Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

Seveda da ne bo nakup za eno leto, vendar če ga prodajam recimo čez 5 let je verjetno vseeno razlika če ga prodajam pod letnikom 2016 ali pa 2017. Ali pa tudi ne...ne vem...zaradi tega tudi sprašujem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti kupujes motor in ze premisljujes kako bos ga prodajal? 

V koncni fazi pa, kupec gleda na ohranjenost ne na letnik motorja.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, branko1 pravi:

A ti kupujes motor in ze premisljujes kako bos ga prodajal? 

V koncni fazi pa, kupec gleda na ohranjenost ne na letnik motorja.

 

 

letnik pride v poštev tudi, če gre za posodobljen model, ker pa z800 ne bo deležen sprememb v 2017 razen farbe, je vse isti ... :) 

se ga pa splača kupit v letu 2017 in sicer letnik 2016, ko pucajo zaloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z800 ni nek model, vsaj po mojem, da bo deležen kakih blaznih popustov, razen leto starejši (kot piše Sneci). Prav tako kawa ni nek trgovec, ki bi pretirano spuščal cene.

Kar pa se tiče prodaje:

najlažje se proda motor, če se ga proda po pametni ceni, če si prvi lastnik, če je redno vzdrževan, če je znan lastnik (beri ima dobro samopromocijo :P ) tu na MS je kar nekaj ljudi, ki so pedantni pri vzdrževanju in nimajo nobenih problemov s prodajo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DinDiin pravi:

Kilometri so problem. Tko da pase prirejanje stevca :)

so in niso, cena mora bit primerna kilometrom pa je

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, DinDiin pravi:

Kilometri so problem. Tko da pase prirejanje stevca :)

Odvisno kako se je vzdrževalo. Kilometri niso problem, če je lastnik skrbel za vzdrževanje tko kot se more.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

z800 ni nek model, vsaj po mojem, da bo deležen kakih blaznih popustov, razen leto starejši (kot piše Sneci). Prav tako kawa ni nek trgovec, ki bi pretirano spuščal cene.

Kar pa se tiče prodaje:

najlažje se proda motor, če se ga proda po pametni ceni, če si prvi lastnik, če je redno vzdrževan, če je znan lastnik (beri ima dobro samopromocijo :P ) tu na MS je kar nekaj ljudi, ki so pedantni pri vzdrževanju in nimajo nobenih problemov s prodajo

 

Še Diavela sem prodal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

Še Diavela sem prodal :D

evo, ppotrjuješ moje pisanje :D
 

škoda, pa toook lep je bil :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, tudi meni je rekel da naslednje leto pridejo bmw motorji z euro 4  standardom ,kar bo seveda še bolj zadušeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam ogledana:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11353884&display=Honda CB 600F Hornet

in 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11352143&display=Kawasaki Z750 R

 

Hondi bi sicer snel vizir dol drugače je ne bi mogel pogledat, kawasakija pa bi vseeno poskusil odpeljat za celih 5000. Zdej, sem še zelenec iz avtošole ampak se mi 500cc vseeno zdijo slaba naložba, mikata me edino fz07 in nova cb500r, slednje še nisem probal.

Kaj me sploh zanima? Vaše mnenje o ceni zgoraj navedenih motociklov, cb600f so mi nekako dobra izbira glede na cene na avto net in ustrezajo mojemu okusu, zanima pa me tudi, zakaj se toliko ceneje prodajajo napram drugim konkurenčnim motociklom iste kategorije, morda kakšna znana težava oz nadloga na motociklu? Zadnja verzija Z750 se mi zdi zelo privlačna in tolaži me, da bo dobro držal vrednost skozi leta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bakka pravi:

Imam ogledana:

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11353884&display=Honda CB 600F Hornet

in 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11352143&display=Kawasaki Z750 R

 

Hondi bi sicer snel vizir dol drugače je ne bi mogel pogledat, kawasakija pa bi vseeno poskusil odpeljat za celih 5000. Zdej, sem še zelenec iz avtošole ampak se mi 500cc vseeno zdijo slaba naložba, mikata me edino fz07 in nova cb500r, slednje še nisem probal.

Kaj me sploh zanima? Vaše mnenje o ceni zgoraj navedenih motociklov, cb600f so mi nekako dobra izbira glede na cene na avto net in ustrezajo mojemu okusu, zanima pa me tudi, zakaj se toliko ceneje prodajajo napram drugim konkurenčnim motociklom iste kategorije, morda kakšna znana težava oz nadloga na motociklu? Zadnja verzija Z750 se mi zdi zelo privlačna in tolaži me, da bo dobro držal vrednost skozi leta.

 

Glede na to da si iz avtošole bi bolj predlagal hondo. Drugače pa je 750r že malenkost bolj športna in manj udobna izbira. Samo v vednost 2013 so bile cene z750r 6700€.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, norc 16 pravi:

Glede na to da si iz avtošole bi bolj predlagal hondo. Drugače pa je 750r že malenkost bolj športna in manj udobna izbira. Samo v vednost 2013 so bile cene z750r 6700€.

Več ali manj se k hondi nagibam, ampak le novejši letniki 2011+, ima tudi boljšo porabo od Zja in zdi se mi boljši all rounder. Je pa trg zelo omejen in glede na moj budget bo mogoče potrebno počakati do pomladi :)

Popravljeno . Popravil Bakka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Bakka said:

Več ali manj se k hondi nagibam, ampak le novejši letniki 2011+, ima tudi boljšo porabo od Zja in zdi se mi boljši all rounder. Je pa trg zelo omejen in glede na moj budget bo mogoče potrebno počakati do pomladi :)

Sezona je ze zelo pri koncu, zima je dolga - ne hiti z nakupom. Vzemi si cas. Ko pa vidis pravi motor pa sam pare na sunce! 

Pri nakupu ne pozabi povprašati kdaj je bila menjana ketna/zobniki(ce izgleda slabo je to se cca 150-200e stroska), ce ima motor blizu 40000km, bo potrebno pregledati ventile(priblizno 200e), ponavadi je potrebno zamenjati gume, zamenjati olje/filter(priblizno 300€ oboje skupaj, lahko tudi manj ce vzames cenejse gume - ni nujno da so slabse!) Pri cca 20-25k pride na vrsto menjava sveck. 

Tako od oka imej na strani se cca 500€ za preventivni servis, ter kaksne dodatke(kovcek, izpuh, crash padi..). 

Pa veliko srece pri nakupu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ukica pravi:

Sezona je ze zelo pri koncu, zima je dolga - ne hiti z nakupom. Vzemi si cas. Ko pa vidis pravi motor pa sam pare na sunce! 

Pri nakupu ne pozabi povprašati kdaj je bila menjana ketna/zobniki(ce izgleda slabo je to se cca 150-200e stroska), ce ima motor blizu 40000km, bo potrebno pregledati ventile(priblizno 200e), ponavadi je potrebno zamenjati gume, zamenjati olje/filter(priblizno 300€ oboje skupaj, lahko tudi manj ce vzames cenejse gume - ni nujno da so slabse!) Pri cca 20-25k pride na vrsto menjava sveck. 

Tako od oka imej na strani se cca 500€ za preventivni servis, ter kaksne dodatke(kovcek, izpuh, crash padi..). 

Pa veliko srece pri nakupu :) 

Odličen nasvet! Hvala za mnenje in namig o stroških. Sicer se mi zdi, da bo največ ponudbe prav zdaj ob koncu sezone ter začetku nove, ker motoristi čez zimo zaspijo tudi na avto netu, ampak vseeno res ni potrebe po hitenju ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ukica pravi:

Sezona je ze zelo pri koncu, zima je dolga - ne hiti z nakupom. Vzemi si cas. Ko pa vidis pravi motor pa sam pare na sunce! 

Pri nakupu ne pozabi povprašati kdaj je bila menjana ketna/zobniki(ce izgleda slabo je to se cca 150-200e stroska), ce ima motor blizu 40000km, bo potrebno pregledati ventile(priblizno 200e), ponavadi je potrebno zamenjati gume, zamenjati olje/filter(priblizno 300€ oboje skupaj, lahko tudi manj ce vzames cenejse gume - ni nujno da so slabse!) Pri cca 20-25k pride na vrsto menjava sveck. 

Tako od oka imej na strani se cca 500€ za preventivni servis, ter kaksne dodatke(kovcek, izpuh, crash padi..). 

Pa veliko srece pri nakupu :) 

hja, ko jest zamenjam motor in ga imam zase, naredim vse to kar je zate strošek, ne glede na to, kaj mi glumi prodajalec, razen če nima podkrepljenih dokazov:P

mogoče mi zato nobeden od motorjev ni umrl in me pustu na cesti, opažam pa tudi da nekateri z foruma enako naredijo, "pa šta košta da košta":whistle:

pred 2 urami, Bakka pravi:

Več ali manj se k hondi nagibam, ampak le novejši letniki 2011+, ima tudi boljšo porabo od Zja in zdi se mi boljši all rounder. Je pa trg zelo omejen in glede na moj budget bo mogoče potrebno počakati do pomladi :)

kar se tiče Honde, je zame najslabša izbira od vseh Japončkov, govorim iz izkušenj, da imajo ljudje s katerimi se družim in preživim veliko časa, saj se gibljem v družbi motoristov in semv klubu, vglavnem, kjer je Honda, tam je problem, je pa zanimivo to, da je vedno s štromom in ne z mehaniko:O

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, builder pravi:

kar se tiče Honde, je zame najslabša izbira od vseh Japončkov, govorim iz izkušenj, da imajo ljudje s katerimi se družim in preživim veliko časa, saj se gibljem v družbi motoristov in semv klubu, vglavnem, kjer je Honda, tam je problem, je pa zanimivo to, da je vedno s štromom in ne z mehaniko:O

Mogoče kakšen konkreten primer specifično za cb600f? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Bakka pravi:

Mogoče kakšen konkreten primer specifično za cb600f? 

to je super motor za začetnika, če ti ugaja, ne vidim razloga, da si ga ne bi kupil, regler se zamenja in gas dalje:OK:

kolega iz kluba prodaja: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11091771&display=Honda CB600F

naj te ne moti tisto na deklcih, motor ni bil paden, samo smotan je bil lastnik, ga osebno poznam:kva2:, kilometri so realni 100%, za ostalo pa boš moral sam poskrbet, toliko od mene, če ga boš pa klical, mu pa povej, da ti ga je Laci priporočil, bo kak dodatni popust mogoče padel:P

srečno pri nakupu:OK:

mojo številko maš v mojem profilu, če me klikneš, komot lahk pokličeš in ne samo ti:rolleyes:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, builder pravi:

to je super motor za začetnika, če ti ugaja, ne vidim razloga, da si ga ne bi kupil, regler se zamenja in gas dalje:OK:

kolega iz kluba prodaja: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11091771&display=Honda CB600F

naj te ne moti tisto na deklcih, motor ni bil paden, samo smotan je bil lastnik, ga osebno poznam:kva2:, kilometri so realni 100%, za ostalo pa boš moral sam poskrbet, toliko od mene, če ga boš pa klical, mu pa povej, da ti ga je Laci priporočil, bo kak dodatni popust mogoče padel:P

srečno pri nakupu:OK:

mojo številko maš v mojem profilu, če me klikneš, komot lahk pokličeš in ne samo ti:rolleyes:

Sicer iščem letnik 2011+ v drugi barvi, ampak v kolikor ne najdem nič pametnega do zgodnje pomladi, se mogoče še slišimo :) Z motorjem sem seznanjen in vem, da se že nekaj časa prodaja, ampak ni točno to kar si želim, zato ne bom skočil na prvo žogo ;) S svojim postom prej sem sicer bolj ciljal na specifične probleme, s katerimi si seznanjen o cb600f, oz na kaj naj bom pozoren ob nakupu le-te - pozivam tudi vse ostale forumaše, da napišete lastne izkušnje oz stvari vredne omembe, o okvarah ali problemih cb600f

Je pa hecno, da v enem postu grajaš honde sodeč po izkušnjah tvojih kolegov, v drugem pa promoviraš prodajo motocikla teh istih kolegov in znamke ;) Brez skrbi, zlata barva in starejši letnik mi tako ali tako ni prva izbira, če pa že, bi pa za primerno spogajano ceno in transparenten pogovor tudi to spregledal :) Hvala za priporočilo, in kot sem rekel, mogoče se še slišimo!

Popravljeno . Popravil Bakka
slovnica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!