Popravljeno . Popravil Slow
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Wakasaki pravi:

ni kaj moram vprašati.

Prebiram temo in vidim, da nekateri slavite 650 spet drugi 1000

Kaj menite je 650 dovolj ali raje razmišljam o 1000.

Vozim se sam, avtoceste skoraj nič, od kufrov edin topcase ....

Pa še to a sta po dimenzijah enaka, al je 1000 večji.

Sam se 185cm 93kg...

Hvala za odgvore

Tiste velike slavijo tisti z majhnimi. :jezik:

Mogoče bi pomagalo, če bi napisal, kateri model te zanima. Pri starih modelih je tako, da je razlika v agregatu in višini sedeža, kjer je 1000 kubičen 1 cm višji. Oba nova modela sta pa že na oko popolnoma drugačna. Stari in novi model s 650 kubiki se peljeta popolnoma enako. 

Lahko ti napišem, da je 650 kubikov povsem dovolj. Nekateri se ne bodo strinjali, ampak meni je dovolj 650 kubikov (beri prvi stavek). V kolikor razmišljaš racionalno, potem moraš vedeti, da je močnejši dražji pri registraciji in ima večjo porabo. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1000 kubičen ima tudi boljše vzmetenje spredaj. Sicer je meni s sopotnico in prtljago 650 več ali manj dovolj. Redkokdaj pogrešam tiste dodatne konje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki vozite s sabo sopotnice, ki so višje. Mali štrom ima precej več prostora za sovoznika/co. Merjeno od tačke do tačke preko sedeža je razlike za 10 cm. Pozna se pri pokrčenosti kolen.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Za vse tiste, ki vozite s sabo sopotnice, ki so višje. Mali štrom ima precej več prostora za sovoznika/co. Merjeno od tačke do tačke preko sedeža je razlike za 10 cm. Pozna se pri pokrčenosti kolen.

Scarabeo

Hvala za info, ampak jaz pravim takole: motor je enosledno vozilo za eno osebo, draga če bo hotela zraven se bo morala peljat na svojem. ;) Ravno zato sem ji za roj. dan kupil Hondo NC700XA (objavlena prvič v rubriki vtisi is dnevnih voženj).

pred 21 urami, Wakasaki pravi:

ni kaj moram vprašati.

Prebiram temo in vidim, da nekateri slavite 650 spet drugi 1000

Kaj menite je 650 dovolj ali raje razmišljam o 1000.

Vozim se sam, avtoceste skoraj nič, od kufrov edin topcase ....

Pa še to a sta po dimenzijah enaka, al je 1000 večji.

Sam se 185cm 93kg...

Hvala za odgvore

Wakasaki, sam se celo par centi višji od tebe, tudi težji sem par kil , ampak res par kil, da ne bo kdo mislil, da jih imam 150 ali 200. imam vse tri kufre in se vozim sam, Vštromček je pa 650-tka.

Naj ti omenim, da sem z njim brez težav polno naložen prevozil najbolj strm prelaz na celotnem področju Alp, ki na nekaterih mestih naklon meri neverjetnih 32% ! 

Pravim na splošno, da ne bo kdo užaljen ..... kaj ste vsi "obsedeni" z temi konji (KS).
Če vas skrbijo konji naj vam omenim, da proizvajalec nikjer ne omenja, kje se lahko vozite in po kakšnih prelazih. Okvir, katerih se morate držat za varno vožnjo je, obremernitev motorja. Za kvalitetno in normalno vožnjo naj nebi presegel 420kg skupne teže. Če je to vse v mejah, potem po nepotrebnem težite k večji konjski moči. To je moje mnenje, vsak se pa sam odloča, kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1. 4. 2016 at 9:55 PM, joshi said:

Poglej kdo je zastopnik za MRA pri nas (v Drešinji vasi ima trgovino in začne se na P). Ima na zalogi, cena okoli 55 EUR.

On 1. 4. 2016 at 11:35 PM, Slow said:

Na njihovi spletni strani ne najdem.

Pa ni ravno fer, glede na to, da so me pri TC zapisali in me obvestijo, ko dobijo. Je pa res, da niti priblizno niso vedeli, kdaj bodo dobili/imeli... Sem jih vprasal "cez dva tedna, tri tedne, bo do konca naslednjega meseca itd?" in niso vedeli. Sem upal, da bom imel do naslednjega tedna, ko dam motor na servis, da bi mi se to uredili, ker ne bom sam vrtal. :)

Eh, nic ne poklicejo s TC-ja... sem jih poklical in se vedno ne vedo, kdaj naj bi ga dobili... Nima smisla, da bi jih cakal oz. jim sploh zaupal, da v resnici nabavijo. Bo prej konec sezone. :dry:

 

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

650 je vrh glave dovolj, tudi polno otovorjen povsod. Je pa premalo, za aktivna prehitevanja (v dvoje in otovorjen), ko je velika gneča na cesti in rabiš v sekundi zleteti mimo šleperja. ampak v tem primeru, pač greš zadaj, če si pa "težke roke" je pa velik večje tveganje kot na tisočaku. Je pa premetavanje načeloma lažje manjših mašin po zaprtih ovinkih in tudi bolj vareno zaradi enakomernih pospeškov.

Še ena zadeva v prid tisočakom:

aqgregati so večji in praviloma naj bi naredili več km, (več mase, manj se iztroši), ter praviloma več opreme in boljše komponente, žal pa zato dražji po osnovni ceni. 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

650 je vrh glave dovolj, tudi polno otovorjen povsod. Je pa premalo, za aktivna prehitevanja (v dvoje in otovorjen), ko je velika gneča na cesti in rabiš v sekundi zleteti mimo šleperja. ampak v tem primeru, pač greš zadaj, če si pa "težke roke" je pa velik večje tveganje kot na tisočaku. Je pa premetavanje načeloma lažje manjših mašin po zaprtih ovinkih in tudi bolj vareno zaradi enakomernih pospeškov.

Še ena zadeva v prid tisočakom:

aqgregati so večji in praviloma naj bi naredili več km, (več mase, manj se iztroši), ter praviloma več opreme in boljše komponente, žal pa zato dražji po osnovni ceni. 

 

 

Ko je gneča, se ne prehiteva. Varnost je na prvem mestu. 

Preveri za stari model, če je res tako. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Borutt pravi:

Ko je gneča, se ne prehiteva. Varnost je na prvem mestu. 

Preveri za stari model, če je res tako. 

Zakaj ne? Zakon dovoljuje mar ne, če je črtkana črta. Sem mel 600taka. Fantastika za solo vožnjo, bolj agilen po zaprtih ovinkih, proti Idriji si z jurja dosti težje lepo vozil kot z 600. 

Kalkulacija se malce podere v dvoje in z vsemi kufri. Kolikokrat si bil max naložen na tvojem? Jaz sem prevozil tako tisoče kilometrov in takrat sta me motili dve stvari:

1. pretiranjo zibanje in nemožnost polna nastavitev vzmetenja, se pravi slabša varnost, pri 1000ccm sem imel popolno vzmetenje, ki sem ga lahko prilagodil teži.

2. in pa prehitevanje polno nakrcan. Z 1000ccm je bilo dovolj ena dol ali pa tut to ne in že sem normalno šel mimo šleparja, pri 600ccm pa dve dol ali celo tri, pa še je šlo postopoma mimo. Torej sem si moral podaljšati pot za prehitevanje.

Ampak to velja za v dvoje z max težo, kot sem rekel solo ni nobene opazne razlike. 

Kar pa se tiče večjega agregata, sem napisal praviloma besedico...v stroma ne poznam (ampak dvomo da se tok razlikuje od drugih japoncev), vem pa da kamion naredi več km kot avto, predvsem zaradi mase motorja, kubikov....fizika.

Ne razumi napak, debatiram o razlikah, ne navijam niti za enega niti drugega, naj ti pa povem, da jurja ni tak bav bav kot misliš. Poleg tega pa 600 ali tisoč, oba letita preko 200 in z obemi se lahko pri 50 zakantaš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, DAMI34 pravi:

Zakaj ne? Zakon dovoljuje mar ne, če je črtkana črta. Sem mel 600taka. Fantastika za solo vožnjo, bolj agilen po zaprtih ovinkih, proti Idriji si z jurja dosti težje lepo vozil kot z 600. 

Kalkulacija se malce podere v dvoje in z vsemi kufri. Kolikokrat si bil max naložen na tvojem? Jaz sem prevozil tako tisoče kilometrov in takrat sta me motili dve stvari:

1. pretiranjo zibanje in nemožnost polna nastavitev vzmetenja, se pravi slabša varnost, pri 1000ccm sem imel popolno vzmetenje, ki sem ga lahko prilagodil teži.

2. in pa prehitevanje polno nakrcan. Z 1000ccm je bilo dovolj ena dol ali pa tut to ne in že sem normalno šel mimo šleparja, pri 600ccm pa dve dol ali celo tri, pa še je šlo postopoma mimo. Torej sem si moral podaljšati pot za prehitevanje.

Ampak to velja za v dvoje z max težo, kot sem rekel solo ni nobene opazne razlike. 

Kar pa se tiče večjega agregata, sem napisal praviloma besedico...v stroma ne poznam (ampak dvomo da se tok razlikuje od drugih japoncev), vem pa da kamion naredi več km kot avto, predvsem zaradi mase motorja, kubikov....fizika.

Ne razumi napak, debatiram o razlikah, ne navijam niti za enega niti drugega, naj ti pa povem, da jurja ni tak bav bav kot misliš. Poleg tega pa 600 ali tisoč, oba letita preko 200 in z obemi se lahko pri 50 zakantaš.

Pri vožnji v dvoje odgovarjaš še za eno življenje. Rad tvegaš življenje nekoga ljubljenega zaradi enega prehitevanja ? 

Polno naložen motor zahteva nekoliko drugačno vožnjo. V nasprotnem primeru bi dirkači imeli sopotnika in kovčke. Ta slabša varnost v dvoje je zaradi večje mase in posledično bolj obremenjenega vzmetenja in vsega ostalega. In tudi nastavljivo vzmetenje ne odpravi dodatne mase, ampak se ta dodatna masa še vedno nahaja na motorju in ga ziba, ga težje ustavlja, mu poslabša pospeške, ga ovira v ovinku, ... 

Primerjaš Yamaho 600 s Kawasakijem 1000 ? 

Tovornjak je dizel in nekaj popolnima drugačnega, zaradi česar ga ne moreš primerjati z avtom. Primerjamo V-Stroma 650 in 1000, kjer je skoraj vse na strani malega. Je pa vsekakor bolj čutiti dodatno maso na šibkejšem motorju, kot pa na močnejšem. 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polno naložen ali pa samo z lepše pol zadaj :004 itak vozim(š) lagano turistički, se pravi da mi ni treba kuj na juriš prehitevat vsazga šleperja. Mal počakaš za njim pa si sproti ogledaš okolico kjer se sploh voziš.Tko mi je ratalo videt tudi un aeroplan ob cesti proti Velikim Laščam (moram enkrat slikat tistega hudiča tam :cool: ). (Kolk vas sploh ve da je tam?) Ko je pa placa lepo dost za varno in tekoče prehitet greš pa mimo.

Ko si gor sam pa ni takega problema, živinče skoči, tako da si hitro mimo tudi brez vletavanja v drek in posiljevanja drugih da se ti morajo umikat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil 650 in 1000Stroma  in ker ravno debatirate bi veliko rajši imel malega, ker kot ste že omenili so vsi + na njegovi strani,no skoraj vsi ....ko sem iz GS zamenjal na Strom 1000 sem mislil da sem na karjoli(se opravičujem vsem prizadetim,tako sem občutil) 

Manjši Strom pa je vodljiv ,lepo pada po ovinkih in ima egregat ki mi je zelo všeč ,daš v 6 prestavo in kruzaš po Jadranki :)

Se pa strinjam da mu polno naloženemu po vsej vrjetnosti pač manjka par konjičev , pa še to je  moja deformacija, ker sem večinoma na 1200kubikov  navajen .

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naceloma Stroma tudi ne kupujejo "divjaki" ali coperisti itd... Vsaj zdi se mi, da ze pri izbiri motorja pred nakupom, bolj ali manj vemo oz. ciljamo na to, kaksna bo nasa voznja. Jasno, nekomu bo (kao) premalo 200 konjev, spet drugemu bo vec kot dovolj 70 konjev. Stroma najbrz ne kupujemo za divjanje, saj ima veliko karakteristik, ki niso namenjene temu. Vseeno to ne pomeni, da ne moremo 160 km/h. Jaz sem nad pospeski svojega Stroma navdusen. Je pa res, da verjetno ne bi bil, ce bi prej npr. vozil 10 let 150 konjskega cestaka. Se vedno lahko precej hitreje prehitim karkoli na cesti, kot pa z novejsim avtom srednje cenovnega razreda (novi Megane 1.6). In to mi povsem zadostuje. Skratka, vsak sam zase ve, kaksne ima zelje in preference in se na podlagi tega odloca pri nakupu.

Ceprav se tudi sam ne bi branil kaksnih 10 konjev vec. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Pri vožnji v dvoje odgovarjaš še za eno življenje. Rad tvegaš življenje nekoga ljubljenega zaradi enega prehitevanja ? 

Polno naložen motor zahteva nekoliko drugačno vožnjo. V nasprotnem primeru bi dirkači imeli sopotnika in kovčke. Ta slabša varnost v dvoje je zaradi večje mase in posledično bolj obremenjenega vzmetenja in vsega ostalega. In tudi nastavljivo vzmetenje ne odpravi dodatne mase, ampak se ta dodatna masa še vedno nahaja na motorju in ga ziba, ga težje ustavlja, mu poslabša pospeške, ga ovira v ovinku, ... 

 

Vsako prehitevanje in vsaka vožnja je tveganje. Kot si ugotovil, je dodatna teža problem tako pri prehitevanju in ustavljanju, ter ciklistiki. 

Delna rešitev problema, močnejši agregat, močnejše zavore, močnejše podvozje. Kter to ma, pa mi je že čisto vseeno.

Kot sem napisal, ne navijam niti za enega niti za drugega. Vsak ima svoje prednosti in slabosti v primerjavi z drugim, ker če tega ne bi bilo, bi se prodajal samo en model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 4. 2016 at 6:00, Kmet2 pravi:

Ko ga tankaš ga daj na centralno stojalo :D 

... če ga imaš, je to superca :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne vem no, vsi se obremenjujete z temi prehitevanji, pa če bo motor potegnil ali ne. Mislim ... bulšit!

S sopotnico zadaj in polno naložen greš na potovanje in takrat imaš čas in ni potrebe po eksremnem dirkanju in prehitevanju. Kot je omenil že kmet ... vržeš v največjo in lepo kruzuaš, uživaš .... živiš življenje.
Tudi Borutt je omenil  ... zakaj bi zaradi svoje nestrpnosti ogrozil življenje boljše polovice? Ima smisel eno nepazljivo prehitevanje?

Nočem ispast zdaj, da nekaj moraliziram, ampak tako je. Preberite si stavek na spodnji sliki ......

23082220.jpg

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DL650 pravi:


Tudi Borutt je omenil  ... zakaj bi zaradi svoje nestrpnosti ogrozil življenje boljše polovice? Ima smisel eno nepazljivo prehitevanje?
 

Kdo je govoril o nespametnem ,ali nepazljivem prehitevanju?

Zarad mene lahko za traktorjem voziš od Ljubljane do Maribora, nihče pa me ne bo prepričal, da je daljši čas, ki ga uporabiš za prehitevanje boljši od krajšega časa. In dokler se solo voziš je ta razlika izredno mala med velikim in malim štromom, se pa ful poveča ko si maximalno naložen.

Vedno se lahko kaj na cesti zgodi, zato je vedno bolje, da si čimmanj časa na prehitevalnem pasu. Simpl.

 

Pa upam, da se bo kak lastnik jurja štroma oglasu, pa dal kako svoje lastno mnenje.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da ma vecji motor boljse komponente, ampak tudi 650ka Vstrom je dober motorcek in tudi dovolj za v dvoje polno nalozen(ce nista oba 100kg+).

Pac ni raketa, je pa super za kruzat :) 

Ce si solo pa tak ni problema, je 650ka tudi dovolj hitra za vecino podvigov, pa se poraba je smesna :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, DAMI34 pravi:

Je pa premalo, za aktivna prehitevanja (v dvoje in otovorjen), ko je velika gneča na cesti in rabiš v sekundi zleteti mimo šleperja. ampak v tem primeru, pač greš zadaj, če si pa "težke roke" je pa velik večje tveganje kot na tisočaku. 

Kdo je govoril o nespametnem ,ali nepazljivem prehitevanju?

Zarad mene lahko za traktorjem voziš od Ljubljane do Maribora, nihče pa me ne bo prepričal, da je daljši čas, ki ga uporabiš za prehitevanje boljši od krajšega časa. In dokler se solo voziš je ta razlika izredno mala med velikim in malim štromom, se pa ful poveča ko si maximalno naložen.

Vedno se lahko kaj na cesti zgodi, zato je vedno bolje, da si čimmanj časa na prehitevalnem pasu. Simpl.

 

Pa upam, da se bo kak lastnik jurja štroma oglasu, pa dal kako svoje lastno mnenje.

Tukaj si pisal o nespametnem in nepazljivem prehitevanju. Ko je velika gneča na cesti resnično ni treba takoj prehiteti nekoga pred seboj. Verjetno nam je vsem jasno, da velika gneča na cesti ne pomeni varno prehitevanje, pa naj bo to z raketo ali pa s ta malim V-Stromom. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje imam za sedanje (ali bivše) lastnike Suzuki V-Strom 650. Kje v Lj ali bližnji okolici ste imeli dobre izkušnje s servisiranjem tega konjička (morda Elisa Domžale)? Ker ima moja slečena kobilica enak agregat, bodo vaše informacije nadvse dobrodošle. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Borutt pravi:

Tukaj si pisal o nespametnem in nepazljivem prehitevanju. Ko je velika gneča na cesti resnično ni treba takoj prehiteti nekoga pred seboj. Verjetno nam je vsem jasno, da velika gneča na cesti ne pomeni varno prehitevanje, pa naj bo to z raketo ali pa s ta malim V-Stromom. 

lej, dokaži mi  "nespametno". Tudi v veliki gneči se da prehitet. Recimo cesta Plitvice-Karlovac, poleti gneča, pred mano trije šleperji cijazijo 70km/h, pa klanci so predvsem problem ,ko jim hitrost pade. Jaz pa na 600ccm polno otovorjen. Se pokaže prostor za prehitet, pa ne vem če bi šel, ker rabim malce več prostora, ker ne skoči. Evo z jurja grem komot in varno. 2 sekundi (manj porabim z jurja) predstavljata ali bom ali ne bom prehitel.

Če bi v danem primeru šel z 600takom mimo bi bilo pa nespametno, kapišiš.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!