Skoči na vsebino

Prijateljstvo med motoristi in skuteristi - SKRAJNO NERESNO in za štos


Priporočene objave

Zanima me kaj vi mislte kot motoristi u skuteristih. K se pojavlja da se skuteristov nemara, da brezglavo predelujejo svoje skuterje do onemoglosti pol pa divjajo k norci k so se tok mladi, da jih mate z mn vredne cprov smo z duso usi pr isti stvari. Zdej pa povejte vi kaj si mislte u skuteristih in skuterji????!!!!!!

Lp seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče, če bi se obnašalo po pravilih foruma in se pisalo tako da bi ljudje razumeli. Začetek je nekoliko razumljiv, potem pa nič več. Prevelike razlike so med obnašanjem, ampak ne pri vseh skuteristih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100 ljudi 100 čudi ...

V glavnem pa velja to, da gdor ima rad sebe ima večinoma rad tudi druge, gdor pa sebe nima rad, pa nikakor ne more imeti rad drugih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skuteristov ne jemljem, kot manjvredne. Če me na cesti pozdravi, tudi odzdravim... no, vsaj večini. Samo tisti pritegnjeni mulci na friziranih moprlih, ki letijo po 80,90,- tisti mečejo slabo luč na skuteriste. Ne vem, kako si predstavljajo, da se bodo ustavili, če bo sila. Vsi nekaj frizirajo, pozabijo pa na zavore. Skuter je narejen za 50/uro, in temu so primerne zavore in okvir. Če hočeš peljati hitreje- kupite motor. Bo boljše. Posledično tudi ceneje. Razmislite. :hmm: Mogoče bo komu kapnilo... :slap:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuteriste jemljem kot enakovredne. Ponavadi jih ne pozdravljam na cesti, če pa kdo pozdravi, mu pa z veseljem odzdravim. Edino kar mi gre na živce je neokusno prefukan ispuh in obrati do konca, tisti piskajoči toni male kubature iz auspuheka me pa spravljajo ob živce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nima prestav, pol tega ne obravnavam kot motor. Pa ne me narobe razumet sem bil tud jaz brez prestav ampak to še ni tisto pravo. Je pa dobro za začetek. Če pozdravijo, sicer odzdravim, drugač pa ne. Zdi se mi prav postopoma na vedno večje motorje in nekje je treba začet. Za začetek je pa skuter čist dober. Neumno pa se mi zdi ko so nekateri stari po 20 let pa še zmeraj predelujejo te prdalice namesto da bi počasi prešli na motorje. Vožnja brez prestav je namreč ubitačna. Jaz sem imel gilero dna (nekaj med cestno-naked oklepom, mašina pa od skutera), z njo sem preživel ogromno lepih trenutkov ampak to je minilo. Zdaj je na vrsti 125, čez nekaj časa 600, itd itd... Je pa res da skuteristi na cesti niso nič manj ogroženi kot motoristi. Iz tega stališča jih odobravam kot enakovredne, drugače pa ne. Skuter je pač le skuter.

Popravljeno . Popravil Brodar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz skuteristov ne jemljem, kot manjvredne. Če me na cesti pozdravi, tudi odzdravim... no, vsaj večini. Samo tisti pritegnjeni mulci na friziranih moprlih, ki letijo po 80,90,- tisti mečejo slabo luč na skuteriste. Ne vem, kako si predstavljajo, da se bodo ustavili, če bo sila. Vsi nekaj frizirajo, pozabijo pa na zavore. Skuter je narejen za 50/uro, in temu so primerne zavore in okvir. Če hočeš peljati hitreje- kupite motor. Bo boljše. Posledično tudi ceneje. Razmislite. :hmm: Mogoče bo komu kapnilo... :slap:

Hmmm pritegnjeni mulci ki letijo 80-90 morm te razocarat in powedat da je to 95 skuteristov to pa pomen da so to usi pritegneni mulci:D ker 45kmh se neda vozt. Zato se dajo vn blokade in motor gre 80 in to je minimum. Pol po ksnmu tuningu grejo pa tud 130kmh+. Aja pa pa skuterji niso narejeni za 50kmh ker pridejo vsi iz tovarne odblokirani seprav grejo 80 potem jih pa drzava zablokira da gre po zakonih 50. No jaz bi kot pritegnjene mulce opredelil mulce ki se vozijo po zadnjem kolesu brez celade, opreme, celade, izpita, registracije mislm da je to bol pritegnjen mulc!

Lp seba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti skuteristom nimam nič, če me kakšen pozdravi mu vedno z veseljem odzdravim. Če ima kdo predelan skuter me to ne moti, saj se mi zdi da je nedolgo tega, ko sem tudi jaz friziral atxa, da je malo bolj šlo. :) Mi gredo pa na jetra razni preobjestni mulci, ki imajo skuterje, ki so jim jih kupili starši in jih imajo zgolj z namenom, da so kul in frajerji, se terajo naokol brez čelad, mimo vseh pravil in normalnega obnašanja na cesti in mislijo kako so oh in sploh. Takih pa niti približno ne prebavljam. Vsak, ki pa ima skuter iz lastnega veselja do dvokolesnikov, ki premore malo pameti in odgovornosti in je na skuterju pač zato, ker še ni dovolj star za kakšen bolj resen motor, je pa v mojih očeh enakovreden pravemu motoristu.

Popravljeno . Popravil DeX
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malo manj kot leto nazaj sem se še jaz vozil s skuterjem. Seveda sem ga itak kot tudi vsi drugi odprl na prvem servisu in zamenjal avspuh.

Prvo sem ga mel malo za poziranje malo za prevoz v srednji šoli pa sem se začel voziti na ture. Ne na kake dolge a 80 km se je nabralo v obeh smereh. Nikoli me ni noben pozdravil niti kak drug skuterist, ki sem ga srečal. Ko sem začel malo opazovat skuteraše okol mene sem res videl da jih je 3/4 idiotov, ki majo skuter sam zato da favlirajo in mislijo da nekaj znajo, kar potem kažejo na najbolj prometnih cestah.

Motoristov na večjih motorjih s takim odnsom do motorizma opazim veliko manj.

Prav zaradi tega nisem imel dobrega mnenja o skuteristih še takrat ko sem to še sam bil.

Drugo prepričanje je to da skuter še ni motor in zaradi tega ne marajo pozdravljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dost je takih k jim je skuter za favliranje sam mislm da te k smo na motosvetu nismo cist taki pomagamo drug drugmu pa to pa smo mal bolse pameti :P :P :P :P je pa res da smo skuteristi manjsina: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm pritegnjeni mulci ki letijo 80-90 morm te razocarat in powedat da je to 95 skuteristov to pa pomen da so to usi pritegneni mulci:D ker 45kmh se neda vozt. Zato se dajo vn blokade in motor gre 80 in to je minimum. Pol po ksnmu tuningu grejo pa tud 130kmh+. Aja pa pa skuterji niso narejeni za 50kmh ker pridejo vsi iz tovarne odblokirani seprav grejo 80 potem jih pa drzava zablokira da gre po zakonih 50. No jaz bi kot pritegnjene mulce opredelil mulce ki se vozijo po zadnjem kolesu brez celade, opreme, celade, izpita, registracije mislm da je to bol pritegnjen mulc!

Lp seba

Nekoč v preteklosti sem imel APN, ki je šel 80 z bistveno slabšimi zavorami, nismo imeli čelad, rokavic - nič!

Nobene panike ni, če gre skuter 80, ker je material danes bistveno boljši!

Tudi mi smo kršili zakone zakaj bi se potem zgražali nad mladino!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč v preteklosti sem imel APN, ki je šel 80 z bistveno slabšimi zavorami, nismo imeli čelad, rokavic - nič!

Nobene panike ni, če gre skuter 80, ker je material danes bistveno boljši!

Tudi mi smo kršili zakone zakaj bi se potem zgražali nad mladino!

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kaj vi mislte kot motoristi u skuteristih. K se pojavlja da se skuteristov nemara, da brezglavo predelujejo svoje skuterje do onemoglosti pol pa divjajo k norci k so se tok mladi, da jih mate z mn vredne cprov smo z duso usi pr isti stvari. Zdej pa povejte vi kaj si mislte u skuteristih in skuterji????!!!!!!

Lp seba

Skuterist se zelo rad prelevi v motorista in zato ne vem kako si prišel do te ideje da vas kdorkoli ne mara.

" KOMPLEKS "

Je pa res, da včasih pozdravim koga s skuterjem in redko ali skoraj nikoli ne dobim odgovora.

To pa, da so zato ker so mladi manj vredni si pa u kamn usekov.

Sicer pa pregovor govori da je mladost norost, ampak saj se nam malo starejšim tudi kdaj pa kdaj utrga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se počutim manj vrednega ker vozim skuter. Nihče od vas tapravih mi še ni odzdravil, skuteristi pa skoraj vsi, tudi maxiji. Sam sem pozdravljal vse.

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js se počutim manj vrednega ker vozim skuter. Nihče od vas tapravih mi še ni odzdravil ...

Nisva se še srečala... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je zelo dobrodošel uvod v resen motociklizem (ne govorimo o maksi skuterjih). Včasih smo za to imeli APN-e, avtomatike... Sicer nerad posplošujem, ampak vsaj v Ljubljani mam izkušnje, da jih 90% vozi brez čelade, da o kakšnem drugem delu opreme ne govorim. Včasih se na enem vozijo tud trije (sem pa vidil že štiri :blink: ) Tud o vzdrževanosti skuterjev bi se dalo kaj povedat. Objestno prdenje po pločnikih med pešci in po kolesarski stezi je vsakodneven pojav. Skratka, vse skupaj je del odraščanja ali pa le koristen pripomoček odraslim za hitrejši prihod v službo. Ne eno ne drugo pa s pravim motociklizmom (vsaj kot ga vidim jaz) nima veliko skupnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: ne vem...ampak pozdravm nikol, k tud oni ne...nekak mi ne delujejo resno, ker to majo pač 14-letniki, čeprov vem d pr 17 tud še nisi glih nevemkaj zrel, pa ne sam to da majo 14-letniki, ampk...d grejo počas, se največkrat vozjo tud brez čelade, opreme resne itak nima noben... :doze: čeprov vem da gre marskater skuter bol k moj motor... :headbang:

z besedo resno sem mislu na to, da še niso pravi motoristi... :blink: ampk ne vem...nimam nič proti njim, tak občutek sem dobil, ko sem sam postal motorist...da le je velika razlika...kot motor pa avto npr. :huh:

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si to tako predstavljam:

Ce bi bil skuter avto bi bil ta fiat punto(poceni, predelan in brez moči)

IPB Slika

Ce pa bi bil motor avto bi bl ta porsche (drag, nedostopen vendar močen)

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti skuteristom nimam nič, če me kakšen pozdravi mu vedno z veseljem odzdravim. Če ima kdo predelan skuter me to ne moti, saj se mi zdi da je nedolgo tega, ko sem tudi jaz friziral atxa, da je malo bolj šlo. :) Mi gredo pa na jetra razni preobjestni mulci, ki imajo skuterje, ki so jim jih kupili starši in jih imajo zgolj z namenom, da so kul in frajerji, se terajo naokol brez čelad, mimo vseh pravil in normalnega obnašanja na cesti in mislijo kako so oh in sploh. Takih pa niti približno ne prebavljam. Vsak, ki pa ima skuter iz lastnega veselja do dvokolesnikov, ki premore malo pameti in odgovornosti in je na skuterju pač zato, ker še ni dovolj star za kakšen bolj resen motor, je pa v mojih očeh enakovreden pravemu motoristu.

to ja...nekak...če si motorist morš bit že mau bolj resen...starostna meja je z razlogom js mislm... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz bi kot pritegnjene mulce opredelil mulce ki se vozijo po zadnjem kolesu brez celade, opreme, celade, izpita, registracije mislm da je to bol pritegnjen mulc!

Lp seba

takih je v LJ več kot 50% zato jih ne pozdravljam, ampak jim prej pokažem kako drugo kretnjo .)

d grejo počas, se največkrat vozjo tud brez čelade, opreme resne itak nima noben... :doze: čeprov vem da gre

jah na žalost je v lj tudi zelo veliko "motoristov" v majčkah, ter neregistriranih motorjih... take mečem v isti koš... sem pa tudi že doživeu da je nekdo prdivjov po dunajski... se ustavu na semaforju, nisem ga imel namena pozdraviti, vendar me je on... čeprav motor tudi ni bil registreran... no so tud taki umes :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nismo pa usi taki nekateri imamo celo za zascitno jakno s scitniki in pa celado pa rokavice :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm pritegnjeni mulci ki letijo 80-90 morm te razocarat in powedat da je to 95 skuteristov to pa pomen da so to usi pritegneni mulci:D ker 45kmh se neda vozt. Zato se dajo vn blokade in motor gre 80 in to je minimum. Pol po ksnmu tuningu grejo pa tud 130kmh+. Aja pa pa skuterji niso narejeni za 50kmh ker pridejo vsi iz tovarne odblokirani seprav grejo 80 potem jih pa drzava zablokira da gre po zakonih 50. No jaz bi kot pritegnjene mulce opredelil mulce ki se vozijo po zadnjem kolesu brez celade, opreme, celade, izpita, registracije mislm da je to bol pritegnjen mulc!

Lp seba

Ej te brez čelade pa žele na glav pa te fore pa skoz nazaj gledat če ga vsi vidijo,po možnosti še brez reg.tablice ,to so pa FUŽINARJI,najveckrat pa niti ne ve čigav je scoter :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej te brez čelade pa žele na glav pa te fore pa skoz nazaj gledat če ga vsi vidijo,po možnosti še brez reg.tablice ,to so pa FUŽINARJI,najveckrat pa niti ne ve čigav je scoter :BUA:

A ti veš kolk stane gel? :slap: Daj ne pribiji ker ga že dolgo nisi kupil.

A seveda ve čigav je. No ne 100%! Ve pa iz katerega bloka ga je spizdil! :kva1:

Ko srečam scooter ga ne pozdravim tudi če on maha k zmešan zaradi že prej povedanih razlogov. Eni so odlično razložili dejstva. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da skuterist nima registriranega motorja in ne nosi zaščitne opreme je čisto in popolnoma njegova stvar, v katero se nima noben za vtikat.

Lahko mu kvečjem svetuješ zaščito in razložiš, kaj se zgodi, če povzroči prometno nesrečo brez zavarovanja. (če bo razumel slovensko..)

Kar ni sprejemljivo, je uporaba ukradenih vozil in ker ukradenega ne moreš registrirat, verjetno tudi denarja nimaš za zaščitno opremo, se voziš tako kot je opisano zgoraj in zato je tu odpor do vseh, ki se vozijo na tak način, tudi če je moped dejansko njihov.

Kar se tiče hitrosti, se navadiš manevriranja v kritičnih situacijah le če se sproti navajaš na okolje, kar pa ti pri hitrosti 50km/h ne bo uspelo, ker te večja vozila v prometu pojejo.

Zato pa so majhna vozila urnejša in okretnejša, ker s tem zagotavljajo nadomestek za pomankljivost pri velikosti.

Če pa nekoga zaradi pretiravanja, nepoznavanja prometa, hvalisanja in frajeriranja stane gmotno ali telesno, pa je spet njegov problem, ker dvomim, da bo potegnil ta dolgo pri srečanju z avtom ali drevesom.

Promet je vedno spreminjajoče in mnogokrat konfliktno okolje, kjer niso udeleženi roboti ampak ljudje, zato je treba vedno, ne glede v katerem vozilu si, spremljati okolico in s tem zagotavljati svojo in tujo varnost.

Če ga nekdo s skuterjem mimo tebe po titovi pihne 120, to še ne pomeni da se bo ubil in tudi ne pomeni da ne zna vozit in tudi ne pomeni, da si ga skoraj zbil pri menjavi pasu, ker te je on sigurno že prej opazoval in predvideval tvoje možne reakcije.

Če daš neizkušenega novinca na enako mašino in se sam spravi v zgoraj omenjeno situacijo, pa je recept za nesrečo.

Kdor zna, ve in to uporablja, ga redko naf...

Skuterista pa itak ne pozdravim, ker za moje pojme je to prvo motorno vozilo, ki si ga nekdo lahko privošči in to še niti približno ne pomeni, da bo na 2 kolesih nadaljeval svojo življenjsko pot, ampak si bo pri 18 kupil nek fiat bravo in ga začel stajlat.

Odzdravim pa vsekakor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!