Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred 3 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Če je motor polno naložen je ta veriga preveč napeta. Zmeraj je bolje 2 cm preveč kot eden premalo. Govorim o polno obloženem motorju.  Jaz jo španam tako, da se veriga z lahkoto dotakne vilice, ko jo potisneš navzgor. 

V navodilih piše 2 - 4 cm. Dva je absolutno premalo. Pa zaradi mene lahko pišejo strokovnjaki.

enak primer sem imel na sxu od 2-3, ampak je bilo absolutno premalo, vsaj 3 je moralo biti, potem sem pa kot ti delal, tako da se je veriga dotaknila vilice.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Slow pravi:

Ampak to bi serviser najbrz vedel, a ne? Saj jo je on popustil, ker je rekel, da jo je vulkanizer malo prevec napel za dva.

@DL650

 

Vem, da imaš novo verigo. Ob montaži nove verige je kolo običajno v začetni poziciji (glej zareze na vilici in predvsem podložko) podložka osi je pomaknjena za okoli 3 milimetre, na obeh straneh kar pomeni, da jo je nekdo španal pred kratkim (se vidijo še stari odtisi) - španal po nepotrebnem. 

Niso vsi strokovnjaki strokovnjaki in tudi ne motoristi - tako, da ne zanašaj se preveč na njih.

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Nearrain pravi:

Hahaha . . .  te tvoje famozne izkusnje si si verjetno nabral v svoji dooooolgoletni karieri odkar si se par let nazaj zacel mal bolj aktivno vozit z vsemi silnimi premnogimi motorji ( vsemi 3-mi vkljucno  z KTM SD GT), katere si si lastil in sam vzdrzeval.  

saj res . .... po poklicu si kaj ze?  . . . aja graficni oblikovalec, kateri vozi kombi in zna cel internet na pamet.

Sploh me veseli in fascinira tvoje poznavanje moto gum.... Na use treh silnih motorjih si jih zamenjal, zvozil res malo morje :D . . . zdaj si celo testni voznik za Mitas.    BRAVO i JAO :D

Res je ...prekasas me v vseh pogledih . . . si pac res bolj tehnicen tip. 

 

PS: nasi juzni bratje imajo en tak lep pregovor o takih kot si ti :

"SKUPO BI TE PLATIO ONAJ KOJI TE NEBI ZNAO"

 

kar sm reku sm reku, sam Nearrain je hujš k jest :P

sm pa vesel k znaš cel fejstbuk na pamet

in sm res vesel, k si moj sledilec :D

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Slow pravi:

O menjavi sprednjega pise na strani 282 - 284, o zadnjem na 310, 312,... ampak nic o tem, kaksne Strom potrebuje.

Verjetno nekaj takega 26,5$ ali mogoce tole.

Nasel tukaj, ce je pravo zadnji za 31 evrov.

Sprednji 12 evrov.

V Celju je trgovina Gita ležaje za zadnje kolo (tri x 6204) sem dobil za 15€.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 7. 2016 at 8:54, Snecer pravi:

Če pa fedro stisneš, da je bol trd pa se celo "zniža".

 

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

tako ga dvigne, da ko vklopim 2 osebi (ali našraufam z vijakom isti je to qurac) moram stati na prstkih, če je za eno osebo, pa stojim na celem podplatu.

zmenta se, a se viša a se niža :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, vandrovec pravi:

 

zmenta se, a se viša a se niža :lol1:

ja Snečiju se viša v minus, men pa v plus, a je tak težko to razumet? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam na servis z Vstromom 650 2008 v Lj ali okolici? Eni pravjo Elisa, drugi MIhelič na Letališki, baje je tut en v medvodah... Kake izkušnje, predlog,...

Mal za pregledat, naštelat,...

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Dagobert pravi:

Kam na servis z Vstromom 650 2008 v Lj ali okolici? Eni pravjo Elisa, drugi MIhelič na Letališki, baje je tut en v medvodah... Kake izkušnje, predlog,...

Mal za pregledat, naštelat,...

Hvala

 

Zakaj malo ne prebrskaš po forumu in uporabiš morda iskanje, sem prepričan, da boš po prebranem dobil odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Dagobert pravi:

Kam na servis z Vstromom 650 2008 v Lj ali okolici? Eni pravjo Elisa, drugi MIhelič na Letališki, baje je tut en v medvodah... Kake izkušnje, predlog,...

Mal za pregledat, naštelat,...

Hvala

 

Elisa priporočam ,prijazni in kvalitetno opravljeno delo :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miracing... iz Medvod preseljen v Lj, cesta bratov komel 39, bliu stare vojašnice v Šiški...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Dagobert pravi:

Kam na servis z Vstromom 650 2008 v Lj ali okolici? Eni pravjo Elisa, drugi MIhelič na Letališki, baje je tut en v medvodah... Kake izkušnje, predlog,...

Mal za pregledat, naštelat,...

Hvala

 

Predlagam Čarman Sora.... Zelo zadovoljen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm kaj niso ponavadi pri tem pokanju, kot ga je opisoval nekdo na prejsnji strani, krivi zanic blazilci v zadnjem kolesu? Vsaj po mojih izkusnjah sodec. Ce ne pa prosim da se vase izkusnje delite:)

Imam pa se eno vprasanje saj sem nov stromar:smoke:

A je pri 50kkm potrebno menjat tudi drobovje prednjih vilic al je dost ce samo olje zamenam? Ne vem sicer a je lastnik pred mano to kaj servisiral. Naj se omenim da semeringi tesnijo.

Lp rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, rocco24 pravi:

 

A je pri 50kkm potrebno menjat tudi drobovje prednjih vilic al je dost ce samo olje zamenam? Ne vem sicer a je lastnik pred mano to kaj servisiral. Naj se omenim da semeringi tesnijo.

 

Lp rok

Če semeringi tesnijo, ti ni potrebni nič menjati. Moj je imel 112 tkm, ni bilo nobene potrebe po kakšni menjavi ali popravilu.

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 7. 2016 at 17:15, Slow pravi:

Ne bi sam delal. Nimam ne podstavka za motor, ne primernega orodja... niti znanja. :)

Bom jutri takoj zjutraj klical na servis in upal, da ima potrebno na zalogi in cas da uredi cimprej.

Eh, glih vem, kaksne. Ce bi moral sam kupiti, bi najbrz kupil napacne. Upam, da so kaksni standardni in da jih bo imel serviser na zalogi.

Malo pozno, ker sem užival po Dolomitih, ampak za drugič:

Centralca dobiš pri Cosmo accessories za okoli 120€, če se prav spomnim. Prav pride za ukvarjanje z verigo, menjavo olja, šraufanja bilo česa ker je motor pokonci. Meni ni žal da sem ga kupil. Če centralca nimaš je prva pomoč taka, da daš motor na taco, nagneš ga na taci še bolj kot že visi dokler ni kolo v zraku, podložiš na drugi strani pod blokom en rajklc, kiček, bilo kar kar je sposobo nosit 200kg. Sicer motor visi da ga težko gledaš ampak kolo je v luftu in se lahko ukvarjaš z njim.

Rezervne dele jaz iščem tukajle: http://www.partzilla.com/parts/search/Suzuki/Motorcycle/2007/DL650/parts.html kjer je vse lepo narisano in vsebuje kataloške številke skupaj z dimenzijami. Kupim jih pa tam kjer je ceneje. Dva tedna nazaj sem iskal semeringe...

Orodje za zadnjo os imaš v torbici z orodjem pod zicem, drugače pa rabiš 22 in 24 gedoro in fino je imet moment ključ. Tisti iz Lidla za 19€ je OK.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, stenc55 pravi:

Pomagite: 

Nisem neki ultra estet, pa bi vseen rad videl da nekam zgleda.

Obleči jo v tanek barvni ali navadni aluminij in zakoviči.:D Potem pa lahko še kaj vgraviraš - Akrapovič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Prednji del trese

Danes sem se vozil malo po Rakitni......pri spustu sen na enem od ovinkov začutil da se mi krmilo spušča in dviga kakor da bi imel prednje platišče jajčasto, ti se je dogajalo pri mali hitrosti cca 50 km do se mi je trajala kake 100 metrov a se je ponavljalo tako da sem že pomislil da je šla prva pnevmatika ,počakam pogledam vse vredu vsaj na oko odpeljem dalje seveda previdno a ni se več ponovilo je morda to predja zavora ?

Kako je vaše mnenje se komu to že dogajalo?

L.p.

Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, blindek pravi:

Slaba cesta? :) Če se več ne ponavlja lahko da je ta odsek ceste "čuden"

kot je rekel blindek....doživel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, blindek pravi:

Slaba cesta? :) Če se več ne ponavlja lahko da je ta odsek ceste "čuden"

Yep. Slab zavaljan asfalt in včasih pride sprednje vzmetenje v resonanco z valovi. Tud vidiš jih ne sam so lih tolk da motor zatrese.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, blindek pravi:

Slaba cesta? :) Če se več ne ponavlja lahko da je ta odsek ceste "čuden"

Jp! Se tudi pri težjih kravah dogaja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!