Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 18 minutami, dAlencc87 pravi:

ah sej tako trpljenje pa spet ni na cbr ki..ne ga strasit,sej se clovk s casom navadi te drze:cool:mene je tut od zacetka ze po pol ure vse bolel in sponal, s casom mine, veselje in uzitek premagata vse:cool:

Govorimo o CBR500 je še toliko manjša kot petarda ki voziš ti ....:cool:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Govorimo o CBR500 je še toliko manjša kot petarda ki voziš ti ....:cool:.

Ja to je pa res..mas prov!tko da se strinjam, da je pa vrjetno res utrujajoca voznja..najlazje je ce mas kako sanso kje probat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na CBR500 novi sem sicer sedel pa se mi je zdel kar udobn nažalost je nisem peljal ker nima noben registriranga :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel bi tisočaka pod točko 3. Fantje , ki so bolj od mene doma na pistah priporočajo ravno serijo k6, ker je baje najbolje vozen in zanesljiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzel bi tisočaka pod točko 3. Fantje , ki so bolj od mene doma na pistah priporočajo ravno serijo k6, ker je baje najbolje vozen in zanesljiv...

 

To pa vem ja od K7 naprej je za 15mm daljša in malce težja in zaradi tega naj bi bila K6 najbolj vodljiva. Vozil sem samo K5 in K6 tak da ne vem razlike.

Hvala vseeno, Zanimala pa me je zgodovina, če jih kdo pozna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, sebar said:

Original ima motor 75kw in kot tak ne more bit legalen za A2 izpit.

Razen ce je ze tovarnisko blokiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, 35kw ali manj, izvorna(originalna moc) v homologaciji nesme biti vec kot 70kw. 

Sedaj, nekateri policaji glede teh 70kw tezijo, drugim je vseeno.

verjemi meni, sem naletel na policaja ki se je zapicil v to..kazni nisem dobil(na sreco je imela sodnica dober dan) sem pa moral placati stroske odvoza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

primerjava Aprilia RSV4 RF 2016 vs. Yamaha R1 2016 (navadna). Glede nato, da je Aprilia v Sloveniji cenejša, kot v tujini, dobiš pri nas "ta hudo" Aprilio za isto ceno, kot "osnovno" Yamaho. Ker so vzporedni testi v tujini večinoma med RSV4 RF in R1 M modeloma, me zanima, kako bi se osnovna verzija Yamahe izkazala proti RF verziji Aprilie? 

Oz. po domače, kaj izbrati glede na isto ceno v Sloveniji. Navadno R1 ali aprilio RSV4 RF?

 

Lp 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Original-One pravi:

Oz. po domače, kaj izbrati glede na isto ceno v Sloveniji. Navadno R1 ali aprilio RSV4 RF?

 

Lp 

Nobeno od teh dveh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Original-One said:

Pozdravljeni,

primerjava Aprilia RSV4 RF 2016 vs. Yamaha R1 2016 (navadna). Glede nato, da je Aprilia v Sloveniji cenejša, kot v tujini, dobiš pri nas "ta hudo" Aprilio za isto ceno, kot "osnovno" Yamaho. Ker so vzporedni testi v tujini večinoma med RSV4 RF in R1 M modeloma, me zanima, kako bi se osnovna verzija Yamahe izkazala proti RF verziji Aprilie? 

Oz. po domače, kaj izbrati glede na isto ceno v Sloveniji. Navadno R1 ali aprilio RSV4 RF?

 

Lp 

Unga k ti je najbol ušeč in ti ergonomsko najbolj paše :D Če si bral teste itak veš, da sta oba nesramno dobra motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Fazer03 pravi:

Nobeno od teh dveh.

Sam sem tut mel r1, ampak za moje pojme so yamahe totalno precenjene!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Original-One pravi:

Pozdravljeni,

primerjava Aprilia RSV4 RF 2016 vs. Yamaha R1 2016 (navadna). Glede nato, da je Aprilia v Sloveniji cenejša, kot v tujini, dobiš pri nas "ta hudo" Aprilio za isto ceno, kot "osnovno" Yamaho. Ker so vzporedni testi v tujini večinoma med RSV4 RF in R1 M modeloma, me zanima, kako bi se osnovna verzija Yamahe izkazala proti RF verziji Aprilie? 

Oz. po domače, kaj izbrati glede na isto ceno v Sloveniji. Navadno R1 ali aprilio RSV4 RF?

 

Lp 

Rižarja se boš prej naveliču......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ne bom ustvarjal nove teme ker mislim, da je to prava.

Namreč kaj me zanima ?. Sem čisti laik kar se tiče motorjev, zato bi rad kakšen pameten nasvet.  Sicer okvirno sem že izbral, rabil bi nekaj za začetnike. Kolebam med rabljenima Hondo Hornet 600 in Hondo CBF. Letnik okoli 2006 do 2008. Je moja izbira prava? Kakšna je pravzaprav razlika med njima?  Dobrodošla je tudi še kakšen drug podatek ali nasvet, ki bi ga moral upoštevati glede na moj prvi nakup.

Vsem skupaj se za prijazne odgovore že naprej iskreno zahvaljujem..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, donat said:

Pozdravljeni!

Ne bom ustvarjal nove teme ker mislim, da je to prava.

Namreč kaj me zanima ?. Sem čisti laik kar se tiče motorjev, zato bi rad kakšen pameten nasvet.  Sicer okvirno sem že izbral, rabil bi nekaj za začetnike. Kolebam med rabljenima Hondo Hornet 600 in Hondo CBF. Letnik okoli 2006 do 2008. Je moja izbira prava? Kakšna je pravzaprav razlika med njima?  Dobrodošla je tudi še kakšen drug podatek ali nasvet, ki bi ga moral upoštevati glede na moj prvi nakup.

Vsem skupaj se za prijazne odgovore že naprej iskreno zahvaljujem..

Lp

Pozdravljen donat :) 

Kako pa nameravaš motor uporabljat? Če se boš večinoma vozil sam verjetno ne potrebuješ 70+ konjev. Se boš veliko hitreje in varneje učil na motorju z manj konji in kilogrami. Po par sezonah boš ugotovil kaj od motorja pričakuješ in kaj te moti. Šele takrat boš lahko kupil "pravi" motor :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, donat pravi:

Pozdravljeni!

Ne bom ustvarjal nove teme ker mislim, da je to prava.

Namreč kaj me zanima ?. Sem čisti laik kar se tiče motorjev, zato bi rad kakšen pameten nasvet.  Sicer okvirno sem že izbral, rabil bi nekaj za začetnike. Kolebam med rabljenima Hondo Hornet 600 in Hondo CBF. Letnik okoli 2006 do 2008. Je moja izbira prava? Kakšna je pravzaprav razlika med njima?  Dobrodošla je tudi še kakšen drug podatek ali nasvet, ki bi ga moral upoštevati glede na moj prvi nakup.

Vsem skupaj se za prijazne odgovore že naprej iskreno zahvaljujem..

Lp

Če si se že napalil na Hondo, bi jaz v ožji izbor dodal še CBF 500. Za začetnika sta 2 cilindra mogoče boljša izbira (probaj sam in oceni), tudi konjev ima dovolj. En moj frend jo vozi že 6 let, solo fure po Slo kot tudi v dvoje na Jadran. Po ovinkih nič ne zaostaja za tisočaki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, izibajker pravi:

Če si se že napalil na Hondo, bi jaz v ožji izbor dodal še CBF 500. Za začetnika sta 2 cilindra mogoče boljša izbira (probaj sam in oceni), tudi konjev ima dovolj. En moj frend jo vozi že 6 let, solo fure po Slo kot tudi v dvoje na Jadran. Po ovinkih nič ne zaostaja za tisočaki...

Podatek , ki je v veliki meri odvisen od šoferja ne motorja.....:)

Popravljeno . Popravil Kmet2
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Podatek , ki je v veliki meri odvisen od šoferja ne motorja.....:)

Absolutno se strinjam. Novemu članu @donat-u sem samo hotel namignit, naj kot začetnik ne pade na pravljice o tem, kako je fajn, da ima motor čimveč konjev pa kubikov... Ko pa bo prekaljeni maček,  sky is the limit...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje: si kdo lasti Ducati Monster 796 in bi bil pripravljen za eno kavo, se dobiti, le toliko, da se vsedem nanj. Sem bil v Trzinu zadnjic, pa so imeli le Diavela, Monster 1200S, Multistrada itd. ! Zanima me samo, kako dosezem do tal.....

lahko tudi na ZS !

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, sebar pravi:

Pozdravljen donat :) 

Kako pa nameravaš motor uporabljat? Če se boš večinoma vozil sam verjetno ne potrebuješ 70+ konjev. Se boš veliko hitreje in varneje učil na motorju z manj konji in kilogrami. Po par sezonah boš ugotovil kaj od motorja pričakuješ in kaj te moti. Šele takrat boš lahko kupil "pravi" motor :) 

Motor imam namen uporabljati predvsem skupaj z mojo boljšo polovico. Pa to najbrž ne spremeni dejstva, da mi očitno omenjena motorja glede na začetništvo ne ustrezata. Ampak jaz sem te dva primera izbral prav iz tega razloga, namreč v motomagazinu in pri večini predstavitvah najnovejše različice CBF 600 poudarjajo prav to kako naj bi bil primeren za neizkušene voznike in začetnike. CBF600 naj bi bil primeren celo za ženske saj naj bi bil obljadljiv itd Tako da sem zdaj resnično v dilemi. Resnici na ljubo pa bi rad kupil nekaj trajnega in mi (vsaj zdaj tako mislim) ni do tega, da bi kupoval neko trenutno rešitev z mislijo kako bom čez 2 leti zopet moral kupovati.

Vsekakor hvala za odgovore vsem,Izibjaker, kmet2, sebar itd,

Dobrodošlo je seveda še kakšno mnenje. Kajti več glav več ve :) . Pa tudi za razliko med Hornetko in CBF bI še zmeraj rad vedel.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!