Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred 5 urami, 5ERR pravi:

Žijo. Ali vsi v dl 650 pijejo olje? Je to normalno?

Moj prakticno nic olja ne pije. Lansko leto sem po cca. 5k km dotocil cca. pol decilitra.

Pazi kako oz. predvsem kdaj "meris". Pelji se za par minutk, da se motor segreje in potem obvezno pocakaj cca. 10 minut preden pogledas, koliko je olja. Pri Stromih je kar znano, da olje "razmecejo" in potem zgleda, kot da ga pol manjka. Ce pa pri segreti masini pocakas cca. 10 minut, pa potem vidis pravilno stanje.

Jaz sem tudi lansko leto, ko sem tisto dotocil mislil, da ga manjka vsaj pol litra. V resnici pa ni slo notri niti en deci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, 5ERR pravi:

Žijo. Ali vsi v dl 650 pijejo olje? Je to normalno?

Ne vsi, nekateri letniki (serija) pa malo več. Moj je bil 2008 in je pil že kot novi okoli liter na 6000 km. Najmanj je pil motorexa. In pil ga je enako do 112 tkm. Če gre normalno in ne dimi, je to normalno. :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Imam prošnjo! Prejšnji teden, v četrtek, sem v Poljanski dolini stresu svojega DL 1000, l 2006, črne barve. Poškodovana je leva stran. Nujno bi potreboval cevno zaščito motorja, nosilce kovčkov za Givi N41 in zadnjo levo plastiko pod sedežem. Poškodovani sta še tački za voznika in sopotnika. smerokaz,...nič večjega. Če morda kdo koga pozna, ki bi imel potrebne dele, bi bil kontakt dobrodošel. Zaenkrat sem še na berglah, ampak računam, da bom v 14 dneh mobilen.

lp Vlado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala!

Sej nekaj kontaktov že mam (Motobox, DTK, Goldi, Pani moto, Moto IGL...). Zdej mam čas iskat po netu. Sem mislil če kdo pozna koga, ki mu roba ostaja!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Živjo, zanima me če je že kdo imel podoben ali enak problem ... pri hitrosti približno 80-120km/h mi glede na slišano v prednjem delu motorja nekje občasno žvižga, kot da bi mi zrak nekje med vožnjo žvižgal skozi masko motorja (včasih je zvok podoben rahlemu cviljenju jermena pri avtu) ... imam pa V strom 650  l. 2007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, pero_ pravi:

Živjo, zanima me če je že kdo imel podoben ali enak problem ... pri hitrosti približno 80-120km/h mi glede na slišano v prednjem delu motorja nekje občasno žvižga, kot da bi mi zrak nekje med vožnjo žvižgal skozi masko motorja (včasih je zvok podoben rahlemu cviljenju jermena pri avtu) ... imam pa V strom 650  l. 2007

Meni je enkrat počilo steklo smerokaza. Odletel je majhen del in tam noter je zajemal zrak. Žvižgalo je kot piščalka.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 11. 6. 2017 ob 11:21, Wakasaki pravi:

si že kaj poštimal......

Zdravo kolegi.... Strom spet dela --kot kaže je bil problem senzor na tački

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, ore123 pravi:

.... Strom spet dela --kot kaže je bil problem senzor na tački

Kateri mojster je našel in odpravil napako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 7. 2017 ob 14:57, pero_ pravi:

Živjo, zanima me če je že kdo imel podoben ali enak problem ... pri hitrosti približno 80-120km/h mi glede na slišano v prednjem delu motorja nekje občasno žvižga, kot da bi mi zrak nekje med vožnjo žvižgal skozi masko motorja (včasih je zvok podoben rahlemu cviljenju jermena pri avtu) ... imam pa V strom 650  l. 2007

Enkrat je nekdo opisoval podobne simptome. Na koncu je ugotovil, da je težava v polžu števca kilometrov na osovini prednjega kolesa. Bil je suh kot poper. Menda je zelo pomagalo malo masti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mišljeno tole, kot je meni delalo?
Če je zvok podoben, je potrebno vzeti "senzor" hitrosti vn iz osi kolesa in ga malo namazati.

LP

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIvjo,

hvala za vse nasvete. Res sem imel malo počen smernik, katerega sem zalepil že dolgo časa nazaj, sedaj pa je lepilo popustilo in je nastala majhna špranjica.  Sicer zvok ni bil ravno tak kot na posnetki, vendar sem vseeno preveril tudi senzor, kateri je bil še nekako malo masten (sedaj sem ga še malo podmaza). 

Po trenutnih testnih vožnjah ne "žvižga" več, tako da mislim da je zadeva urejena! :OK:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima. Tisti, ki imate nove suzukije 650 z iridijum svečkami. Na koliko kilometrov jih menjate. V knjigi piše na 12 tisoč. Pravzaprav pri enakih kilometrih kot na starem z navadnimi svečkami.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Scarabeo 500 pravi:

Mene pa zanima. Tisti, ki imate nove suzukije 650 z iridijum svečkami. Na koliko kilometrov jih menjate. V knjigi piše na 12 tisoč. Pravzaprav pri enakih kilometrih kot na starem z navadnimi svečkami.

Scarabeo

12 tisoč je interval za navadne, za laser iridium je 60k+.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam SUZUKI V-Strom DL 1000  letnik 2014 zanima me katere svečke rabim bojda so zelo drage, mislim pa da se menjajo na 18k.

In seveda katero so najbolj primerne in ugodne,

Marko

 

Popravljeno . Popravil MK Mare
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Snecerjem, kawa SX ima predpis menjave na 24kkm (iridium), pa mi je mehanik rekel, če hočeš jih menjam, ampak ti povem, zdržijo najmanj 40kkm, no potem sem jih menjal na 45kkm, ko smo kontrolirali ventile. Isti interval uporablja tudi novi lastnik Sxa.

Seveda če je moped v garanciji se je težje dogovorit za tak način dela, ampak če sam servisiraš, potem ni problem.

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Citiraj

NGK Laser Iridium plugs have iridium center and a Platinum ground electrodes. If installed in a regular engine, they would likely last longer than most people keep their car (barring any motor problems that can cause premature plug death).  All Laser Iridium plugs are an OEM design, made for a specific engine.  Some feature a special resistor or electrode design, depending on the OE requirements.  In their OE application, NGK's Laser Iridium plugs typically last 80-100k miles.

:fredyjecar:

ni toliko svečka problem, kot je dobro na določene kilometre malo zadevo "pogledat", sploh kontakt v "kapicah", tam rado kje pokorodira

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Snecer pravi:

:fredyjecar:

ni toliko svečka problem, kot je dobro na določene kilometre malo zadevo "pogledat", sploh kontakt v "kapicah", tam rado kje pokorodira

Malo sem pregledal glede Denso's Iridium Power  (takšne imam sedaj v motorju).

Življenjska doba je predvidena od 60 - 80 tisoč milj. Vendar firma Denso priporoča zamenjavo na 30 tisoč milj, zaradi zmanjšane učinkovitosti svečke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Scarabeo 500 pravi:

Malo sem pregledal glede Denso's Iridium Power  (takšne imam sedaj v motorju).

Življenjska doba je predvidena od 60 - 80 tisoč milj. Vendar firma Denso priporoča zamenjavo na 30 tisoč milj, zaradi zmanjšane učinkovitosti svečke.

ja, saj jaz tudi menjam iz "zabave", ker sta samo dve in je "lepše" imeti nove, to ni nek strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Snecer pravi:

ja, saj jaz tudi menjam iz "zabave", ker sta samo dve in je "lepše" imeti nove, to ni nek strošek.

Pri mali konjenici se učinkovitost svečk zelo pozna. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!