Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred 8 urami, Pepca pravi:

Zdravo, na V-Stromu 650 letnik 2008  imam LeoVince SBK izpuh. Ta motor prodajam in kupujem letnik 2015. Ali kdo ve oz. kam naj vprašam če se ga da namontirat na novi štrom?

Kakšno porabo imajo letniki 2015, na tem je pri normalni vožnji  od 3,5 do 4l, avtocesta pa 5 in več ?

Že zdaj imaš sanjsko porabo. Drugače pa novi štrom kuri okoli pol lita manj, samo ne vem če ti ga bo uspelo spraviti na 3 litre. Malo sem prečekiral, na najinem potepu je poraba od  3.8 do 4.4 povprečno. Prej je bila okoli 4.4 do 5.2 - povprečno. Toliko o porabi novega štroma. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DL650 pravi:

Slow, pa si se kdaj vprašal, če res potrebuješ to zaščito ali jo imaš zgolj za 'šminko'? 

Dvomim, da se vidva s tvojo tako hitro vozita po brezpotjih, da bi ti kamne nametalo po motorju. Zadeva lepo zgleda, ampak je za nas navadne asfaltne voznike brez pomena. Zgolj nepotrebna navlaka. Zdaj pa ljudje opažajo še slabosti le te zaščite, tako, da še dobro, da je nimam in imam zaščito samo na oljnem hladilniku. 

Men je šus plata že večkrat rešila kolektorje,pa se ne vozim po brezpotjih,je dovolj že sopotnik in mal večji kucl pa nasedeš ,če sem sam se to ni zgodilo  nikoli .........ja gor sem dal pa predvsem zaradi šminke...evo priznam !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po pogovoru z mehanikom naj bi zaščita motorja delovala kot spoiler/hladilnik oz. še bolje preusmerjala zrak v predel navitja ... in (Imam Givijevo) in tista potencialno višja stopinja ali tri naj ne bi bile kritične.

Je pa res da sem bil na varni vožnji na Vranskem čez dan, kjer je gaaaasa inu počivanje, še posebej pri bremzanju.

Kje se pa dobijo neoriginali navitja in koliko stanejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 7. 2016 at 20:29, Scarabeo 500 pravi:

@Mina  Se popolnoma strinjam. Dvig temperature za eno ali nekaj stopinj sigurno na dolgi rok načenja izolacijo in počasi preperi. 

Moj motor ne kaže temp. v številkah, še sreča - bi samo na temp. gledal :D.

Scarabeo

To pa ne verjamem, stopinja gor ali dol prav v ničemer ne vplivata. Saj pa ima motor termostat, da "vzdržuje" temperaturo.

Alternator se namreč hladi tudi z oljem iz motorja in to je hlajeno... Sipaj not sintetiko, je boljša glede tega.

Saj pa se s temi motorji vozijo tudi v bolj vročih državah, kjer je 10-20 stopinj več.

Isto se je pisalo za mrežico na hladilniku, morda se res dvigne za kakšno stopinjo, vendar če bi tako oviralo dotok zraka, bi ventilator nonstop letel.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snecer pravi:

To pa ne verjamem, stopinja gor ali dol prav v ničemer ne vplivata. Saj pa ima motor termostat, da "vzdržuje" temperaturo.

Alternator se namreč hladi tudi z oljem iz motorja in to je hlajeno... Sipaj not sintetiko, je boljša glede tega.

Saj pa se s temi motorji vozijo tudi v bolj vročih državah, kjer je 10-20 stopinj več.

Isto se je pisalo za mrežico na hladilniku, morda se res dvigne za kakšno stopinjo, vendar če bi tako oviralo dotok zraka, bi ventilator nonstop letel.

 

 

Se strinjam z napisanim, vendar. Če je motor obremenjen in vožen v vročini je delovna temperatura kar nekaj višja - kritična, kjer se vklaplja ventilator. In če vozi razmeroma veliko v takšnem režimu, pa ni enako kot pa neobremenjen in tekoča vožnja. 

Na kratko motor nasrka v mestih in gorskih predelih sploh če je polno naložen, da kar smrdi od njega :D. S tem se boš pa verjetno lahko strinjal?:D. In tu na dolgi rok trpi stator.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Scarabeo 500 said:

Na kratko motor nasrka v mestih in gorskih predelih sploh če je polno naložen, da kar smrdi od njega

Se je ob tem priporocljivo vmes za par minut ustaviti in ga ugasniti, da se "ogladi", ali je to se slabse? Npr. s polno nalozenim in dva gor na Timmelsjoch? Da se mi tam pokvari, pa res ne bi zelel. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Slow pravi:

Se je ob tem priporocljivo vmes za par minut ustaviti in ga ugasniti, da se "ogladi", ali je to se slabse? Npr. s polno nalozenim in dva gor na Timmelsjoch? Da se mi tam pokvari, pa res ne bi zelel. :D

Ne, samo normalno vozi pa bo,  naj ti takšne stvari ne grenijo potovanja. 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bral sem na forumih, da so imeli težave z mrežico v azijskih državah, pri mestni vožnji, pa še to zaradi napačne montaže (premajhen odmik).

Motor se seveda samodejno zaradi varnosti izklopi.

Ne delat "panike" :) samo vozi.

Glede navlake pa je tako, da se investicija povrne ob prvem neljubem dogodku, poleg tega da je estetsko bistveno lepše. 

pred 25 minutami, Slow pravi:

Se je ob tem priporocljivo vmes za par minut ustaviti in ga ugasniti, da se "ogladi", ali je to se slabse? Npr. s polno nalozenim in dva gor na Timmelsjoch? Da se mi tam pokvari, pa res ne bi zelel. :D

V hribih je itak nižja temperatura :) tak da si zmagal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, JezniPohorc pravi:

Imam isto LeoVince SBK na 2007 letniku in mislim, da ne gre na novejši model... Sicer pa zakaj bi menjaval? Je kak tehten razlog?

Ja, ima 120.000  pa nekako mislim da bo lahko počasi začelo kaj nagajat...do zdaj brez problemov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Belaglava pravi:

Po pogovoru z mehanikom naj bi zaščita motorja delovala kot spoiler/hladilnik oz. še bolje preusmerjala zrak v predel navitja ... in (Imam Givijevo) in tista potencialno višja stopinja ali tri naj ne bi bile kritične.

Je pa res da sem bil na varni vožnji na Vranskem čez dan, kjer je gaaaasa inu počivanje, še posebej pri bremzanju.

Kje se pa dobijo neoriginali navitja in koliko stanejo?

Tule sem kupil jaz . Deluje že 55Kkm, original se je "poslovil" pri 40Kkm. Previtega (original) imam v rezervi.

Kot usmerjevalnik zraka bi zašćitna plošča motorja delovala, če bi bila  pravilno oblikovana, v obliki usmerjevalnika, tako pa je le zaščita vitalnih delov pred mehanskimi poškodbami. Njen stranski učinek je pa dvig temperature motorja.

IR slika razlik v temperaturah (Aprilia) in sicer pri menjavi standardnega regulatorja s serijskim (manjša obremenitev navitja).800px-IR_Lima_Deckel_original_Spannungsregler.jpg

799px-IR_Lima_Deckel_Compu-Fire.jpg

Enako rešujejo zadevo tudi lastniki BMW-jev. Temperatura na katero je odporen zaščitni lak žice navitja je cca 180-200 stopinj C.

Hladilna tekočina hladi samo blok motorja (cilindre) in glavo motorja in posredno vpliva na temperaturo ohišja kjer je alternator vendar minimalno. Olje pa le "prši" po navitju in ni kot bi mislili potopljen v olju.

Takole je pri F650/800 nikjer olja, le par kapljic na podloženem časopisu, ko snameš pokrov na katerem je pritrjeno navitje. (hrustljavo zapečen).

Dsc1.jpg

Menjava povsem enostavna. Odviješ vijake pokrova (paziš na tesnilo v nasprotnem rabiš novega) osviješ še 3 vijake, ki držijo navitje, snameš konektor in nato v obratnem vrstnem redu sestaviš nazaj. Seveda je potrebno preverit tudi regulator (tule je ostal nepeoškodovan).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 800 je enostavno pri boxerju LC pa ne, ker je treba cel motor razstavit. Vsa težava pa je v (poceni) regulatorju napetosti, ki skrbi da je stator (alternatorja) stalno maksimalno obremenjen in posledično vroč. Crkavanje statorja se vedno več pojavlja tudi na LC boxerjih.

Najboljša rešitev, menjava regulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Kmet2 pravi:

Men je šus plata že večkrat rešila kolektorje,pa se ne vozim po brezpotjih,je dovolj že sopotnik in mal večji kucl pa nasedeš ,če sem sam se to ni zgodilo  nikoli ........

Glej, se strinjam, saj se v navedenem primeru  to res lahko zgodi. Jaz se vozim od vsega začetka sam + 3x kovček. Z parimi obrati knofa na motorju seveda,  da ne bo pomote :P, dvignem motor in je stvar rešena.
 

pred 21 urami, Kmet2 pravi:

.ja gor sem dal pa predvsem zaradi šminke...evo priznam !

Pač, jaz zaenkrat nimam potrebe po teh zadevah, je pa res, da lepo zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DL650 pravi:

Z parimi obrati knofa na motorju seveda,   da ne bo pomote :P, dvignem motor in je stvar rešena.

Obračanje gumba za prednapetost vzmeti, motorja nič ne dvigne, amapk samo zmanjša posedanje (sag).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, MiNa said:

Obračanje gumba za prednapetost vzmeti, motorja nič ne dvigne, amapk samo zmanjša posedanje (sag).

 In z tem, ga dvigne... :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, MiNa pravi:

Obračanje gumba za prednapetost vzmeti, motorja nič ne dvigne, amapk samo zmanjša posedanje (sag).

Tukaj se ne morem strinjat s teboj, kjer trdiš, da se motor ne dvigne. Je pa res, da se zmanjša posedanje motorja, kar je seveda logično, saj z vrtenjem gumba stiskamo vzmet in ji omejujemo gibanje - manj "valovanja" .

pred 11 minutami, jvalant pravi:

 In z tem, ga dvigne... :)

Res je!
 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Dvigne" se samo za toliko kolikor je bil prej zaradi manj stisnjene vzmeti poseden.

Manj sag-a brez dodatne in z dodatno obremenitvijo.

BTW: MiNa ma bolj prav  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu se ne more dvigniti, ker če je fedra manj stisnjena, je bolj "mehka" in se torej še bolj posede pri isti teži :)

Če pa fedro stisneš, da je bol trd pa se celo "zniža".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če snameš amortizer ter stiskaš ali popuščaš vzmet je njegova dolžina vedno enaka, ker nanj ne deluje nobena teža (sila). Se pa bolj posede pri enaki teži, če je vzmet manj stisnjena...po kmečki logiki. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in? Saj ravno to želim povedat, da napetost vzmeti ne določa dolžino ali hod amortizerja. Če je stisnjena ali ne ima amortizer enako dolžino in hod. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Snecer said:

čudno da ga moraš skupaj stisnit ko ga montiraš, če je vedno enak, kasj enim dogaja...

Mesas dva pojma. Vzmet in amortizer ni eno in isto, ceprav se ponarodelo rece celi zadevi amortizer. Vzmet AKA fedr in pnemumatski/hidravlicni del amortizer/blazilnik.

PS: pa ne me za izrazoslovje drzat.  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Snecer said:

nič ne mešam pojmov, govorim o fedri

 

Feder se stisne zato, ko se ga namesca na amortizer, ker je kot prvo hod cilindra v amortizerju krajsi od sproscenega fedra.

In kot drugo... ko je namescen mora biti prednapet, drugace bi bingljal med vpetji na amortizerju kot kravji zvonec pri razbremenitvi.

:smoke:

Bo slo?

Popravljeno . Popravil Nearrain
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!