Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

Vzemi dol cel amortizer, prisloni ga na tla in pritisni.

Fedro bo stisnilo, amortrizer bo "krajši". 

Ista zadeva kot s kulico.

Kolešček za fedro (hidravlični) počne isto, namesto ročnega stiskanja s ključek to opravi hidravlika.

Osnova vzmetenja je fedra, ki se stiska ali sprošča, bodisi linearno, bodisi progresivno.

Seveda mi, ki imamo fedro na strani in vidno, to lepo vidimo, vsi ostali pa bi morali občutiti, ko sedete na motor, še bolje ko sede na motor sopotnica, ki fedro še bolj stisne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja in?

vecja kot je prednapetost, manjsi je sag  (manj posede)

Ne razumem kaj hoces povedat.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Snecer said:

tudi jaz te nič ne razumem, očitno je na bmwjih drugače, so še listnate

Torzijske :smoke: 

Ne sledis napredku. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Snecer pravi:

Vzemi dol cel amortizer, prisloni ga na tla in pritisni.

Fedro bo stisnilo, amortrizer bo "krajši". 

Ista zadeva kot s kulico.

Kolešček za fedro (hidravlični) počne isto, namesto ročnega stiskanja s ključek to opravi hidravlika.

Osnova vzmetenja je fedra, ki se stiska ali sprošča, bodisi linearno, bodisi progresivno.

Seveda mi, ki imamo fedro na strani in vidno, to lepo vidimo, vsi ostali pa bi morali občutiti, ko sedete na motor, še bolje ko sede na motor sopotnica, ki fedro še bolj stisne.

 

Eno je, da stiskaš samo vzmet, drugo cel amortizer.

In ne ni isto, s koleščkom stiskaš samo vzmet, ko sedeš na motor se pa se pa posede cel motor z amortizerjem in vzmetjo enako. Ne vem, saj ni to taka znanost. Če amortizer ne bi imel omejen hod, bi se daljšal, ko stisneš vzmet, ker pritiska vzmet z večjo silo na oba konca (večja napetost vzmeti)

to je amortizer                                        to vzmet

de000001030_85.jpgvzmet%20rfz-270x270.jpg

Ko sedeš na motor se stiska cel amortizer in fedra enako, (Fedro bo stisnilo, amortrizer bo "krajši". ) to se vidi na vsakem motorju, ko pa priviješ s koleščkom ali ključem samo vzmet, pa ne bo več (Fedro bo stisnilo, amortrizer bo "krajši". ) bo samo fedro snisnilo, amortizer bo enak :P

Morda bodo enkrat ves ta offtopic pobrisali ali prestavili pod vzmetenje...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer ,ne pisat  več ...........:cool:

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 7. 2016 at 21:36, Nearrain pravi:

"Dvigne" se samo za toliko kolikor je bil prej zaradi manj stisnjene vzmeti poseden.

Manj sag-a brez dodatne in z dodatno obremenitvijo.

BTW: MiNa ma bolj prav  :smoke:

tako ga dvigne, da ko vklopim 2 osebi (ali našraufam z vijakom isti je to qurac) moram stati na prstkih, če je za eno osebo, pa stojim na celem podplatu.

Ob 23. 7. 2016 at 8:18, Cartman pravi:

Topla voda je po navadi v levi strani pipe.

prid v AC medveja...še sedaj ne vem kje je, tuši so mrzli, v pipi na lijaku pa sam vroča voda...upam, da niso isti mojstri fedrov/amortizerjev sestavljali :P

 

Ob 23. 7. 2016 at 9:44, Kmet2 pravi:

Snecer ,ne pisat  več ...........:cool:

jst pa za Snecija držim :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, DAMI34 pravi:

tako ga dvigne, da ko vklopim 2 osebi (ali našraufam z vijakom isti je to qurac) moram stati na prstkih, če je za eno osebo, pa stojim na celem podplatu.

Si mogoče pomislil, da si samo nastavil na trše, zaradi česar se motor manj posede ? Res misliš, da se z vrtenjem vijaka spreminja višina in posledično ciklistika ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Si mogoče pomislil, da si samo nastavil na trše, zaradi česar se motor manj posede ? Res misliš, da se z vrtenjem vijaka spreminja višina in posledično ciklistika ?

a hočeš, da ti posnamem video, kako se mašina dviguje?

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Borutt said:

Si mogoče pomislil, da si samo nastavil na trše, zaradi česar se motor manj posede ? Res misliš, da se z vrtenjem vijaka spreminja višina in posledično ciklistika ?

Cakam, da bojo najdl se kaksen knof za lebdenje poleg "dvigovanja" na svojih mopedih

:smoke: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Nearrain pravi:

Cakam, da bojo najdl se kaksen knof za lebdenje poleg "dvigovanja" na svojih mopedih

:smoke: 

ja pol pa lažem :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

a hočeš, da ti posnamem video, kako se mašina dviguje?

 

 

Bom še drugače napisal, da boš mogoče razumel. Motor ima svojo težo, katera sloni na vzmeteh. In od teh vzmeti je odvisno, koliko se bo motor posedel. Je razumljivo do sedaj ? V primeru mehke vzmeti je posed večji in v primeru trše vzmeti je posed manjši.  Razumljivo ? In v primeru vrtenja gumba na trše se motor manj posede, kar ti razumeš, kot dvigovanje. V resnici je pa stvar v posedanju. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Bom še drugače napisal, da boš mogoče razumel. Motor ima svojo težo, katera sloni na vzmeteh. In od teh vzmeti je odvisno, koliko se bo motor posedel. Je razumljivo do sedaj ? V primeru mehke vzmeti je posed večji in v primeru trše vzmeti je posed manjši.  Razumljivo ? In v primeru vrtenja gumba na trše se motor manj posede, kar ti razumeš, kot dvigovanje. V resnici je pa stvar v posedanju. 

še enkrat, briga mene....kako kaj nastane, dejstvo je da tole kar sem napisal citiram:

tako ga dvigne, da ko vklopim 2 osebi (ali našraufam z vijakom isti je to qurac) moram stati na prstkih, če je za eno osebo, pa stojim na celem podplatu. Za to izjavo stojim in ti lahko dokažem. 

Zakaj bi lagal? Kaj mam od tega????

ko se prednapetost povečuje se moped (sedež) vidno dviga, za vse ostalo me pa boli qurac kaj trdita...dejstvo je da se dviga, ko pridem domov uploudam video.

ps. na Diavelu, sem pa zategnil vzmet, pa ni bil nč višji od tal...swašta bi reku mujo

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

ko se prednapetost povečuje se moped (sedež) vidno dviga, za vse ostalo me pa boli qurac kaj trdita...dejstvo je da se dviga, ko pridem domov uploudam video.

ps. na Diavelu, sem pa zategnil vzmet, pa ni bil nč višji od tal...swašta bi reku mujo

Tale GT ima že cel kup elektronike.:) Da ni to kakšna posebna izvedba vzmetenja?

Quote

As an added bonus, the GT has a system that watches rear ride height and can automatically add spring preload to level the load. It only does this once at startup; it does not dynamically adjust spring preload as you ride.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

52 minutes ago, DAMI34 said:

ja pol pa lažem :P

 

Nic ne lazes... Pojma nimas in pametujes.

In ja, na videu se bo videlo, da se mopedu zadnji konec dviguje. In to Je rezutat tega kar ti Borut ves cas govori.

ESA naredi isto ... Vecji preload vzmeti in motor pod svojo ali skupno tezo manj posede. In s famozno ciklistiko, katero tako pogosto ime hate ima bore malo veze, res zelo malo.

PS: pa brigi se zase 

:smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem sprejal verigo (s pomocjo druge osebe, ki je premikala motor), sem slisal tole pokanje nekje pri zadnji gumi. So mogoce lezaji? In ce so, kaj to pomeni? Bodo odpovedali, bo pokanje cedalje glasneje?

Bi menjal, ampak je sranje, ker imava namen v ponedeljek zjutraj odriniti na turo v tujino s cca. 1500 - 2000 kilometrine in dam sedaj tezko motor na servis... v ponedeljek zjutraj pa najbrz noben mehanik ne bo to zrihtal. :(

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poka v kolesu, jih ne boš odpeljal niti 1500. Priporočam razdiranje in preverjanje vseh ležajev tako, da s pomočjo prsta preveriš vrtenje in zračnost. Razdri, zjutraj takoj kupi druge in zmontiraj. Saj vem... Ne posluša se ti babe, da vse delaš v zadnjem hipu in da se ona že ne bo vozila po soncu...:whistle:

Ogledal sem si video... Če boš naložen prišel do konca ulice in ustavil brez padca boš imel srečo...

Popravljeno . Popravil SF
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20 minutes ago, SF said:

Če poka v kolesu, jih ne boš odpeljal niti 1500. Priporočam razdiranje in preverjanje vseh ležajev tako, da s pomočjo prsta preveriš vrtenje in zračnost. Razdri, zjutraj takoj kupi druge in zmontiraj. Saj vem... Ne posluša se ti babe, da vse delaš v zadnjem hipu in da se ona že ne bo vozila po soncu...:whistle:

Ogledal sem si video... Če boš naložen prišel do konca ulice in ustavil brez padca boš imel srečo...

Bi, ampak ne znam. :(

18 minutes ago, Borutt said:

Kaj pa veriga ?

Ne vem. Veriga je bila menjana na komplet servisu (500 €) cca. 4000 km nazaj.

17 minutes ago, JezniPohorc said:

Če dobiš ležaje (verjetno so standardni), potem bi ti načeloma vsak mehanik lahko to zrihtal v cca. 1h...

Sem klical "svojega" novega mehanika (Miracing), ampak je stevilka nedosegljiva; najbrz do jutri zjutraj.

Eh sranje... ker imava ze rezervirane hotele po dnevnih etapah z jutrisnjim dnem naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Nearrain pravi:

Nic ne lazes... Pojma nimas in pametujes.

In ja, na videu se bo videlo, da se mopedu zadnji konec dviguje. In to Je rezutat tega kar ti Borut ves cas govori.

ESA naredi isto ... Vecji preload vzmeti in motor pod svojo ali skupno tezo manj posede. In s famozno ciklistiko, katero tako pogosto ime hate ima bore malo veze, res zelo malo.

PS: pa brigi se zase 

:smoke:

hudiča, tok si pametn, da govoriš isto kot jaz, se dvigne al se ne? (sam to sem napisal)

pa zase se brigi :P

 

pred 2 urami, XTR pravi:

Tale GT ima že cel kup elektronike.:) Da ni to kakšna posebna izvedba vzmetenja?

 

nope, saj si linkal. Damping in rebound pa prilagaja aktivno, kar pa ni povezano s tem da če sem solo imam cel podplat na tleh, v dvoje pa stojim na prstih. Matr sm pametn in točno vem kaj govorim. Sam tist kar sam napisal :D

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

10 minutes ago, DAMI34 said:

nope, saj si linkal. Damping in rebound pa prilagaja aktivno, kar pa ni povezano s tem da če sem solo imam cel podplat na tleh, v dvoje pa stojim na prstih. Matr sm pametn in točno vem kaj govorim. Sam tist kar sam napisal :D

Mogoče so pri KTM-u naredili program za težje sopotnice, pa se ne posede do predvidene višine. :)  Probaj nastaviti prednapetost še pri neobremenjenem motorju, če gre. 

 

46 minutes ago, Slow said:

Ko sem sprejal verigo (s pomocjo druge osebe, ki je premikala motor), sem slisal tole pokanje nekje pri zadnji gumi. So mogoce lezaji? In ce so, kaj to pomeni? Bodo odpovedali, bo pokanje cedalje glasneje?

Bi menjal, ampak je sranje, ker imava namen v ponedeljek zjutraj odriniti na turo v tujino s cca. 1500 - 2000 kilometrine in dam sedaj tezko motor na servis... v ponedeljek zjutraj pa najbrz noben mehanik ne bo to zrihtal. :(

Dvigni zadnje kolo od tal, zavrti in poslušaj če je podoben zvok, da ugotoviš izvor. Če nimaš stojala ga naj pa nekdo nagne na stransko tačko. Čudno mi je, ker je frekvenca zvoka zelo podobna razdelku na senzorju ABS-a. Poglej če so ležaji že tako zanič da drgne po senzorju.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Slow: smem vprašat, kateri letnik je in koliko ima prevoženih?

Kot je nekdo omenil: probaj zadaj dvignit kolo od tal in se poglobi od kod prihaja zvok. Podrobno poglej tudi verigo. Morda smešno vprašanje ampak ... a si menjal samo verigo ali tudi zobčenike?

Kot sem rekel, poglobi se v zadaj vrteče stvari in probaj ugotovit, kje poka. Tvoj mehanik, če ima kobi, prikolico, naj ga raje odpelje, ker, da se sam pelješ, lahko narediš več škode kot koristi.

Popravljeno . Popravil DL650
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!