Skoči na vsebino

Suzuki V Strom


šoško

Priporočene objave

pred eno uro, Primosio pravi:

Tole je od včeraj pri hiši :)

Lepo...srečno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motor dl 650 letnik 2017, malo prevoženih kolometrov, vendar dokaj težavno prestavljanje iz prve v višje prestave.

Vaše izkušnje.  lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, s-abraham pravi:

motor dl 650 letnik 2017, malo prevoženih kolometrov, vendar dokaj težavno prestavljanje iz prve v višje prestave.

Vaše izkušnje.  lp

verjetno si mislil V štroma a ne, potem je bolj smiselno pisati kar v pravo temo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, s-abraham pravi:

točno, vendar potrebujem samo  mnenja- izkušnje !! drugih lastnikov V Stroma dl 650 letnik 2017    lp

najprej jih boš dobil tule

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer si lastim ta starega Stroma, pa vendarle: mojemu zelo odgovarja, če verigo popustim na 35 mm zračnosti. Ko je bolj napeta ob vsaki menjavi škrtne in nasploh protestira. Z ohlapnejšo verigo pa je mehak kot maslo. Poizkusi različne napetosti. Tudi nivo olja mora biti v pravilni višini.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 4. 2018 ob 9:29, s-abraham pravi:

motor dl 650 letnik 2017, malo prevoženih kolometrov, vendar dokaj težavno prestavljanje iz prve v višje prestave.

Vaše izkušnje.  lp

Zdravo, takšnih izkušenj nimam. Prestavlja se brez zatikanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 4. 2018 ob 9:29, s-abraham pravi:

motor dl 650 letnik 2017, malo prevoženih kolometrov, vendar dokaj težavno prestavljanje iz prve v višje prestave.

Vaše izkušnje.  lp

Preveč napeta veriga. Nekaj malega vloge pa ima tudi olje, za katerega pa ne moreš vedeti, katero bolj paše menjalniku, dokler ne sprobaš nekaj firm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi vprašal v splošnem forumu ampak, ker gre za "štromčka" me zanima kaj je potrebno zamenjati na motorju, da se poveča nazivna nosilnost? Rad bi pridobil cca 30-40 kg.

Je menjava le zadnjega amortizerja dovolj?

Je že kdo naredil kaj podobnega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Raavi pravi:

Pri nakupu rabljenega vstrom 650 l. 07/08 kaj najbolj paziti da je ok? Kaksna hiba/seriska napaka?

Prekontroliraj obrabo gume, verigo, zavorne ploščice, barvo olja... če je vse že na kraju, se lahko znebiš veliko denarja.

Drugače kolikor vem, niso imeli nekih hib. Jaz sem imel letnik 2008 in ti letniki naj bi pili olje (pa ne vsi) - moj ga je in to vse od začetka, sem imel občutek, da imam BMW bokserja.:).

Če znaš je dobro še premeriti accu in polnjenje accu z unimerom. Polnjenje mora biti okoli 14.30 V. 

Menjalnik mora lepo gladko menjati in pri zaviranju mora držati smer - ga ne sme vleči levo ali desno.

Srečno pri nakupu.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 5. 2018 ob 7:43, Raavi pravi:

Pri nakupu rabljenega vstrom 650 l. 07/08 kaj najbolj paziti da je ok? Kaksna hiba/seriska napaka?

Hibe so naslednje:
- skurjen konektor za prednji luči (to ne moreš preverit, ker je kar nekaj razdiranja). Če luči ne gorijo je nekaj okrog konektorja za hladilnikom ali pa fuč START stikalo. Če boš nabavil motor, ti priporočam, da prednje luči vežeš preko relejev. Razlika je kot noč in dan v svetilnosti, še posebej če daš kakšne nightBreaker halogenke notr.

- preveri, če polni dovolj akumulator (da ni stator fuč).

- poraba olja (malo povprašaj lastnika). Meni je recimo olje 5W40 pil skoraj 1l/6000 km. Medtem, ko je z 15W50 pil mogoče 1dcl/6000 km. Vglavnem ni bilo treba nič dolivat. Pa menjalnik je lepše tekel.

- povprašaj kdaj so bili nastavljeni ventili (po pravilu se jih kontrolira na 24k km)

- poglej okoli pokrova ventilov, da ni mastno (slabo tesnilo, če se ga ni menjalo pri kontroli ventilov)

- poglej še, da zavorni koluti nimajo preveč "stopničke", ki bi nastala zaradi nepravilne kombinacije ploščic in zavornih diskov.

- odpri rezervoar in posveti z lučko notr, da ni notr kakšne rjavine.

 

Ostalo pa je klasika glede obrabe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 4. 2018 ob 8:45, Primosio pravi:

Tole je od včeraj pri hiši :)

Suzuki.jpg

Kje si jo nabavil, pa kjko € s kufri. Lepa, pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, The Lakl pravi:

Še malo pa bo pripravljen za avanturo. ;)

03CCBD45-D897-4568-AC3B-48A47D776E9E.jpeg

ka za en kufer pa maš, kere firme, a stranskih pa nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, The Lakl pravi:

Še malo pa bo pripravljen za avanturo. ;)

03CCBD45-D897-4568-AC3B-48A47D776E9E.jpeg

Lep, dvojček od mojega, kje si kupil podaljšek šipce?

pred 40 minutami, orlova pravi:

Kje si jo nabavil, pa kjko € s kufri. Lepa, pa srečno vožnjo.

Nabavil pri TC-ju, cena je redna, na kufru pa popust, koliko je poslovna skrivnost ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Panigaz. V Kranj sem hodil ponj, ker mi ga v Motorjetu niso hoteli prodat in sem ga kupil v Kranju. Kovček je Motech. Stranski kovčki so doma in čakam nosilce od Big Husky. So na poti.  Šipca je orginalna dodatna oprema od Suzukija. Čakam še cevno zaščito. Pol pa le še vse gor obesim, montiram meglenke, na prvi servis in nabirat kilometre ;)  Ja cena je redna, le opremo se da dobro iztržit. 

41F57B05-3569-4115-A3A6-95BB1354CD65.jpeg

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, The Lakl pravi:

Panigaz. V Kranj sem hodil ponj, ker mi ga v Motorjetu niso hoteli prodat in sem ga kupil v Kranju. Kovček je Motech. Stranski kovčki so doma in čakam nosilce od Big Husky. So na poti.  Šipca je orginalna dodatna oprema od Suzukija. Čakam še cevno zaščito. Pol pa le še vse gor obesim, montiram meglenke, na prvi servis in nabirat kilometre ;)  Ja cena je redna, le opremo se da dobro iztržit. 

41F57B05-3569-4115-A3A6-95BB1354CD65.jpeg

Aja, kako misliš niso hoteli prodati, a pol prodajajo radiatorje al kaj, ta je pa bosa, kaj takega še nisem slišal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bom na zs razložil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 5. 2018 ob 20:57, The Lakl pravi:

Še malo pa bo pripravljen za avanturo. ;)

To je menjava za Tenere? A ni skoraj vse enako? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden je za v službo, drug pa za nedeljsko mašo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!